Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеПроблеми повиннi нас згуртовувати

На черговій, 4-й сесії районної ради 6-го скликання, котру вела голова районної ради Т. Бервено, розглядалось 33 питання. Перед початком їх розгляду присутні тепло привітали голову райдержадміністрації, депутата районної ради В. Мормуля з народженням сина.
На сесії було також вшановано пам'ять Заслуженого працівника культури України А. Шмельової, котра пішла з життя.
Учасникам сесії було представлено депутата обласної ради Т. Донченко, котра закріплена за Сватівським районом для вирішення тих чи інших питань. Тетяна Вікторівна виступила перед присутніми, запевнивши, що своєю роботою сприятиме розв'язанню актуальних для Сватівщини проблем, а також повідомила, що її заступником у роботі буде депутат райради, керівник районного відділення фонду "Благовіст" В. Волков.

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку

Про те, як виконувалась Програма економічного і соціального розвитку Сватівщини у минулому році, розповіла начальник управління економіки Л. Ковальова.
Незважаючи на фінансову кризу та несприятливий для сільгоспвиробників рік, все ж сватівчанам вдалося добитися певних позитивних результатів. Так, надходження до місцевого бюджету склали 33,6 млн. грн., що становить 107 % до плану. Районний бюджет не мав прострочених дебіторської та кредиторської заборгованостей. Без затримок фінансувалися виплати заробітної плати і відпускних працівникам бюджетних установ, розрахунки за спожиті енергоносії.
В галузі сільського господарства під урожай 2010 року було посіяно 45 тис. га зернових культур та 37 тис. га технічних культур. Але несприятливі погодні умови призвели до загибелі посівів сільгоспкультур на площі 20,5 тис. га, у тому числі озимої пшениці - 11,2 тис. га, соняшнику - 315 га. Збитки в результаті цього склали суму понад 19 млн. грн. В результаті було отримано врожай зернових 42,5 тис. тонн.
Виробництво молока в агроформуваннях склало 3,3 тис. тонн, що на 220 тонн більше, ніж у попередньому році. Реалізовано на забій великої рогатої худоби та свиней 159 тонн, що на 23 тонни більше, ніж у 2009 році.
У промисловості обсяг реалізованої продукції склав 81 млн. грн.
Вирішення соціальних питань завжди було пріоритетом для органів влади. Протягом року відбулось зменшення реєстрації незайнятих трудовою діяльністю громадян на 673 чоловіка, на обліку у центрі зайнятості перебувало майже 2 тис. чол. За сприяння центру зайнятості в минулому році створено 717 робочих місць, рівень працевлаштування склав 41,5 %, рівень безробіття - 2,8 %.
На початок поточного року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебувало більше 2 тисяч отримувачів допомоги сім'ям з дітьми. На виплату такої допомоги витрачено 14 млн. грн., що в 1,2 рази більше рівня попереднього року.
Продовжувалась газифікація населених пунктів району. Всього було газифіковано 197 житлових будинків. До села Чепигівка прокладено 5,6 км підвідних газорозподільчих мереж та 4,7 км розвідного газопроводу, в селі газифіковано 20 житлових будинків. До села Рудівка прокладено 12 км (1 черга) підвідних газорозподільчих мереж.
Бюджетне фінансування закладів охорони здоров'я склало 17,4 млн. грн., що на 3,8 млн. грн. більше рівня 2009 р. Було також залучено 927 тис. позабюджетних коштів.
Було придбано 6 одиниць медичного устаткування на загальну суму 584 тис грн. Проведено поточних ремонтів на загальну суму 160 тис. грн., здійснено ремонт терапевтичного, пологового, поліклінічного відділень, здійснено ремонт опалювальної системи неврологічного та інфекційного відділень, замінено частину віконних блоків.
На виконання Програми в галузі дошкільної освіти збережена мережа дошкільних навчальних закладів, здійснено капітальний ремонт дитячого садка "Світлячок" Райгородської сільради. Для дітей 5-річного віку з 1 вересня була відкрита додаткова група при яслах- садку "Журавка".
Матеріально-технічна база дошкільних навчальних закладів поповнилась сучасним технологічним обладнанням, меблями, постільною білизною, килимами. Проведені капітальні ремонти в КДНЗ "Оленка" Мілуватської сільради, "Теремок" Куземівської сільради.
Не залишається без уваги і сфера культурного розвитку особистості. В минулому році відбулось урочисте відкриття Свистунівської бібліотеки, змінили свій імідж на краще також Хомівська і Ковалівська бібліотеки.
Інформацію з першого питання депутати взяли до відома. Треба сказати, що всі питання порядку денного напередодні детально розглядались на засіданні постійних комісій, а тому розгляд питань порядку денного проходив динамічно. Як і раніше, не раз брав слово і виступав зі своїми зауваженнями та непідробними розмірковуваннями керівник районної організації "Батьківщина" В. Просін.
На сесії було внесено зміни до районного бюджету за 2010 рік та заслухано звіт про виконання районного бюджету за той же період, з яким виступила заступник начальника-начальник бюджетного відділу фінансового управління Т. Липчанська (матеріали друкуватимуться).

Бути разом заради інтересів громади
Депутати заслухали інформації та затвердили комплексні районні програми: соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011-2015 роки, соціального захисту і реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2011-2014 роки (інформував начальник управління праці та соціального захисту населення І. Лейріх), розвитку системи охорони здоров'я Сватівського району на 2011-2014 роки (генеральний директор РТМО Д. Вінтоняк).
При розгляді питання про розвиток системи охорони здоров'я голова РДА В. Мормуль зазначив: звичайно, при реалізації наміченого виникає питання, де взяти кошти? А воно - непросте. А тому ми (маються на увазі усі зацікавлені у вирішенні питання) прийматимемо будь-які кошти - чи то від підприємців, чи приватних осіб, чи трудових колективів. Складні питання повинні згуртовувати усіх сватівчан. Так, зараз актуальною є проблема існування у райцентрі пологового відділення. Його треба відстояти за будь-яких обставин. Але для цього необхідно зробити капітальний ремонт, і саме у цій справі належить показати єдність дій і об'єднаність заради спільних інтересів.
Голова районної ради Т. Бервено наголосила: в сфері медобслуговування від кількісних показників належить перейти до якісних. Саме цьому і слугує робота по приведенню до норм кількості ліжко-місць, оптимізації роботи медзакладів. Абсолютна більшість вивільнених медпрацівників у Містках та Нижній Дуванці вже працевлаштована, всі, хто тимчасово залишився без роботи, працевлаштовуватимуться у першу чергу.
Голова РДА В. Мормуль торкнувся питання будівництва басейну у м. Сватове, зазначивши, що, завдяки Т. Донченко, зроблено реальний крок в цьому напрямку, відбулась його зустріч з Віце-Прем'єр-міністром В. Тихоновим, котрий запевнив, що візьме це питання до розгляду.

Затвердили структури, штатні розписи...
Депутати затвердили структури, схеми посадових окладів та умов оплати праці РТМО, відділу освіти, ряду інших установ, комунальних підприємств та організацій, прийняли рішення про реорганізацію Рудівської та Свистунівської загальноосвітніх шкіл (створюватимуться навчально-виховні комплекси). Згідно поданої заяви (за власним бажанням) було звільнено М. Реку з посади директора дитячого будинку змішаного типу "Надія". На посаду директора цього закладу призначено О. Рибалко, яка до цього працювала начальником відділу у справах сім'ї, молоді та спорту.
Згідно поданої заяви звільнено з посади директора комунального закладу "Сватівський районний краєзнавчий музей" Г. Ржевську.
Було прийнято рішення "Про виділення додаткових коштів для повторної комплексної державної експертизи РП "Реконструкція котельні № 5 під позашкільний заклад з плавальним оздоровчим басейном", "Про прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Сватівського району, що перебуває в управлінні Сватівської районної ради, підвідного газопроводу до с. Містки Сватівського району від АГРС с. Коноплянівка Білокуракинського району (1 черга)", "Про передачу у державну власність на баланс філії "Сватівське МУЕГГ" ПАТ "ЛуганськГаз" підвідного газопроводу до с. Містки Сватівського району від АГРС с. Коноплянівка Білокуракинскього району (1 черга", "Про затвердження нового персонального складу редакційних колегій та редакційної ради". Зокрема, до складу редакційної колегії редакції газети "Новини Сватівщини" обрано голову районної ради Т. Бервено, голову постійної комісії райради з питань депутатської діяльності, законності і інформації В. Волкова, головного редактора газети "Новини Сватівщини" С. Кривоноса, першого заступника голови райдержадміністрації Л. Русанову, заступника голови райради В. Честних.
На сесії було розглянуто і ряд інших питань.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика