Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеПро культуру та меліорацію

Ремонти — тема болюча
Зі звітом про роботу відділу культури та туризму на апаратній нараді виступила керівник відділу О. Деркач. Всього у відділі трудиться 190 працівників. Ряд закладів культури з метою забезпечення ефективнішої роботи було переведено в більш пристосовані приміщення. Це стосується Мілуватського, Коломийчиського СБК, ряду інших. Впродовж минулого року активно проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази - придбавались стільці, комп'ютери, костюми тощо.
Було проведено 573 різноманітних заходи. Аматори Сватівщини брали активну участь в обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, на яких завоювали 28 призових місць.
В районі успішно реалізовується проект "Нова публічна модель бібліотеки на селі". У 2009 році було по-сучасному переобладнано бібліотеки у Нижній Дуванці та Райгородці, а в минулому році - у Свистунівці, Хомівці, Ковалівці.
Серед проблем, які належить вирішувати, виступаюча відзначила ремонти Мілуватського СБК, краєзнавчого музею, першого поверху школи мистецтв, а також збільшення ціни на природний газ.
Голова РДА В. Мормуль зауважив, що в ході подальшої роботи по облаштуванню бібліотек треба взяти ті, які перебувають у найгіршому становищі, і створити там належні умови. Він запропонував з цього приводу приділити увагу бібліотекам у Стельмахівці та Містках.
Серйозна увага в ході обговорення була приділена проблемі ремонту краєзнавчого музею (необхідно зробити прибудову, замінити електропроводку), роботі дитячого майданчику у парку ім. Тітова.

Буде зрошення, зросте родючість
Актуальною проблемою сьогодення є відновлення роботи міжгосподарських зрошувальних мереж. Винесення цього питання на порядок денний було викликане бажанням поновити їх роботу в ППА "Лан" та СФГ "Розівське". Начальник управління агропромислового розвитку В. Супрун доповів, що в нині в господарствах району нараховується 2158 га зрошувальних земель, але фактично їх зрошення не проводиться. Рішенням сесії районної ради передані безоплатно у спільну власність територіальних громад району меліоративні системи площею 609 га, а саме: КСП "Коломийчиське" (Коломийчиська тергромада) - 309 га, КСП "Прогрес" (Мілуватська тергромада) - 120 га, ССГ "Нива" (Ковалівська тергромада) - 180 га.
З метою відновлення роботи зрошувальних систем райдержадміністрацією протягом 2008-2010 років направлялись клопотання до облдержадміністрації, ТОВ "ЛЕО", облводгоспу щодо відновлення роботи насосної станції "40 років Жовтня-Ілліча", що перебуває на балансі обласного виробничого управління меліорації та водного господарства. Але у зв'язку з тим, що лінія електропередач протяжністю 7,1 км була переведена в клас напруги 10 кВ, обласне виробниче управління меліорації і водного господарства не могло подати воду до зрошувальної мережі ППА "Лан" та СФГ "Розівське". Але зараз вказана лінія електропередач та трансформатор вже підготовлені до забезпечення насосної станції електроенергією.
Було підготовлено проект електропостачання, який передали до Луганського енергетичного об'єднання для укладання договору, після чого передбачається виконання пусконалагоджувальних робіт на насосній станції, ревізія зрошувальної системи.
Та все ж через неузгодженість дій між міжрайонним управлінням водного господарства та ТОВ "ЛЕО" електроенергія до насосної станції не подається, пусконалагоджувальні роботи на насосній станції не проводяться, поливні машини господарствами не закуповуються.
Заслухано було також керівника дільниці зрошування Л. Зигіну, якій голова РДА висловив зауваження стосовно неоперативного вирішення питань підготовки документації, а також наголосив при цьому, що меліоративна мережа в Коломийчисі, Мілуватці та Ковалівці повинна бути збережена.
На нараді також було заслухано питання про стан виконання протокольних доручень, даних головою РДА та його першим заступником у 2010-му та першому кварталі 2011 року (Н. Наугольна, керівник апарату райдержадміністрації).

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика