Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЧи корисна енергетика енергетичних напоїв?

В порядку контролю на апаратній нараді було заслухано інформацію головного санітарного лікаря району В. Ткаченка про дотримання санітарних норм в закладах громадського харчування, торгівлі. Санітарний нагляд у минулому році, як повідомив Всеволод Васильович, здійснювався за роботою 210 об'єктів. При цьому було проведено понад 300 обстежень, у тому числі із застосуванням лабораторних методів досліджень - 278. В ході обстежень на 142 об'єктах виявлено грубі порушення санітарного законодавства. За фактами виявлених порушень винесено 142 постанови про накладення штрафів на загальну суму 12155 грн.

Також винесено постанови про накладення штрафів на фізичних осіб підприємців, які з порушеннями реалізовували продукцію громадського харчування на ринку в Сватове, про заборону роботи підприємств дрібнороздрібної мережі громадського харчування, що працювали без відповідних умов.

За реалізацію недоброякісних харчових продуктів застосовано 60 фінансових санкцій на суму 2644,08 грн., вилучено з реалізації 0,176 т недоброякісних продуктів на суму 2939,38 грн. Через порушення термінів проходження обов'язкових медоглядів відсторонено від роботи 82 особи.

Голова райдержадміністрації В. Мормуль та голова районної ради Т. Бервено поставили запитання: де можна нині у Сватовому людині пообідати, у якому закладі, який би відповідав санітарним нормам і вимогам, де б не палили відвідувачі і т.д.? На думку В. Ткаченка таким закладом є кафе "Динамо", та така інформація не переконала і виступаючому було вказано, що треба в разі необхідності підключати до справи правоохоронні органи, але добиватись порядку в закладах торгівлі і харчування.

З першим питанням перегукувалось і наступне. Директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді І. Чернієвська розповіла про роботу рейдової групи районної координаційної ради з питань профілактики наркоманії, токсикоманії, алкоголізму та тютюнопаління. Впродовж минулого року було проведено 8 засідань ради, конкурс малюнків соціальної реклами, члени ради взяли участь в батьківських зборах в учбових закладах району, проведено 4 зустрічі з підприємцями та власниками торговельних і розважальних закладів, які мають дозвіл на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

Двічі на місяць, а в період канікул - щотижня, проводились рейдові перевірки у місцях масового скупчення молоді та в торговельних точках.

Під час рейдів було встановлено, що торговельні точки мають попереджувальні таблички щодо продажу горілчаних та тютюнових виробів неповнолітнім. Фактів порушення правил продажу даних товарів не зареєстровано. Але дуже хвилює нове захоплення молодих сватівчан - вживання так званих енергетичних напоїв. Алкоголь до їх складу не входить, але ефект-подібний.

У жовтні минулого року в приміщенні ЦКіД "Сватова Лучка" відбулася молодіжна конференція з питань попередження негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, у підготовці якої активну участь взяли і керівники шкільних рад загальноосвітніх шкіл Сватового. На виконання рішення конференції посилено роботу щодо залучення дітей до гурткової роботи. Ініціативною групою спілки підприємців розглядається питання створення дитячого кафе.

Голова РДА В. Мормуль зауважив: так звані енергетичні напої є дуже шкідливими для здоров'я і запропонував центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді підготувати відповідного листа до Міністерства охорони здоров'я, у якому принципово поставити це питання. А також було наголошено: часто у негативних явищах у молодіжному середовищі винні дорослі, які самі створюють можливості для вживання алкоголю та тютюнопаління.

Зі звітом про роботу районного відділу Держкомзему у минулому році виступив керівник відділу Р. Калашников. У районі з 146615 га сільськогосподарської землі рілля займає 111108 га. 1965 чоловік мають особисті селянські господарства. Державних актів на землю взамін сертифікатів видано понад 13 тисяч. Ведеться робота по видачі актів на сіножаті. Укладено понад 11 тисяч договорів на оренду землі. Відповідальним особам надсилались листи щодо плати за паї на рівні не менше 3%. Було проведено 51 перевірку щодо дотримання вимог земельного законодавства, розглянуто 81 звернення громадян.

Коментуючи інформацію, голова РДА В. Мормуль загострив увагу на такому моменті: в районі близько 111 тис. га ріллі, але договори оренди оформлені лише на 75 тис. га. Де ж інші 36 тис. га? Це серйозне питання, що потребує дієвих заходів. Heефективною, говорилось, є і робота одноосібників, які безкінечно сіють соняшник, виснажуючи поля, отримують невисокі врожаї, але особисто їм таких врожаїв вистачає. І в цьому відношенні існує широке поле діяльності для вжиття заходів.

Навколо лісових масивів стає неможливим проїхати, бо землі порозорювали. Є й випадки несплати "на паї" у належній кількості. І тут слід надавати відповідну роботу прокуратурі..

На нараді йшлося також про ремонт пологового відділення у центральній районній лікарні, адже це відділення необхідно за будь-яких обставин відстояти, щоб воно залишилось функціонувати у Сватовому.

Було також повідомлено про виділення "з області" 1880 тис. грн. для будівництва будинку сімейного типу для сім'ї Лозенко у Нижній Дуванці.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика