Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернете«На мою думку, помилкою районної організації Партії регіонів є керівні кадри райради»

Людмилу Русанову в числі народних претендентів на посаду міського голови було названо одну з перших. Одначе щільний графік роботи першого заступника голови рай-держадміністрації заважав зустрічі з журналістами. Та врешті спілкування відбулося, хоча для цього заступнику голови довелося «пожертвувати» обіднею перервою.

Для жінок немає перешкод
- Людмило Павлівно, перше питання традиційне: як ви відреагували на те, що люди бачать вас на посаді міського голови?

- Мабуть, моя відповідь теж буде традиційною. Я завжди систематично читаю вашу газету, і читала про реакцію інших людей. Я щиро вдячна всім, хто у мене вірить.

- Так ви збираєтеся скористатися довірою сватівчан, аби висуватися у мери чи ні?
- Чесно скажу: ніколи над цим не задумувалася. Можливо тому, що знаю, наскільки це відповідальна робота.

- Можливо, саме жінка на цій посаді буде більш ефективною, ніж чоловік.
- На мою думку, для жінок зараз немає перешкод. І якщо жінка має ділові якості, амбіції, господарчу «хватку» і людську мудрість — то чому б і не мер? А управляти містом, це як управляти будь-яким колективом, навіть маленьким. Тут немає дрібниць, і не буває легких рішень.

- Ви не корінна сватівчанка, але уже багато років тут прожили...
- Так, я вважаю, ЗО років достатньо, аби себе з повним правом назвати сватівчанкою. Бо мої діти, які теж тут проживають, є уже корінними жителями Сватового. У мене до цього міста з дитинства було трепетне ставлення., Я родом із сусіднього Троїцького району, але разом з батьками мені часто доводилося бувати у Сватовому. Мабуть, ще тоді інтуїція підказувала, що згодом воно стане моїм містом. Коли я закінчила Лисичанське педучилище, то мені, як активістці і відмінниці навчання, було запропоновано на вибір пра-цевлаштування. Можна було поїхати до Луганська, Сєвєродонецька тощо, але я обрала Сватове. Це було свідоме і самостійне рішення, яке схвально сприйняли й мої батьки. І зараз, де б я не бувала, коли повертаюся до Сватового, то в душі відчуваю теплоту: нарешті вдома А коли проїжджаєш вулицями міста, то всі люди, здаються ріднею.

Про тих, хто працює, і тих, хто присвоює чужі справи
- Тож, стати мером, як кажете, у вас досі не було думок. Що сьогодні входить в коло питань, які вам доводиться вирішувати?

- Знаєте, можливо, тому не задумувалася, що у мене зараз є робота. І робота ця вимагає певної напруги, бо щоденна завантаженість - шалена. Адже перебуваючи на цій посаді, мені разом з командою голови райдержадміністрації В. Мормуля, доводиться вирішувати чимало питань: і міських, і районних. І ми вирішуємо не тільки поточні питання. Наш лідер — Володимир Володимирович - хоча людина ще й досить молода, але дуже мудра. Стиль його управління — не авторитарний, а колегіальний. І це допомагає не тільки вирішувати те, що навалюється щодня, але і планувати роботу наперед, визначати її пріоритети. І ми конкретно вирішуємо, як будемо долати ту чи іншу проблему без державного фінансування, чи з районного фінансування, чи зі своєї ініціативи, із залучених коштів, і за три роки роботи нам не соромно звітувати перед людьми.
Коли наша команда розпочинала свою роботу, то Сватівський район за рейтинговими показниками по області був на 29 місці, потім ми перейшли спочатку на 19 місце, потім - на16. А сьогодні серед сільськогосподарських районів Сватівський район - на 5 місці. А це свідчить про те, що ми не сидимо, склавши руки, працюємо в усіх напрямках. І без прапорів, без крику, не влаштовуємо всяких шоу. Комусь, як ми працюємо — подобається, комусь — дуже не подобається.
Часто, аби вирішити важливі питання, нам доводиться переконувати членів депутатської бюджетної комісії райради. І це не просто переконання, це напружені стосунки, нерви. Але, коли я побачила очі батьків (жаль їх не бачили ті депутати, що виступали проти цього), які привели своїх діток у відремонтовані і відкриті заново дитячі садочки у Коломийчисі і Містках, то зрозуміла, що того всі наші старання були варті. Або мікропроекти ПРООН. Ці проекти працюють ще з 2004 року. Це найбільш реальна можливість «завести» капіталовкладення в громаду, а заодно активізувати самих її жителів. І це уже відчули жителі і Райгородки, і Куземівки, і Коломий-чихи, і Містків, і Мілуватки, де завдяки цим мікропроектам замінено в школах та дитсадках вікна на пластикові, відремонтовано дах приміщень, у Коломийчисі — будується водогін, у Рай-городці — місцевий клуб. І ця робота триватиме і надалі. Люди побачили реальні справи. Більш того, коли вони самі до цієї роботи залучилися, стали більш бережно і ставитися до зробленого. Адже знаєте, як у тій казці про власноруч зароблені гроші — зроблене самими і цінується більше. На жаль, міська рада в цих проектах участі не взяла. Хоча бюджет міської ради самодостатній, і вони могли собі це доз-волити, адже гроші це не такі великі.

