Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеВ 2009-му сватівські фермери продали зерна більш, ніж на мільярд гривень

Ще сніг на полях, а в там уже розпочато роботи. Що уже роблять селяни і як перезимували поля з озиминою та про інше - в інтерв'ю з заступником голови райдержадміністраціі Григорієм Поляковим.

Григорію Андрійовичу, як перезимували поля Сватівщини?

- Як поля перезимували, остаточно буде видно далі, одначе сьогодні уже можна сказати за результатами обстежень, що озима пшениця пере-зимувала відносно непогано. А от озимий ячмінь відсотків на 40, як то кажуть, «випаде» по густоті.

- А що з ним сталося?
- Мороз на точці росту був до мінус 14 градусів, а це - критична температура для ячменю. Тим більше зима була малосніжною, а тому земля так добряче промерзла.

- Наскільки це катастрофічна ситуація?
- Якщо врахувати ситуацію з кондиційним зерном, яке мають використати для підсіву полів, то не дуже сприятлива. Справа в тому, що придатного посівного матеріалу в господарствах лишилося всього третина. Тобто, схожість запасів дуже невисока, хоч і була 100% забезпеченість посівним зерном цієї культури.

- Не завжди ж так буває. Це, певно, особливість нинішнього року?
- Звичайно. Як на мою думку, в цьому позначилися порушення технологій: і технологія збирання, і технологія утримання на зберіганні, можливо, скошували недозріле зерно. А ще, можливо, причина і в гербіцидах, адже не завжди це -благо для посівного матеріалу. Тут причин може бути багато.

- А озимий рапс? Його теж, здається, немало посіяли в районі?
- Понад 3 тисяч гектарів засіяно цією культурою, і практично увесь він загинув. В зиму рапс «пішов» дуже слабким, а мороз свою справу довершив. Може десь і лишилися поля не зовсім мертвими, але таких, як видно, буде мало. Взагалі нинішня зима, мабуть, одна з найскладніших за погодними умовами за останні п'ять років. Одначе становище у нас ще не таке катастрофічне, як скажімо, у Полтавській області, де загинули повністю поля озимини.

- На полях уже ведуться якісь роботи?
- Звичайно, селяни не сплять. Уже підживлено понад 5 тис. га посівів. Хоча у рішенні підживлювати чи не підживлювати саме зараз - фермери самостійні. Управління агропромислового розвитку не може їм вказувати коли і що робити. Хтось веде підживлення зараз по мерзло - розталому грунті, як це 100% провів на своїх полях фермер С. Ковальов. А, приміром, у «Зоряному» (С.Авалян) лише частково підживлюють.

- Окрім пшениці, ячменю і рапсу, які озимі культури у нас сіють?
- Є невеликі ділянки жита та третікале, вони перезимували добре. Справа в тому, що ці культури не сіють через відсутність на них ціни і ринку збуту. До прикладу: фуражне зерно пшениці коштує 1300 грн. за тонну, а жита - 800.

- З осені була проблема з продажем зерна: то ціна не влаштовувала, то ринок збуту. До весни всі фермери району змогли реалізувати вирощене?
- На 1 березня в районі лишилось 17 тис. 898 кг. зерна і соняшнику майже 10 тисяч, тонн. Це десь приблизно мільйонів на 40 гривень.

- Нічого собі. А на скільки гривень тоді фермери Сватівщини уже продали зерна взагалі?
- Якщо порахувати всі 45 тис. тонн валу, то вийде немало - понад мільярд грн.

- От тобі і криза!
- Аграрний сектор, треба сказати, сам, без особливої підтримки держави, вистояв. Безумовно, з заробленого чималий відсоток йде на інвестування в сільське господарство, тобто вкладається в землю і техніку немало.

- Але ж це не означає, що фермерам абсолютно нічого не залишається на життя?
- Безумовно. Якби так було, то відчувався б ажіотаж. Пам'ятаю, кілька років тому фермери оббивали пороги банків за кредитами, а сьогодні все йде розмірене. І кредити, і навіть залишок зерна на сьогодні в районі є.

- Іншими словами сватівські фермери уже стоять на ногах. Чому ж, коли питаєш у них про життя, багато хто з них скаржиться, як ви гадаєте?
- Натура людська така. Хочеться більше. Одначе жоден із господарів на конях не їздить, а на шикарних і дорогих авто. А значить, земля ще годує, а отож треба виходити в поле.

- Які основні плани ви окреслили 6 зараз перед тим, хто вирощує хліб?
- Порадив би всім господарствам здати на аналіз зерно ячменю, аби позбавити себе від зайвих проблем, щоб не довелося пересіювати згодом. Бо ще 50% господарств не провели подібного аналізу. Інші проблеми будемо вирішувати по мірі їх надходження. Побажаю лише успіху на старті в боротьбі за новий урожай.

Спілкувалася Олена Рагра

Обсудить статью в форумеРекомендую горсовету пешую прогулку

Прошлым летом я со своей семьей ездила на море. Туда нас забрали родственники на машине. Ехали через многие города, и я с любопытством смотрела в окно. Через две недели домой возвращались поездом. Когда мои ноги ступили на сватовский перрон, не было предела радости. Трудно передать чувства, которые переполняли мою душу. У нас были большие сумки, и мы взяли такси. И теперь за окном авто проплывали улицы моего родного города. Тут я родилась, крестилась и выросла. И нет места родней и милее, чем Сватово, со всеми плюсами и минусами нашей жизни.
Первое, что хочется отметить о своем городе: он у нас чистый. Сильно бросались в глаза на подъезде ко многим городам огромные кучи мусора, мусоросвалки. Еще не видишь самого города, но первое впечатление о нем уже получил. А Сватово хоть и небольшой городок, но на фоне других выглядит неплохо. Конечно, у нас нет таких достопримечательностей, как в Харькове или Днепропетровске, но я люблю наш город таким, какой он есть. Конечно, хотелось бы, чтобы наш город все время становился краше и уютней. А чтобы это случилось, надо каждому жителю Сватово к этому стремится.
Помнится летняя картинка: красивая девушка со стильной прической, модно одетая, выбрасывает упаковку из-под мороженого прямо на улице. Что это: издержки воспитания или отсутствие элементарной совести? Мы же ходим этим городом, дышим его воздухом. А утро после праздников вообще страшно вспоминать, ведь площадь и парк превращаются в свалку мусора.
Но есть вопросы у жителей города и к городской власти. Эту тему уже поднимали читатели «СВ», но я опять хочу о ней напомнить, может, все-таки ее возьмут «на карандаш» градоначальники. Речь идет о канализационных люках. Я живу «под горой», а работаю на кв. Луначарского. Приходится ходить через весь город. Как это приходилось делать зимой, вспоминать несладко: тротуары никто и не думал посыпать. А тут еще эти открытые люки — двойная опасность. А ведь много деток, учеников 1-4 классов ходят в школу самостоятельно. Да и для взрослого удачно обойти открытые люки удается не всегда. Богу слава, что еще не случилось самое страшное.
Я прекрасно понимаю, что хватает среди моих земляков и пьющих, и наркоманов, готовых продать и родную мать за дозу, и естественно, такие не будут думать о других людях. Но вот почему об этой угрозе для горожан не думают городские власти? Открыта канализация на повороте с улицы Водокачки-Набережной на площадь Победы, нет люка на Ново-Старобельськой, зияет дырой канализация в конце ул. Чернышевского, нет люка и напротив «Агросервиса». Конечно, наши градоначальники не ходят пешком, поэтому, наверное, и не видят открытых люков. Рекомендую горсовету пешую прогулку по городу, может после этого градоначальники подсуетятся.

Оксана Верещака, г. Сватово

Обсудить статью в форумеВ области сменили Антипова, в Сватовском районе ушли Просин и Зятев. Останется ли Мормуль?

В последнее время страну захлестнула волна кадровых перемен. Это и понятно, пришла команда нового Президента. Из последних назначений — губернаторы области. Хотя в Луганске и говорили о том, что быстрей всего, губернатором в Луганской области останется А. Антипов, занимавший этот пост ранее, все же губернатором назначили В. Голенко. До этого он занимал должность председателя Луганского облсовета.
По некоторым источникам, А. Антипов пойдет на повышение. К тому же, и Антипов, и Голенко — это люди одной команды, команды нынешнего Президента. Поэтому от перестановки слагаемых сумма не поменяется. Быстрей всего, это будет преемственная политика.
Должность Голенко уже занял его заместитель по облсовету Пристюк.
Сейчас пойдут круги назначений по районам. Узнать останется ли главой Сватовской райгосадминистрации В. В. Мормуль — дело нескольких дней. Хотя можно предположить, что быстрей всего должность останется за Мормулем. Ведь он — из команды Партии Регионов. К тому же, перед выборами, когда Валерий Голенко встречался со сватовчанами, он отзывался о руководителе Сватовского района достаточно положительно. Ну, а там, как покажет время.
Еще одна кадровая ротация не обошла внимание жителей района. Речь идет о должности руководителя райавтодора. Как известно, последнее время ее занимал хорошо известный в районе Владимир Просин. Но вдруг этот руководитель снял с себя бразды правления, как говорят, по собственному желанию.
На должность руководителя райавтодора назначена, ранее там работавшая главным инженером, О. Либровская. Журналисты «СВ» попросили Оксану Анатольевну прокомментировать смену руководства. Она подтвердила, что В. Просин действительно подал заявление об уходе с должности по собственному желанию. Как это он объяснил руководству в области, Либровская не знает. Зато она рассказала, что в Сватовский автодор приехали руководители областной службы автомобильных дорог и при всем коллективе поблагодарили В. Просина за работу. Тот, в свою очередь, обратился к своим уже бывшим коллегам и объяснил свой уход переходом на другую работу. На этом же собрании руководство области представило нового начальника. Оксана Анатольевна говорит, что назначение ее на должность было неожиданностью и для нее самой.
Но как стало известно журналистам «СВ», с новым назначением в райавтодоре не согласен глава Сватовской райгосадминстрации В. Мормуль. Свое возражение он выразил руководителям службы автодорог в Луганской области и направил соответствующие документы в прокуратуру. В. Мормуль ссылается на Закон «Про місцеві державні адміністрації», согласно которому руководители предприятий, учреждений и организаций, которые принадлежат к сфере управления министерств и других центральных органов исполнительной власти, назначаются и увольняются с должностей по согласованию с главой соответствующей местной администрации. Но кандидатура О. А. Либровской с райгосадминистрации не была согласована. Поэтому руководитель района попросил областное руководство автодора провести процедуру назначения в соответствии с законом, при этом учесть, что председатель Сватовской райгосадминистрации свое согласование списка кадрового резерва на начальника филиала «Сватовский райавтодор» на 2010 г. от 31.08.2009 г. отзывает. А именно в этом резерве и числилась О. Либровская.
Вот такой поворот. Уход Просина в районе комментируют по-разному. Кто-то считает, что бывший начальник испугался прихода новой власти, другие говорят, что примерил где-то место поуютней. Есть мнение и о том, что развязал себе руки, чтобы заниматься политикой, ведь В. Просин остается рулевым у сватовских бютовцев. Ну что ж, и здесь время покажет. Как покажет и то, внят ли «верхи» автодоровцев на протест В. Мормуля.
На прошлой неделе подал в отставку и директор районного молодежного центра Сергей Зятев. Комментируя это событие, заведующая районным отделом образования И. Мазурко сказала, что заявление Сергей Николаевич подал по собственному желанию.
Но по поводу ухода С. Зятева у сватовского народа есть три версии. Первая: расправа регионалов над активным бютовцем и соратником В. Просина. Вторая: здоровье подвело, третья: завал в работе. Местные политики склонные больше к первому, педагоги - к третьему. Сам Сергей Николаевич от комментариев отказался.

Любовь Павловская.

Обсудить статью в форуме

Хіба Гавриленко Ю.М. тільки останнім часом порушує законодавство?
Що б я хотів сказати В. Честних та Л. Русановій

Дискусія - це один із елементів демократії. Завдяки газеті «Сватівські відомості» в Сватівському районі існує можливість дискутувати опозиції із владою і навпаки. Тільки «СВ» надає можливість висловитися всім і кожному, хто цього забажає. В цьому полягає принцип об'єктивності, толерантності і свободи слова. Для цього й існує незалежна преса.
Шановні Валерію Станіславовичу та Людмила Павлівно, не можу не відреагувати на ваше бачення ситуації в районі, яке ви окреслили в газеті «СВ» у інтерв'ю. Ви, як посадовці, повинні знати, що за вашими діями і думками слідкують люди, які аналізують все, що робить влада. Деякі Ваші думки та вчинки особисто мені не зрозумілі. Не ясно, коли саме ви щирі та відверті. А тому, якщо Вам не важко, то поясніть свою позицію, і дайте відповідь на такі питання.

ПО-ПЕРШЕ:

Валерію Станіславовичу, чи завжди ви робите по совісті і так як думаєте? Чи може ви дієте виключно в залежності від політичної ситуації? З яких мотивів ви особисто голосували за недовіру голові РДА Рибалку Є.В.? В інтерв'ю Ви чітко засвідчили, що роки, коли Рибалко Є.В. був головою РДА, - не найгірші для району, а єдиний його недолік - всього два заступника. Тоді чому ви особисто не сказали про це на сесії райради? Виходить, що недовіру виказали не за провали в роботі, а виключно з політичної доцільності. Крім того, Євген Вікторович особисто вам допоміг у скрутний для Вас час. А Ви йому за це «добре» віддячили. Не красиво вийшло, не по-чоловічому. Повірте мені, краще втратити посаду, ніж обличчя.

ПО-ДРУГЕ:
Чому ви так щиро надуваєте щоки з приводу порушень законодавства Гавриленком Ю.М. та Приймою М.В.? Ви досить правдиво і відкрито розказали нам про методи роботи цих посадових осіб. А де був ваш гнів тоді, коли я особисто звернувся до комісії райради, щоб прийняли рішення щодо дій Гавриленка Ю.М., тоді, коли голова на сесії заслуховував звіт начальника і видав оцінку роботі відділу міліції. Адже це - явне порушення закону. Чому тоді ви мовчали?
У мене на руках було судове рішення, де чорним по білому написано, що рішення сесії - не законне. Тоді ви навпаки все зробили, щоб голова райради вийшов «сухим із води», а вам, Валерію Станіславовичу, нагадаю, що ви діяли так, як і Прийма відносно Вас на засіданні комісії. Хіба Гавриленко Ю.М. тільки останнім часом порушує законодавство? Чому ви, Валерію Станіславовичу, голосували за явне порушення закону, коли призначали Людмилу Павлівну другим заступником голови райради? І чому ви, Людмило Павлівно, дали згоду в незаконний спосіб отримати по-саду? Чи тоді було можна порушувати законодавство, а зараз заборонено? Валерій Станіславович, може ви боялись і були готові про-голосувати за все, що запропонують?
Всім добре відомо, яким стилем та методом керується голова райради, відомі і його інтелектуальні та моральні здібності, але тоді вас це не чіпало, він всіх влаштовував. Хіба не було відомо, хто такий Гавриленко? Впевнений, всі хто за нього голосував, несуть відповідальність за роботу райради. Зараз всім вигідно відмежуватись від Юрія Миколайовича, бо попереду вибори до місцевих органів самоврядування, а репутація у Гаври-ленка не дуже позитивна, ось ви всі і піддаєте його критиці. Це - блюзнірство, як на мене.

ТРЕТЄ:
Дивна у вас, Валерію Станіславовичу, логіка. Виходить, що всі негаразди в райраді - виключно через дії одного Гавриленка Ю.М. А все, що поганого в міськраді, так то - виключно завдяки рішенням всіх депутатів, а не одного Шерстюка. Неначе Шерстюк М.О. тут ні до чого, бо він дуже добре «вміє працювати» з депутатами. А може для Вас ще не прийшов час піддавати критиці роботу Шерстюка? Ні, відносно оцінки його роботи Ви дієте із «меркантильних» інтересів. Бо добре розумієте, що Шерстюк в районі голо-вний з політичної точки зору, бо - голова вашої партії, і його критика вийде Вам «боком», особливо зараз. А Гавриленка можна сміливо покрити кувати, адже від нього вже нічого не залежить. Що вам особисто заважає поставити питання про зняття голови райради з посади, а тим більше, якщо це - «велика помилка Партії Регіонів»?
Чому Людмила Павлівна йшла працювати заступником до Гавриленка Ю.М., хіба не знала його здібностей? Одначе зараз у вас діаметрально протилежні по_гляди? Чи Гавриленко за кілька років так деградував, що з ним стало не можливо працювати? Припускаю, що за вашими діями чітко викреслюються інші мотиви і дії, які носять, як на мене, суто матеріальний характер.

ЧЕТВЕРТЕ:
Ви разом чітко піддали критиці роботу керівництва райради та діяльність Прийми М.В. та і взагалі його призначення радником у Гавриленка Ю.М. Але в комунальній газеті районної ради діяльність Прийми М.В. оцінена з позитивного боку. Отож, все, що Микола Володимирович робить доброго для райради, погано - для райдержадміністрації, і навпаки? Хіба у райради і райдержадміністрації різні завдання та цілі? Тоді ви не одна команда і у вас різна мета, і працюєте ви, як два «угрупування» під одним прапором. А коли ж ви вже почнете працювати для людей, які вас обрали?

П'ЯТЕ:
Валерію Станіславовичу, ви заради «щасливого» майбутнього запропонували об'єднатись, але не сказали, з ким. Чи готові ви особисто в подальшому працювати з теперішніми керманичами району та міста? І як ви, Шерстюк, Гавриленко та Мормуль будете будувати демократичну державу?
Колись ви всі намагались закрити газету «СВ». Як можна підтримувати та розвивати малий бізнес, коли Шерстюк, Гавриленко і Мормуль не зважають на проблеми сватівських підприємців з ринку, а крім того, з багатьох підприємців району на кожне свято збирається «данина»? Яким чином ви будете розвивати економіку, коли Шерстюк закриває міські підприємства, а нікому із вас до цього не має діла? Наприклад, замість освітлення вулиць, гроші витрачаються на будівництво паркану в парку.
Як можна будувати для людей справедливе суспільство, коли Шерстюк та Русанова за людські кошти заасфальтували вулиці виключно навколо своїх дворів? Яким чином можна будувати правову державу, коли голови райради та міськради брутально порушують законодавство? А ви неодноразово голосували за прийняття сесією райради незаконних рішень. Людмило Павлівно, як посадова особа, дайте відкриту відповідь, чому проклали асфальт до вашого двору, а чому не заасфальтували всю вулицю? До речі, з цього приводу Юрій Миколайович є набагато поряднішим, бо його вулицю заасфальтували всю. Та і «гострий» на язик керівник, як ви називаєте Є.Рибалка, не користувався своєю посадою і до свого двору асфальт не проклав.

ШОСТЕ:
Як так може статись, що газові котельні, які останнім часом побудував Гавриленко Ю.М., не прийняті до експлуатації і працюють? Де ваша особиста роль, як державних посадовців? Як ви будете втілювати гасло Януковича про боротьбу з корупцією? Якщо у простих сватівчан знайдуть якісь «газові» недоліки, то їм одразу «відріжуть» газ, а тут цілі котельні не введені до експлуатації. Цікаво, а яким чином бухгалтерія перераховує кошти за спожитий газ об'єктом, який не прийнято до експлуатації?

СЬОМЕ:
Людмила Павлівно, завдяки чому ми у рейтингу серед сільськогосподарських районів ми на 5 місці? Якщо виключно із-за парканів, дитячих майданчиків та садів - це одна справа, а якщо завдяки роботі підприємств, то це - інше. І яка у цьому заслуга РДА? Зверніть увагу, яку оцінку надали вашій особистій роботі ваші колеги і соратники з районної ради. Впевнений, без Вашої «титанічної» праці ми будемо жити не гірше.
Нагадайте, які економічні зрушення були зроблені вашою командою і вашим «молодим» лідером, які додаткові підприємства запрацювали? Запрацювало тільки одне підприємство - «ЗІДА» і то виключно зусиллями Давиденка О.В., але до його роботи ви та ваш «молодий» лідер не маєте ніякого відношення. Ви так впевнені, що у вашого лідера міцний авторитет, тоді поспілкуйтеся з підприємцями та керівниками фермерських господарств, почуєте не тільки хороше. Є думка про те, що за відкритістю та колегіальним стилем керування, криється «ничего не делание» та «ничего не решающий». Звісно, для Вас такий керівник є найкращим, бо не може проконтролювати роботу свого заступника. Ви самі собі «і швець, і жнець, і на дуді гравець».
Цікаво, яким чином завдяки роботі Полякова Г.А. збільшились показники в сільському господарстві? Він що особисто впливає на врожаї та надої молока чи якимось іншим чином допомагає господарствам? Приміром, в отриманні дешевих кредитів, пального на пільгових умовах, чи допомагає з участю у розробці інвестиційних програм і т.п. Показники у сільському господарстві покращились, а ціни на харчі зросли. Хто відчув радість від збільшення цих показників? Здається мені, у 2006 році і без керівної ролі Г. Полякова був непоганий врожай. Урожаї і надої молока залежать від наявність коштів, розуму керівників, працьовитості робітників підприємств та сприяння погодних умов, а не від заслуги чиновника з кабінету.
Без Родюшкіна С.І. працювало підприємство «Добробут», а за його опікуванням ЖКГ, раптом зникло. Рибалком же було створено декілька підприємств, а от при «молодому» лідеру-реформатору декілька підприємств закрито і в районі відбувся бунт селян.
Від якого тоді керівника більше добра?
«Гострий» на язик Рибалко збільшив бюджет міськради з 500 тис. грн. до 5 млн. грн., вирішив питання щодо дитячої консультації, яке до нього не вирішувалось роками. Працівники РДА при ньому отримували преміальні виплати, за які зараз вже і забули. І т.д. Що скажете?
Ще запитаю: чому ви всі мовчали і не зупинили керівника, який все руйнував та створював ілюзію відродження культури, а зараз всіляко обурюєтесь його діями? І ще: навіщо підприємство «Сватово-тепло» будувало паркан у сквері ім. Тітова? Хіба від цього в оселях мешканців з'явилось тепло?
Чому ви, Людмило Павлівно, голосуєте за виділення десятків тисяч гривень на роботу комунальної «газети-клона», і при цьому щиро обурюєтесь її" роботою? Навіщо тратити людські кошти на бездарну роботу комунального підприємства? «Ріже» око і слух те, що представники вашої політичної сили кричать про економічний колапс в країні, а з ваших слів в нашому районі все добре. Мабуть, вас та вашого «молодого» лідера треба рекомендувати до Кабміну! Прошу вибачення за різкий тон, але погодьтесь, своїми діями та останніми відвертими відповідями, ви породили немало запитань.
Радує одне: країна поступово скидає рабськи кайдани і вже деякі посадовці можуть відкрито висловити свої погляди.
А це дає надію на май-бутнє.
Якщо зможете, то дайте відверту відповідь, якщо не схочете, то буду сам гадати, які ви справжні.
Наостанок скажу: мені все більше і більше стає жаль Юрія Гавриленка. Його не сприймає сватівське суспільство. З нього вже відкрито сміються його соратники та друзі, скоро його зрадять і забудуть. До речі, як і він сам зрадив своїх колишніх друзів, котрі йому увесь час допомагали. Ганьба!

З повагою, - Олександр Звягольський.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика