Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернете«Повідайте, повідайте синам, Повідайте онукам…»…

Як відомо, у нашій області діє програма «Патріот Луганщини», прийнята сесією обласної ради. У Сватівському районі у відповідності з цим прийнято програму «Патріот Сватівщини». Про роботу щодо її виконання йдеться у поданому тут матеріалі.

В усі епохи й часи, в усіх цивілізованих країнах суспільство, педагогіка, школа ставили перед собою завдання - виховати громадянина, тобто людину з певним набором її прав і обов'язків, яка поважає і дотримується норм і правил співжиття, прийнятих у даній країні, традицій своїх співвітчизників.
Незвичайно важливим напрямком у виховній роботі Сватівської ЗОШ №6 є патріотичне виховання. "Патріот", "патріотизм" - що значать ці слова?
У тлумачному словнику знаходимо: "патріотизм" - спосіб дій, який ґрунтується на почутті любові до своєї Батьківщини, гордості за неї і прагненні відстоювати її інтереси.
Минають роки, і з людської пам'яті поступово стираються спогади про події Великої Вітчизняної війни, історичні збереження правди про них. З ініціативи волонтерів Сватівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6 вже у 2004 році почав працювати волонтерський загін "Добродії", який продовжує свою роботу і до нашого часу під керівництвом педагога-організатора Бєлік Я.А.
Одним із напрямків діяльності загону "Добродії" є пошукова робота.
Мета і завдання даної роботи - це збереження історичної правди, розвиток пошукової історико-краєзнавчої роботи.
Учні школи збирають матеріали про героїв та учасників Великої Вітчизняної війни. На основі цих матеріалів упорядкована книга "Спогади про ветерана".
В ній розповідається про наших славних земляків. Наприклад, про Гайдидея Тихона Максимовича.
Звістка про війну застала Тихона Максимовича в м. Ташкент, де він проходив службу в армії. На третій день війни його полк відправили на фронт. Там довелося пережити і поранення, і смерть своїх товаришів. Він був учасником двох парадів на Красній площі в Москві. За всі заслуги Тихону Максимовичу присвоєно звання Почесного громадянина міста Сватове.
Пустовий Іван Григорович на війну пішов у 1943 р., одразу після закінчення 9 класу. Із болем у серці Іван Григорович згадує воєнні роки.
Жарко Єлизавета Олексіївна. Звістку про Велику Вітчизняну війну зустріла 15-річною дівчинкою. Скільки було мрій, сподівань! Та хіба можна було залишитись байдужою до вселюдського горя? От і пішла Ліза працювати в госпіталь, допомагати пораненим. Але згодом зрозуміла - тил не для неї. Пішла на фронт. Розпочалися воєнні фронтові будні. Довелося бачити запеклі бої, згарища, зруйновані міста і села.
Бесєда Антоніна Петрівна. В роки війни була безпосередньою учасницею бойових дій. Брала участь у боях на Курській дузі, в Старому Осколі.
Стоміна Олександра Герасимівна. 18-річною дівчинкою-студенткою пішла добровольцем на фронт разом із однокурсниками. Пройшла довгий бойовий шлях - від Сталінграда до Берліна.
Радомський Сергій Михайлович. У неповних 18 років пішов на фронт. З боями пройшов Росію, Україну, Угорщину, Чехословаччину. Учасник Параду Перемоги 24 червня 1945 року в Москві.
Борзенков Микола Федорович. Юнаком потрапив на фронт, де на щойно визволеній території (під Курською дугою) брав участь у розмінуванні полів, лісів. У 1946 році Микола Федорович отримав медаль "За перемогу над Німеччиною".
Цвіт Іван Андрійович. Коли почалася війна, хлопцю виповнилося вже 16 років, тому він добре пам'ятає події того періоду. У 1943 році Іван Андрійович був демобілізований на фронт. Життєвий і фронтовий шлях Івана Андрійовича є прикладом служіння Батьківщині, любові до неї.
Плющ Галина Тимофіївна. Ім'я Галини Тимофіївни досить відоме жителям нашого міста. В повоєнний час працювала вчителем. А потім багато років очолювала Сватівський краєзнавчий музей. Вона з тих людей, які повертали і повертають у сьогодення втрачені імена, роблять все, щоб ми, нащадки, більше знали про тих, хто здобув для нас перемогу.
Павлова Неліна Андріївна. Тільки-но вступила до лав комсомолу, як через місяць довелося евакуюватися зі Сватового. Тяжким був шлях до Сталінграду. Через деякий час її призначили бригадиром комсомольської молодіжної бригади, в якій працювали діти від 7 до 14 років. Незважаючи на такий молодий вік трудівниць, бригада Неліни Андріївни перевиконувала норми.
Крохіна Галина Опанасівна. Зустріла війну у 12-річному віці. Після звільнення міста Галина Опанасівна відбудовувала депо. Трудову діяльність розпочала у 1952 році. Довгий час працювала вчителем ЗОШ №6, була активним учасником хору ветеранів.
Валентина Василівна Лісняк. Народилася Валентина Василівна 19 червня 1925 року в м. Сватове. Коли почалася війна, вона молодою дівчиною пішла на фронт. Служила в 214 дивізії 78 стрілецького полку. Була санінструктором, а згодом старшим сержантом. На війні отримала дуже тяжке поранення в руку, після чого 6 місяців перебувала у госпіталі. А потім вступила до Харківського інституту. Вчитися в ті часи було нелегко, але Валентина Василівна все витримала і зустріла перемогу, будучи студенткою.
Війна… це страшне слово. Вона принесла нещастя і дітям. На їх маленькі плечі звалився страшний тягар. Тому саме після війни народилося поняття "діти війни" - таке неприродне й жахливе! Це вони пізнали всі труднощі життя в німецькій окупації, це вони місяцями ховалися у товарних поїздах, пробираючись у тил, ставали "синами полків", героями-партизанами, полоненими. Серед них Вітковська Л.О., Кармазина М.О., Степанцова Н.О., Королько Л.М., Головня Л.С., Охрімчук А.І., Рибалко О.Д., Харченко О.М. та багато інших.
Розповідаючи про учасників війни, утверджуючи в душах і серцях молодої людини історичну правду, вчителі Сватівської ЗОШ №6 готують учнів до активної участі в розбудові держави, що є найвищим виявом патріотизму і любові до молодої незалежної України.
Повідайте, повідайте синам,
Повідайте онукам,
  Які шляхи пройти судилось нам
Крізь полум'я від Волги на Балкани, 
Повідайте…
 
Кривавим сном одкорчилась війна
Літа зарубцювали давні рани…
Під кулями ворожими сповна
За тишу заплатили ветерани.

Вернулися живі з полків і рот
І мир подарували рідним  хатам…


В. РОМАНЬКОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика