Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеГрошей на лікування дитини не дали, зате Шерстюк знову "відхопив" премію або
Перегони чергового етапу Сватівської міської сесії

На передодні «великого свята» всіх сватівчан, Дня народження нашого Голови, відбулась чергова сесія Сватівської міської ради. Багато рядків вже написано про те, як відбуваються сесії і, все ж, я пропоную поглянути на це дійство під іншим ракурсом.
Найшвидшим видом спорту в світі прийнято вважати перегони з Формули-1, бо, на жаль, ніхто не проводить змагань на найшвидшу роботу сесії міської ради. Я спробую порівняти Гран-прі з перегонів Формули-1 та роботу сесії Сватівської міської ради. Отож Гран-прі Формули-1 має декілька етапів.

ЕТАП 1 - КВАЛІФІКАЦІЯ
Кваліфікація сесії відбувається напередодні проведення самої сесії і називається — робота в комітетах. Судячи з того, що рішення, які приймають депутати на сесії, розуміють тільки вони, як і велику кількість питань порядку денного, які розглядає сесія, робимо вис-новок, що депутати дуже плідно працювали в комітетах. Всі проекти рішень для них були знайомі тому, що жодного питання, жодної репліки не виникало при прийнятті рішення, як за основу, так і в цілому.

ЕТАП 2 - ПРОГРІВОЧНЕ КОЛО
Щоб налаштувати депутатський корпус на роботу, розігріти обранців, міський голова прокоментував переможні результати виборів, поздоровив присутніх з перемогою В.Ф.Януковича, запропонував зняти з вух «лапшу» від Ю.В.Тимошенко, яка намагалась довести фальсифікацію виборів та спрогнозував, що в разі не створення нової коаліції у Верховній Раді України нас чекають дострокові вибори туди ж. Я звернув увагу на те, що промову Голова озвучив російською мовою — свій Президент — нові можливості.

ЕТАП З - ПЕРЕГОНИ
Майже не роблячи зупинки, Голова перейшов до самої сесії. На порядок денний виносились питання, серед яких затвердження звіту про виконання бюджету за 2009 p., використання коштів міською радою в міжсесійний період, внесення змін до рішень сесії які були прийняті раніше, а також земельні питання та різне. Головою був запропонований регламент, який передбачав завершити сесію через 2 години. Виконавши формальну частину протоколу, депутати перейшли до розгляду питань по суті. Доповідачі по черзі піднімались за трибуну, напевно для того, щоб доповісти своє питання, але темп, який взяв Голова, не дозволяв доповідачам вставити хоча б якесь слово. Іноді їм все ж таки вдавалося протиснутись через монолог Голови, але їх пояснення вже потрапляли в наступне питання порядку денного.

ПІТ СТОП.
Депутат Сіньков І.В.: «Я не зрозумів, що там з трансформатором?»
Голова: «Ти, що читати не вмієш?»
Перегони продовжено. Депутати уважно вдивлялись в друкований текст папірців, отриманих перед засіданням, вочевидь сподіваючись наздогнати Голову. Іноді вони навіть не встигали опускати руки, а вже звучало інше питання. Доповідачі продовжували змінювати один одного на трибуні.
Так поступово депутати дістались до земельного питання в порядку денному, яке передбачало визначити долю декількох земельних ділянок та проектної документації на земельні ділянки. Не збавляючи швидкості, Голова взявся долати останній бар'єр до фінішу, але виникла деяка заминка на питанні про виділення земельної ділянки, проти якої виступив депутат Сіньков І.В. Депутатський корпус не погодився з доводами Івана Вікторовича та підтримав напрацьований проект рішення.
Все. Помах картатого прапора сповістив про кінець перегонів. Таким чином, за час, який дорівнює трохи менше 1 години сесією було розглянуто всі питання. Перегони вони і є перегони, щоб рухатись швидше, ніж заплановано.

ЕТАП 4 – НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ
При проведенні будь якого зібрання в порядок денний включають пункт «різне». Не є виключенням і порядок денний сесії Сватівської міської ради. В питанні «різне» секретар міської ради СП.
Ющенко запропонував розглянути наступне: «За наполегливу та результативну роботу міського голови преміювати його коштами» (сума не розголошувалась так, що вписати в рішення можна, яку завгодно). Зважаючи на те, що М.О.Шерстюку на наступний день виповнювалось 60 років, то депутати підтримали дану пропозицію. Дивує лише одне — бюджет міста на 2010р. відсутній, а залишок коштів на премію є! Один з депутатів звернувся до своїх колег за фінансовою допомогою для лікування дитини нашого сватівчанина, чорнобильця: - «Хто скільки зможе? Будь ласка».
Пауза дещо затяглася, але секретар міської ради знайшовся: - «Ви нам залиште координати ми подумаємо, що зробити». Можливо премію переадресують? Тому, якщо розглядати сесію з точки зору перегонів, то вона виглядає доволі пристойно, можливо наступна сесія буде ще швидша, адже перегони річ не передбачувана.

Олег Рибалкін

Обсудить статью в форумеТак кто же в Нижней Дуванке страсти накалял?

Оказалось, что я очень ошиблась, написав в одном из предыдущих номеров «СВ», что дождалась демократических выборов. В газетной статье много не напишешь, но главный вы-вод таков: второй тур выборов в Нижней Дуванке демократичным, к сожалению, по моему мнению, не назовешь. Во всей скандальной истории представители Партии регионов попы-тались сделать виноватыми бютовцев (в их числе и меня).
Все началось с 4 февраля, когда председатель комиссии И. Г. Грицай (от кандидата В. Якуновича) заявила о проведении заседания комиссии. Хотя по закону о его проведении надо было сообщить за три дня. Наверное, рассчитывали, что представители Ю. Тимошенко не смогут быстро собраться. Так вполне могло быть, но, к счастью все успели вовремя. А вот и районное телевидение, и представители Януковича из райцентра, и руководитель поселкового штаба ПР В. Носов, и целая делегация дуванчан, которую потом кто-то пустил в зал для явного давления на членов комиссии, знали о заседании почему-то заранее. Решался вопрос о голосовании на дому. Заседание проводилось с большими нарушениями закона, которому способствовала председатель комиссии. Решено было создать одну группу, которая будет обслуживать голосование на дому (в ее состав вошли С. Коломиец (от Януковича), А. Инглятов-ская и я, Н Балаба (от Ю. Тимошенко). Это согласно закона, тем более, в случае создания второй группы, надо было нести ответственность за нарушения других. Отвечать за других были не согласны не только бютовцы, а и некоторые регионалы.
Сейчас в Дуванке многие обвиняют именно бютовцев в таком решении. Но ведь в комиссии были и регионалы. Почему же они не настояли на другом решении, почему не написали жалобу в окружную комиссию, если они считали, что нарушен закон. Просто так удобней - свалить на другого. А, может, так было задумано? Ведь комиссии не интриговать надо было, а работать со списками и с теми людьми, которые подали заявление о голосовании на дому. По всей Украине на дому голосовало не более 4%, а в Дуванке - 20%. Это - каждый пятый житель. Ни в одном другом населенном пункте района такого не было. Все было построено на том, что якобы палки в колеса ставили именно представители Ю. Тимошенко. Хотя давление оказывали именно на нас. Оно было и со стороны В. Носова, и депутата поссовета Л. Литвиченко и ее единомышленников. А А. Мозговой вместе со своей матерью даже сделали попытку физического нападения. Хотели разбить урну для голосования, за которую я несла персональную ответственность. Но мы не предлагали и не отстаивали что-либо другое, кроме законных норм. Ведь не дело комиссии обсуждать правильность закона, наше дело было выполнять закон. А если законы кого-то не уст-раивают, то пускай претензии предъявляют их создателям.
Было обидно слышать сплетни. Мол, бютовцы заходили в дом, спрашивали за кого из-биратели собираются голосовать. И если это нас устраивало, то мы давали возможность голосовать, а если нет, то уходили. Всем, кто поверил в такие небылицы, хочу напомнить пословицу: желающий увидеть в следе муравья след слона, это действительно увидит. Меня хорошо знают в Дуванке: я всегда отстаивала и отстаиваю правду. Для меня было неважно, какой выбор сделает человек. Тем более, многие знают, что я член партии «Наша Украина», и наш кандидат во второй тур не прошел. Главное, чтобы избиратель делал выбор сознательно и без давления. В таком направлении надо было работать и комиссии, опираясь на законные нормы. Но не всем так было выгодно, поэтому они и накаляли ситуацию до предела, играя в большую политику. Мол, мы хорошие, а есть среди нас и плохие.
Пройдет время, и многие увидят, как они ошибались, поверив местным политикам.

Надежда Балаба,
член участковой избирательной комиссии, п. Нижняя Дуванка

Обсудить статью в форумеВодохранилище вместо огородов

Между улицами Крупской и Дзержинского есть небольшая ложбина. Там сходятся огороды жителей этих обеих улиц. Раньше в половодье эту ложбину заливало речной водой через дренажную трубу. Но вода уходила, и искусственное озеро тоже исчезало. В прошлом году по указанным огородах прошла новая дренажная система, цель которой - осушить ул. Зеленую. Жители с пониманием отнеслись к этому строительству, ведь польза будет всем.
Но каково было удивление сватовчан, когда в этом году еще до половодья их огороды затопило, вода подошла прямо ко дворам. Площадь лужи-озера где-то 100 м на 60 м. Резко вырос уровень воды и в подвалах.
Чтобы выяснить в чем дело, почему не сработала дренажная система, журналисты «СВ» обратились к заместителю председателя райгосадминистрации С. Родюшки-ну, который курировал строительство системы по программе понижения грунтовых вод. Вот что
Сергей Иванович рассказал:
- Новую дренажную систему действительно проложили. Но там забился коллектор, который существовал еще со времен строительства типографии. И обслуживать его должно городское коммунальное предприятие «Благоустройство». Мы, конечно, не снимаем часть вины и со строителей, они тоже могли предположить, что коллектор мог забиться, но эти работы не были заложены в смету. К сожалению, это могло случиться как с новой, так и старой системой. Так что дело не в новой системе. Мы знаем о подтоплении и уже пытались предпринять меры, но, к сожалению, в реке вода поднялась на уровень выше двух метров. А работать при таких условиях людям небезопасно. Как только уровень немного уменьшиться, коммунальщики прочистят коллектор, откачают воду.
А что касается новой дренажной системы, то ее строительство будет продолжаться и в текущем году, будем корректировать ее работу. Пока она еще не достроена и не передана на баланс городского совета. Но все же это не устраняет городской совет от борьбы с подтоплением, поэтому хотелось бы видеть более активное участие городского органа самоуправления в борьбе с этой городской проблемой.

C.B.

Обсудить статью в форуме

Якби ще й держава зглянулася

У Преображенному пожурилися люди. Навіть у найтяжчі часи сільський будинок куль-тури у селі завжди працював в усі пори року. Не перестав-то він працювати й зараз, та тільки не обігрівається. Голова сільради В. Артемчук пояснює це відсутністю грошей у сільському бюджеті. А тому не обігрівається не тільки сільське вогнище культури, а ще й спортзал. А це теж для преображенців, які звикли до активного розвитку спорту у селі, - теж чимала біда.
Та жителі села намагаються протистояти кризі і пережити останній зимовий місяць.
До будинку культури однаково ходять і в маленькій кімнаті, трохи підігрітій електронагрівачем, лунають пісні хору «Золота нива» (кер. Заслужений працівник культури України Л. Верцун). Працюють й інші гуртки самодіяльності. Та і в спортзалі тривають спортивні баталії, хоча і не назвеш такий спорт комфортним.
А от у медпункті села, попри всі труднощі, взимку тепло. Як тепло і в школі, де готується до школи і підготовча група дитсадка. Інші малята взимку не відвідують сільський дитячий садочок, таке рішення прийняли самі селяни, перевівши садок на сезонне утримання. А влітку дитяча установа знову обізветься дитячим гамором. Преображенці завжди гордилися і гордяться своїм патріотизмом. Саме завдяки цьому село і сьогодні живе, а не загибає, як багато інших. За інформацією сільради, міграційний процес зараз не загрожує Преображенному. Люди, які раніше виїздили з села на заробітки, повернулися. Чимало селян працює у таких сільгосппідприємствах, як «Зоряне» (С. Авалян) та «Адоніс-Агро» (В. Чернецький).
А ще саме у Преображенному - багато одноосібників. При чому, більшість з них взяли землю не сьогодні, а ще в перші роки реорганізації сільського господарства. І люди не тільки працюють на себе, а ще й намагаються робити свої внески у розвиток села. Голова сільради каже, що інколи це ініціатива виключно самих землевласників, а не данина проханню сільради.
Приміром, нещодавно В. Чистенко, І. Киричок, Ю. Сорушкін та інші поцікавилися шкільними проблема і довідавшись, що там проблеми з газовою плитою, придбали нову. Не жаліють нічого місцеві патріоти і для розвитку спорту, ремонту школи та інше.
А С. Авалян теж зробив новорічний подарунок школярам - телевізор, ДВД та ксерокс.
Небайдужі місцевим землевласникам не тільки діти, вони підтримують і розвиток куль-тури у рідному селі. Приміром, нещодавно народний хор «Золота нива» їздив до райцентру захищати своє високе звання, так фермери не тільки знайшли транспорт для артистів, а й можливість виділити їм невелику матеріальну допомогу на відрядження. Оце - реальний позитив сільського сьогодення.
Безумовно, проблем вистачає і у преображенців, адже вони не обходять їх, як і інших жителів сіл району. Але те, що село тримається завдяки підтримці, за словами голови сільради В.В. Артемчук, нормальних, небайдужих, людей, то сумніватися у цьому не до-водиться. А якби ще й держава зглянулася на села, то це б вдихнуло в сільське життя ще більше сили.
Та в усякому разі у Преображенному руки не складають, думають, як навесні освітлити сільські вулиці і вирятувати їх з безпросвітної пітьми.

Ольга Артеменко

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика