Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЩира вдячність за допомогу

1 вересня 2010 року 25 загальноосвітніх закладів району гостинно зустріли учнів та розпочали свою роботу у 2010-2011 навчальному році. В районі також працює 15 дошкільних навчальних закладів.
На підготовку закладів освіти району у 2010 році витрачено понад 1,2 мл. грн., в тому числі близько 720 тис. грн. бюджетних коштів, понад 260 тис. грн. — батьківських коштів, 220 тис. грн. склала допомога шефів, підприємств, установ, агроформувань. Близько 26 тис. грн. витрачено працівниками закладів на придбання матеріалів для підготовки закладів освіти до нового навчального року.
Районна комісія з прийомки освітніх закладів напередодні навчального року дала високу оцінку стану їхньої підготовки до нового навчального року.
Дозвольте висловити щирі слова вдячності усім людям не байдужим до проблем освіти, бо вони допомагають освіті Сватівщини не тільки вижити у скрутні фінансові часи, але й зміцнитися. Особливі слова подяки — керівникам підприємств, організацій, агроформувань, приватним підприємцям, чия допомога (кожного) оцінюється в сумі понад 1000 грн.
Підприємці Сватівщини, які допомагали відділу освіти у 2010 році
Від усіх освітян району велике Вам, шановні, спасибі. Нехай обминають Вас негаразди. Фінансової стабільності Вашим підприємствам.
З початком 2010-2011 навчального року!

Ірина МАЗУРКО,начальник відділу освіти.

Обсудить статью в форумеСоціалізація як важливий фактор розвитку малюка та адаптації його до шкільного життя

Модернізація дошкільної освіти не може не торкнутися сучасної сім’ї, лишити родину стороннім спостерігачем змін, що відбуваються у першій ланці, не зачепити її інтересів. На часі — складна й відповідальна просвітницька робота дошкільного закладу, спрямована на розширення й поглиблення уявлень членів родини про сучасні освітні завдання. Роботу за цим напрямом працівники дошкільних навчальних закладів району проводили, проводять і будуть проводити в подальшому з батьками дітей дошкільного віку.
Саме на дошкільний заклад покладається виконання замовлення сім’ї щодо формування соціального досвіду вихованців: з одного боку діти мають набути навичок та практичних умінь для соціальної адаптації, а з іншого — навчитися вирізняти себе з-поміж інших, відстоювати свою індивідуальність, «не розчинятись» у групі однолітків.
Тому дошкільний заклад і названо інститутом соціалізації, а не школою для маленьких. Його основне призначення — навчання дитини основам науки життя, а не знанням з окремих предметів. Головне — сформувати зрілу особистість, мотиваційно готову до школи, особистість, яка прагне до навчання як до серйозної діяльності. Адже особистісний розвиток — важлива умова гармонійного входження дитини у шкільне життя, її оптимістичного самопочуття, відкритості новим науковим знанням, досягнення нею успіхів у навчанні, задоволеності своїм шкільним буттям.
Для вчителів початкової школи справа ускладнюється тим, що до першого класу приходять не тільки діти, які систематично відвідували дошкільний заклад, а й «домашні» малюки, яким ще належить звикати до життя, коли батьків немає поруч, пристосуватися до єдиних для всіх правил, вельми унормованої та регламентованої життєдіяльності.
Так звані «охоплені» та «неохоплені» суспільним вихованням категорії дошкільників істотно різняться між собою не лише способом життя в цілому, а й системою цінностей, звичками, поведінкою, колом інтересів, шкільною зрілістю. Коли в перший клас приходять діти, які “не пройшли” дошкільну установу, видно, який це сильний стрес для їхньої психіки. Зі світу, де все оберталося навколо них, вони раптом потрапляють у світ, де ще близько 20 таких же дітей. Малюк з’ясовує, що не все належить йому, необхідно бути доброзичливим, ділитися тощо. А більшість-то знає, як «завоювати місце під сонцем». А які муки починаються, коли потрібно просто посидіти за партою. Жодна мама не в змозі встановити розпорядок дня, як у дитячому садочку. Тут діти швидко привчаються до навичок самообслуговування. Батьки можуть довго битися над тим, щоб навчити дитину прибирати за собою, і все — безрезультатно. Бо рано чи пізно, давши слабинку, вони приберуть за дитиною самі. А вихователь знає, як прищепити дитині необхідні у подальшому житті якості.
Дитячий же колектив допомагає дитині позбутися звички орієнтуватися лише на власне «я», особисті погляди та ставлення, допомагає набути навичок колективного співжиття, вмінь взаємодіяти, знаходити компромісні рішення, надавати колективну взаємопідтримку та взаємодопомогу, мирно розв’язувати конфліктні ситуації.
Але повернемося до головної проблеми, яку насамперед мають розв’язати батьки: якому вихованню надати перевагу — суспільному чи домашньому. Дуже важливо, щоб батьки зрозуміли: довірити дитину професіоналам — найкращий вибір.
Немає сумніву, що за розумного, переконливого пояснення батькам завдань дошкільної освіти вони нададуть перевагу суспільному вихованню, радо стануть помічниками педагога у творенні самодостатньої особистості з раннього дитинства.
Втрачені можливості для розвитку в ранньому дитинстві набагато складніше або взагалі неможливо надолужити в більш зрілому віці — це знають і педагоги, і психологи. Це повинні знати і батьки.
Соціалізація — складний і багатогранний процес, який триває все життя людини, а його основи закладаються в дошкільному дитинстві. Тому вкотре наголошую на необхідності дошкільної освіти напередодні вступу дитини до школи.
Користуючись нагодою, закликаємо вчителів початкової школи до співпраці:
просимо під час роботи в мікрорайоні школи проводити відповідну роботу з батьками у вище зазначеному напрямі.

Л. Г. ЛЕВЧЕНКО,методист КДНЗ №2 «Веселка».

Обсудить статью в форумеРозмір пенсій в 2010 році

30 квітня 2010 року набрав чинності Закон України «Про бюджет України на 2010 рік», яким встановлено нові підвищені розміри соціальних стандартів. Виходячи з підвищених розмірів соціальних стандартів, проведено перерахунок пенсій з січня, квітня та липня поточного року. Розмір прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, становить: з 1 січня 2010 року — 695 грн., з 1 квітня — 706 грн., з 1 липня — 709 грн., з 1 жовтня — 723 грн., з 1 грудня — 734 грн.
При збільшенні прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, органи, що виплачують пенсії, здійснюють перерахунок надбавок, виходячи із цього прожиткового мінімуму. Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України, що мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності. Ці пенсії встановлюються за віком, у разі втрати годувальника, по інвалідності, за вислугу років.
Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у розмірах від прожиткового мінімуму, визначеного для непрацездатних осіб, незалежно від розміру пенсій. Розмір надбавки визначається відповідними комісіями, залежно від заслуг особи. Якщо особа одночасно має право на надбавки, зазначені у кількох пунктах Закону, призначається та надбавка, яка є більшою у максимальному розмірі.
У випадку смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги, відповідно до ст. 1 цього Закону, непрацездатні члени сім’ї померлого, зазначені в ст. 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають право на встановлення надбавки до пенсії у таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім’ї — 70%, двох і більше — 90% надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.
З 1 серпня 2010 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 року № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій» проведено перерахунок пенсій. На сьогодні пенсія інваліда війни 1 групи виплачується у розмірі не меншому за 1701,60 грн., 2 групи — 1524,35 грн., 3 групи — 1347,10 грн., учасника бойових дій — 1169, 85 грн.
Працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніш як через два роки (календарних) після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Нагадуємо, що у випадку працевлаштування на роботу та звільнення з роботи обов’язково треба повідомляти органи Пенсійного фонду України. Виплата до пенсії (підвищення) «дітям війни» на сьогодні залишається в старих розмірах, а саме 49 грн. 80 коп. Виплата змінюється у випадку виконання рішення суду.
Механізм наступний: після винесення рішення Луганським окружним адміністративним судом або Сватівським районним судом справа розглядається судом апеляційної інстанції — Донецьким або Луганським апеляційним судом. По закінченню розгляду справи у суді першої інстанції видається виконавчий лист, який необхідно направити до підрозділу примусового виконання рішень (м. Луганськ, пл. Героїв Великої Вітчизняної війни, 9). Стягнення коштів з управління проводиться відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Е.П. ВОВК,
заступник начальника управління-начальник відділу з призначення пенсій УПФУ в Сватівському районі.

Обсудить статью в форумеПро звіт щодо виконання районного бюджету за 1 півріччя 2010 року

Розглянувши звіт про виконання районного бюджету за 1 півріччя 2010 року, Сватівська районна рада відзначає, що райдержадміністрацією вжито заходів щодо забезпечення виконання бюджету у відповідності до показників, затверджених районною радою та рішень районної ради від 30.05.2010 № 36/1 «Про районний бюджет на 2010 рік».
За 2010 рік до районного бюджету надійшло 39 млн. 130,3 тис. грн. доходів, у тому числі до загального фонду — 35 млн. 435,2 тис. грн., спеціального фонду — 3 млн. 695,1 тис. грн.
У порівнянні з минулим роком доходи збільшилися на 9 млн. 477,2 тис. грн. або на 32 відсотки. З державного бюджету надійшло 24 млн. 521,6 тис. грн. дотацій вирівнювання або 97,7 % до плану, 8 млн. 432 тис. грн. субвенцій, або 97,5 % до запланованих обсягів. Власних надходжень отримано 5 млн. 785,1 тис. грн., що становить 104,5 % до затверджених у бюджеті показників та 121 % до розрахункових показників Мінфіну України.
Фінансування видатків районного бюджету проведено у межах затверджених асигнувань. Своєчасно і в повному обсязі фінансувалася заробітна плата, оплата енергоносіїв та інші захищені статті бюджету.
У порівнянні з минулим роком збільшені обсяги фінансування видатків на охорону здоров’я на 25,5 % або на 1393 тис. грн., освіту — на 28,2 % або на 3277,7 тис. грн., соціальний захист населення — на 31,2 %, або на 2151,9 тис. грн., культуру і мистецтво — на 25,2 %, або на 346,6 тис. грн., фізичну культуру і спорт — на 30,7 % або на 57,1 тис. грн.
Згідно з пунктом 4 статті 80 Бюджетного кодексу України, пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:
1. Затвердити звіт про виконання районного бюджету за 1 півріччя 2010 року по доходах в обсязі 39130,30372 тис. грн., у тому числі по загальному фонду — 35435,16406 тис. грн., спеціальному фонду — 3695,13966 тис. грн., по видатках — в обсязі 39872,46447 тис. грн., у тому числі по загальному фонду — 36297,21548 тис. грн., по спеціальному фонду — 3575,24999 тис. грн. з перевищенням видатків над доходами по загальному фонду на 862,05142 тис. грн., перевищенням доходів над видатками спеціального фонду на 119,88967 тис. грн.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів (Прийма М.В.).

Голова районної ради Юрій ГАВРИЛЕНКО.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика