Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЮрій ГАВРИЛЕНКО: “В центрі будь-якої справи — люди з їх проблемами, надіями, сподіваннями”

Чотири роки минуло відтоді, як на посаду голови Сватівської районної ради було обрано Юрія Миколайовича Гавриленка. Чотири роки — немалий відрізок часу у житті будь-якої людини. Тим більшу вагомість має такий період, коли займаєш відповідальну посаду. Розповіддю про те, чим запам’ятались минулі роки, що вдалось зробити, і розпочалась наша бесіда з головою райради.
— Звичайно, минулі роки були часом непростим, часом напруженої роботи, — сказав Юрій Миколайович. — Всі ми прекрасно знаємо, що в Україні у цей період відбувались бурхливі події. До лютого нинішнього року на чолі держави стояли “помаранчеві” лідери, які довели Україну до межі. Складна економічна ситуація не могла не позначитися на житті регіонів.
І все ж, попри складнощі, районна рада, разом з сільськими та селищною радами, депутатським корпусом прагнули зробити все можливе, щоб вирішувати актуальні проблеми. І хоча серед депутатів — представники різних політичних сил, які дотримуються далеко не однакових поглядів, все ж вони знаходили взаєморозуміння і приймали рішення, спрямовані на поліпшення добробуту земляків. Хоча це не виключало дискусій, суперечок, жвавого обговорення тих чи інших питань. За минулі чотири роки проведено 35 сесій районної ради, на яких депутатами прийнято 546 рішень. При цьому впродовж останнього року було проведено 9 пленарних засідань сесій районної ради, на яких було розглянуто 163 питання. Серед них — питання, що стосуються районного бюджету, земельних відносин, промислової політики, сільського господарства, комунальної власності тощо.
За час перебування на посаді голови райради мною прийнято 669 розпоряджень. Нерідко до мене звертаються громадяни з проханням допомогти у тому чи іншому питанні. І треба сказати, що за 4 роки матеріальна допомога надана 573 громадянам на суму 86423 грн.
Важливе значення мають фінансові показники. У зв’язку з цим хочу нагадати, що зведений бюджет Сватівського району об’єднує 20 місцевих бюджетів, з них 1 — районний, 1 — міський, 1 — селищний та 17 сільських. З року в рік обсяг районного бюджету зростав. У 2006 році він складав 43,8 млн. грн. доходів, у 2007-му цей показник склав 56,4 млн. грн., у 2009-му перевищив 75 млн. грн.
Видатки районного бюджету проводяться у межах затверджених обсягів. Бюджетні установи не мають простроченої кредиторської заборгованості. Незважаючи на кризу, забезпечується своєчасне та 100-відсоткове фінансування по виплаті заробітної плати та інших соціальних виплат, розрахунків за спожиті енергоносії.

— Юрію Миколайовичу, а якими були Ваші найперші кроки на посаді голови райради?
— Спершу треба було навести порядок, так би мовити, у службовому домі. Було побудовано котельню біля адміністративного приміщення районної ради і переведено опалення на автономне. В цьому ж приміщенні було зроблено ремонт даху, трьох поверхів, прокладено тротуарну плитку біля центрального входу, поставлено пластикові двері. У підвальному приміщенні було вибито свердловину, що дає змогу економити кошти при поливанні клумб. Також було належним чином оформлено фойє першого поверху, проведено акцію по висаджуванню 1000 троянд біля адмінприміщення. Потім роботи по переведенню закладів на автономне опалення продовжились. Так, у 2006 році на автономне опалення були переведені центральна районна лікарня (там побудували 11 топочних), Нижньодуванська лікарня, дитсадок та будинок-інтернат для дітей, позбавлених батьківської опіки, “Надія”, ЗОШ №1 м. Сватове.
Наступного року було переведено на індивідуальне опалення ЗОШ №8, ЗОШ № 2, Нижньодуванську ЗОШ. При виконанні робіт були задіяні не лише кошти райбюджету, а й спонсорські внески підприємців та трудових колективів. Треба сказати, що в ЗОШ №8 також було відремонтовано спортивну залу, тир.
У минулому році роботи по будівництву топочних і переведенню установ на автономне опалення продовжились. З цією метою з районного бюджету рішенням сесії районної ради було виділено 480 тисяч гривень. Впродовж чотирьох місяців виконувались необхідні роботи. При цьому економія бюджетних коштів склала 160 тисяч 355 гривень, що стало можливим завдяки ентузіазму, відповідальності, турботі про молоде покоління керівників та приватних підприємців, які надали для виконання робіт понад 200 тисяч грн. спонсорської допомоги. І 15 жовтня минулого року почали роботу топочні в гімназії, ЗОШ №7, школі мистецтв, районному молодіжному центрі та спортивному залі гімназії.

— Юрію Миколайовичу, що б Ви могли сказати про трудові справи сватівчан?
— Сватівчани давно довели, що вміють добре працювати і добиватися гідних показників. Особливо добре це помітно в рослинництві, де аграрії сміливо застосовують передові методи роботи. По виробництву зерна Сватівський район завжди перебуває на передових позиціях. Звичайно, ще чимало належить зробити по розвитку тваринництва, піднесенню промисловості.

— За останні роки чималий обсяг робіт виконано в центральній районній лікарні...
— Враховуючи ту обставину, що серед усіх захворювань у нашому районі найбільше припадає на захворювання серцево-судинні, районною радою було прийнято рішення про створення у терапевтичному відділенні ЦРЛ кардіологічного блоку. Всього, з урахуванням коштів, наданих підприємствами та підприємцями, на створення кардіологічного блоку було витрачено понад 1 мільйон грн. В цьому блоці нараховується 19 ліжко-місць, в палатах є телевізори, холодильники, нові меблі. Також в ЦРЛ в цей же період обладнано палату реанімації, що є дуже потрібною справою. Додам, що для медиків впродовж періоду, про який ведемо бесіду, було придбано дві квартири, для ЦРЛ — машину швидкої допомоги, було також заасфальтовано подвір’я стоматологічної поліклініки без витрат бюджетних коштів.

— Юрію Миколайовичу, немале значення в житті району є прийняття та виконання програм різноманітної спрямованості.
— Лише у минулому році районною радою розглянуто і прийнято 13 програм. П’ять з них стосуються охорони здоров’я. Чотирьом сільським радам прийнятими на сесіях рішеннями виділена субвенція на співфінансування проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Зокрема, Мілуватській сільській раді в сумі 46,3 тис. грн. — для заміни вікон, дверей та покрівлі в приміщенні ДНЗ “Ластівка”, Містківській сільській раді в сумі 38 тис. грн. — для заміни вікон, дверей в місцевій ЗОШ, Райгородській сільській раді 122 тис. грн. — для заміни вікон, дверей, покрівлі і системи опалення в приміщенні центру розвитку громади села, Куземівській сільській раді 72 тис. грн. — для заміни вікон і дверей в приміщенні місцевої ЗОШ, Коломийчиській сільській раді субвенцію з районного та обласного бюджетів у сумі 155 тис. грн. — для співфінансування мікропроекту “Реконструкція центральної системи водопостачання”.

— Напевне, велись і роботи по газифікації населених пунктів?
— Так. Було виділено 530 тис. грн. на будівництво підвідного газопроводу від АГРС с. Коноплянівка Білокуракинського району до с. Містки. А крім того для завершення робіт по заміні підвідного водогону до с. Новоселівське у травні минулого року було виділено кошти у сумі 125 тис. грн. 82 тис. грн. виділено субвенції з обласного бюджету ЗОШ № 6 для проведення капітального ремонту санвузла, 79,9 тис. грн. — РТМО на придбання ліків для хворої Ю.А. Яцини, проведення періодичних медичних оглядів працівників бюджетних установ, реконструкцію наявного газопроводу середнього тиску, розробку проектно-кошторисної документації, проведення проектних та пуско-налагоджувальних робіт, придбання матеріалів для вузла обліку природного газу, 25 тис. грн. — відділу освіти для придбання матеріалів та обладнання внутрішніх туалетів в навчальних приміщеннях ЗОШ № 8 та № 2, 15 тис. грн. — на ремонт приміщення центральної районної бібліотеки та ін.

— Кого з депутатів районної ради можна відзначити як найбільш активних?
— Серед таких М.В. Прийма, Н.М. Надоля, О.І. Борзило, І.Л. Плотніков, Д.М. Вінтоняк, Б.Ф. Надоля, В.М. Принь та інші. Завдяки їм багато питань на засіданнях постійних комісій та на сесіях обговорювалось ґрунтовно та всебічно.

— Напевне, і серед голів територіальних громад є такі, що більш ретельно ставляться до виконання тієї чи іншої справи?
— Ретельність, зваженість у діях притаманні А.І. Козубу (Круглівська сільрада), В.В. Артемчук (Преображенська сільрада), Т.І. Малець (Райгородська сільрада), С.М. Коваленку (Рудівська сільрада) і т.д.

— Позаду 4 роки роботи на відповідальній посаді. Що б Ви хотіли сказати сватівчанам на завершення інтерв’ю?
— Хотів би землякам побажати оптимізму, злагодженої, дружньої роботи по подоланню тих перешкод, яких немало ще зустрічається на шляху. Спільними зусиллями зможемо перебороти труднощі, поліпшити життя громадян, адже в центрі будь-якої справи — люди з їх проблемами, надіями, сподіваннями. Бесіду провів

Сергей КРИВОНОС

Обсудить статью в форумеВесеннее очищение

Сватовчане активно включились в проведение месячника по благоустройству. Работы по наведению порядка ведутся на территориях, закрепленных за трудовыми коллективами, во дворах и возле дворов граждан, на кладбищах, на улицах города и сельских населенных пунктов. За последнее время было немало сделано для того, чтобы убрать прошлогодние листья, «выросший» из-под снега хлам, который был незаметен в зимний период.
Активно трудятся в эти дни работники коммунального предприятия «Сватове благоустрій», которые наводят порядок на центральных улицах и в других местах города.
Немало времени посвятили наведению порядка и работники Сватовского райвоенкомата, которые трудились вместе с руководителями районной организации воинов-афганцев (их комната находится на территории военкомата).
К сожалению, еще остаются неприглядные места, несанкционированные мусоросвалки, которые надлежит убрать. Лучше, конечно, их не образовывать и выбрасывать мусор в установленные места, но, увы, соответствующего уровня культуры нами еще не достигнуто. Давайте его достигать в процессе работы по наведению порядка.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форумеСреди тех, кто спасал страну, было немало сватовчан

Ежегодно 26-го апреля во всем мире вспоминают о трагедии, которая случилась на Чернобыльской атомной электростанции. В результате аварии были разрушены четвертый энергоблок и атомный реактор. Угроза заражения огромной территории стала очень реальной. Для предотвращения тяжких последствий в Чернобыль со всей страны направлялись люди самых разных профессий. Среди них были и сватовчане, которые наравне со многими другими гражданами вели настоящую борьбу с ядерной стихией. И эту борьбу они выиграли. Правда, за это пришлось многим поплатиться здоровьем.
Сейчас в нашем районе проживает 232 участника ликвидации аварии на ЧАЭС.
Чернобыльцев первой категории насчитывается 41, второй — 96, третьей — 44, вдов чернобыльцев — 9, эвакуированных — 2, переселенцев — 3. Насчитывается 37 детей участников ликвидации аварии на ЧАЭС. «Чернобыльцев», имеющих группу инвалидности, на Сватовщине проживает 51.
С горечью приходится говорить о том, что 53 ликвидатора аварии уже ушло из жизни.
В районе мы постоянно ощущаем помощь со стороны районного и городского советов, райадминистрации. В частности, депутатами районного совета была принята программа поддержки организации «Союз Чернобыль» и она воплощается в жизнь. К примеру, 15 человек из нашей организации в прошлом году прошли курс лечения в центральной районной больнице за счет средств, выделенных из районного бюджета. Организовываются также поездки детей «чернобыльцев» в цирк, парк им. Первого мая, кукольный театр (г. Луганск), сейчас планируется поездка в Харьковский зоопарк. Шестеро детей отдыхали в прошлом году в Австрии, пять — в санаториях Украины.
К сожалению, у участников ликвидации аварии на ЧАЭС немало проблем. Им приходится через суды решать вопросы собственных пенсий, получения лечебных путевок. Кабинет Министров, который возглавляла лидер БЮТа Ю. Тимошенко, ничего не делал для решения наших проблем, и «чернобыльцы», в том числе и с нашего района, вынуждены были ездить в Киев, добиваться соблюдения своих прав.
В числе наиболее актуальных проблем — оказание помощи вдовам «чернобыльцев», установление статуса детей «чернобыльцев», который они теряют по достижении 18 лет.
Недавно состоялась областная конференция нашей организации, на которой намечены задачи по отстаиванию прав тех людей, которые в свое время защитили страну и мир от атомной опасности, а теперь вынуждены бегать по различным инстанциям, добиваться выполнения льгот, которые им положены. Хочется верить, что наши законные требования будут выполняться.

Александр ШАПОВАЛОВ,
председатель районной организации «Союз Чернобыль».

Обсудить статью в форуме

Працювати заради життя і добробуту кожного працюючого та потерпілого на виробництві

Дев’ять років минуло з часу заснування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Ці роки становлення та розбудови були непростими і для колективу відділення ВД Фонду СНВ України у Сватівському та Троїцькому районах. Нині приємно усвідомлювати, що наша копітка праця пройшла не даремно. За ці роки наше відділення перетворилося в професійний колектив, який опікується значною кількістю людей з особливими вадами здоров’я, котрі потребують нашої допомоги. Працівники відділення своєю сумлінною роботою намагаються допомогти кожній людині та приділити кожному особливу увагу.
В річницю Фонду та напередодні Дня охорони праці ми намагаємося підсумувати та творчо осмислити шлях, який пройшло відділення. Станом на 1 квітня 2010 року на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фонду перебувало 1050 страхувальників, з них 678 — юридичні особи; 372 — фізичні особи. Сума надходжень страхових внесків до Фонду на сьогодні становить 237,9 тис. гривень. Виконання планового показника надходження страхових внесків становить 109,4 відсотка.
На суму надходжень суттєво впливає аграрна спрямованість нашого регіону, адже сільське господарство, згідно ст. 2 Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», має найнижчий страховий тариф — 0,2 відсотка.
Несвоєчасна сплата страхових внесків страхувальниками до Фонду негативно впливає на формування доходної частини бюджету та призводить до невідповідності розмірів страхових коштів роботодавців обсягам відшкодувань потерпілим на виробництві, що спричиняє розбалансування бюджету Фонду та впливає на своєчасність і повноту виконання завдань страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Сума недоїмки по суб’єктах господарювання, які знаходяться на обліку у відділенні, станом на 1 квітня 2010 року становить 39,4 тис. грн. Відділенням постійно проводиться робота щодо погашення недоїмки зі сплати страхових внесків. В результаті чого погашено та списано недоїмки на суму 2,3 тис. гривень.
Одним із заходів здійснення контролю за сплатою страхових внесків до Фонду є проведення перевірок страхувальників з питань правильності нарахування, своєчасності і повноти сплати страхувальниками страхових внесків та цільовим використанням коштів. Керівники підприємств та організацій притягуються до адміністративної відповідальності, подаються відповідні листи до правоохоронних органів.
Станом на 1 квітня 2010 року на обліку перебуває 146 інвалідів праці та інших потерпілих на виробництві.
Законодавством України гарантується застрахованим особам широкий спектр медико-соціальних послуг від Фонду, а саме: санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, автомобілями, оздоровлення у лікувально-профілактичних закладах, виплати на спеціальний медичний, постійний, сторонній догляди та побутове обслуговування. Крім того, за рахунок коштів Фонду потерпілі забезпечуються повним обсягом медичної допомоги, а також протезно-ортопедичними виробами, необхідними лікарськими засобами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезуванням тощо.
Проблема боротьби з травматизмом на виробництві завжди була важливою, тому роботодавець зобов’язаний систематично аналізувати поточний та підсумковий стан виробничого травматизму, забезпечувати усунення причин, що призводять до нещасних випадків, та здійснювати профілактичні заходи по усуненню цих причин.
Головною причиною більшості нещасних випадків є порушення трудової, технологічної дисципліни та інші організаційні недоліки, пов’язані з людським фактором.
Для того, щоб тенденція до зниження рівня виробничого травматизму стала стійкою і незворотною, керівникам підприємств треба чимало попрацювати. У першу чергу, вжити рішучих заходів для усунення виявлених порушень законодавчих і нормативно-правових актів з безпеки праці, забезпечити ефективну роботу служби охорони праці. У цьому напрямку для роботодавців і служб охорони праці надійними помічниками та порадниками є страхові експерти з охорони праці, які завжди нададуть методичну та практичну фахову допомогу у створенні та впровадженні ефективної та дієвої системи управління охороною праці на підприємстві.
А коли вже стався нещасний випадок на виробництві, страхові експерти, в процесі роботи комісії по розслідуванню, посприяють проведенню розслідування в задані терміни та нададуть допомогу з метою якісного встановлення обставин та причин випадку, а також у розробленні профілактичних заходів по запобіганню виникнення подібних випадків на майбутнє.
Підсумовуючи сказане, хочу зазначити, що колектив відділення здатний вирішувати поставлені перед ним завдання, адже у більшості працівників вже є немалий досвід роботи в Фонді, кожен на своєму місці є знаючим справу спеціалістом і людиною, яка не байдужа до людської біди.

С.Б. АНТЮХІН,
в.о. начальника відділення Фонду СНВ України у Сватівському та Троїцькому районах Луганської області.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика