Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернете«Від села до села - з піснею!»

Новинкою в культурному житті району у 2011 році стало проведення протягом серпня-жовтня, згідно розпорядження голови Сватівської РДА В. Мормуля, районної мистецької акції "Від села до села - з піснею".

Метою даної акції став пошук нових форм і методів культурного обслуговування, виявлення, підтримка, розвиток та стимулювання творчих особистостей, залучення населення району до участі в художній самодіяльності та активізація сільського населення навколо вирішення питань повсякдення за допомогою мистецтва.

Близько 3 тис. глядачів мали змогу відволіктися від буденних справ, поспілкуватися, насолодитися виступами. 13 тергромад гостинно відкрили двері цій акції, а взагалі більше 20-ти населених пунктів району було охоплено мистецьким святом. 23 клубних заклади порадували глядачів своїми виступами.

Слід зазначити, що проведенню акції передувала ретельна підготовка: неодноразові зустрічі з головами тергромад з приводу ходу проведення, складання графіків, обговорення деталей, проведення консультацій для директорів будинків культури, надання методичної допомоги сільським аматорам, підготовка сценаріїв.

Квартет "Україночка" (Н-Дуванка) та народний фольклорний колектив "Рушничок" (Оборотнівка), як і завжди, виступили на високому рівні. А як приємно було слухати дитячий струнний оркестр з Оборотнівки, який є єдиним у районі! Цікавими були виступи стельмахівців - Любові Будник, яка порадувала чудовим виконанням байок, та Радченка Владислава, який представив власну пісню у реп-стилі. Цей талановитий хлопець дійсно має хист до мистецтва, неодноразово брав участь у щорічному районному фестивалі "Діти - майбутнє України". У Райгородці всіх вразив виступ вокального ансамблю учасників художньої самодіяльності "Чарівниця", а відкриттям у Гончарівці став виступ директора Гончарівського центру культури та дозвілля Олени Ковтун, яка має красивий глибокий голос.

Приємне враження одержали глядачі від виступу учасників художньої самодіяльності Мілуватського СБК, особливо від солістки Ємельянової Єлизавети. Оригінальними були сценки "Ветеринар" Петрівського СБК у виконанні Марини Дем'янової і Марини Ригун та "Балетмейстер" Маньківського СБК. Прекрасним був виступ вокального колективу "Веселка" із Новоселівки.

Глядачі також були раді зустрітися із Сергієм Зятєвим (Свистунівський СБК), пісні якого лунали у відремонтованому сільському будинку культури, а серед виконавців з Рудівки сподобалися пісні Віктора Шуліки, який є їх автором. У Містках ,як завжди, майстерно були представлені пісні у виконанні Івана Голубенка та дуету у складі Коваленко Валентини та Любов Волошиної. Кругляни запалили глядачів виступом вокального ансамблю "Калинонька".

У рамках акції у кожному будинку культури також проходила виставка декоративно-прикладного мистецтва. Загалом у виставці взяли участь близько сотні талановитих людей. Прекрасні роботи з вишивки були представлені у Маньківці ( Проскуріна Людмила Михайлівна та Коник Оксана Валеріївна), Круглому (Денищенко Надія Олексіївна, Клунна Наталія Григорівна), Рудівці (Мороз Ольга Ізмаїлівна, Погрібатько Ганна Кіндратівна, Літвін Раїса Миколаївна), Верхній Дуванці (колективна робота учнів 6-8 класів В-Дуванської ЗОШ), оцінило журі напрочуд гарні роботи з вишивки у Мілуватському СБК.

Незвичний вигляд мали декоративні картини з рибних кісточок. Такі можна було побачити у Верхній Дуванці (учасники клубу декоративно-прикладного мистецтва "Натюрморт", керівник - Мокрушина Лідія Василівна). Дуже гарні картини з ниток та смужок паперу були представлені від Рудівського сільського клубу.

Ще одним приємним моментом акції була передача майстриням-вишивальницям "Рушника родинної єдності", ідея про вишивання якого була започаткована на святі до двадцятої річниці Незалежності України на святковій площі. Даний рушник обійде всі територіальні громади, руки вишивальниць всього району будуть прикрашати його вибагливими візерунками. Вперше цей рушник був переданий маньківським майстриням-вишивальницям Л.М.Проскуріній, О.В.Коник, Л.І.Сухоручко, які залишили на ньому чудовий візерунок, притаманний їх місцевості.

Сільські голови з великою відповідальністю поставилися до проведення акції. Кожен з них намагався приурочити це мистецьке свято до важливої події в селі. Так, в ході акції первомайці отримали відремонтоване, газифіковане адміністративне приміщення, в якому зручно розмістилися сільська рада, ФАП, клуб та бібліотека, коломийчани - водогін і дитячий майданчик, стельмахівці - відремонтований міст, велику роботу по здійсненню часткового ремонту СБК зроблено у Свистунівці, і жителі тепер із задоволенням відвідують клуб. Вирішувати повсякденні проблеми верхньодуванці поспішатимуть до відремонтованого приміщення сільської ради. Є змога проводити повноцінні концерти і вечори відпочинку в с. Гончарівка, адже нещодавно там в приміщенні сільської ради було відкрито Центр дозвілля та вирішено питання щодо розміщення бібліотеки-філії. Впевнені, що здійснення обрядів освячення благословить на добрі справи ці заклади, а присутність почесних гостей - керівників району, керівників агроформувань, підприємств - додасть сили і збільшить можливості по вирішенню важливих питань.

Дуже часто мистецька акція співпадала з Днем села. І тоді, окрім спільної концертної програми, проводилися спортивні змагання, конкурси, частування традиційною кашею. Односельці вигукували "Гірко!" подружнім парам, які відзначили своє золоте чи срібне весілля або вступили в шлюб нещодавно, вшановували найменших та найповажніших жителів, ювілярів, дякували тим, хто небайдужий до сільських проблем і допомагає їх вирішувати. Що дала акція? Вважаємо, що такі заходи несуть людям не тільки задоволення від концертних виступів, а й віру, сподівання на краще. Спільні зусилля влади, аматорів і духовенства спрямовані на позитивні зрушення, турботу про людей, про їх добробут. А нам, художнім аматорам, надовго запам'ятаються слова вдячності, гучні оплески, теплі очі та задоволені обличчя глядачів. А більшого нам і не треба!

А. АНТОНІНОВА.

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика