Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСпасибі, сватівчани, за працю і старанність

Шановні сватівчани! В перший день нового року хочу звернутися до вас як до земляків, людей, з котрими пліч-о-пліч зростав, набирався досвіду, з котрими десятки років разом працював і завдяки яким мені свого часу було довірено зайняти високу посаду в районі — очолити районну раду.
Завершився 2009 рік. І так вже повелося, що завжди в таких випадках підбиваються підсумки, аналізується зроблене, робляться висновки, намічаються плани на майбутнє. Все це допомагає уникнути надалі допущених в минулому прорахунків, краще організувати справу, визначити найважливіші ділянки роботи, на яких потрібно в першу чергу зосередити зусилля для розв’язання існуючих проблем. А проблем в повсякденні виникає, на жаль, немало.
В минулому році в усі держави “завітала” економічна криза. Не обминула вона й нашої країни, ясна річ, що торкнулася і нашої області, і нашого району, що не могло не позначитися на загальній ситуації. І все ж треба віддати належне сватівчанам — наші трударі гідно працювали, виконували поставлені завдання, добивались високих результатів у роботі. В останні роки вагомих показників досягається у рослинництві. Сватівські аграрії вдосконалюють процес виробництва, все ширше застосовують передові методи вирощування культур. По виробництву зерна наш район постійно входить в число передових на Луганщині.
Складна ситуація склалась в промисловості, але на тих підприємствах, що працюють, робітники виявляють майстерність і відповідальність, добиваються і високих показників, і хорошої якості роботи.
Хотілося б зазначити: незважаючи на несприятливу економічну ситуацію, все ж на Сватівщині робиться немало для того, щоб в належних умовах вчилися в школах наші діти, щоб покращувалася ситуація з медичним обслуговуванням населення, щоб затишно і комфортно було в дитячих садках, щоб були умови для розвитку культури, проведення на належному рівні спортивно-масової роботи.
У цьому матеріалі хочу зупинитися на питаннях, що безпосередньо стосуються роботи органів місцевого самоврядування. Зведений бюджет Сватівського району об’єднує. 20 місцевих бюджетів. Обсяг районного бюджету з року в рік зростає. Якщо у 2006 році він складав 43,8 млн. грн. доходів, то у 2007 цей показник дорівнював 56,4 млн. грн., у 2008 — 64,7 млн. грн., а у 2009 перевищив 75 млн. грн. Видатки районного бюджету проводились у межах затверджених обсягів. Бюджетні установи не мали простроченої кредиторської заборгованості. Попри всі негаразди сьогодення забезпечувалось своєчасне та стовідсоткове фінансування заробітної плати та інших соціальних виплат, розрахунків за спожиті енергоносії.
З плином часу стає все очевиднішим, що майбутнє держави неможливе без розвитку місцевого самоврядування, без реалізації права людини впливати на розв’язання проблем рідного краю. Тому й надалі залишається актуальним вдосконалення та розширення повноважень самоврядних органів.
У нашому районі місцеве самоврядування представлено районною, міською, селищною та сімнадцятьма сільськими радами, до складу яких входять 103 посадові особи місцевого самоврядування, 349 чоловік депутатського корпусу, 132 члени виконкомів, десятки голів квартальних, вуличних, будинкових комітетів. Це — могутня сила, здатна вирішувати складні питання соціально-економічного розвитку підвідомчих територій, забезпечення правопорядку та конституційних прав громадян. Актуальні, життєво важливі питання розглядались на сходах громадян, засіданнях виконкомів та сесій місцевих рад, а виконання їх рішень за участю виборців бралося під контроль. Депутатський корпус районної ради — це представники різних партій та позапартійні, вони мають різні політичні погляди, але їх об’єднує бажання реально сприяти вирішенню різноманітних проблем.
Розгляд питань на сесіях мав велике значення для соціально-економічного розвитку Сватівщини. Їх вирішення слугувало фундаментом для подальшого практичного втілення в життя тих чи інших задумів. Безумовно, при цьому не обходилось без жвавого обговорення, а інколи і гострих дискусій. Але такі дискусії йшли лише на користь справі. Кожне питання розглядалося уважно і після цього приймались виважені рішення. Здійснювався контроль за прийнятими на сесіях рішеннями, за використанням бюджетних коштів. У минулому році проведено 9 пленарних засідань сесій районної ради, на яких розглянуто 163 питання. Зокрема, питання що стосувались районного бюджету, земельних відносин, промислової політики, сільського господарства, комунальної власності тощо. Районною радою було розглянуто і прийнято 13 програм різної спрямованості. З них п’ять програм, що стосуються питань охорони здоров’я. Прийнятими на сесіях рішеннями чотирьом сільським радам була виділена субвенція на співфінансування проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Зокрема, Мілуватській сільській раді — в сумі 46,3 тис. грн. на заміну вікон, дверей та покрівлі в приміщенні дитячого навчального закладу “Ластівка”, Містківській сільській раді — в сумі 38 тис. грн. на заміну вікон та дверей в ЗОШ 1-3 ступенів, Райгородській сільській раді — 122 тис. грн. на заміну вікон, дверей, покрівлі і системи опалення в приміщенні центру розвитку громади с. Райгородка, Куземівській сільській раді — 72 тис. грн. на заміну вікон і дверей в приміщенні ЗОШ 1-3 ступенів. Субвенція з районного та обласного бюджетів в сумі 155 тис. грн. була виділена Коломийчиській сільській раді для співфінансування мікропроекту “Реконструкція центральної системи водопостачання”.
Було виділено 530 тисяч гривень на будівництво підвідного газопроводу від АРГС с. Коноплянівка Білокуракинського району до с. Містки (1 та 2 пусковий комплекс). На завершення робіт по заміні підвідного водогону до села Новоселівське у травні минулого року було виділено кошти у сумі 125 тисяч гривень. 82 тис. грн. виділено субвенції з обласного бюджету ЗОШ №6 м. Сватове на проведення капітального ремонту санвузла, 79,9 тис. грн. — Сватівському РТМО на придбання ліків для хворої Ю.А. Яцини, проведення періодичних медичних оглядів працівників бюджетних установ, реконструкції наявного газопроводу середнього тиску, розробку проектно-кошторисної документації, проведення проектних та пусконалагоджувальних робіт, придбання матеріалів для вузла обліку природного газу. 25 тисяч гривень було виділено відділу освіти для придбання матеріалів та обладнання внутрішніх туалетів в навчальних приміщеннях ЗОШ №8 та ЗОШ №2, 15 тис. грн. — на ремонт приміщення центральної районної бібліотеки та ін.
Необхідно підкреслити, що перед розглядом на засіданнях сесій районної ради питання грунтовно обговорювалися на засіданнях постійних комісій та президії районної ради. Наявність суперечливих думок дозволяла обговорити питання всебічно і прийняти остаточне рішення більшістю голосів.
В 2009 році продовжувалися роботи по будівництву топочних. З ініціативи районної ради рішеннями сесій було виділено 480 тисяч гривень для переведення будівель закладів культури та освіти на індивідуальне опалення. Впродовж чотирьох місяців спільними зусиллями керівників ряду підприємств міста, її робітників та приватних підприємців було виконано значний обсяг робіт. При цьому зекономлено 160 тисяч 355 гривень бюджетних коштів. Значна економія стала можливою завдяки ентузіазму, відповідальності, піклуванню про підростаюче покоління з боку керівників та приватних підприємців, які надали більше, ніж 200 тисяч гривень спонсорської допомоги. Напередодні початку опалювального сезону було запущено в експлуатацію топочні в гімназії, загальноосвітній школі №7, районній школі мистецтв, районному молодіжному центрі “Слобожанська духовна криниця ім. М. Щепенка” та спортивному залі гімназії.
При вирішенні питань соціального значення активно використовувалось право запиту — багаточисельні та різноманітні питання вирішувались на особистому прийомі посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів різного рівня.
Серед місцевих рад хочеться відзначити роботу Сватівської міської ради (голова М. Шерстюк), яка активно працює над забезпеченням життєдіяльності громади, раціональним використанням коштів, поповненням бюджету. І це правильний напрямок роботи, адже коли є кошти і коли їх раціонально використовують, тоді й вирішуються конкретні справи. Останнім часом на території районного центру багато зроблено відносно роботи житлово-комунального господарства, благоустрою тощо.
Надзвичайно широке коло проблем доводиться розв’язувати посадовим особам місцевого самоврядування: головам територіальних громад, секретарям місцевих рад, землевпорядникам, спеціалістам з бухгалтерського обліку. Представники даних професій — це, в основному, високопрофесійні спеціалісти, які на належному рівні виконують поставлені перед ними завдання.
Сумлінна робота депутатів не залишається поза увагою громадськості. Не випадково Почесною грамотою Луганської обласної ради нагороджений М. Прийма — голова постійної комісії райради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів, радник голови райради, людина компетентна, відповідальна, яка не стоїть осторонь при вирішенні будь-яких питань сьогодення. Листами подяки голови обласної ради відзначені депутати районної ради Л. Богунова, С. Кривоніс, Маньківський сільський голова В. Григоренко. Високою урядовою нагородою — Орденом княгині Ольги третього ступеня — відзначена депутат районної ради, , голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин і соціального розвитку села Н. Надоля, яка заслужила високу повагу земляків і держави наполегливою, копіткою працею, небайдужим ставленням до вирішення питань мешканців громади та району.
Беруть активну участь у вирішенні проблем місцевого самоврядування, виявляють турботу та увагу до виборців депутати О. Борзило, І. Плотніков, Д. Вінтоняк, Б. Надоля (райрада), С. Ковальов, І. Гавриленко, Р. Курамшин (міська рада), Л. Михайловська (Рудівська сільрада), О. Лемішко (Райгородська сільрада), А. Гриценко (Куземівська сільрада), В. Ляскевич (Мілуватська сільрада), Ю. Кошовий (Свистунівська сільрада).
Звичайно, завжди багато проблем у сільських голів. І абсолютна більшість з них відповідально ставиться до їх вирішення. Це стосується В. Артемчук (Преображенська сільрада), Н. Білогурової (Гончарівська сільрада), Т. Малець (Райгородська сільрада), С. Гончарової (Куземівська сільрада), А. Козуба (Круглівська сільрада), С. Коваленка (Рудівська сільрада), С. Медвідьова (Мілуватська сільрада), Н. Обаполенко (Стельмахівська сільрада) та ін.
Завжди багато справ у секретарів місцевих рад, причому справ дуже відповідальних. Надійними, компетентними помічниками перших керівників громад зарекомендували себе С. Ющенко (міська рада), П. Логвіненко (Ковалівська сільрада), А. Кошеленко (Коломийчиська сільрада), О. Кулик (Первомайська сільрада), Н. Стороженко (Петрівська сільрада), Н. Давиденко (Оборотнівська сільрада) та ін. Весь обсяг робіт по фінансовому забезпеченню бюджетних організацій, що діють на території тергромад, покладений на головних бухгалтерів та спеціалістів з обліку, які сумлінно виконують свої обов’язки. Серед них можна назвати О. Стешенко (районна рада), А. Лахмостову (міська рада), В. Лаптєву (Нижньодуванська селищна рада), С. Зоренко (Оборотнівська сільрада), І. Міщенко (Гончарівська сільрада) та ін.
Складні, часто спірні взаємини у земельних питаннях доводиться розглядати землевпорядникам місцевих рад. Вміло виконують свою роботу В. Мерзлякова (Первомайська сільрада), С. Посохова (Куземівська сільрада), О. Цікало (Преображенська сільрада), Н. Чмихало (Мілуватська сільрада) та ін.
Всі перелічені працівники — дійсні патріоти рідного краю, які свою країну люблять не тому, що це вигідно, а тому, що це земля їх предків, дітей та онуків. Велика вдячність всім за вагомий внесок у вирішення проблем рідного краю, цілеспрямовану та результативну працю, активну громадську позицію, турботу про виборців, увагу до вирішення різноманітних питань повсякдення. Треба сказати, що в минулому році головою райради прийнято близько 250 розпоряджень з різних питань, десятки і сотні сватівчан побували на особистому прийомі у голови та його заступника. Районною радою надано матеріальної допомоги громадянам вкрай потребуючої категорії населення на суму понад 30 тис. грн., яку отримали понад 150 жителів району.
Новий рік кожен з нас зустрічає з надією на краще, з вірою в поліпшення життя. Наше майбутнє у значній мірі залежить і від того, чи з’явиться місцеве самоврядування, у якому і влада, і відповідальність належатимуть в рівній мірі як населенню, так і керівникам території. Тоді вдасться уникнути і централізації, і авторитаризму, і сепаратизму.
Вітаючи з Новим роком, бажаю всім вам, дорогі земляки, сил і енергії, вміння і волі відстояти свій вибір, бажаю всім безумовного торжества демократії, дійсного народовладдя. Міцного всім здоров’я, щастя, благополуччя, добра і миру! Разом з вами щиро вірю — на всіх нас чекає добре, щасливе майбутнє!

Юрій ГАВРИЛЕНКО,
голова районної ради.

Обсудить статью в форумеПідсумки 2009-го: відзначено кращих

Вже стало традицією, що 31 грудня, за кілька годин до Нового року, у Народному домі «Сватова-Лучка» проводиться захід, на якому підбиваються підсумки зробленого, відзначаються люди, які внесли вагомий вклад у позитивне вирішення різних питань.
І хоча ввечері 31 грудня йшов дощ, у Народному домі зібралося немало сватівчан і гостей міста, щоб привітати один одного з новорічними святами, поспілкуватися, побажати всього найкращого в році Тигра. Щиро вітали присутніх голова райдержадміністрації В.В. Мормуль, голова районної ради Ю.М. Гавриленко, сватівський міський голова М.О. Шерстюк.
Того вечора були вручені високі нагороди за участь у реалізації важливих для сватівчан програм економічного і соціального розвитку, у належній зустрічі новорічних та різдвяних свят, за активну громадянську позицію. В.В. Мормуль за дорученням президента Луганського обласного фонду «Благовіст» В.М. Тихонова вручив Пам’ятний знак „За розвиток благодійництва на Луганщині” керівнику АФ «Лан» Н.М. Надолі. «Ніна Миколаївна, — зазначив голова РДА, — немало зробила для того, щоб у Коломийчисі знову запрацював дитячий садок і зараз його відвідують 20 малюків. Агрофірма «Лан» виділила на ремонт дитсадка понад 50 тисяч гривень. Більше 30 тисяч гривень було направлено на ремонт мережі водопостачання. Саме завдяки підтримці керівника «Лану» стало можливим здійснення складної операції в Одесі у Центрі лікування зору 2-річній дівчинці».
1 січня 2010 року виповнилося 60 років секретарю Сватівської міської ради С.П. Ющенку. 32 роки Сергій Петрович служив в органах внутрішніх справ, з них 18 років був начальником Сватівського і Троїцького райвідділів міліції. І за багаторічну активну роботу та з нагоди ювілею його нагороджено знаком «За заслуги перед Луганщиною» третього ступеня.
Багато керівників підприємств, навчальних та медичних закладів, установ і організацій, приватних підприємців, жителів міста подбали, щоб адміністративні будівлі, школи, дитсадки, лікарняні установи, торговельні точки, житлові будинки, квартири були святково оформлені і своїм виглядом дарували піднесений настрій.
Комісія, очолювана заступником міського голови З.Г. Шовген, детально ознайомилася з підготовкою до новорічних та різдвяних свят. За результатами перевірки видано розпорядження міського голови М.О. Шерстюка про відзначення кращих учасників новорічних конкурсів, яким і було вручено нагороди.
Завершився вечір цікавою концертною програмою, підготовленою аматорами сцени Народного дому «Сватова-Лучка» та юними виконавцями.

Наш. кор.

Обсудить статью в форумеЖурналисты подают в суд

Луганская областная телерадиокомпания подает иск в суд на представителей кандидата в президенты Юлии Тимошенко Александра Паршина и Владимира Просина о защите чести, достоинства и деловой репутации.
«Мы вынуждены обращаться за защитой телекомпании, как структуры, которая активно берет участие в избирательной кампании, и мы на основании Закона предоставляем равные условия всем кандидатам для соответствующей агитации. В нашей ситуации – уже второй инцидент, который проистекает от штабов одного из кандидатов в президенты, где на компанию, с нашей точки зрения, оказывается явное давление, - заявил генеральный директор ЛОГТРК Родион Мирошник. - Мы допустить продолжения такой тенденции не можем, учитывая, что остались считанные дни до выборов, и ситуация накаляется. Мы можем ждать только усиления давления, и раз уже камень брошен, в данной ситуации мы будем защищаться и будем защищать реноме своего канала».
Юрист Марина Кравцова отметила: «По поводу господина Паршина и господина Просина мы готовим исковое заявление о защите чести, достоинства и деловой репутации канала. Кроме этого, будем готовить письмо в Центральную избирательную комиссию о деятельности этих двух людей, которые, мы считаем, заведомо провоцируют и заведомо распространяют ложную информацию».
В иске против В. Просина коллектив Луганского областного телевидения просит:
- признать недостоверной и позорящей деловую репутацию Государственной организации Луганской областной государственной телерадиокомпании информацию, которая была распространена.
- обязать ответчика Просина В.В. в ближайшее время, в соответствии с требованиями законодательства, принести истцу официальное извинение и опровергнуть распространенную о ЛОГТРК недостоверную информацию.
- Взыскать с ответчика в интересах истца ЛОГТРК судебные расходы в сумме 142 грн., в том числе государственную пошлину в сумме 17 грн., и расходы на информационно-техническое обеспечение рассмотрения дела в сумме 125,00 грн.
«Вред, причиненный ЛОГТРК, выражается в унижении деловой репутации. В период предвыборной агитации отмеченные действия приводят к недоверию потенциальных клиентов-кандидатов к телерадиокомпании, что в свою очередь снизит доход государственной организации. Считаем, что подобная недостоверная информация в адрес нашего предприятия недопустима, поскольку носит исключительно субъективный характер и не отображает действительных обстоятельств дела, а также наносит истцу серьезный вред», - говорится в иске.
Напомним, представители кандидата Владимир Просин и Александр Паршин оскорбили творческий коллектив ЛОГТРК и обвинили в необъективности и предубежденности.

«Наша газета» (№2, 12.01.2010).

Обсудить статью в форумеМороз не был страшен, а уж остальное — тем более

Семнадцатого января состоялся первый тур выборов Президента Украины. Несмотря на морозную погоду, сватовчане с утра поспешили на избирательные участки, чтобы реализовать свое конституционное право и отдать голоса за того или иного кандидата. Естественно, что с течением времени наплыв людей несколько ослабевал. И все же явка в целом по району составила 72%. Для морозного дня — это неплохой показатель, хотя, конечно, не проголосовавших тоже было немало.
Первый тур выборов президента. Ход голосования в Сватово
Сравнительно высокую активность показали избиратели участков, расположенных в поселке Сосновый, селах Петровка, Комсомольское, Рудовка, Первомайск, Фомовка, Новоселовка, Коломыйчиха, Оборотновка и др. Из 30170 избирателей в районе проголосовало 21719.
Наибольшее количество голосов — 14882, что составляет 68,5% от количества проголосовавших — было отдано за кандидата в Президенты В. Януковича.
За Ю. Тимошенко проголосовало 1897 человек (8,7%),
за П. Симоненко — 1570 (7,2%),
за С. Тигипко — 1245 (5,7%),
за А. Яценюка — 698 (3,2%),
за В. Литвина — 279 (1,3%), за
В. Ющенко — 212 (1%) и т.д.
Против всех кандидатов проголосовало 265 сватовчан (1,2%).
Недействительными признаны 323 бюллетеня (1,5%).
Все приведенные цифры носят предварительный характер и не являются официальными.

Кор. «НС».

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика