Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЩоденник жнив

Збирання ранніх зернових та зернобобових культур в районі відбувається швидкими темпами. Станом на 29 липня з загальної площі 22533 гектари культури були скошені на 16756 і обмолочені на 16629 гектарах, що складало 74,4 та 73,8 % відповідно. Урожайність становила 16 центнерів з гектара, валовий намолот — 26655 тонн. При цьому озима пшениця була скошена на 9359 і обмолочена на 9291 га (загальна площа 11794 га) при урожайності 18 ц/га і намолоті 16748 т, горох скошений і обмолочений на 542 га (загальна площа 655 га) при урожайності 14,9 ц/га і намолоті 808 т, озимий ячмінь скошений і обмолочений на 333 га (загальна площа 435 га) при урожайності 10,9 ц/га і намолоті 362 т, ярий ячмінь скошений на 5604 і обмолочений на 5589 га (загальна площа 7437 га) при урожайності 14,2 ц/га і намолоті 7926 т, овес скошений на 598 і обмолочений на 554 га (загальна площа 1637 га) при урожайності 7,5 ц/га і намолоті 416 т.
На вказану дату шістнадцять господарств закінчили збирання ранніх зернових та зернобобових культур, ще декілька були близькими до цього. Найкращих результатів по урожайності досягли трударі ППА “Хортиця”, де зібрали по 30,9 центнера зерна з гектара. По 25,5 ц/га було зібрано трударями ППА “Кармазинівська”, по 25,3 — їх колегами з ФГ “Агродар”. Непогані результати також досягнуто в СФГ “Мирна долина” (24,9 ц/га), ППА “Мілуватська” (24,7 ц/га).
По валовому збору зерна першість утримують хлібороби СФГ “Прогрес-10” (зібрано 3825 т), ППА “Мілуватська” (3507 т), ТОВ СП “Нібулон” (2237 т).
По урожайності озимої пшениці попереду йдуть колективи ППА “Хортиця” (32,5 ц/га), ФГ “Радуга” (27 ц/га), ППА “Мілуватська” (26,9 ц/га). Найвищий урожай гороху також виростили в ППА “Хортиця” (21,7 ц/га). Другий показник у трударів ТОВА “Слобожанська” (20,4 ц/га). Найвища урожайність озимого та ярого ячменю — в СФГ “Мирна долина” — 26,5 і 32 ц/га відповідно. По 27,6 ц/га ярого ячменю виростили хлібодари ФГ “Пролісок”, по 27 ц/га — жниварі ФГ “Агродар”.
З наявних в агроформуваннях 102 комбайнів на скошуванні та обмолоті працювало 98, жниварок на скошуванні — 6. Денний виробіток на обмолоті (за 28 липня) склав 18,2 гектара на комбайн. За день в господарствах району було обмолочено 1783 га ранніх зернових культур.

Н.С.

Обсудить статью в форумеСвято Івана Купала у Преображенному

Вже не перший рік у нашому селі Преображенне улюблене літнє свято, Івана Купала, святкується по-особливому. І в цьому році, незважаючи на примхи погоди, свято відбулося.
…Зранку дощило, дув сильний вітер, далеко десь гриміло. Та до обіду вийшло сонечко… В самому центрі села, на березі річки Красної, біля мосту, зібралося майже все село. Прийшли і молоді, і старі, і малі та ще й гості із сусідніх сіл. А як же? Що ще дасть змогу відпочити хліборобам у самому розпалі літа? Свято розпочала голова сільської ради Валентина Володимирівна Артемчук, яка під гучні оплески односельчан та акомпанемент веселого баяна привітала усіх хліборобів, святкову ноту підхопив баяніст.
Святкували гучно, із піснями під баян, гуморесками, під танці дитячого гурту. Діти-школярі стрибали з мосту, плавали наввипередки, за що отримували щедрі подарунки у винагороду. Веселощів було чимало. Потім посідали за столи, тут же на березі. Пригощались польовою кашею, ласували ягідним пирогом, що його розносили діти. Співали «Ой на Івана, та й на Купала…»
А що ще було?! Ходив Іван Купала і бризкав всіх річковою водою… Одягнений у чудернацький літній наряд із зеленої болотяної трави і квітів, він, здається, був головною потіхою свята. А воно видалось чудове!
А тому і хочеться винести подяку всім, хто мав відношення до його організації. Велике спасибі, перш за все, хочемо сказати головному організатору заходу, голові Преображенської сільської ради Артемчук Валентині Володимирівні. А хто б ще зміг організувати такий відпочинок для мешканців села? І музику, і танці, і привітання, і розваги? Наші сусіди можуть заздрити — в них такого свята не було. А все завдяки нашому голові!
Велике спасибі Вам, Валентино Володимирівно, за Вашу любов, за турботу, за чуйне ставлення до односельчан! Бажаємо Вам подальших успіхів у нелегкій праці, творчих задумок, бадьорого настрою, міцного здоров’я, злагоди у сім’ї.

Із безмежною повагою жителі села Преображенне.

Обсудить статью в форумеВиплати пенсій у травні 2010 року

Виплата пенсій у травні 2010 року здійснювалась за основною та двома додатковими відомостями. Спочатку виплачувалась пенсія травня та доплата за травень поточного року, яка обрахована, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (706 грн.) відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік”. Потім після 17 травня виплачувалась однією сумою доплата за січень та лютий 2010 року (розмір прожиткового мінімуму 695 грн.) за наступною додатковою відомістю.
У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму змінюється:
— мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника;
— підвищення, передбачені Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
— підвищення учасникам війни;
— підвищення учасникам війни, нагородженим медаллю;
— мінімальний розмір пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
— надбавка на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
— довічна державна стипендія відповідно до Указу Президента;
— підвищення, передбачені Законом України “Про жертви нацистських переслідувань”;
— додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
— державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп;
— державна соціальна допомога на догляд іншим інвалідам війни;
— мінімальний розмір пенсії відповідно до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;
— щомісячна доплата до пенсій по втраті годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві;
— державна адресна допомога;
— пенсія за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;
— державна соціальна допомога до прожиткового мінімуму особам, яким виповнилося 100 років;
— доплата у зв’язку з закриттям ЧАЕС.
Підвищення дітям війни протягом 2010 року встановлено в розмірі 49,80 грн.
Виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу — 839 грн. — проводиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів”.

Елла ВОВК, заступник начальника управління-начальник відділу з призначення пенсій УПФУ в Сватівському районі

Обсудить статью в форумеСлово о ветеране

Александр Иванович Летюга — обыкновенный житель села Гончаровка. Пенсионер, мастеровитый и работящий, до недавнего времени умело вязавший веники и метлы отличного качества, заядлый грибник. До пенсии долгое время работал столяром в психбольнице. Но мало кто в Гончаровке знает, какую суровую военную школу жизни прошел гвардии старшина Летюга.
Недавно он похоронил жену, которая была верной спутницей жизни на протяжении 65 лет. Мы выражаем Александру Ивановичу свое соболезнование, хотя это соболезнование ее уже не вернет.
В памяти ветерана — вся прошедшая жизнь. Александр Иванович вспоминает: «Это произошло в Польше. Поляки оголили фронт перед немцами, покинув свои позиции. Двое суток под дождем советские войска переправлялись на брошенные поляками позиции. Пехота шла своим ходом…»
Александру Ивановичу тоже пришлось мерить своими солдатскими сапогами польскую землю.
…В местечке Белое после артобстрела вперед пошли танки, несколько раз бросалась в атаку пехота. Здесь, в Белом, были расположены мощные оборонительные сооружения немцев. Под домами (глубоко под землей) находились огромные бункеры с длинными тоннельными переходами. Когда город был захвачен советскими войсками, пехотинцы спустились в бункеры и увидели много раненых немецких солдат. А те, кто не был ранен, выходили сдаваться с поднятыми руками.
Сейчас современные писатели-историки, историки-кинематографисты много пишут и рассказывают о заградотрядах, которые якобы стреляли по тем, кто струсил. Таких заградотрядов А.И. Летюга не видел. Но помнит такой эпизод. Когда рота пошла в атаку, один из солдат его роты струсил и начал убегать. Его поймали и расстреляли, ведь у войны свои законы, там трусость приводит к гибели товарищей.
Гвардии старшина Летюга Александр Иванович отстоял свою Родину от фашистских захватчиков, пройдя трудный боевой путь по территории Украины, Белоруссии, Польши, Германии и дошел до самого логова фашистов, Берлина. В боях был дважды ранен, но, вылечившись, вновь возвращался в строй.
Во время штурма Берлина был тяжело ранен несколькими осколками разорвавшегося неподалеку снаряда. В течение 6 месяцев выкарабкивался из лап смерти и все-таки выжил, благодаря личному мужеству и стараниям врачей и медсестер госпиталя. После лечения был демобилизован и возвратился на Украину, в свое родное село Гончаровка.
Гвардии старшина Летюга А.И. неоднократно награждался. Среди наград — ордена Красной Звезды, Красного Знамени, медали «За боевые заслуги», «За отвагу», «За взятие Берлина» и др. Его также неоднократно награждали благодарственными письмами за подписью Верховного главнокомандующего И. Сталина.
Александр Иванович — рядовой труженик войны. Но именно такие труженики и ковали победу в годы Великой Отечественной войны.

Иван ЛАРИКОВ.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика