Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЖити по-старому неможливо, час вимагає інших підходів

Відбулась третя сесія районної ради шостого скликання, на якій було розглянуто ряд важливих питань. У першому з них - "Про Програму економічного і соціального розвитку Сватівського району на 2011 рік" - інформувала начальник управління економіки Л. Ковальова. Завдання Програми спрямовані на збереження наявного промислового потенціалу, розвиток сільського господарства, забезпечення соціального захисту інвалідів, пенсіонерів, нормальне функціонування установ охорони здоров'я, освіти, культури.

Програмою передбачено темп росту промислового виробництва на рівні 158,1 % та збільшення обсягу валової продукції сільського господарства на 20 %. Передбачається отримати валової продукції на суму 97,5 млн. грн., в тому числі в рослинництві - на суму 91,5 млн. грн., в тваринництві - на 5,96 млн. грн. Виробництво зернових культур має скласти 108,1 тис. тонн, олійних культур - 40 тис. тонн, в тому числі соняшнику - 39,5 тис. тонн, молока - 3,4 тис. тонн, реалізація м'яса худоби та птиці в живій вазі - 0,151 тис. тонн. Намічається придбати сільськогосподарської техніки на суму 14,2 млн. грн.

Очікується, що у 2011 році надходження податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджетів усіх рівнів складуть 39,9 млн. грн., що складе 105 % до показників 2010 року. Податковий борг за податковими зобов'язаннями платників податків по податках і зборах (обов'язкових платежах) до зведеного бюджету (станом на кінець року) складе 921 тис. грн., що є зменшенням на 8 %. Приріст обсягу інвестицій в основний капітал становитиме 52,8 %. У зовнішньоторговельній діяльності обсяг експорту збільшиться на 3 %.

На споживчому ринку району на 20,5 % зросте оборот роздрібної торгівлі. Програмою передбачено зростання номінальних грошових доходів населення на 12,3 %, при цьому доходи на душу населення збільшаться на 13,8 %. Середньомісячна заробітна плата підвищиться на 15,3 %. Рівень безробіття становитиме 1,8 %, що менше, ніж у минулому році.

Програмою передбачається реалізація заходів у гуманітарній сфері: освіті, охороні здоров'я, культурі, фізичній культурі та спорті.

Другим питанням порядку денного було "Про районний бюджет на 2011 рік". Тут з інформацією виступив начальник фінансового управління А. Бутко. Поточний рік буде непростим у фінансовому відношенні. Це вимагає вкрай раціонального та продуктивного використання бюджетних коштів, вжиття заходів по недопущенню їх надмірного витрачання. В ряді випадків доведеться йти і на непопулярні заходи.

Депутати затвердили загальний обсяг доходів районного бюджету на 2011 рік у сумі 89249,795 тис. грн., у тому числі обсяг дотації вирівнювання з державного бюджету у сумі 41019,8 тис. грн.

Обсяг доходів загального фонду бюджету затверджено у сумі 88018,495 тис. грн., спеціального бюджету - 1231,3 тис. грн. Затверджено загальний обсяг видатків районного бюджету у сумі 89219,795 тис. грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду у сумі 87988,495 тис. грн. та видатків спеціального фонду - 1231,3 тис. грн. за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів.

Депутати проголосували за те, щоб перші два питання порядку денного обговорювались в сукупності. Депутат В. Принь поцікавився: навіщо витрачати 21 тисячу грн. для проведення на Сватівщині ради регіонів, яким чином "лататимуться дірки" в бюджеті, про які йшлося під час інформації А. Бутка? Анатолій Петрович на це відповів: "лататимуться" за рахунок оптимізації структур, приведення їх до відповідних параметрів, за рахунок скорочення органів управління, скорочення кількості заходів тощо.

Секретар міської ради О. Звягольський зачитав звернення до депутатів районної ради міського голови Є. Рибалка. В ньому, зокрема, містились такі моменти: Євген Вікторович стверджував, що депутати приймуть Програму економічного і соціального розвитку без достатнього аналізу, що ця Програма відірвана від життя, що робота по формуванню бюджету велась кулуарно і шаблонно і т.д. Відповідаючи В. Приню, а також на звернення міського голови, голова райдержадміністрації В. Мормуль вказав, що дійсно на Сватівщині навесні проводитиметься рада регіонів. Це - велика честь для району, бо далеко не кожному довіряється така справа. Думати, що це призводить лише до витрат (а певні витрати, звичайно, будуть), помилково. Адже при проведенні таких заходів район отримує кошти для вирішення тих чи інших питань. Такі кошти (близько 1,3 млн. грн.) має отримати і Сватівський район. Це незрівнянно більше, ніж передбачувані витрати. Що стосується звернення Є. Рибалка, його біль зрозумілий, адже мова йде про те, що 1321 тис. грн., котрі є в міському бюджеті, будуть використані для загальнорайонних цілей. Треба розуміти, що люди однакові у своїх потребах - що на селі, що в місті, і всі вони мають однакове право на отримання тих чи інших послуг. Кошти, які отримує бюджет району, розраховуються на душу населення, оскільки населення на Сватівщині зменшується, відповідно зменшується і сума дотацій. Але міська рада у цьому відношенні у виграшному становищі, тут з демографією набагато краще, ніж в сільських населених пунктах, та в місті є й бюджетоутворюючі підприємства, чого не скажеш про село. До того ж, у поточному році міська рада отримає 570 тис. грн. у фонд розвитку. Отож крок по залученню "міських" коштів до вирішення загальнорайонних проблем є виправданим.

В обговоренні перших двох питань певні зауваження або ж пропозиції внесли В. Просін, П. Матвієвський, О. Цимбал.

На минулій сесії районної ради було прийнято за основу проект Регламенту районної ради. Внесені депутатами поправки та зауваження було розглянуто на засіданні постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності і інформації. З цього питання на сесії виступив голова комісії В. Волков. Регламент районної ради було прийнято в цілому з внесеними поправками.

На сесії було затверджено план роботи Сватівської районної ради на 2011 рік, районну Програму "Реалізація державної політики стосовно сім'ї, дітей, молоді, гендерної рівності у Сватівському районі на 2011-2015 роки", перелік заходів, які фінансуватимуться у 2011 році за рахунок районного бюджету.

При розгляді питання "Про затвердження змін до статуту Сватівського РТМО" слова попрохав Нижньодуванський селищний голова В. Носов, який зачитав звернення загальних зборів жителів Нижньої Дуванки. Мешканці помилково вважають, що Нижньодуванська лікарня закриватиметься, насправді це не відповідає дійсності (та вона і не є лікарнею, а є амбулаторією).

З роз'ясненнями у цьому питанні виступили голова РДА, депутат В. Мормуль, а також - голова районної ради Т. Бервено, депутати Л. Саранова, Д. Вінтоняк. Справа у тому, що коли будувалась лікарня, населення Нижньої Дуванки сягало за 10 тис. чоловік. В разрахунку на це встановлювалась і кількість ліжкомісць. До недавнього часу їх нараховувалось 50. Але нині населення селища становить менше 3 тис. чол. Звичайно, що виділяти такі ж кошти, як і раніше, було б неправильно. В амбулаторії знаходиться, як правило, 5-7 чоловік на стаціонарному лікуванні, решта ліжок не зайнята. Аналогічна ситуація і у Містках. Значно доцільніше створити сучасний медичний центр у Сватовому, де можна було б отримати кваліфіковану допомогу і повноцінно лікуватись у разі потреби. Жити зараз за тими ж принципами, що й раніше, не можна. Держава має 450 мільярдів грн. боргу, і настав час з ними розплачуватись. Без реформ, без непопулярних заходів зробити це і вийти з кризи неможливо. Потрібно "затягти паски" і віднайти можливості оптимізувати структури. Це відбуватиметься і в медицині, і в освіті, і в культурі. Мова не йде про закриття амбулаторії, в Нижній Дуванці збережеться 10 ліжок денного стаціонару, поліклініка як працювала, так і працюватиме у повному обсязі. Крім того, буде створено спеціальну комісію, яка детально вивчить ситуацію стосовно всіх існуючих питань. Аналогічним чином вживатимуться заходи і в Містках.

На сесії райради було розглянуто і ряд інших питань.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме


Яндекс.Метрика