- А ви запрошували і їх до цього?
- Це була ініціатива райдержадміністрації і про неї ми розповідали депутатам, переконували у корисності реалізації програми ПРООН. Одначе багато хто дивився на це скептично, мовляв, ми хочемо кудись забрати гроші. Але користь була реальною, і ми це довели. В житті воно так і є: хтось працює, а хтось уміє красиво давати інтерв'ю і присвоювати чужу роботу.

- Якось в одному з інтерв’ю «СВ» заступник голови райдержадміністраціТ С. Родюшкін сказав, що міськрада також відмовилася виділити гроші і на проект по боротьбі з підтопленням міста. А нещодавно у звіті голова міськради М. Шерстюк записав пониження ґрунтових вод у місті в свій доробок перемог...
- Сватове топило уже багато років. І багато хто обіцяв цю проблему вирішити, одначе реально це зробив лише В. Мормуль через екологічне управління області. І допоміг у цьому депутат обласної ради Б. М. Корляков. А міськрада на пропозицію виділити гроші для нового проекту промовчала і відмежувалася від цього.

- Мабуть, міському керівництву ця проблема не здається значною.
- Ми ж навпаки розширили цю роботу, залучаємо нові кошти. І плануємо не тільки продовжити роботу стосовно пониження ґрунтових вод, а ще й відновити зону відпочинку в районі колишнього Панського озера (в районі вулиць Зеленої то Дзержинського Сватового — прим. CB).

Про майданчик біля міськради ігазети-клони
- Які ще саме ваші ініціативи на території міста?

- Була залучена програма «Спорт для всіх». Завдяки цьому ми змогли отримати дитячий майданчик, який встановлено біля міськради, поповнити атракціони дитячого майданчику в сквері Титова.

- Але ж і цим хизувалися у міськраді, як власною ініціативою.
- Багато є такого, що хочеться видати за бажане. Я от для себе аналізувала: чому районні комунальні засоби масової інформації не висвітлюють у повній мірі роботу райдержадміністрації. Я так вважаю - «Дабы не затмить работу местных органов» і наявно продемонструвати не своє професійне вміння, а вміння низькопоклонно прогнутися перед господарями. В нас в районі вже з'явились газети-клони. Це газети районної та міської рад. Одна - чиста ксерокопія іншої, тільки з другою назвою, а існують вони за бюджетні гроші.

Про команду В. Мормуля
- Як стає зрозумілим, залучення державних програм із власним співфінансуванням для вирішення проблем громади, це - один з пріоритетів команди В. Мормуля?

- Саме так. Раніше цього ніхто не робив. Одні керівники району залишилися в пам'яті народній тим, що все руйнували, створюючи ілюзію відродження культури. Інші були мудрі, розумні і гострі на язик, одначе не зуміли створити своєї команди, яка б працювала в усіх напрямках. Приміром, ціла галузь лишилася без куратора, бо голова вважав, що заступник по сільському господарству не потрібен. А при В. Мормулю прийшов на цю посаду Г. А. Поляков - професіонал своєї справи, і показники по сільському господарству значно покращилися. І зараз управління працює над розвитком тваринництва в районі, думають і про те, як відновити таку галузь, як овочівництво тощо. Те ж саме і С. Родюшкін, який опікається житлово-комунальним господарством. Це справжній спеціаліст своєї справи, він може все порахувати наперед Як приклад його ініціативи — реформоване підприємство «Сватове-тепло». Нам довелося наполегливо і довго переконувати міську раду в необхідності такої реформи. Стільки було докладено до цього зусиль, і зараз це підприємство працює нормально, там відповідальний керівник — В. І. Данильченко. Та можна називати немало справ, які ініційовані і втілені в життя райдержадміністрацією. Це і сквер на кв. Незалежності, і абрикосовий гай біля водосховища і багато іншого. Якщо приходиш, аби працювати, то завжди знайдеш і можливості, як зробити задумане. Буде побудований і басейн, як би хто криво з цього не посміхався і не крутив носом.

Тимошенко - помилка Ющенка, а хто помилка сватівських репоналів?
- Ви працювали і в райраді (заступником голови), тепер працюєте у команді райдержадміністрації, скажіть, де вам працювалося комфортніше?

- Знаєте, в житті багато вирішують кадри. І, на жаль, трапляоться у цьому питанні помилки. Навіть В. Ющенко зізнався, що його помилкою була Ю. Тимошенко. На мою думку, помийною районної організації Партії регіонів є керівні кадри райради. Важко працю-вати, коли доводиться доказувати очевидні речі. Приміром, те, що гроші для оздоровлення дітей — справа першочергова, а без води у Новоселівці люди живуть уже майже десятиліття і їм вкрай потрібно допомогти збудувати водогін, або з «боєм» доводити необхідність завершення будівництва газопроводу у Рудівці. І таких питань багато. А коли на вирішення цих питань дивляться вузько і короткозоро, то працювати не те що не комфортно, а просто неможливо.

- Не знаю: чули ви чи ні, та «СВ» має інформацію, що в райраді саме вас вважають рушійною силою протистояння, яке виникло між райрадою і райдержадміністрацією.
- Казати, що думаю, - це для мене характерно. Тим більше, моя совість чиста. Руки у мене не замарані. Я не вирішую за рахунок посади свої особисті питання. І завжди кажу в очі, що думаю і Юрію Миколайовичу, і Миколі Омеляновичу. Інша справа, що правда не завжди подобається, коле очі. Але я завжди мала і буду мати свою думку.

Оцінка результатів виборів Президента
- Не можу не спитати у вас, як керівника райрадівської депутатської фракції Партії регіонів, як ви оцінюєте результати виборів?

- Вибори були важкими в плані емоцій. Деякі керівники партійних осередків на-магалися застосовувати методи психологічного тиску на людей та інші засоби впливу. Навіть деякі керівники освітніх закладів намагалися колектив загнати, як то кажуть, «під каблук», під свій політичний смак. Люди не розуміють, що це — методи уже вчорашнього дня. І про це все (і про те, як людей відверто вчили фальсифікувати вибори) ми повідомили у своїй заяві до генеральної прокуратури. Ось днями звідти отримали відповідь, що нашу заяву прийнято і розпочалося розслідування. Наше партійне керівництво навпаки спрямовувало працювати представників від Партії регіонів у рамках закону. Щоб або виграли, чи програли — але чесно.

- Сподіваєтесь на те, що головою райдержадміністрації залишиться Мормуль?
- Сподіваємося, і гадаємо, що для району це теж буде виграшно. Адже буде поступальність у роботі, продовжено розпочате. Роботу адміністрації і особисто голови В. Мормуля не раз було відзначено і головою облдержадміністрації, і головою обласної ради, поважають його й колеги-керівники. Тому гадаю, шанси у нашого керівника залишитися на цій посаді дуже високі.

Місцеві владні бої ще попереду
- А на посади керівників місцевого самоврядування уже вимальовуються кандидатури?

- Ну, відкрито ніхто себе поки що не афішує, але КІЛЬКА партій уже ведуть розмови, йде підготовка до місцевих виборів, хоча їх і відклали на подалі.

- Мабуть, не всі цьому так і зраділи.
- Можливо, у когось уже було бажання скинути один вантаж і посісти вище, а доведеться розгрібати ще старе. Одначе владні бої місцевого значення, я думаю, ще попереду.

- І останнє, традиційне, питання: хто б на вашу думку, справився з посадою мера?
- Думаю, що гідних людей багато. Безперечно, міг би свою роль у становленні міста зіграти і В. Мормуль. Впевнена, він би вніс новий виток у розвиток громади. Є й інші кандидатури. Головне, щоб той, хто прийде на цю посаду, любив своє місто, людей, що тут живуть і прагнув зробити для цієї громади щось корисне і потрібне. Одним словом, як казав І. Забурдаєв: «Руководить — не руками водить».

Спілкувалася Олена Рагра.


Обсудить статью в форумеПлювок на Конституцію... Та чи останній?

Конституція України - Основний Закон нашої країни. Нею гарантуються наші права, Нею регулюється наше життя, наше, але не їхнє. За останній період, який прожила Україна, як тільки не порушували, як не ґвалтували нашу Конституцію, скільки разів її беруться змінювати, "вдосконалювати" під себе, а Вона, до речі, як і ми все терпить все чекає, що настануть кращі часи і ми заживемо будемо виконувати всі її положення та статті. Але вражає те, що так цинічно над Нею глумиться не український народ, а сам гарант Конституції - Президент України, "народні" обранці з Верховної Ради України, міністри та багато інших високопосадовців і головне їм за це нічого не буде. Здавалося б, що нам від цього? Але кожен акт насилля над Конституцією відбивається на нашому житті.
Зміна виборчої системи народних депутатів до Верховної Ради та особливо до місцевих рад відірвала депутата від народу. Я не помилюсь, якщо скажу, що мало хто з нас зможе назвати депутата від свого округу, який представляє інтереси в сватівській міській або районній радах, а скільки з нас зверталось до свого представника? Депутату не потрібно навіть знати, де знаходиться його округ, не потрібно щось робити для людей, звітувати перед ними. Для того щоб бути обраним на другий термін, депутату потрібно лише завжди і в цілому підтримувати місцевого керманича партійної організації. Це призвело, до того, що місцеві депутати перестали займатися реальними справами наводити лад на ввіреному йому окрузі, вони займаються лише політикою - агітують за свою партію, критикують опонентів, працюють на результат виборів, впроваджують ідеологію своєї партії серед, нас адже ми для них лише електорат.
Можливо я помиляюсь? Але чому тоді пл. Привокзальна нашого міста - обличчя нашого міста сковане льодом, має лише одну колію для проїзду і з'їхати в бік практично не можливо, чому пройти по площі, щоб не впасти, не замочити ноги не можливо? Погляньте на інші вулиці Сватового - теж саме. Хіба це не є відповідальність нашого голови та його помічників, хіба не ці проблеми повинні вирішувати депутати?
Про те, що необхідно змінювати виборчу систему до місцевих рад "народні" депутати Верховної Ради України розмовляють вже давно, але поки, що тільки розмовляють до справи руки не доходять, мабуть не вистачає часу. Робочий графік "народних" обранців дуже завантажений - ЗО вересня 2007 року відбулись позачергові вибори, потім 3 місяці коаліціади, прийняття бюджету і ... січневі канікули 2008 року, а потім шоу з кульками проти NATO, де нас ніхто не чекав, вибори київського голови і ... літні канікули 2008 року, осінь - боротьба з Указом Президента про розпуск Верховної Ради України, чергова коаліціада, прийняття бюджету і ... січневі канікули 2009 року, потім розбирання з дебоширом Луценком намагання створити "ПРіБЮТ" і знову ... літні канікули 2009 року, нарешті осінь, яка принесла вибори Президента України та боротьбу зі "свинячим" грипом. Звичайно, що в такому ритмі роботи фізично не встигнеш змінити виборчу систему для міських рад, а легше просто прийняти постанову та перенести до нових віників (читай -скасувати вибори міських голів), створити "робочу" групу для "невідкладного внесення пропозицій щодо зміни виборчої системи на місцевих виборах", чим в чергове порушити Конституцію.
Наші політики дуже часто в політичних ток-шоу наводять приклади з життя європейських країн, США, де є розвинена демократія, але я не можу уявити, щоб парламенти цих країн спромоглися прийняти рішення про відміну виборів на місцевому рівні, які виз-начаються та гарантуються їхніми конституціями, навіть в країні з контрольованою «демократією» в Росії періодично відбуваються вибори в визначені строки.
І останнє - з Днем народження Микола Омелянович, з ювілеєм. Напевно Постанова Верховної Ради України від 16 лютого 2010 року про скасування виборів місцевих рад та голів є найкращим подарунком до Вашого свята. Але ми народ терплячий, особливо сватівчани, ми вже пережили одного Голову - почесного будівельника фонтанів, переживемо й Вашу - почесного будівельника парканів .

Олег Рибалкін.

Обсудить статью в форумеНЕДЕЛЯ В СВАТОВО:
"Убийство за ведро угля", "щипачи" на сватовском рынке и... Полнолуние

Что прошлая неделя принесла Сватовщине? Журналисты «СВ» пытались отыскать позитив, чтобы подбодрить читателей хорошими новостями. Вместо этого «наткнулись» на убийство. А еще - на информацию о том, что в воскресенье на сватовском рынке работали залетные карманники... На политическом горизонте появилось сообщение о том, что И.В. Синькова депутата городского совета от Партии Регионов исключили из депутатской фракции. В общем, обо всем - по порядку.

То, что в результате соседских разборок погиб человек, пожалуй, сейчас на устах у всех. Как всегда бывает в таких случаях, ЧП обросло слухами. Что же случилось на самом деле, журналисты «СВ» узнали у начальника Сватовского РО УМВД А. Шадле-ра. Вот что Андрей Вячеславович рассказал о случившемся:
- 23 февраля 2010 года, около 19.00 в дежурную часть поступило сообщение о том, что в селе Ковалевка скончался гр. С, 1955 г. рождения. В ходе выезда оперативной группы на данное происшествие, было установлено, что гр. С. скончался от тяжких телесных повреждений. Именно эти повреждения были причиной смерти. И когда приехала «Скорая», то врачам оставалось только констатировать смерть гр. С.
При опросе сожительницы умершего и соседей, было установлено, что вечером в дом гр. С. ворвался сосед по даче. Он был жителем города Сватово (1962 г. р.), а в Ковалевке сватовчанин содержал дачу. Гость начал обвинять соседа в том, что тот, якобы, совершил у него ряд краж. Речь, в частности, шла об угле и другом инвентаре. Данный разговор проходил далеко не на мирном уровне, был сопряжен с насилием и агрессией со стороны сватовчани-на. Житель с. Ковалевки был избит, причем не только руками, но и с применением биты. Эту биту мы потом нашли, и она проходит как вещественное доказательство по уголовному делу, потому что по данному факту было возбуждено уголовное дело по квалификации «тяжкие телесные повреждения со смертельным исходом» (ст. 121, часть 2).
В ходе оперативных мероприятий гр. Б. (сватовчанин) был задержан, и в настоящее время находится в отделении Сватовского РОВД. Он не оказал сопротивления при за-держании и дал признательные показания. Опрошены соседи, собрана свидетельская база, которая доказывает вину данного гражданина.
Страшно осознавать, что в результате такого скандала, из-за мелочи, погиб человек. При том оба участники этого ЧП были людьми довольно зрелого возраста. Сам задержанный объясняет происшедшее тем, что в его жизни накануне произошла масса неприятностей, семейные неурядицы, поэтому нервная система была порядком истощена, а мелкие кражи на даче стали причиной срыва. Сам подозреваемый в милицию с заявлением по поводу краж не обращался. Но мысли, что его соседи могут быть причастны к этим хищениям (а, может быть, и еще какая-то полученная информация) и привели к тому, что он пошел разбираться к ним.
Осознание содеянного пришло, но поздно. Теперь сватовчанину придется отвечать по закону. Наказания по той статье, по которой возбуждено уголовное дело, - от 7 до 10 лет лишения свободы. Но точный срок отбывания решает суд, учитывая все обстоятельства и детали, и это я уже комментировать не могу.
По информации «СВ», сватовчанин, содержавший дачу в с. Ковалевка, занимался в Сватово валютными операциями. Что касается воскресных «щипачей» на сватовском рынке, то информацию в милиции не подтвердили. Туда поступило только одно заявление по поводу мелкой кражи, которая, может быть, и не кража. По поводу того, что И. Синьков исключен из депутатской фракции Партии Регионов, журналисты «СВ» надеются получить комментарии сторон.
Конфликтность и «резонансность» событий этой недели астрологи объяснили бы полнолунием, которое началось в воскресенье. В Полнолуние энергия Луны оказывает действие на жидкости внутри наших тел, сок растений и деревьев. Как результат, во время полнолуния растет число преступлений, самоубийств и несчастных случаев. Однако, слава Богу, оно закончилось. Журналисты «СВ» надеются, что следующая фаза Луны принесет хорошие новости и порадует позитивом.

Стелла Сватко.

Обсудить статью в форуме

Що це за райрада в яку не ходять депутати?

На минулому тижні відбулася чергова сесія райради, на яку знову назбиралося лише 26 депутатів із 46. Така явка є показовою щодо ставлення депутатів до своїх депутатських обов'язків, а також ставлення до керівництва райради.
Депутати заслухали звіт про виконання бюджету за 2009 рік начальника фінансового управління райдержадміністрації А. Бутка. Районні обранці дійшли висновку, що фінансування видатків районного бюджету проводилося у межах затверджених асигнувань. За 2009 рік до районного бюджету надійшло 68 млн. 664 тис. грн. доходів, в тому числі до загального фонду - 61 млн. 936,6 тис. грн., до спецфонду - 6 млн. 728 тис. грн. У порівнянні з попереднім роком доходи збільшилися на 12,6%.

Як Закарпаття посварило Гавриленка і Родюшкіна

На сесії також внесли зміни до бюджету. А потім обговорили звернення, яке надійшло аж з Виноградівської райради Закарпатської області до Кабміну України з пропозицією щодо спрощення процедури введення в експлуатацію об'єктів житлового та іншого будівництва.
У обговоренні цього питання голова райради Ю. Гавриленко нагадав, як важко посувалося будівництво котельних у шкі-лах міста. Мовляв, аби забити будь-який гвіздок, доводилося отримувати масу дозволів і погоджень. На це депутат райради від ПР С. Родюшкін відреагував реплікою, що він обома руками за спрощення процедури щодо будівництва, одначе при цьому нагадав Ю. Гавриленку, що роботи з котельними у школах так і не доведені до кінця, і фактично ці споруди не узаконені. Юрій Миколайович відреагував на ці слова емоційно, обізвавши Ро-дюшкіна і ще когось такими, у яких немає совісті, бо, мовляв, керівники підприємств і депутати будували ці котельні, а хтось намагається це гудити. Після словесної перепалки звернення закарпатців підтримали.

Гавриленко хоче розібратися зі сторожамиі кочегарами
Одим з перших Янукович ставить завдання скоротити армію чиновників. В Сватівському районі все навпаки. Замість того, щоб наслідувати приклад свого лідера і переглянути кількатисячні зарплати і штат районної ради, Гавриленко вирішив «розібратися» з копіїчними посадами «нищого рангу»: сторожами та кочегарами.
Тож, наступним було питання про внесення змін до тимчасового кошторису на 1 квар-тал 2010 року та затвердження штатного розпису працівників закладів освіти. Голова райради засумнівався, чи немає перебору державних грошей на зарплатню кочегарам та сторожам шкіл району. Мовляв, забагато їх. А тому запропонував створити комісію, яка б перевірила доцільність штату згаданих працівників. І. Мазурко - керівник освітян - спочатку намагалася довести голові, що голова райради помиляється у своїх думках, а потім погодилася. На п думку, комісія буде тільки «на руку» освітянам, адже за всіма вимогами у школах має бути ще більше сторожів та кочегарів. Сумісництво у цих професіях не дозволяється, а як раз сторожів часто і наймають за сумісництвом кочегарами, щоб зеконо-мити кошти.
Миротворцем (як ніколи) у цьому питання виступив радник голови М. Прийма, котрий запропонував це питання «проголосувати», але згодом зобов'язати відділ освіти надати усі розрахунки щодо порушеного питання. За це й проголосували.

Там, де сплять на ходу...
Галасливим вийшло обговорення і питання про надання дозволу на списання з балансу Сватівського РТМО основних засобів. Мова йшла про списання майна (будівель, розта-шованих у смт. Нижня Дуванка. Частину цих будівель депутати погоджувалися списати, а приміром, приміщення дитячої консультації - ні. Депутат від Соцпартії Б. Надоля наполягав на тому, що у цьому питання багато білих плям. Приміром, питання з гаражами, куди пе-ревели стару техніку, а нова «Швидка» стоїть на вулиці. Порушив депутат і питання мед-кадрів. «Одним словом, депутатам слід детальніше вивчити це питання, - заявив Борис Фе-дорович, - бо там голова селищної ради спить на ходу». Отож, зійшлися на тому, що це питання треба буде ще вивчати і окремо розглянути на одній з наступних сесій.

О. Гайдидей - завметод-кабінетом, а на колишньому місці вечірньої школи буде автостоянка
Сесія також призначила на посаду завідувача комунальної установи «Сватівський районний методичний кабінет» Олександру Гайдидей. Раніше з цього питання теж виникали певні суперечки серед депутатів. Кабінет хотіли підпорядкувати не відділу освіти, а райраді, і керівником мали намір призначити іншу кандидатуру, не погоджену з відділом освіти. Нарешті компроміс знайшли. Сесія надала згоду на списання ряду техніки, що перебуває у власності тергромад. А ще погодилася на продаж приміщення вечірньої школи (де вона розташовувалася раніше). Як за-значив Ю. Гавриленко, це приміщення збирається придбати ЗАТ «Сватівська олія» з метою будівництва на тому місці автостоянки. Розглянуто і ряд інших питань.

Коментар С. Родюшкіна
Після завершення сесії' до журналістів «СВ» звернувся депутат райради С. Родюшкін з проханням прокоментувати, чому Ю. Гавриленко так не-рвувався і обізвав його «безсовісною» людиною. Ось що він сказав: «Юрій Миколайович відреагував тому так бурхливо, бо правда коле очі: насправді згадані шкільні котельні до цього часу не взяті на баланс, не мають сертифікату про прийом до експлуатації. Приміром, котельня Пш №7 електроенергію бере від гімназії. Це значне порушення, тим більше, що кабель там -міжрайгазівський, який слід повертати. Аби ввести котельні в експлуатацію юридично, потрібні додаткові кошти. Ю. Гавриленко виголошував на сесії: «Беріть і вводьте в експлуата-цію». Голова забув, що коли треба було негайно працювати над документацією, то працювали всі, а коли слід було пропіарити-ся, то тут райрада лаврами себе обвішала. І тепер оцінює людей по тому чи ти - противник, чи союзник будівництва котельних. А я гадаю так: взявся робити, так давай лад до кінця. А то покрасувалися, а далі хай хто хоче, - підмітає. Фактично за стан котельних зараз відповідальність лежить на керівниках освіти і культури, а Ю. Гавриленко - в стороні».

Олена Рагра

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика