Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеПерший рік роботи - фундамент для її подальшого піднесення

Рік - це, звичайно, не ювілей, але все ж значуща дата. Тим більше, коли мова йде про орган, котрий розглядає та ухвалює вкрай суттєві в житті району питання, про районну раду. Так, саме один рік пропрацювала райрада шостого скликання. За цей час було немало зроблено корисних і потрібних справ. В ході обговорення, в дискусіях шукались шляхи вирішення проблем, а потім приймались узгоджені рішення. Депутати райради - люди з різними поглядами, але абсолютну більшість об'єднує палке бажання працювати заради людей, приносити користь Сватівщині.
Впродовж року, що минув (а минуло навіть трішки більше) проводились сесії, засідання комісій. Проводились вони не формально, а по-діловому, в конструктивній обстановці. Та депутатська робота - це не лише участь в засіданнях. Були і прийоми громадян, і відповіді на запити сватівчан, і участь в різноманітних заходах в місті та селах.
На одинадцяту сесію нинішнього скликання депутати райради зібрались у піднесеному настрої - все ж таки перший рік роботи позаду.
Та будь-який настрій не замінить конкретної роботи, отож депутати приступили до розгляду питань порядку денного. У доповіді голови районної ради Т. Бервено "Про роботу Сватівської районної ради за 2011 рік" було ґрунтовно проаналізовано зроблене депутатським корпусом, головами тергромад, членами виконкомів, при цьому доповідач приділяла немалу увагу і недолікам, незадовільній роботі тих чи інших служб. (З метою більш детального висвітлення питань, що являють загальнорайонний інтерес, матеріали доповіді друкуватимуться у наступному номері газети окремою статтею).
Заслухано було також звіти про роботу постійних депутатських комісій, з якими виступили В. Волков (голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності і інформації), Т. Королько (голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів), П. Матвієвський (заступник голови постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин і соціального розвитку села), І. Плотніков (голова постійної комісії з питань духовності, освіти, культури, молоді і спорту, соціального захисту населення), П. Жовтоножко (заступник голови постійної комісії з питань комунальної власності, промислової політики, підприємництва, екології і житлово-комунального господарства).
В рішенні з першого питання намічено ряд заходів, які націлять депутатів всіх рівнів, голів тергромад на більш ефективну та дієву роботу. Зокрема, в рішенні є й пункт про звіт перед виборцями у період до кінця поточного року.

Ще 100 тис. грн. на ремонт пологового відділення
Прийняття районних Програм - важлива складова роботи депутатського загалу, адже прийняття таких документів дозволяє потім здійснювати відповідне фінансування важливих заходів. Цього разу була затверджена районна Програма протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки (інформувала завідуюча поліклінічним відділенням ЦРЛ Л. Саранова).
Було також внесено зміни до Програми економічного і соціального розвитку району на поточний рік, прийнято рішення про прийняття у спільну власність територіальних громад двох центрифуг з подальшою передачею їх РТМО, про перерозподіл кошторисних призначень, передбачених у районному бюджеті відділу освіти, про внесення змін до рішення другої сесії районної ради третього скликання "Про делегування повноважень районної ради райдержадміністрації" та ін.
Як мовиться, на слуху у сватівчан надважлива справа завершення капітального ремонту пологового відділення РТМО. Для його проведення виділялись кошти з районного, обласного бюджетів, залучались спонсорські внески. До цієї важливої справи віднині будуть залучені кошти і з міського бюджету, бо депутати ухвалили рішення про прийняття субвенції з міського бюджету у сумі 100 тис. грн.
Ще одним з моментів, котрий, напевне, зацікавить сватівчан, стало призначення директора комунального позашкільного закладу "Плавальний басейн". Ним з 1 січня наступного року стане В. Сайфутдінов. Створення закладу, а також призначення керівника безвідворотно означає початок конкретної роботи по спорудженню басейну.

Нагороди - найкращим
Свято, звичайно, не обійшлося без нагород та подарунків. Великій групі депутатів всіх рівнів, голів тергромад, членам виконкомів, ветеранам органів місцевого самоврядування були вручені Почесні грамоти, листи-подяки Луганської обласної ради та обласної державної адміністрації, районної ради та районної державної адміністрації. Всі територіальні громади району отримали від голови районної ради Т. Бервено та голови райдержадміністрації В. Мормуля подарункові набори.
Листами-подяками районної ради та районної державної адміністрації нагороджено депутатів обласної ради І. Іоффе, В. Куницького, Т. Донченко.
Були відзначені головний спеціаліст служби у справах дітей Є. Радько, котра перемогла у Всеукраїнському конкурсі "Кращий державний службовець 2011 року" (читайте матеріал на 12 стор.), та методист Народного дому "Сватова Лучка" О. Бондаренко, яка в обласному конкурсі серед жінок "Шлях до успіху" зайняла третє місце та перемогла у номінації "Високе покликання" (матеріал у районній газеті друкувався у минулому номері). І про ліки, і про пенсії Створена при райдержадміністрації громадська рада провела чергове засідання. Спершу було заслухано моніторинговий звіт щодо цін на медичні препарати в аптеках міста. Зокрема, наводились факти: найдешевші ліки - в аптеках "Фармація" №79 та "Панацея" (кв. Залізничників), найдорожчі, як не дивно, теж в аптеці "Фармація" - на кв. Луначарського. В ході обговорення питання висувались різні пропозиції - відраховувати 1% коштів від продажу ліків на рахунок РТМО, зібрати всіх причетних до реалізації ліків і запитати, чому існує різниця у вартості товару в різних аптеках і т.д. Перший заступник голови райдержадміністрації Л. Русанова внесла пропозицію розглянути дане питання на апаратній нараді і після обговорення дати відповідні доручення стосовно всіх проблем, що існують відносно реалізації медпрепаратів в аптеках Сватового. Про зміни в пенсійній реформі доповів головний спеціаліст Пенсійного фонду України в Сватівському районі О. Купілов (з відповідними положеннями ми вже знайомили читачів і це знайомство буде продовжено). Коли відбувався обмін думками, говорили не лише про зміни в реформі. Зокрема, заступник голови громадської ради В. Волков у виступі торкнувся "гарячого" питання відміни пільг окремим категоріям громадян. Мова йде не про скасування пільг, зазначав виступаючий, а про наведення порядку у цій справі. Ніхто не заперечує героїзму і мужності чорнобильців, вони заслуговують на всіляку шану і підтримку. Але в той же час не можна не зважати на те, що дехто отримував пенсії по 30 тисяч грн. і суди призначали одноразові виплати у сумі 500 тис. грн.. Таких виплат не витримає бюджет жодної країни, навіть найбагатшої. Тому мова йде про обґрунтоване упорядкування пенсійних виплат, а також уточнення самої належності громадян до участі в ліквідації аварії на ЧАЕС, адже дехто, як кажуть, примазався до загального списку, завдяки власній "кмітливості". Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики М. Іванченко виступила у питанні "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики". Голова громадської ради І. Плотніков запропонував всім членам ради внести пропозиції щодо плану роботи ради на наступний рік.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика