Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеРезультат буде, якщо цілеспрямовано йти до мети

Склад колегії оновлено
На початку засідання колегії райдержадміністрації голова РДА В. Мормуль повідомив, що у зв'язку з організаційними та кадровими змінами звільнено від обов'язків членів колегії Ю. Гавриленка, М. Шерстюка та В. Шубіна, і оголосив оновлений склад колегії: В. Мормуль - голова РДА, Т. Бервено - голова районної ради, В. Волков, голова райкому профспілки працівників АПК, Н. Надоля - керівник ППА "Лан", Г. Поляков - заступник голови РДА, С. Родюшкін, заступник голови РДА, Л. Русанова - перший заступник голови РДА, Ю. Скиртач - приватний підприємець, радник голови РДА з питань бізнесу, В. Честних - заступник голови районної ради, О. Чорнобривка - голова районної ветеранської організації, А. Шадлер — начальник РВ УМВС, С. Юрченко - голова районного суду.
Після цього перейшли до безпосереднього розгляду питань. І першим з них було "Про організацію підготовки літньої оздоровчої кампанії 2011 року".

Оздоровлення дітей - справа загальнорайонна
Доповідала у цьому питанні перший заступник голови РДА Л. Русанова. Впродовж минулого року оздоровленням та відпочинком в районі було охоплено 3023 дитини, що становить 128 % від прогнозованих показників. На виконання відповідного розпорядження голови РДА на Сватівщині влітку минулого року працювало 42 заклади оздоровлення та відпочинку. Для забезпечення оздоровлення дітей було витрачено 856 тис. грн., з них 300 тис. грн. - бюджетні кошти. За кошти державного бюджету діти району відпочивали в УДЦ "Молода гвардія" (м. Одеса, 2 дитини), в МДЦ "Артек" (7 дітей).
В 2011 році планується охопити оздоровленням та відпочинком 2240 дітей віком від 7 до 17 років (з 2824), серед яких 1973 дитини, котрі потребують особливої соціальної уваги та підтримки. 1051 дитина оздоровлюватиметься за кошти районного бюджету.
У зв'язку зі зменшенням контингенту школярів (результат погіршення демографічної ситуації) скорочується мережа пришкільних таборів, яких в поточному році буде 35, де планується відпочинок 955 дітей. На організацію роботи пришкільних таборів виділено 45902 грн., але залучатимуться і додаткові спонсорські кошти.
Дворовий табір "Сонечко", як і у минулому році, працюватиме на базі РМЦ (20 дітей). Табір оздоровлення і відпочинку "Гончарівський" працюватиме у три зміни, за цей час планується оздоровити 375 дітей, з них 71 дитину - за бюджетні кошти. Вартість путівки становитиме 1900 грн. При цьому варто зазначити, що згідно постанови "Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу" для дітей, батьки або один з батьків яких працює у сільській місцевості, зокрема у фермерському чи особистому селянському господарстві, на підприємствах, в організаціях, що виробляють або переробляють сільськогосподарську продукцію, на підприємствах будівництва, меліорації та хімізації, у ветеринарних лікарнях, закладах соціальної сфери села, а також для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей працівників агропромислового комплексу, які перебувають у навчальних закладах, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, передбачена в поточному році компенсація у сумі 725 грн. ( в минулому році - 625 грн.).
Велику вдячність доповідач висловила керівникам, які придбавають путівки для дітей і залишають компенсацію, що надходить наприкінці року, на розвиток матеріально-технічної бази оздоровчого центру. Це такі керівники як С. Авалян, О. Куницький (придбали по 5 путівок), О. Борзило, О. Сліпець (4), Н. Надоля, В. Ляскевич (3), К. Кошова, О. Савін, О. Білоконь, І. Барабаш, С. Паюнов (2), Е. Работа, М. Подоляка, М. Манько, Є. Бондарев, Л. Полякова, О. Жувака, В. Водолазький (1).
Влітку поточного року за залучені кошти працюватимуть три наметових табори - "Олімпієць", "Нордвест" та "Еко-Горизонт". Для оздоровлення дітей в ЛОКУ ДОК "Южный" Сватівському району надано можливість придбати 25 путівок. Планується за бюджетні кошти придбати 5 путівок для дітей пільгових категорій та 20 путівок - за залучені кошти.
Наметовий табір "Дзержинець", що створений за сприяння міської ради, працюватиме у цьому році для 30 дітей. На його організацію з місцевого бюджету виділено 20 тис. грн.
За залучені кошти (близько 60 тис. грн.) планується оздоровлення 6 дітей в Австрії.
Оздоровчий період в дошкільних навчальних закладах розпочнеться 1 червня і триватиме по 31 серпня.
Після виступу Л. Русанової про роботу ДОК "Южный" розповіла присутнім заступник директора з виховної роботи цього закладу Л. Вобликова.

Здобутки є, але поле для діяльності — широке
Як виконується районна програма розвитку фізичної культури і спорту у Сватівському районі - про це говорив у виступі виконуючий обов'язки начальника відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Ю. Кривунченко. Зокрема, він повідомив, що нині на Сватівщині розвивається 5 олімпійських видів спорту: футбол, волейбол, важка атлетика, карате-до, настільний теніс та 2 види, що не входять до програми Олімпійських ігор - гирьовий спорт, рукопашний бій. Наразі стоїть питання про відновлення таких видів спорту як вільна боротьба та греко-римська боротьба. Функціонує 6 стадіонів, 18 спортивних залів, 14 футбольних полів, 54 спортмайданчика, міський клуб культури та дозвілля, спортивно-оздоровчий комплекс в с. Гончарівка, стадіон "Нива" у Сватовому.
У минулому році було проведено 21 спортивний захід, з них 8 - обласного та 13 - районного рівнів. Було досягнуто певних позитивних результатів. Так, на чемпіонаті області з важкої атлетики серед кадетів віком до 15 років перше місце посіла М. Савченко, такого ж успіху досяг О. Гуляєв, який потім став і бронзовим призером на чемпіонаті країни. Займали призові місця також А. Резніков, С. Карпцов, В. Загриценко, А. Якубова, К. Васютіна, К. Волкова. Готував команду тренер М. Білобровський.
Значних успіхів досягли нижньодуванські гирьовики. Т. Крайнюк та С. Скляренко стали чемпіонками Європи серед юніорів. Призерами змагань різного рівня ставали Ю. Крайнюк, О. Загриценко, В. Дахненко. Всіх їх тренує майстер спорту М. Руденко, який і сам бере участь у змаганнях та займає перші і призові місця.
В обласних спортивних змаганнях "Тато, мама, я - спортивна сім'я" сім'ї Карпцових та Кузнєцових вибороли почесне друге місце. Влітку минулого року проведено змагання з вуличного футболу серед юнаків, у яких взяло участь близько 300 дітей. Команда юнаків 1995-1995 р.н. брала участь в чемпіонаті області серед сільських районів і стала чемпіоном. Підготував її тренер Г. Ямполь.
Гарні результати показують і наші каратисти. Чемпіонами області у своїх вагових категоріях стали В. Пискун, В. Мірошниченко, М. Юдін (тренер О. Батраков). Каратисти під керівництвом Ю. Дейни успішно виступили на змаганнях у Сєверодонецьку, де завоювали 6 третіх, 4 других та 2 перших місця. В березні минулого року було проведено традиційний футбольний турнір пам'яті І. Забурдаєва з міні-футболу за участю 12 команд. Наша команда зайняла друге місце, поступившись у фіналі суперникам з Біловодська.
На обласних сільських іграх команда нашого району посіла 7 місце серед 18 команд.
Напередодні Нового року підбивались підсумки і кращою командою району було визначено команду Мілуватки. Кращим спортсменом року став Є. Цікало (переможець обласних ігор). В номінації "Перенесення ваги" кращою визнано Т. Крайнюк, в номінації "Кращий тренер" переміг М. Руденко, меценатом року став О. Борзило, кращими керівниками, що приділяють увагу розвитку спорту, - С. Медвідьов, О. Борзило, І. Родак, І. Гавриленко.
З метою розвитку фізичної культури і спорту відділ освіти працював у двох напрямках - підвищення якості навчальної роботи та активізація позашкільної фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи. Впродовж року в закладах освіти було проведено 18 районних змагань, спартакіаду допризовної молоді та районний стройовий огляд. Загалом спортивно-масовою роботою було охоплено 1276 учнів загальноосвітніх закладів району. Сватівські команди 25 разів брали участь у змаганнях обласного рівня.
Але все ж серед учнів спостерігається втрата інтересу до уроків фізкультури. Зміцнення вимагає і матеріальна база. Потребують капітального ремонту 5 діючих стадіонів, є потреба у спортивному одязі та інвентарі. У спортивних заходах району у 2010 році не брали участі такі територіальні громади як Містківська, Оборотнівська, Куземівська, Свистунівська, Райгородська, Маньківська, Стельмахівська, Верхньодуванська, Первомайська.
Успіхів в різних змаганнях досягли сватівчани і у нинішньому році. На першості області з важкої атлетики О. Гуляєв, А. Якуба та К. Васютіна зайняли одне перше та два других місця. В чемпіонаті України з гирьового спорту серед юніорів спортсменами Нижньодуванської ДЮСШ було виборено два других місця. У відкритій першості з футболу серед юнаків наша команда зайняла друге місце. В обласному турнірі на кубок І. Забурдаєва футболісти Сватівського району також були другими.

Порядок має бути постійним
На засіданні колегії РДА йшлося і про таке важливе питання як озеленення, благоустрій і санітарне очищення території (начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства В. Усов). Як правильно говорилось, Сватівщина завжди відзначалась своїми чистими вулицями, затишними оселями, побіленими деревами. Та зараз весна, і питання проведення заходів по наведенню порядку постає з більшою актуальністю.
На виконання Указу Президента України" "Про День довкілля", інших державних документів підготовлено проект розпорядження голови райдержадміністрації "Про організацію проведення у 2011 році заходів з озеленення, благоустрою та санітарного очищення території Сватівського району". Цим розпорядженням створюється штаб з організації та проведення весняного та осіннього місячників з озеленення, благоустрою та санітарного очищення території району, затверджується план заходів, встановлюються дати проведення цих місячників (з 31 березня по 30 квітня та з 17 жовтня по 12 листопада 2011 р.).
Питання благоустрою завжди потребують уваги і їм належить її приділяти незалежно від розпоряджень та рішень, незалежно від пори року. Назріла необхідність створення сільських комунальних служб для забезпечення виконання робіт із благоустрою, проведення робіт з утримання дорожньо-мостового господарства.
На засіданні колегії розглядались також питання про підсумки роботи РДА зі зверненнями громадян, про кадрову роботу у минулому році, про стан виконання актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації (керівник апарату Н. Наугольна).

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика