Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеНе нехтуйте профоглядами, земляки!

В черговому засіданні громадської ради крім її членів взяли участь голова районної ради Т. Бервено та перший заступник голови райдержадміністрації Л. Русанова. На минулому засіданні було прийнято за основу Положення та регламент роботи громадської ради. На нинішньому за пропозицією голови ради І. Плотнікова їх було остаточно затверджено.

Розглядалось питання "Про надання соціальної допомоги інвалідам за минулий та перший квартал поточного року" (інформувала перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Н. Кожухар). Відзначалось: на обліку в УПСЗН перебуває 197 інвалідів війни та прирівняних до них, 1171 інвалід загального захворювання, 380 інвалідів з дитинства, 53 інваліди від трудового каліцтва, 118 дітей інвалідів, осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС - 219, ветеранів війни - 2176.

Відповідно до законодавства здійснюється їх забезпечення санаторно-курортним лікуванням, технічними засобами лікування, протезно-ортопедичними виробами, а також надаються передбачені законодавством компенсації.

Санаторно-курортним лікуванням у 2010 році було забезпечено 9 ветеранів війни (у першому кварталі ц.р. - 2), 16 інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства. Отримали компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування інваліди війни (58 осіб) на суму 15312 грн. (у першому кварталі ц.р. - 18 осіб на суму 4066 грн.), інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства (52 особи) на суму 9488 грн.

За 2010 і перший квартал 2011 року було забезпечено кріслами колісними 56 осіб, протезно-ортопедичними виробами 75 осіб, іншими технічними засобами реабілітації - 95 осіб.

Виплачено компенсації на бензин та транспортне обслуговування, а також на додаткову відпустку (2010 р. - 17126 грн., 2011 р. - 390 грн.), дитяче харчування (11151 та 2819 грн.), харчування ліквідаторів аварії на ЧАЕС (329110 та 83739 грн.), оздоровлення ліквідаторів (17321 та 17098 грн.), медичне обслуговування (18639 та 3327 грн.), забезпечено санаторно-курортним лікуванням 21 особу.

У цьому питанні виступила також головний спеціаліст управління Пенсійного фонду України у Сватівському районі О. Глущенко, яка, зокрема, розповіла про порядок призначення пенсій по інвалідності.

Обговорення питання пройшло жваво і зацікавлено. У прийнятому рішенні члени ради вирішили інформації прийняти до відома, а також звернутися до міської ради з приводу організації стоянки для автотранспорту інвалідів (місце для стоянки виділено, але інваліди вважають, що не в зручному місці).

З інформацією про реалізацію заходів щодо розвитку системи охорони здоров'я у Сватівському районі виступив генеральний директор РТМО Д. Вінтоняк (матеріали виступу друкуватимуться). Він також акцентував увагу на проблемі проходження профоглядів населенням (в районі є два пересувних флюорографа, огляди здійснюються безкоштовно, але люди не з'являються для їх проходження), на зростанні кількості ВІЛ-інфікованих, захворювань на туберкульоз, на онкологічні хвороби, розповів про ситуацію з випадком втрати немовля громадянкою, і у зв'язку з цим звернувся до представників засобів інформації (у газеті "Сватівські відомості" був поданий "однобокий" матеріал з цього приводу) з тим, щоб хоча б запитували у медиків в аналогічних ситуаціях, як насправді все було і не вводили в оману читачів.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика