Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеДОРОГИ, ЗУПИНКА, ПОЖЕЖНИКИ, КУПОЛ ТА ЩЕ ОДИН СЕКРЕТ ВІД МІЛУВАТКИ

7 грудня святкуватиметься День місцевого самоврядування. З цього приводу певними успіхами та досягненнями можуть поділитися територіальні громади Сватівщини. До того ж часова відстань між датою обрання у минулому році голів та депутатів органів місцевого самоврядування (вона була 30 жовтня) та згаданим святом - невелика. Про те, чим жила Мілуватка протягом року, що минув, розповідає читачам "Новин Сватівщини" сільський голова Сергій Іванович МЕДВІДЬОВ:

- Дійсно, минув лише рік - а добрих та потрібних справ зроблено вже немало.
Скажімо, у Мілуватці здійснено грейдерування, підсипання крейдою (вулиці Шкільна, 1-го Травня та Дачна) та щебенем (вулиці Рубана, Кірова, Дачна та Красна) доріг. У цій справі нам допомагали керівники ППА "Хортиця" Володимир Миколайович Ляскевич та АФ "Мілуватська" Володимир Григорович та Олег Володимирович Куницькі, за що їм, безумовно, вдячна вся громада. Здійснено ямковий ремонт автодороги від Сватового до Мілуватки, а також частковий дорожній ремонт вулиці Чапаєва (відстань - приблизно в кілометр).
Протягом року проводилися суботники, висаджувалися молоді деревця - все це робилося заради благоустрою рідного села. Двічі були проведені і суботники на кладовищах (їх у нас - два). Суттєво більші обсяги роботи - на центральному кладовищі, тож тут і більше завдань виконалося: зокрема, ми вивезли сміття та повирубували чагарники.
У дитячому садочку "Ластівка" зроблено капітальний ремонт каналізаційної мережі (на це витрачено 23 тисячі гривень бюджетних коштів).
В селі створена добровільна пожежна дружина. З цього приводу придбавалися 2 вогнегасники, по 10 мітел та лопат, 10 "хлопавок". З агроформуваннями укладені договори про надання (по мірі необхідності) транспорту для пожежогасіння (мова йде про трактори з бочками, обладнані насосами та мотопомпами).
Знакова для села подія сталася цього року: у нас з'явився новий настоятель храму Іоанна Предтечі отець Максим. Подія знакова, бо до появи отця Максима 20 років у церкві нічого не робилося, а з ним - "прийшли" позитивні зміни. Скажімо, після проведення спільного засідання виконкому та фермерів, було прийнято рішення (ініційоване новим настоятелем) про ремонт одного з куполів храму (того, що мав найбільш занедбаний стан). Фермери надали спонсорську допомогу. Тож зараз той купол потихеньку "обростає" нітритом титану - золотавіє на очах.
Ще до минулорічних виборів до органів місцевого самоврядування в Мілуватці мешканці клопоталися про вирішення ще одного питання: відкриття нового продуктово-побутового магазину (у нас в селі працюють два магазини, проте до них є певні претензії з боку мілуватчан)… Рішенням сесії це побажання від людей прийняте і втілюється у життя: зараз у пустій до цього половині адмінбудівлі ведуться ремонтні роботи, фіналом яких стане відкриття нового магазину (звісно, власники - приватні особи).
У Мілуватці працює громадська організація "Місцевий розвиток". В минулому році з її допомогою було зроблено поточний ремонт в ДНЗ "Ластівка". А цього року "Місцевий розвиток" ініціював іншу важливу для людей справу: перенесення автобусної зупинки. Не без допомоги ППА "Хортиця" (надано кран) та АФ "Мілуватська" (здійснено вантажне перевезення) було перетранспортовано залізну "зупинку", що стояла під горою і ніхто нею не користувався ще з часів колгоспу, до залізничної зупинки "Мілуватка". Люди - дуже задоволені, бо є де від дощу тепер сховатися.
Найсвіжіша, як кажуть, і дуже вагома подія для села - участь у Проекті ЄС та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Завдяки цьому Проекту ми плануємо здійснити повну заміну вікон в приміщенні Мілуватської школи. А ще спільно з АФ "Мілуватська" робимо дуже добру справу, але поки що відповіді на питання "яку саме?" не дамо. От запросимо журналістів "Новин Сватівщини" на відкриття, так би мовити, закладу - тоді й весь район дізнається про наш "секрет".
Звичайно, постійно ведеться прийом громадян з особистих питань. Чесно скажу: 70% звернень - по телефону, та ще жодне з них не залишалося без уваги. Ми провели 14 сесій сільської ради. Засідання виконкому - регулярні. Тож, робота, як бачите, "кипить, мов смола у чані" - енергійно.
З нагоди ж Дня самоврядування хочу особисто привітати депутатів та співробітників сільської ради! Бажаю вам, шановні колеги, натхнення в роботі та плідних результатів до того ж! Будьте здоровими та по-людськи щасливими!

Підготувала Оксана РАКІТІНА.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика