Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЗабезпечення теплом — справа недешева

На апаратній нараді, котру вели голова райдержадміністрації В. Мормуль і голова районної ради Т. Бервено, було розглянуто важливе питання - про підсумки проходження опалювального сезону 2010-2011 р.р. і підготовку до опалювального сезону 2011-2012 р.р. Нині, коли енергоносії невпинно дорожчають, виникає гостра потреба пошуку альтернативних шляхів забезпечення теплом. Саме це і перебувало у центрі уваги в ході обговорення проблеми.
З інформацій, з котрими виступили на нараді відповідальні особи, складалось загальне враження від стану справ. Ось про що йшлося у виступах.

В. Усов, начальник відділу будівництва, житлово-комунального господарства та з питань надзвичайних ситуацій: Опалювальний сезон пройшов без ускладнень. Було завчасно підготовлено до роботи 102 котельні, 27 км теплових мереж. Температурний режим у закладах дотримувався. Проблемними є питання придбання вугілля для навчальних закладів, незадовільний стан димохідних та вентиляційних каналів. На жаль, виступаючий не зміг інформувати, у скільки ж обійшовся опалювальний сезон для бюджетних установ, хоча це вкрай потрібна інформація для координації подальшої роботи.

С. Жестовський, головний спеціаліст міської ради з питань житлово-комунального господарства: Сезон проведено без збоїв у роботі. Житловий фонд повністю переведено на індивідуальне опалення. У квітні проводиться обстеження димових та вентиляційних каналів, обстежено заклади соціальної сфери, є серед них такі, котрі потребують ремонту. Підготовлено документацію для фінансування робіт в котельні психоневрологічної лікарні, котрі виконуватиме колектив КП "Сватоветепло".

С. Родюшкін, заступник голови райдержадміністрації: - У місті немає ні ЖЕКу, ні товариства співвласників будинків. Яким чином готуватимуться вентиляційні канали до опалювального сезону?

С. Жестовський: Буде все перевірено і акти видаватимуть не формально, в разі необхідності виконуватимуться роботи по очищенню димоходів та вентиляційних каналів - за рахунок коштів мешканців, а виконуватиме роботи "Сватоветепло".

Т. Бервено (запитання до керівника управління "Сватовеміжрайгаз" у зв'язку з проблемою очищення димоходів та вентиляційних каналів):
- Скільки в районі за останні два роки було нещасних випадків у зв'язку з отруєнням газом?

І. Гавриленко: Шість випадків.

В. Мормуль: Необхідно або створювати альтернативу ліквідованому "Добробуту", або створювати товариства співвласників будинків, або шукати ще якийсь варіант, бо ж у місті має бути служба котра могла б виконати замовлення громадянина.

С. Родюшкін: Проблема у тому, що був ліквідований ЖЕК.

В. Мормуль: Ось давайте візьмемо і створимо хоча б одне товариство співвласників будинків - для початку, для прикладу. Нині готуються документи для будівництва котельні для будинку-інтернату, а, отже, постає питання про закриття котельні на кварталі Луначарського. Підприємству ж "Сватове тепло" слід активно займатися розширенням сфери послуг. Також необхідно зараз планувати роботу по заміні котлів у школах, аби вони могли працювати на твердому паливі, що більш економічно.

С. Шумаков, керівник водоканалу: Наш колектив забезпечує питною водою 2552 абонента і 118 підприємств та установ. Борг населення останнім часом зріс, на що вплинуло і зростання ціни за воду до 7,67 грн. за кубометр. Всі пориви мереж усувались оперативно. За рік ми спрацювали з невеликим прибутком.

Т. Бервено: Чи готова ваша служба до спекотного літа?

С. Шумаков: Так.

С. Родюшкін: Скільки ще зможуть "протриматися" очисні споруди?

С. Шумаков: Років зо три.

В. Мормуль: А хто має вкладати кошти в забезпечення їх роботи?

С. Шумаков: Концесіонери.

В. Мормуль: То це питання теж треба вирішувати.

І. Гавриленко, керівник управління "Сватовеміжрайгаз": Впродовж року було забезпечено безаварійну і безперервну роботу. В районі газифіковано 12123 квартири (будинки), з них 3447 - у селах. За перший квартал поточного року обсяг поставленого газу становив 1 млн. 398 тис кубічних метрів. Мали борги і були відключені від мережі газопостачання готель "Колос", ПП "Ладоха". Мають зараз борги ДАІ, аграрний ліцей, податкова інспекція.
Було також відключено подачу газу за несплату коштів до 20 житлових будинків, подано 19 заяв до суду.

В. Мормуль: Якщо мають борги, то треба відключати і ДАІ, і податкову інспекцію.

І. Мазурко, керівник відділу освіти: В закладах освіти було проведено заміну котлів на більш ефективні (на суму 62 тис. грн.), в деяких приміщеннях не дотримувався температурний режим. Потрібно провести ремонти та переобладнання котлів, топочних для опалювання закладів вугіллям, але для цього необхідні кошти.

В. Мормуль: У цій справі існує велика проблема, адже коштів у райбюджеті не вистачає. Слід використовувати альтернативні способи опалення. У деяких школах можна організувати опалення дровами. Потрібно вжити заходів по енергозбереженню, а також вести роботу по залученню позабюджетних коштів.

Д. Вінтоняк, головний лікар РТМО: У мережі РТМО нараховується 40 топочних. Вже зараз з метою економії коштів здійснюється завезення дров, вирішуються питання забезпечення топочних твердим паливом, яке є більш дешевим у порівнянні з газом.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика