Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеЯК МИ ПРИ ВАШОМУ КЕРІВНИЦТВІ БУДЕМО ЖИТИ ДАЛІ?

Шановний Володимире Володимирович, дякую Вам за те, що хоч якусь надали відповідь на останню мою публікацію. Вашою порадою, щодо ненадання відповіді користуватись не буду і надам Вам та землякам своє бачення ситуації.
І знову мені не зрозуміло, ідо у Вас в голові, якими критеріями та категоріями мислите, як ми при Вашому керівництві будемо жити далі?
Мені не зрозуміло, що я роблю негідного, коли критикую Вашу діяльність? До речі, критикую не тільки Вас та і не я один це роблю. І, як зрозуміти те, що я провокую Вас надати відповіді на питання? Мені здається, що коли люди посадовцям задають відкрито питання, то на них треба відповідати. А що Ви мали на увазі, - не зрозуміло?
Ну давайте я та інші Ваші опоненти будемо говорити, що Ви самий кращій в районі, завдяки виключно Вашій титанічній праці ми всі і живемо. Ви і тільки Ви спроможні нас ощасливить. Без Вас ми б всі пропали і як нам повезло що Ви - голова РДА. І напрошується висновок, як так: такий гарний керівник-господарник, а живемо погано. Абсурд.
Стає смішно. Я вже казав, що коли Ви були капіталістом, то у Вашу сторону я навіть не дихав і не дивився. Наведіть, будь ласка, приклад, або докази, що я критикував Вас до призначення на теперішню посаду. Зараз Ви посадова особа, мій ідеологічний опонент, більш того, на мій погляд, Ви не все робите добре і при цьому не надаєте пояснень, чому так робите. А мені небайдуже майбутнє Сватівщини. Так чому я не повинен Вашу роботу піддавати критиці? Якщо я буду при владі, тоді Ви будете мене критикувати. Це ж очевидні речі. Чи Ви забули, що ми живемо в демократичній державі, принаймні Ви так казали під час президентства В.А. Ющенка, пам'ятаєте?
Наведу невеличкий приклад, точніше факт. Багато людей у тому числі і я піддавали критиці дії Гавриленка Ю.М. щодо газового питання, а зараз вже і Ви визнаєте, що район «підсів на газову голку». Так чому ж тоді Ви не прислухались до більшості людей? Чому не відстояли свою правоту, а тепер що? Нам щиро дякувати Вам за «безхребетність»? Чи Ви особисто не причетні до цього питання? І що тепер Ви не повинні нести відповідальності, маю на увазі моральну, що повинно все сходити з рук?
Або пам'ятаєте Ваше щире обурення обставинами, які склались в Райавтодорі під час керування підприємством В.В. Просіним, навіть виказали бажання створити комісію. А де Ваше обурення з приводу те-перішнього положенням справ у цій організації, воно що покращилось? До Вас звернувся фермер про надання допомоги, бо на його думку працівники ДАІ незаконно вилучили у нього трактор. Звертались і підприємці з міського ринку, і що Ви їм допомогли?
Так Вам, що за це та інші подібні дії оди співати і казати, що Ви такий гарний керманич? Чи наприклад я у Вас запитував, чому нічого не зробили, щоб не переслідували колектив газети «СВ», чому в той час були осторонь? А навіщо з бюджету на газету «НС» виділяти великі кошти, коли газета збиткова. Потім Ви ж самі це і признали. І завдяки Крюкову А.О. та його колегам в його газеті ми, у тому числі і Ви, можете відкрито виказати своє бачення, де, до речі, Вас друкують більше, ніж в провладній пресі. Але Ви знову голосуєте за виділення грошей збитковому підприємству. Де тут логіка і елементарна господарність? Такі дії я кваліфікую, як блюзнірство. Ось Вам, на мою думку, конкретні факти, а не слова. Я у Вас запитував, чому за часів керівництва Рибалка Є.В. працівники «білого дому» отримували премії, а при Вас ні? Це ж факт. Надайте чітку, аргументовану відповідь бодай на ці питання. У Вашій діяльності багато незрозумілих дій та рішень, а тому і лунає критика.
Моя критика направлена на те, щоб Вам та іншим допомагати в роботі, бо підлеглі ніколи не скажуть проти керівника. Критика неприємна, але вона допомагає в подальшому не допускати помилок. Помилки бувають у кожного і у мене теж вони були за які зараз соромно. Я хочу щоб Ви, я, Ваші та мої діти жили у цивілізованій країні. Пам'ятаєте, Ви у 2009 році відкрито критикували Тимошенко Ю.В., а спробуйте зараз піддати критиці діяльність Азарова. Що з вами буде через десять хвилин? А що Азаров М.Я. все робить добре? Це що не факт? Ось Вам і відповідь, яку країну Ви особисто будуєте. А я не хочу жити в такій країні, а тому і критикую Вас, як голову РДА і безпосереднього учасника розбудови майбутньої країни.
Якщо у моїх публікаціях - суцільні вигадки, домисли та гіпотези то будь ласка аргументовано поясніть, «розбийте» їх, докажіть, що я не правий і дійсно люди зроблять висновки самі. Слово офіцера - відкрито вибачусь перед Вами, а якщо відверта брехня — направте позов до суду. Але ж як Ви скажете, що Ви не розмовляли з підприємцями про будівництво автодрому, коли свідками цього є багато людей, як Ви їм будете дивитись в очі? В газеті можете написати, що це мені приснилось, але я і Ви знаємо, що це не так. Нема сміливості визнати, що була розмова, а може це і непогана ідея побудувати автодром, доказуйте, що це так, але Ви не підтвердили і не спростували. І мене обвинувачуєте у вигадках та домислах.
Володимире Володимировичу, якщо особа не має аргументів, то вона використовує старий і знайомий прийом. Не відрізнились у цьому і Ви.
Ви сказали, що я пенсіонер, робити мені нічого, ображений на весь білий світ, ось і полощу всіх брудом, а Ви людина ділова, дуже зайнята і ніколи Вам витрачати свій час на різних писак. Крім того, надаєте чітку відповідь про дійсні причини Вашої критики. Мов сесія райради виказала мені, як керівнику міліції, недовіру і від цього я дуже роздратований, а тим більше, що мною «керує» теж роздратований Просін В.В., ну що з нього (тобто з мене) взяти... Одразу Вам поясняю, що Ви особисто та інші депутати, які голосували на тій сесії, порушили закон і у мене є відповідне рішення суду. Це Вам ще один факт. Більше того, Ви завдяки необгрунтованому, вигаданому, політичному рішенню сесії, на якій оголосили недовіру голові РДА Рибалку Є.В., зайняли його крісло, тобто у дуже м'яко кажучи, не чоловічий спосіб. Слід зазначити, що і Ю.М. Гавриленко визнав цей факт, вказавши, що вони все віддали, щоб Ви стали головою РДА. Це також невеличкий факт щодо того, за яких обставин Ви стали головою РДА. Так чому я повинен схилити голови перед людьми, які порушують закон і такі негідники? Ви ж обурюєтесь діями Гавриленка Ю.М., або іншими особами, які порушують ті чи інші норми права. А чому я не повинен? Чи це не факт? А, якщо з таких же мотивів депутати приймуть рішення про недовіру Вам, як голові РДА. Наприклад 31 жовтня під час виборів люди більшістю проголосують проти теперішньої влади, проти несправедливої пенсійної реформи, проти підвищення цін на газ і т.і. А на сесії райради депутати в такий же спосіб знімуть і Вас з посади, як Ви тоді будете реагувати? Ви, що змиритись з несправедливістю і не будете піддавати критиці їхні дії?
Щодо ймовірного маніпулювання мною збоку Просіна В.В. Надам теж відверту відповідь, а вірніше факт. На мою думку, Ви та і не тільки Ви добре знаєте, що Просіна наша громада, м'яко кажучи не сприймає і навмисно пов'язуєте мене з ним. Мовляв, що ж ви хочете - ним керує Просін В.В., не звертайте уваги.
Володимире Володимировичу, Ви б так піддавали критиці діяльність Просіна, коли він був при владі. Тоді о до Вас і питань не виникало б, і то, дійсно, був би факт, а не слова. А щоб Вам було чітко і зрозуміло, що я не блюзнір і не халуй, підніміть архіви газети «НС» за 2002-2003 роки, запитайте у своїх однопартійців і побачите, які у мене на той час були відносини з Просіним. А я був заступником начальника міліції, а на той час без дозволу Просіна В.В. і «мухи не літали», відкрито виступив проти окремих його дій. На жаль, від Вас і теперішньої Вашої команди я тоді не разу не чув критики у бік Просіна В.В. Ви - навпаки всі його хвалили і співали йому пісні. Більше того, завдяки і виключно Просіну В.В. особисто Ви та всі теперішні «сватівські багатії і керманичі» зуміли стати власниками заводів та пароплавів. А той, хто був проти нього, ніякого капіталу не здобув, а навпаки зазнав втрат. Зараз на його критиці Ви та такі, як Ви, намагаєтесь заробити собі авторитет. А, як у народі про таких кажуть? То, чому я повинен мовчати? Вам самому не огидно, що Ви такий розумний і сміливий заднім числом? Як Вам цей факт?
Скажу більше, у мене були різні відносини з Просіним, були і погані і добрі, але ніколи перед ним «шапку не ламав» і єдина перешкода, чому я не в партії «Батьківщина» це — Просін. Тому Ваші доводи («факти») не витримують критики. Не треба рівняти по собі. Я, як Ви сказали, пенсіонер, і якщо я раніше ні під чию дудку не танцював, то зараз тим більше не буду.
Я друзів не зраджую і за посади не продаюсь. Який мені сенс зараз бути халуєм і виконувати чиїсь примхи? Для мене мій особистий авторитет і моя чоловіча гідність дорожче. Це стає особливо зрозумілим, коли немає посади. А довічних посад не існує. Прийде час, і буде новий голова раидержадміністрації. Вам це зрозуміло? Це факт чи ні?
Володимире Володимировичу, я у Вас відкрито запитав, чи правда, що Ви маєте плани будувати автодром? Відповіді не отримав. Завдяки яким досягненням ми у рейтингу на п'ятому та другому місцях і теж нічого зрозумілого не почув, як, до речі, і на інші запитання Я також запитав у Вас, за які заслуги Вас призначили головою раидержадміністрації? Поясніть будь ласка, що Ви такого зробили? Вам, що важко сказати: «так, маю плани будувати автодром за небюджетні кошти» чи «не маю ніяких планів», або, наприклад, «за роботу у галузі економіки та будівництві ми на 5 чи на 2 місці». А главою РДА призначили за те то і те. Що так важко надати відповідь? Ви ж голова РДА - посадова особа, то і надайте свої аргументи, а не займайтесь «словоблудием». Чому Ви вирішили, що Ви «вище» мене, Ви особливий і не будете виправдовуватись перед! мною. Ви посадова особа і якщо на Вашу адресу лунає критика, або люди запитують Вас то це Ваш обов'язок надати відповідь. А Ваша величність не може «снизойти до черни и тратить время на пустое».
Скажу Вам, що мене призначили керівником міліції виходячи з того, що Євген Вікторович Рибалко направив до УМВС клопотання про розгляд моєї кандидатури, на той час я мав 19 років стажу роботи в органах внутрішніх справ, маю вищу юридичну освіту, займав керівну посаду, закінчив магістратуру управління, і, повірте, розбираюсь в роботі міліції. За посаду гроші не платив, попередника не «підсижував» і бруд не лив. А Вас за які такі труди праведні призначили? Повірте мені, що ніяких особистих рахунків у мене до Вас не має. Особисто мені байдуже, хто з Ваших партійців буде займати крісло голови РДА, у Вас у всіх одна ідеологія. До прийнятого рішення сесії, яке Ви згадуєте, особисто Ви ніякого відношення не мали. Ви навіть з цього приводу не виступали. Вам сказали так голосувати ось Ви і проголосували, і Ваш голос нічого не вирішував. Правильніше буде сказати так, що у підготовці прийняття рішення про моє звільнення Ваша совість чиста, це факт. До того ж, Ви особисто мені казали, що проти такого рішення. Я і Руса-новій Л.П. сказав, що РДА до тих подій не має ніякого відношення. Так, за що я повинен Вам мстити? З Вашої логіки виходить, що я повинен критикувати всіх де-путатів райради, які проти мене голосували?
В особистій розмові колишній начальник управління МВС А. Науменко пояснив мені дійсні причини. До речі, вказавши, що у нього до роботи райвідділу не має нарікань. За результатами моєї роботи, колегією УМВС, не приймалось ніяких висновків. З посади я пішов за власним бажанням. А перебуваючи на посаді начальника райвідділу, свавіллям не займався, допо-могу просив, звертався і до Вас за нею, але коли Ви відмовили, ніяких санкцій до Вас не застосовував. Даниною нікого із підприємців не обкладав, до всіх людей і до підлеглих відносився з повагою і всім людям у очі дивлюсь відкрито. Помилки були, визнаю, але я працював не у ботанічному саду, а у організації, яка займається боротьбою зі злочинністю. Провалів у роботі та негідних вчинків з мого боку не було. А згадане рішення сесії райради незаконне. Причетним до прийняття такого рішення є виключно Гавриленко Ю.М. Я йому намагався доказати, що він не має права виносити це питання на розгляд сесії. А зараз, що до роботи ОВС стало менше запитань, але ж райрада не виносить це питання на розгляд, а чому, та тому, що не має повноважень? Ось Вам і відповідь, якими методами ви працюєте І це ще один факт. Дивує мене і ще той факт, що всі люди, які з будь-яких мотивів вчинили щось недобре намагаються не показувати свою участь, скоріше забути цей вчинок, а у Вас навпаки - поступили неправомірно та ще і проти своєї совісті, і відкрито цим хизуєтесь, як так може бути, не зрозуміло.
Не держу я зла і на Юрія Миколайовича, його теж можна зрозуміти, всі підкоряються, а начальник міліції - ні. Але у очі дивлюсь йому завжди відкрито і відкрито вказую на його помилки. У мене одне бажання, щоб Ви намагались жити за людськими правилами, бо в подальшому це буде корисно і для вас. Історія не раз це доказувала і з часом кати ставали жертвами своїх учнів.
Надаю ще один факт. Володимире Володимировичу, вашу діяльність і діяльність вашої команди піддають критиці не тільки політичні опоненти, а ще і соратники по партії. Мабуть, вони теж «під впливом Просіна» і, за вашою логікою, на них теж не слід звертати уваги? Так не буває. Вашу ж першу відповідь на критику можна було б надрукувати одним реченням — «сам дурак і дивись на себе». Навіщо гаяли свій дорогий час? Як для голови РДА, який претендує на подальше лідерство в районі, а тим паче перед майбутніми виборами не солідно і не серйозно. Дитяча відписка.
Повністю з вами згоден про те, що людину необхідно оцінювати по його справам, а не по словам. Все вірно. Ось тільки чому ви не слідуєте цьому правилу? Коментуючи рішення колегії РДА, ви зазначили, що необхідно смі-ливіше спиратись на малий та середній бізнес. А що на ділі? Тривалий час відкрито міська рада на чолі з Шерстюком ставить припони підприємцю Рибалкіну О.М. Де ваша допомога? Де спирання на малий та середній бізнес? Пролунали вірні слова, а на ділі навпаки. Чи ви допомагаєте тільки тим підприємцям, які поділяють ваш світогляд, чи проти дій голови міськради ви нічого не можете зробити. Так це ваш прямий обов'язок — сприяти розвитку економіки та втілювати в життя демократичні цінності.
Який від вас зиск та яку ви надаєте допомогу бізнесу? Це ще один невеличкий факт вашого блюзнірства і «ничего не делания».
Наостанок скажу, що у мене ще до Вас дуже багато запитань, не дуже зрозуміло і з останніми подіями в с. Стельмахівка, і яку Ви там відіграєте роль? А якщо там збунтуються люди, що Ви їм будете пояснювати? Куди бігтимете? Скажу відверто, село тримається завдяки Білоконю О.В., а як колишній слідчий скажу, хто забере землю, той і «нацарапав» анонімний лист до нардепа Фесенка Л.І. В кримінальному праві це має назву «мотив». А людською мовою - кому вигідно, той і «мутить воду». А якщо і далі Ви будете робити, що мені не по душі, то буду піддавати критиці І буду задавати питання, бо маю бажання жити по цивілізованим правилам, гадаю, ви теж - за цивілізацію? Якщо можете, то мені надайте чітку відповідь, чи Ви не вважаєте викладене за факти?
Також бажаю Вам успіхів, дякую і з повагою, -

Звягольський О.В.

Обсудить статью в форумеЯк Чепигівка Містки обійшла

Серафима Артемівна Сліпець ще зарання зайняла місце на лавочці у холодочку. Свято, яке з таким нетерпінням чекали жителі Чепигівки, мало незабаром відбутися, а отож і людей прийде немало. Згодом разом з бабусею примостився і правнук Саша. Все гадав: цікавим буде свято чи ні. А бабуся лише посміхалася, бо до безтями любить усіх своїх онуків і хочеться їй, аби щасливо вони жили.
- Я уже — найстаріша жителька села, - розповідає жінка. — Маю 86 років, то, хоча б трохи ще устигла відчути, що то за добро - газ, а от за дітей дуже рада. Нехай хоч їм трохи буде легше в господарстві. Журиться старенька, що не та тепер Чепігівка, якою була раніше. Вже немає ферми, де працювала дояркою, вже немає і колег по роботі. Доярок було 21, тепер лишилася лише одна Серафима Артемівна.
- Буває вночі не можу заснути, то починаю згадувати пережите, - зітхає С. А. Сліпець, - і війну, хай би їй... Скільки пережила (а жінка — учасник бойових дій - прим, автора), і роботу у колгоспі, і всіх, кого уже немає. Зга-дую, як чоловік уже хворим говорив: «Залишишся, Сімо, сама», а я у відповідь: «Я теж тут довго не затримаюся». Та, виходить, збрехала, бо уже 27 років без нього топчу землю.
Та від сумних спогадів жінка знову повертається до події, яку довго чекали. Каже, що для свята вибрали двір її дітей. Мовляв, підключатися будуть перші 30 власників осель, а зупинилися саме на цій родині. Не без удаваної гордості каже про це бабуся, бо знає, що оселя дітей чепурна і при-вітна. Доки ми розмовляли з Серафимою Артемівною, до лавочки підтягнулися ще жіночки.
Настрій у всіх чудовий. «Оце врешті хоч раз Чепигівка обійшла Містки», - каже одна з жінок. А то, мовляв, завжди наше село як довісок, донор до центральної садиби територіальної громади. А тут на тобі - Чепигівка з газом, а у Містках тільки мріють про це».
Інші цю тему підхопили. Кажуть, хтось колись записав Чепигівку в неперспективні села, закрили школу, дитсадок, інші установи, ніби тут і не живуть люди. Ображені чепижани за таке ставлення до їх села, та разом з тим горді, що хоч у чомусь їм повезло.
- Та ми прекрасно розуміємо, що якби не Б. Корляков, то нам би газу не бачити, -каже одна з жінок. - Є такі, що лають Бориса Миколайовича, мовляв, не такий, а ми так вирішили: з його господарства нікуди. Чого його бігати по фермерах зі своєю землею. Та й хто б колотився про наше село, а так газу дочекалися.
За розмовами швидко сплинув час, до села наїхало багато гостей, прибув автобус з артистами із райцентру.
Почалося урочисте дійство. Лине на все село музика, ведучі говорять про визначну для села подію і надають слово голові райдержадміністрації Володимиру Мормулю.
Голова вітає селян зі святом. Розповідає, що наш район уже газифікований на 67%, тоді, як ряд інших районів області має навіть і по 24 %. Безумовно, у цьому, на думку В. Мормуля, заслуга всієї сватівської громади. І не тільки влада до цього причетна, а ще й багато людей, котрі багато в чому є рушійниками добрих справ, справжніми патріотами свого краю. Серед таких голова назвав і Б. М. Корлякова - першого заступника керівника облавтодору. Саме він, як депутат облради, доклав чимало зусиль, аби газ з'явився у с. Світлому Старобільського району, а уже звідти прийшов до Чепигівки.
Одначе сам Борис Миколайович, виступаючи перед земляками, зазначив, що без підтримки обласного керівництва, урочистої події у Чепигівці не відбулося б. А ще - без бажання самих селян, адже провести газ, коштує не дешево сьогодні, а селяни, в основному, люди без великих достатків. Тому наполегливість чепижан у цьому питанні була вирішальною. А ще допоміг жителям села обласний фонд підтримки індивідуального будівництва на селі - виділив кредити під 6% річних. Саме тому селяни запросили обласного керівника цього фонду А. Александрова і регіонального сватівського представника В. Бойка на своє свято. Були гостями на святі представники Старобільського міжрайгазу та підрядники, які будували газопровід. Всіх, хто допомагав отримати газ жителям села, райдержадміністрація нагородила подяками та подарунками.
А все інше було традиційним, як на будь-якому подібному заході: перерізали стрічку, смажили яєчню, спілкувалися за святковим столом, слухали виступи сватівських артистів.
І хоча подібні свята традиційні, та в кожному такому заході - непідробна щирість людей, які таки дочекалися газу.
З великою надією зараз чекають газ жителі с. Рудовка. Вже два роки, як вони переобладнали всі домашні пічки під газ, а вогонь поки що не запалав. І про це згадував на святі В. Мормуль. Казав, що уже де тільки не побували районні керівники, аби віднайти кошти на довершення будівництва. І область допомагала, і НАК «Нафтогаз Україна», і власні резерви задіювали, одначе на завершення не вистачало. І ось днями стало відомо, що «область» знову прийшла на допомогу сватівчанам. Потрібні кошти будуть виділені з обласного бюджету. А тому є сподівання, що рудяни будуть скоро теж отак щиро радіти, як і чепижани. Ясна річ, справедливості заради, не можна обійти і хвилювання селян з приводу підвищення ціни на газ. Адже доведеться ще розплачуватися за взяті кредити, а тут ще и вартість «цивілізації» отак підвищилася. Переживають люди, чи потягнуть. Одначе у святковий день про це не хотілося думати, бо справді всі щиро раділи. Надто багато зусиль було затрачено.
Разом зі своїми земляками раділа і Серафима Артемівна — колишня передова доярка, людина доброї душі, патріот свого села, мати чотирьох дітей. За дітей раділа, за онуків, правнуків. Тим більше, що нещодавно на світ з'явилася ще одна правнучка маленька Серафима, і так співпало, теж - Артемівна. І хоч мешкає вона не у Чепигівці, та тут у неї є багато родичів, а отож маленька буде часто приїздити до села, де родове коріння. І буде уже це не просто село, а цивілізоване село з газом.
Все життя бабуся Серафима сподівається на краще життя. Мабуть, її оптимізм і є секретом довголіття. Ось і зараз, дуже надіється старенька, що її рідні зможуть таки стягнутися на плату за газ. Сподівається, що в державних мужів вистачить мудрості не підвищувати ціну до захмарних небес. Каже, що там, згори, не завжди видно, як живуть люди в селах, як бідують від відсутності елементарних цивілізованих умов життя. І буде дуже прикро, що газу дочекалися, а платити за нього не буде чим.
А правнуку Сашкові свято таки сподобалося. Він навіть люб'язно погодився сфотографуватися разом з бабусею Сі мою для нашої газети.

Любов Павловська

Обсудить статью в форумеО. Рыбалкин: «Закон - это Шерстюк»?

В прошлое воскресенье предприниматели отмечали свой профессиональный праздник. Чтобы ускорить развитие малого бизнеса правительство многих стран мира утверждает разнообразные льготы предпринимателям. Для стимулирования экономического развития сельских населенных пунктов, некоторые страны применяют особые порядки, вводят льготы по налогообложению в сельской местности.
К примеру, в некоторых регионах соседней России начинающие предприниматели освобождаются от уплаты налога на прибыль, стоимость специальных лицензий для них уменьшается до 25 процентов от установленного законодательством размера за его выдачу.
Сватовским предпринимателям все это может только сниться. О реалиях ведения бизнеса в нашем городе, читайте в интервью с Олегом Рыбалкиным.

- Как давно Вы начали заниматься предпринимательской деятельностью, с чего начинали?

- Как все начинали — с торговли. Занимаюсь коммерцией с 1995 года. Немного позже городской совет (мер Е. В. Рыбалко) выделил землю, с 2002 по 2004 год мы строили магазин «Планета».

- Как тогда складывались отношения с местными властями?
- Тогда, по крайней мере, никто палки в колеса не ставил. Тогда был утвержден пакет документов относительно этого проекта, и велось строительство. Лишнего не просил. Все строго по закону.

- Многие сватовчане, особенно занятые в сфере пред-принимательства, знают, что Вы - в конфликте с нынешней мэрией. Когда и, главное, почему возник конфликт с городским советом?
- В 2006 году я написал заявление, чтобы возле рынка, где тогда был мусорник, построить более-менее современный супермаркет.
Я получил земельный участок, все было нормально, все ладилось.
А потом, я сам не знаю, почему так получилось. Первый непонятный «сигнал» произошел, когда в 2008 году исполком во главе с Шерстюком принимает решение, чтобы запретить мне строительство. При этом, абсолютно не имея на это полномочий.
У меня были все разрешительные документы, утвержденные соответствующими службами.

- Тогда, на каком основании горсовет запретил Вам строительство?
- Вот это было непонятно. У них не было таких полномочий. Горсовет принял решение приостановить строительство, иначе в дальнейшем он не примет магазин в эксплуатацию. Естественно, мне пришлось не заниматься моей непосредственной работой, строительством, а идти в суд и оспаривать данное решение Сватовского исполкома. В 2008 году суд постановил, что действия городского головы были незаконными и отменил решение горсовета.
Поняв, что суд проиграл, Шерстюк принимает другое решение — Беденко (директор коммунального рынка) начинает строить перед моим магазином забор. Без каких-либо разрешительных документов, без проекта, без ничего. Просто решили так, потому что решили. Причем на тот момент, когда исполком принимал решение о разрешении строительства забора - забор уже стоял. Решение было принято 28 августа 2008, а 20 августа забор уже был построен.

- И как Вы на это отреагировали?
- Конечно, я начал обращаться в разные инстанции. Ответы я получал такие, что у них все законно, забор должен стоять там, где он стоит, и никуда он не денется.
Хотя еще в 2008 году Шерстюк получил письмо от директора Государственной строительной экспертизы о том, что мое строительство запроектировано ранее, поэтому остальное строительство, которое запланировано на пл. Привокзальной, должно согласовываться с моим, уже запроектированным объектом. Мне было порекомендовано обратиться по этому вопросу в суд.
Сватовская прокуратура по этому поводу ответила, что забор строится согласно разрешительным документам и закона. То есть, на тот момент Сватовская прокуратура нарушений не выявила.
Я обратился в суд, который длится уже два года. Первый суд я выиграл. Луганский хозяйственный суд признал, что данный забор построен самовольно, и его необходимо демонтировать за счет строителя, то есть рынка.
Затем КП «Сватовский городской рынок» подал заявление в Апелляционный хозяйственный суд и выиграл его. Я обратился в Высший хозяйственный суд, и он отменил это решение Апелляционного суда.
При перерассмотрении данного дела было выявлено, что забор — это не временное сооружение, строительство носит капитальный характер. А для капитального строительства необходимо иметь документы. И какие бы документы не принимал Сватовский горсовет, основного документа, разрешающего строительство у Беденко как не было, так и нет.
Поэтому суд, в конце концов, принял решение, что забор необходимо демонтировать. Демонтировать необходимо за средства рынка, так и получается: сначала тратим бюджетные денежки -строим заборы не подумав, а потом их же и демонтируем. Куда ж тут будет хватать денег в бюджете.

- С забором - понятно. Расскажите, чем закончилось ваше пикетирование у городского совета, когда вы протестовали против произвола местной власти?
- Этот опыт убедил меня, насколько нашим властям безразличны люди. Я простоял там четыре дня. За это время ко мне подошли всего лишь несколько депутатов городского совета. Ни Николай Емельянович, ни его за-местители не подошли и не поинтересовались, с какой целью мы здесь стоим. Свои требования я направлял официальным письмом, получил бестолковый ответ.
Я просил получить договор аренды земли, который мне полагается по закону, на этот участок, где я строю. Просил установить земельные сервитуты (Земельный сервитут — право ограниченного пользования чужим земельным участком, зданием, сооружением и другим недвижимым имуществом, которые опять же, полагаются согласно закона — прим, ред.).
В дальнейшем все превратилось в пошептывание. хихикание. Сначала мне было обещано дать сервитут на подводку электроэнергии, обслуживание магазина и договор аренды. На этом все и закончилось, потому что в даль-нейшем сессия принимает решение отказать мне в сервитуте.

- Вы будете оспаривать решение горсовета об отказе Вам в сервитуте?
- Конечно. Я считаю это бессмысленное решение. Глава комиссии Ющенко С. П. ввел в заблуждение всех депутатов, которые присутствовали на сессии. Меня проверяли масса комиссий — даже Сватовский государс-твенный комитет по земельным вопросам. По требованию прокуратуры проверяли, как выполняются требования земельного законодательства. Поэтому я считаю, что секретарь горсовета Ющенко просто обманул депута-тов. Неизвестно, на чем базировался его доклад, чем был обоснован. Хотя он же на заседании комиссии соглашался с депутатами, что необходимо разрешить мне обслуживание магазина.

- На самом деле, Ваш конфликт с властью - не единичный случай в истории конфликтов бизнес-горсовет. Сватовский городской совет, по нашим наблюдениям, ни с кем не находит общего языка, кроме своих родичей-кумовьев и т.п.
- Я не думаю, что кому-то здесь работается легче. Много предпри-нимателей говорят о том, что их принуждают идти на поклон к власти. Во-первых, когда необходимо получить какие-то разрешительные документы. Во-вторых, эти все салюты и праздники. Я не против, чтобы деньги шли на праздник. Но я против, чтобы это использовалось для получения новых регалий руководителями нашего города.
Предприниматели и так помогают и школам, и если люди обращаются, помогаем с лечением. А тут еще поборы на праздники, которые в последнее время набрали очень массовый характер. Вплоть до того, что уже и головы квартальных комитетов ходят по предпринимателям и собирают деньги на празднование различного рода мероприятий. Это уже перебор.
Сейчас городская власть стремится сделать нас стадом, чтобы никто не высовывал голову. Любая инициатива предпринимателя или любого другого гражданина города Сватово не должна выходить за рамки дозволенного. То есть не за рамки Законодательства, а за рамки того, что разрешает Шерстюк. Складывается такое ощущение, что как у Людовика XIV было: «Закон — это Я», то сейчас у нас в Сватово — «Закон — это Шерстюк». Вот и все.

Общалась Юлия Красий

Обсудить статью в форуме

Дерибан сватовской земли в ускоренном режиме

В редакцию обратилась группа сватовчан, возмущенная произволом местных властей и собственным бесправием. Проблема оказалась в том, что началась массовая раздача участков под гаражи возле их дома по ул. Первомайской - на выезде из Сватово в сторону Раскопанной. Причем гаражи должны будут размещаться на «зеленых» территориях — в скверике, который засадили березками учащиеся Сватовской гим-назии. Предполагалось, что этот сквер станет местом отдыха и «лег-кими» города, но не с нашим горсоветом.
Не успели подняться березки, как нынешняя власть разрешила кому-то на радость строить там гаражи. По словам жителей четырехэтажки, теперь через тот сквер даже пройти безопасно невозможно. Сейчас там стоят металлические и острые колышки — обозначающие место будущего гаража. Как раз на дорожке, протоптанной местными жителями. Одна женщина уже успела споткнуться и поранить ногу. А скоро, вместо колышек, стеной вырастет ряд гаражей.
Как оказалось, нынешняя городская власть хорошо подготовилась к происходящему произволу. Предварительно разрушив до основания систему ЖКХ (уникальное явление, которого нет больше нигде), Шерстюк ликвидировал все возможности горожан легально участвовать в управлении своим имуществом — в данном случае — многоквартирным домом и придомовой территорией.
Раньше все это добро (сам дом и придомовая территория) было на балансе коммунального предприятия «Добробут» и за все происходящее с народным имуществом должны были отвечать именно руководители этого предприятия. Ремонт дома, уборка территорий, обслуживание номерных знаков и уборка снега летом — все, что было навязано в договоре с потребителями.
Ликвидировав «Добробут», городской совет якобы переложил ответственность за дома на самих жителей. А это значит, что из бюджета города на обслуживание домов власть не хочет выделить ни копейки. Мол, сами ремонтируйте гнилые коммуникации, латайте дыры на крышах и так далее. «Мы ни за что теперь не отвечаем», - так считают в горсовете.
На самом деле очень даже отвечают. По мнению юристов, ликвидация «Добробута» не снимает ответственности с городских властей за содержание домов. Тем более, юридически балансодержателем всего имущества «Добробута» является другое коммунальное предприятие — «Благоустрий».
И сами горсоветовцы отлично знают, в каких случаях негласно признаваться, что они отвечают за дома и придомовые территории. В случаях, когда нужно выделить земельки под гараж для чьего-то очередного ав-томобиля. Как раз свое право на раскраивание скверов и зон отдыха гор-совет признает.
Причем процедура выдачи земли, как и все в горсовете, является за-крытой и непонятной для сватовчан. Например, среди сотен других жителей города, которым выделили земельный участок, нашелся один — отец учредителя газеты «Сватовские ведомости» Андрея Крюкова, которому в городе не нашлось места под гараж. Остается догадываться, что дерибан земли происходит по принципу: свой-чужой.
А сами жильцы имеют право только вкладывать свои деньги в ремонт многоквартирных домов. И никто их не спрашивает, хотят ли они у своего дома вместо парка видеть ряд гаражей, или не хотят.
Доходит до абсурда. Единственный выход для основной части сватовчан — взять ответственность в свои руки. А значит, прийти на выборы, чтобы избрать власть, которая способна работать для всех горожан.

Юлия Красий

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика