Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЗвіт голови районної ради Т.В. Бервено

Співпраця - шлях до поліпшення життя
У цьому звіті хотілося б проаналізувати результати не лише своєї діяльності, як голови районної ради, але і в цілому всього депутатського корпусу шостого скликання.
Виконуючи покладені на мене депутатами районної ради повноваження, намагалася керуватися у своїй діяльності найголовнішим, на моє переконання, принципом. Він полягає в тому, що лише тісна співпраця виконавчої влади та місцевого самоврядування, усіх політичних партій та громадських організацій сприятиме консолідації зусиль у подоланні нагальних проблем територіальних громад, стане надійним фундаментом на шляху поліпшення життя наших громадян.
Щиро вдячна за таку співпрацю голові районної державної адміністрації Мормулю Володимиру Володимировичу, колегам-депутатам, працівникам виконавчого апарату районної ради, службам і управлінням райдержадміністрації, міському, селищному, сільським головам.
Нелегким, по-своєму тернистим шляхом, йшли на вибори 31 жовтня 2011 року політичні сили, кандидати в депутати районної ради по мажоритарних виборчих округах. В результаті наполегливої, а подекуди й безкомпромісної передвиборчої боротьби до районної ради було обрано 38 депутатів, 25 з яких представляють Партію регіонів, 4 - Комуністичну партію, 3 - Партію місцевого самоврядування, 2 - Сильну Україну, 2 - Соціал-демократичну партію України (об'єднану), 1 - БЮТ, 1 - Народну партію.
Вважаю, що у звітний рік депутатів районної ради шостого скликання характеризувала конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, взаємоповага, доброзичливість, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат.
Свідченням цього є висока явка депутатів на пленарні засідання та засідання постійних комісій. Хоча, як це не прикро констатувати, є ряд колег-депутатів, яких ми бачили у цій залі лише на першому нашому засіданні.

Розглянуто майже 200 питань
За звітний період проведено 9 пленарних засідань сесії районної ради, на яких прийнято рішення майже з 200 питань, що торкалися найрізноманітніших сфер життя району, зокрема:
- про затвердження бюджету, заслуховування звітів про хід його виконання та внесення змін до бюджету;
- про затвердження цільових програм та заслуховування звітів про їх виконання;
- про виконання районною державною адміністрацією делегованих райрадою повноважень;
- про підготовку закладів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період;
- про регулювання відносин у сфері комунальної власності;
- про регулювання земельних відносин;
- інші питання, які ставило перед депутатами життя.
Депутатським корпусом схвалено 9 районних програм, зокрема:
- реалізації державної політики стосовно сім`ї, молоді, гендерної рівності на 2011-2015 роки;
- соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011-2015 роки;
- соціального захисту і реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2011 - 2014 роки;
- розвитку системи охорони здоров'я Сватівського району на 2011 - 2014 роки;
- підтримки та розвитку територіальних громад Сватівського району на 2011 - 2013 роки;
- розвитку земельних відносин та охорони земель в Сватівському районі на 2011 - 2013 роки;
- правової освіти населення на 2011-2015 роки;
- розвитку публічних бібліотек в районі;
- енергоефективності.
Окрім того, під пильним контролем депутатів перебуває виконання двадцяти однієї районної програми, прийнятої на пленарних засіданнях сесій попередніх скликань.
Назву окремі з цих програм:
- про підтримку індивідуального житлового будівництва на селі та покращення умов життєзабезпечення сільського населення "Власний дім";
- про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- "Патріот Луганщини";
- протидії захворювання на туберкульоз;
- соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку;
- "Освіта Сватівщини";
- "Мистецька освіта Сватівщини";
- відродження річки Красна;
- розвитку та підтримки малого підприємництва.
Деякі з цих та рід інших програм приймалися на період до 2011 року включно. Тому на першій сесії наступного 2012 року плануємо заслухати звіти про їх виконання.
Саме прийняття різногалузевих програм дає можливість у місцевих бюджетах передбачати і спрямовувати кошти на вирішення того чи іншого питання життєдіяльності району та його мешканців.

Чекаємо від правоохоронців дієвих заходів
Одним з найголовніших досягнень нашої з вами роботи за останній рік є налагоджена, тісна скоординована робота районної державної адміністрації і районної ради. Ми навчилися спільно визначати пріоритетні напрямки роботи і спільно обирати шляхи вирішення існуючих проблем. Якщо за результатами виконання програми соціально-економічного розвитку у 2010 році район по комплексній оцінці посів 15 місце в області, то за І квартал 2011 року - 10, за І півріччя 2011 року - 7. І є надія, що така позитивна динаміка збережеться і в майбутньому.
Сьогодні і керівництво районної державної адміністрації і районної ради одним з найголовніших своїх завдань вважають налагодження такої співпраці з міською, селищними, сільськими радами, їх виконавчими комітетами.
На превеликий жаль, доводиться констатувати, що ще не в повній мірі, так би мовити, вписуються в систему координат, яка вибудовується в районі, наші правоохоронні органи. В першу чергу це стосується роботи райвідділу управління Міністерства внутрішніх справ. На одній з останніх сесій депутати заслуховували звіт його керівника Ігоря Леонідовича Шкаріна. Депутати залишилися невдоволеними звітом і в цілому роботою відділу.
До цього часу ми не маємо не те що збуджених кримінальних справ по ряду резонансних для нашого району справ, а й інформації про хід їх розслідування. Маю на увазі факти побиття депутата районної ради, викрадення п'яти корів у сім`ї Журавлевич з с. Коломийчиха, викрадення службової документації з центральної районної бібліотеки, викрадення майже 500 м труби діаметром 500 мм зі зрошувальної системи с. Райгородське та ін.
Аж ніяк не змінилася в бік зменшення кількість точок самогоноваріння і приймання металобрухту в населених пунктах району. Бездіяльність міліції і безкарність призводять до зростання кількості випадків вандалізму. Метал почали красти навіть з кладовищ. В будь-який час дня і ночі він обмінюється на омріяні гривні, які за кілька дворів обмінюються на самогон.
Голови територіальних громад підтвердять, що ще кілька місяців тому правоохоронцям були передані адреси і прізвища тих, хто незаконно приймає метал і займається самогоноварінням. Що змінилося? Та нічого. А точніше, говорять голови територіальних громад, зросла "такса", що сплачують власники даних точок тим, хто мав би їх закривати і притягати до відповідальності, а не споруджувати, так би мовити, "дахи".
Депутатами було прийнято рішення на наступній сесії районної ради заслухати прокурора району Олега Анатолійовича Столяренка. Можливо, керівник органу, покликаного здійснювати нагляд за дотриманням закону на території району, дасть відповідь депутатам на ці та інші запитання.
Я не випадково зупинилася на даних проблемах, адже про дієвість і ефективність влади люди судять, в першу чергу, по тому, наскільки безпечно вийти увечері на вулиці, як забезпечуються конституційні права громадян на охорону життя і здоров'я, недоторканість особистої власності тощо.

Кошти потребують вдумливого підходу до їх використання
На останніх двох сесіях кілька питань торкалися перерозподілу коштів, а саме - зі статей заробітної плати на інші статті видатків. А робилося це через величезні економії по зарплаті, що утворилися на рахунках головних розпорядників.
Скажіть, будь ласка, навіщо люди протягом року примусово-добровільно ходили у відпустки без збереження заробітної плати? Через таку "економію" певним чином постраждали не лише люди. Інший бік медалі - за це, був, так би мовити, покараний і район. Наприкінці року ми практично нічого додатково не отримали з області на відміну від багатьох інших регіонів.
Отримані понадзаплановані доходи створили так званий вільний залишок, який у сумі 868144 грн. був використаний на фінансування 40 позицій, а суми склали від 500 гривень і більше.
Найсуттєвішими витратами були 250000 грн. - на придбання житла для медичного працівника, 150000 грн. - на ремонт пологового відділення, 50000 - на придбання твердого палива для шкіл району, 50000 грн. - на придбання оргтехніки для забезпечення роботи районної ради.
Проаналізувавши всі інші витрати за рахунок вільного залишку, ми з головою райдержадміністрації дійшли висновку, що без більшості з них можна було обійтися, аби окремі головні розпорядники бюджетних коштів навчилися врешті-решт поводитися з бюджетними коштами належним чином як на етапі планування, так і в подальшому їх використанні.
Не виключаючи виникнення якоїсь надзвичайної ситуації, все ж радимо головним розпорядникам в наступному році на вільний залишок не розраховувати. Пропонуємо, і депутати від Партії регіонів цю думку підтримують, сконцентрувати вільний залишок, якщо звісно він буде, на спорудження басейну. Губернатор області, так би мовити, благословив нас на це і обіцяв допомогу, якщо власними силами вже наступного року приступимо до цієї справи. Проект на 100 відсотків готовий, тендер проведено, комунальний заклад створено.
На мою думку, недостатнє знання бюджетного кодексу, в першу чергу з боку працівників фінансового управління, призвело до того, що, маючи в порівнянні з Кремінським районом лише на один клас-комплект в сільській місцевості менше, ми недоотримали до бюджету майже 2,5 млн. грн. Адже до нас був застосований значно менший формульний коефіцієнт, ніж у сусідів.
Аналізуючи весь спектр розглянутих питань, слід зауважити, що районна рада зосередила свою увагу на найскладніших проблемах сьогодення Сватівщини. Звичайно, підстав для самозаспокоєння немає, хотілося б досягти більшого, але й зроблено чимало. Я вважаю, що у результатах роботи ради проявилася політична зрілість нинішнього депутатського корпусу.

Кожен депутат-регіонал виступить зі звітом
Пропозиції порядку денного сесійних засідань щоразу детально і прискіпливо обговорювались на засіданні Президії районної ради, узгоджувались з постійними комісіями. Безумовно, в ході підготовки сесій бралися до уваги рекомендації депутатів обласної ради, депутатів районної ради, керівників територіальних громад, звернення громадян.
З метою попереднього вивчення питань наступної сесії активно працювали постійні комісії, працівники районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, залучалися до роботи фахівці різних служб, управлінь, підприємств і організацій.
Активно протягом звітного періоду працювали постійні комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів (голова комісії Королько Тетяна Іванівна), з питань депутатської діяльності, законності і інформації (Волков В'ячеслав Вікторович), з питань освіти, охорони здоров'я, культури, молоді і спорту, соціального захисту населення (Плотніков Ігор Леонідович), з питань комунальної власності, промислової політики, підприємництва, екології і житлово-комунального господарства (Родюшкін Сергій Іванович), з питань агропромислового комплексу, земельних відносин і соціального розвитку села (Надоля Ніна Миколаївна).
Одначе, як голові районної ради, мені хотілося б побажати постійним комісіям активніше працювати у міжсесійний період тому, що є чимало питань життя району, які слід тримати під постійним контролем.
Говорячи про роботу Президії районної ради, слід відзначити, що кожне її засідання проходило по-діловому, конструктивно і ефективно.
Районна рада веде свою роботу відкрито і гласно. З метою інформування населення району про роботу районної ради постійно розміщуються матеріали в районній газеті "Новини Сватівщини". Звіти про пленарні засідання з'являються в передачах телерадіокомпанії. Проте у мене є ряд зауважень до творчих колективів цих комунальних засобів масової інформації. Хотілося б більше читати, слухати і бачити розповідей як про самих депутатів, так і про їхні справи. Переконана, що не повинна бути осторонь роботи районної ради редакція ще одного районного комунального видання - "Юність Слобожанщини".
Не мають бути осторонь питання інформованості громадськості про свою діяльність і самі депутати. Не треба, як говориться, відмахуватися від журналістів, треба йти їм назустріч. В цьому плані гідним для наслідування є крок ФРАКЦІЇ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ у районній раді, яку очолює Русанова Людмила Павлівна. На останньому засіданні фракції було вирішено, що КОЖЕН ДЕПУТАТ-РЕГІОНАЛ МАЄ ЗВІТУВАТИ ПРОТЯГОМ ГРУДНЯ У СВОЇХ ОКРУГАХ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ І РАЙРАДИ В ЦІЛОМУ. Причому це стосується не лише депутатів, які вибороли депутатські мандати у мажоритарних округах, а й тих, хто увійшов до депутатського корпусу за партійними списками.
Більше того, Політрада районної організації Партії регіонів під керівництвом Мормуля Володимира Володимировича прийняла рішення провести таку роботу не лише депутатам районного рівня, а й депутатам від Партії регіонів міської, селищної, сільських рад. Зауважу, рішення про такі звіти прийнято не в простий для нашої держави час. В період масштабних реформ у людей є чимало незручних для влади питань. Але, переконана, що саме зараз, як ніколи, люди бажають і повинні почути аргументоване, переконливе і конструктивне депутатське слово. У світлі сказаного вище сподіваюся, що на сторінках "Новин Сватівщини", "Юності Слобожанщини", в передачах телерадіокомпанії, на сайті районної ради будуть з'являтися матеріали, підготовлені або ж самими депутатами районної ради або ж за їх ініціативою.

З увагою до проблем громадян
За звітний період головою районної ради видано 236 розпоряджень із загальних та кадрових питань, тобто вони стосуються функціонування ради. За цей же період виконавчим апаратом опрацьовано майже 900 документів вхідної документації та 500 вихідної кореспонденції.
Забезпечуються вимоги діючого законодавства щодо розгляду звернень громадян. Визначено дні прийому головою районної ради, заступником голови. Хоча фактично прийом громадян ведеться щоденно. На особистому прийомі у голови районної ради та заступника побувало 124 громадянина.
Хотілося б висловити ще одне побажання і бачення роботи депутатів зі своїми виборцями. На мою думку, у роботі депутатів районної ради з виборцями не вистачає системності. Найближчим часом виконавчим апаратом ради за погодженням з головами територіальних громад і депутатами районної ради буде розроблено і доведено до громадськості через ЗМІ сайт, в інший спосіб графіки й місця проведення особистого прийому громадян безпосередньо на виборчих округах.
За звітний період до районної ради, окрім усних звернень, висловлених під час особистого прийому, надійшло 108 письмових звернень громадян.
В переважній частині випадків громадяни у своїх зверненнях порушують питання дотримання законності та охорони правопорядку, аграрної політики і земельних відносин, надання матеріальної допомоги, працевлаштування та ін.
Аналіз звернень, що надійшли до районної ради від мешканців району, свідчить, що за вирішенням окремих з них людям не слід було їхати до районного центру. Окремим головам рад, посадовим особам слід більш предметно ставитися до вирішення проблем, які порушують у своїх зверненнях люди, не змушувати громадян шукати допомоги в районі чи області.
Ми всі добре знаємо, що чинним законодавством в системі рад не передбачено владної вертикалі. Незважаючи на це, ми намагалися зробити так, щоб районна рада відігравала роль, так би мовити, координатора-методиста у спільній діяльності районної чи місцевих рад.
За звітний період було проведено 4 наради з головами і секретарями місцевих рад, засідання круглого столу і семінар, на яких було розглянуто понад 30 питань, пов'язаних з життєдіяльністю громад.
В нашому районі діють 17 сільських, селищна і міська рада. Міський, селищний та сільські голови - це дійсно центральні фігури в кожній територіальній громаді, наділені непростими, різноплановими повноваженнями і високою відповідальністю. Виходячи з цього, намагаємося надавати сільським головам можливу допомогу, аби вони могли якомога повніше і ефективніше використовувати свої повноваження.
Як би це пафосно не пролунало, але переобрання ряду сільських голів стало в окремих територіальних громадах свіжим ковтком повітря. Географічне розташування, віковий і соціальний склад населення, фінансове становище, керівники розташованих на територіях суб`єктів господарювання тощо - все залишилося незмінним. Змінилося ставлення до людей, змінилися підходи до вирішення проблем, змінюється система взаємостосунків між представниками влади і господарниками. Але найголовніше - змінюється настрій громадян, адже вони бачать, що влада не лише словами, а й конкретними справами прагне вирішити і хоча б трішки пришвидшити прихід "світового завтра".

Не відчувається взаєморозуміння з боку судової системи влади
Зараз модно говорити, що існують різні гілки влади. Це - законодавча, представлена на районному рівні Сватівською районною радою, виконавча, яка уособлюється районною державною адміністрацією і, звичайно, судова. Так, це різні гілки влади, але ми повинні зрозуміти, що це гілки одного дерева. а влада єдина.
Поки що, на жаль, ми не відчуваємо такого розуміння з боку судової системи влади. Говорячи це, не можу, звичайно, обійти увагою судові процеси, які тривають кілька місяців і які набули чималого розголосу і резонансу не лише в районі, а й за його межами. А торкаються вони, як ви знаєте, рішень районної ради щодо звільнення директора централізованої бібліотечної системи, а також створення нового навчального комплексу "школа-гімназія" на базі ліквідованої початкової школи № 7 і гімназії.
Не буду говорити про якусь заангажованість, упереджене ставлення до райради чи сторонній тиск на тих, хто приймав ці рішення, аби мене не звинуватили у втручанні в діяльність судів. Мені здається, що, говорячи про ці два конкретні рішення, ми торкаємося проблеми набагато глибшої і масштабнішої за своєю суттю, ніж може здатися на перший погляд. Це питання неврегульованості чинного законодавства щодо управління комунальним майном. Виходячи з практичного досвіду, ми повинні показати законодавцю на ці правові колізії.

Ми зобов'язані зробити більше
У цьому звіті, звичайно, не можна всього охопити. Про те, що придбано, що відремонтовано, що споруджено чи проведено, детально говориться засобами масової інформації, на колегіях райдержадміністрації і пленарних засіданнях ради. Є питання, які потребують додаткового часу для осмислення в найближчому майбутньому.
Мова йде не стільки про підбиття підсумків за певний період, а більше про зосередження уваги на аналізі стану справ з метою спільного накреслення напрямків роботи на майбутнє. Зроблено немало, але ми можемо, просто зобов'язані перед людьми, перед своєю совістю зробити більше. Працювати так, аби всі виборці відчули зміни на краще - наш громадський обов'язок і водночас найголовніше повноваження, делеговане нам державою і людьми.
У нас багато питань, для вирішення яких нам необхідно докласти максимум зусиль:
- збільшення власних надходжень до бюджетів всіх рівнів, а отже і до зведеного бюджету району;
- зміцнення кадрового забезпечення, матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я, освіти, культури, соціального забезпечення;
- забезпечення енергозбереження в установах та організаціях, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів;
- сприяння забезпеченню стабільного інвестиційного клімату в районі з метою залучення інвестицій у виробничу та соціальну сфери;
- координація дій влади і правоохоронних структур з метою зміцнення правопорядку і суворого дотримання законності на території району;
- благоустрій населених пунктів з величезним колом питань, що він в себе включає, а це, в першу чергу, стан комунальних доріг, відновлення вуличного освітлення, утилізація побутових відходів, водопостачання і т. д.;
- організація навчання на якісно новому рівні голів, секретарів місцевих рад з метою надання допомоги в реалізації власних та делегованих повноважень;
- велика кількість інших питань, що стоять на порядку денному.
І важко визначити, який з названих чи неозвучених напрямків діяльності є пріоритетним, а який другорядним. Всі вони є важливими і невідкладними і вирішуватися повинні в комплексі.
Дякую всім, хто нас підтримував і допомагав конструктивними порадами, розумінням і конкретними справами.
Закликаю всіх і сьогодні, і завтра, і у віддаленому майбутньому працювати з повною віддачею фізичних і душевних сил на благо і розквіт територіальних громад. Бажаю, щоб наші думки і справи зміцнювали впевненість сватівчан у нашій незворотності зі шляху, який ми для себе обрали, відповідальності за все, що робиться на Сватівщині.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика