Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеРинки не закрили тому, що.

Комісія райдержадміністрації на чолі з заступником голови С. Родюшкіним в кінці минулого року провела ряд перевірок сватівських ринків. Висновки були не на користь ринків. Величезна кількість порушень ставилася у вину керівникам двох приватних і одного міського ринків. Ситуація ця обговорювалася на засіданнях членів комісій із запрошенням на них керівників ринків. Було прийнято рішення: якщо у строк до 1 лютого на ринках не відбудеться ніяких зрушень у кращий бік, і якщо керівництво ринків не виявить на цю справу свою добру волю, то ринки будуть закриті. Одначе пройшло 1 лютого, а ринки продовжують працювати. Чому їх не закрили і що відбувається на ринках? Редакція „СВ" попрохала прокоментувати ситуацію керівника перевіряючої комісії, заступника голови райдержадміністрації Сергія Івановича Родюшкіка:
- Ситуація на ринках міста справді в останні роки викликала справедливе обурення сватівчан. Антисанітарія, відсутність елементарних умов для торгівлі, порушення правил торгівлі - стали звичною справою, і на це уже само керівництво ринків перестало звертати увагу. Приписи численних комісій, санітарної та ветеринарної служб не давали ніяких результатів. Штрафи, якими каралися керівники, незначні, а тому все тривало, як і раніше.
Тому райдержадміністрацією було вирішено створити комісію з відповідних служб і ретельно перевірити роботу ринків. Комісія у пресі публікувала звіти, і вони були просто вражаючими. Але просто констатувати факти - справа маловтішна для жителів району, потрібні були дії. Аби все було демократично і відкрито, комісія працювала разом з керівництвом ринків, їх було запрошено і на підсумкову нараду після рейдів, де було оголошено остаточне рішення про закриття ринків 1 лютого, якщо не буде вжито заходів, спрямованих на зрушення ситуації. Ясна річ, що у риночників були свої аргументи на виправдання, мовляв, зима, а тому значний обсяг робіт виконати неможливо. Проте, комісія уже не прийняла ніяких виправдань, а зажадала активних дій.
Одначе 1 лютого ринки справді не були закриті через те, що керівництво ринків таки спромоглося вжити ряд заходів для покращення ситуації. Це ще далеко не все, одначе бажання змінити ситуацію члени комісії, які зробили повторну перевірку, побачили. Крім того, що зроблено крок до наведення санітарного порядку, ліквідовано частину порушень правил торгівлі, керівництво ринків все-таки спромоглося почати роботи щодо проведення води та каналізації на ринку. Є відповідні документи щодо будівництва і громад-ського туалету - роботи розпочнуться з настанням тепла. Комісією надано строк ще два тижні для завершення робіт. Отож, питання контролю за ринками не знімається з порядку денного, доки не будуть ліквідовані порушення. Головне, що врешті справа зрушилася з місця, а керівництво ринками врешті перейшло до практичних дій. Робота триватиме і надалі.

C.B.


Обсудить статью в форумеКХП ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДОСТРОЮ.
Як мрія Давиденка втілилася в життя

Інформація про те, що у колишнього комбінату хлібопродуктів, а донедавна - «Сва-тове-Агро» змінився власник, швидко облетіла місто. І не дивно, бо чимало жителів Сватового шукають роботу. Тим більше, що очолив це підприємство відомий в районі підприємець Олександр Вікторович Давиденко, котрий не так давно виїздив на постійне місце проживання у м. Київ, а тепер повернувся додому. Наш кореспондент зустрівся з О. В. Давиденком, і гадаємо, читачам «СВ» буде цікавим, що розповів новий власник колишнього КХП.

- Олександр Вікторович, коли Ви виїхали з родиною у Київ, говорили, що причиною від'їзду став утиск Вашого бізнесу з боку владних структур. Інші казали, що Вам тут стало затісно і Ви купили в центрі Києва щось на зразок палацу.

- І то неправда, і інше - неправда. А правда в тому, що поїхав грошей заробити і залишитися там на проживання.

- Ви й родину забирали?
- Так. У Києві уже встиг відкрити дружині магазин і у мене там був бізнес. Не буду розповсюджуватися, який саме. А коли довідався, що у Сватовому продається КХП, я вирішив, що такий шанс втрачати не можна. Тим більше, що я все життя мріяв стати директором КХП.

- Справді була така мрія?
- Цілком серйозно. Мені завжди подобалося це підприємство і боліла душа, що воно останній час не працювало на повну потужність. Тому, коли довідався про названу ціну, то переговорив з людьми у Києві (з якими випало співпрацювати). Знайшлися бажаючі інвестувати в цей об'єкт. Було взято кредит у банку під заставу самого комбінату, А тепер будемо намагатися його реанімувати, щоб підприємство працювало. Як це буде відбуватися в умовах кризи, доки що важко сказати. Але здаватися не збираємося.

- Уже зараз ведуться якісь роботи?
- Так. Ведуться ремонтно-відбудовчі роботи обладнання. У березні плануємо перший запуск.

- Але ж на складах, певно, залишилося майно попередніх власників?
- Та майже нічого там немає. Частково щось забрали, частково - щось перейшло до мене.

- А що сталося з Вашими попередниками, чому вирішено продати комбінат?
- Мені важко за них відповідати. Адже підприємство було іншого спрямування - трейдери, які закупляли зерно. А я хочу займатися безпосередньо виробництвом. Хочу підняти борошномельний завод і повернути колишню славу підприємства. Хоча треба зізнатися, що це буде не просто через те, що ринки збуту втрачені повністю, сировинна база в районі дуже слабка, бо практично немає продовольчої пшениці. До речі, у цьому питанні (щодо пошуку продовольчої пшениці) мені допомагає навіть голова райдержадміністрації В. Мормуль. Користуючись нагодою, хочу подякувати, що з самого початку мені не намагаються ставити палки в колеса. Обіцяли всебічну підтримку і голова райдержад- міністрації, і мер міста. Спасибі і колишньому керівнику «Сватове Агро» Н. В. Гончар за те, що база підприємства лишилася цілою, не розкраденою. Все обладнання на місці. Чого не скажеш про багато інших міських підприємств, яких посягла гірка доля бути розтягнутими.

- Так у Вас, виходить, немає і особливих проблем?
- Та ні, їх вистачає. Приміром, немає ніяких запасних частин до обладнання. Ось треба негайно втулку, а її немає. На складі - теж. В магазині не купиш, бо це спеціалізоване обладнання. Довелося шукати через Інтернет. Словом, треба напрацьовувати прайсову базу. Та, думаю, згодом цим збагатимося, побу-ваємо на виставках, і виведемо підприємство на належний рівень

- А що плануєте зробити на комбінаті взагалі?
- Запустити виробництво і розпочати молоти борошно. Якщо раніше мель-ниця виробляла 130 тонн борошна, то нам дай Бог вийти спочатку на 50 тонн. Працювати плануємо виключно у нічний час, оскільки тариф на електроенергію значно нижчий.

- Тільки борошно будете виробляти? А, приміром, макарони чи щось інше?
- Я вважаю, що макарони мають виробляти ті, хто їх виробляє, хліб пече той, хто займається хлібом. Один вирощує хліб, щоб його продати, а інший, щоб купити і зробити з нього борошно. На замкнутому циклі втрачається рентабельність.

- Але ж Ви хліб не перестане пекти?
- То окреме моє особисте підприємство і воно працюватиме, як і раніше. А тут зовсім інша специфіка. Тут борошна буде стільки, що виробленого за день вистачить для роботи моєї пекарні на місяць. Для того, щоб забезпечити це виробництво збутом, потрібно таких пекарень, як моя, штук з 30. А тому будемо продавати вироблене борошно не тільки на території своєї області, айв Харківську, Донецьку та інші.

- А кадри уже підібрали?
- З кадрами дуже важко. Зокрема, зі спеціалістами, які знайомі з технологічним процесом. Ті, що працювали раніше - або пенсійного віку, або уже влаштувалися на роботу в інших місцях, або поїхали в Москву. Людей-то приходить багато, але то - не спеціалісти. Тому будемо навчати, як кажуть, «кустарним способом».

- Але зараз у Вас уже працюють люди.
- Це бригада, яка займається ремонтом. Двох бувалих слюсарів запросив, вони і заправляють цими роботами.

- І скільки це робочих місць?
- Поки що десять.

- А плануєте скільки набрати ще?
- До 50 чоловік.

- Мабуть, уже прораховували і середню зарплату ваших майбутніх працівників?
- Безумовно. Це буде середня зарплата, яку отримують і на інших підприємствах міста: від восьмисот до тисячі гривень у різноробочих. А у інженерно-технічного складу буде зовсім інший рівень зарплати.

- І у Вас уже підібрані такі спеціалісти?
- Так, є люди, з якими я буду працювати.

- Ви сім місяців не були у Сватовому, на Вашу думку, щось у нас змінилося?
- Зовсім нічого. Може тому мені так здалося, що я часто приїздив. Адже тут мама, брат, тут моє виробництво. А з кумами, коли жив у столиці, спілкувався частіше, ніж зараз, бо дуже багато роботи.

- А там внизу, на першому поверсі, що за роботи ведуться?
- Реконструкція адміністративного корпусу. До речі, частину адміністративного корпусу ми здаємо в оренду (ще є 8 кімнат), щоб окупити оренду землі, енергоносії. Паралельно ремонтуються виробничі дільниці. Практично уже прочистили розмелювальний цех і цех підготовки зерна. Зерно уже починаємо закупляти.

- І сватівчани теж здають зерно?
- На жаль, майже не здають, бо продовольче зерно, яке було, вони уже продали. Та й дуже мало у нас продовольчого зерна.

- Можливо тепер, коли комбінат запрацює, і сватівчани стануть виробляти більше зерна саме такої якості.
- Сподіваємося на це. Нам би вийти на потужність 10 тисяч тонн на рік. Це не так багато. Адже у нас є господарства, які виробляють по дві тисячі тонн зерна. От тільки якість зерна інша.

- Не можу не запитати і про таке. Ви - людина активної життєвої позиції. Були й депутатом міськради, балотувалися і на посаду мера. Словом, були в політиці...
- Можете далі не питати кажу одразу: політикою більше займатися не буду. Буду займатися виключно економікою.

- Але ж Ви не зможете заховати в себе активно-життєву натуру?
- От і буду виявляти її на економічному грунті. Поки що політикою займатися не буду. Я розчарувався в усіх політичних плетивах і не бачу в них перспектив. Через економіку буду покращувати своє життя і життя людей, бо через політику не виходить.

- І в мери більше не будете себе пропонувати?
- Які там мери!.. Я зрозумів, що мені більше подобається займатися безпосередньо власною справою. І не люблю я, щоб наді мною були начальники. І хто б що не говорив, мовляв, бізнес - справа нелегка, я так не вважаю: хочеш мати -впрягайся і тягни.

Спілкувалася Олена Рагра.

Обсудить статью в форумеДе б що не заболіло - всі йдуть до Інни Вікторівни

Ніколи в своєму житті не писала до редакції, а зараз дуже хочу розповісти про свою землячку - Інну Вікторівну Тирин, яка працює медпрацівником в Ковалівському ФАПі, де безумовно, потрібна велика відповідальність, увага, ввічливість. Тут медпрацівнику слід бути майстром на всі руки і медиком від Бога. Адже то в місті людина може звернутися до фахівця вузької спеціалізації, скажімо, терапевта чи хірурга, а в селі - де б щоб не заболіло - всі йдуть до Інни Вікторівни. Атому, ясна річ, що, приймаючи рішення про першу медичну допомогу, медпрацівник бере на себе значну відповідальність.
Та уміє наша Інна Вікторівна кожного прийняти з увагою, призначити правильне лікування. Не випадково селяни кажуть, що ще й додому не встигнеш від Інни Вікторівни повернутися, як стає легше. Адже для літніх людей найкращими ліками є добре, привітне слово. І нам, за великим, рахунком не так багато й потрібно.
В Ковалівку Інна Вікторівна була направлена в 1993 році медсестрою на півставки (тоді завідуючим ФАПом був нині покійний Іван Максимович Цибульник - золота людина, у якого Інна працювала „під рукою"). У свого вчителя Інна взяла все краще: окрім професійних навичок, ще й увагу до людей і глибоку пошану до своєї професії. І нічого ніколи не страшило в роботі нашого медика. Не покинула вона села, хоча тут труднощів - хоч відбавляй. Он тільки пішки скільки доводиться крокувати щодня, та Інна Вікторівна ніколи не забариться на виклик.
І. В. Тирин разом зі своїм чоловіком Сергієм тепер уже виховують двох свої доньок, які теж стараються бути схожими на своїх батьків. Дівчатка дуже ввічливі.
З 1997 року Інна Вікторівна працює завідуючою ФАПом. Ніколи в селі наша лікарня не буває зачиненою. Якщо Інну Вікторівну викликають до району (а це буває частенько), то першу необхідну допомогу надасть Людмила Макарівна Цибульник, яка більше 50 років працює медпрацівником. Ми, селяни, щиро вдячні нашим берегиням здоров'я за уміння професійно працювати, а ще за тепло до односельців.
В 2008 році наш ФАП одержав нове медичне обладнання. Тепер хворі можуть лікувати прогріванням поясниці, коліна та інше. І Інна Вікторівна в цьому допомагає ковалівцям.
Я гадаю, що якби побільше таких, як наша І. В. Тирин було б на Україні, то ми б будь-які труднощі здолали в сто разів швидше. І це не тільки моя думка і моя вдячність нашому сільському медику, це думка і моїх односельців. І нехай у Інни Вікторівни самої завжди буде прекрасне здоров'я, нехай в її особистому житті все ладиться.

Від імені ковалівців, - Людмила Токарь

ВІД «СВ». Шановні дописувачі! Якщо Ви надсилаєте до нашої газети листа, в якому розповідаєте про добру людину, було б непогано, якщо б Ви докладали ще й фото із її зображенням, бо читачам завж-ди цікаво побачити, про кого йде мова. Заздалегідь - щиро вдячні!

Обсудить статью в форуме

Даєш кожному депутату по дулі!

ДУЛЯ - дерево і плід, його називають також грушею і дулею (кукіш)
	Вічна Дуля
Волає дуля з каземату 
Нам дух нескорений являє 
Крізь віки сивий голос лине 
І правду горду промовляє 
Лик дулі всміхнений суворо 
Гурт пальців — лицар із синами 
Шикується до бою ладно 
І нас на подвиг закликає. 
Ся дуля — заплід наших дум 
Се — древня й кучерява сила 
І не бере її могила 
І не відомий дулі сум.

	Євген Чесанов. Збірка «Вічна Дуля» (2006 рік)
ДУЛЯ - дерево і плід, його називають також грушею і дулею (кукіш): остання дає плід круглястий, перша великий і з пережабіной.

Народна дуля
Починаючи з 12 лютого 2009 року «Сватівський центр правової допомоги» - ГО «Слобідський козацький полк», за підтримки ГО «Спілка підприємців Сватівського району», за інформаційної та партнерської підтримки незалежного громадсько-політичного видання «Сватівські відомості» оголошує конкурс на отримання анти премії «Народна дуля».

Умови конкурсу:
Участь у конкурсі беруть депутати Сватівської міської ради. Переможцями конкурсу обов'язково стануть ті депутати, які не додержуються норм закону України «Про статус депутата місцевих рад».
Конкурс передбачає відправлення кожному депутату Сватівської міської ради письмового звернення з переліком питань, на які він повинен відповісти згідно до Конституції України, Законів України «Про інформацію» та «Про статус депутатів місцевих рад». Згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат зобов'язаний:
1) підтримувати зв'язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;
2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;
3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого са- моврядування на території громади або виборчого округу;
4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та Ті органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
Депутат місцевої ради, який не виправдав довір'я виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому цим Законом порядку. При цьому, підставами для відкликання можуть бути:
 • порушення депутатом положень Конституції і законів України;
 • пропуск депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її ор-ганів;
 • невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми;
 • використання депутатського мандата в особистих чи корисливих цілях;
 • систематичне порушення депутатом норм депутатської етики.

  Мотивація громадськості:
  Так як у місцевій пресі, як довів моніторинг, здійснений ГО «Слобідський козацький полк», не було жодного повідомлення про діяльність депутата Сватівської міської ради, виникає питання наступного характеру. Яким саме чином депутати міської ради звітують про свою роботу перед виборцями, як того вимагає Законодавство? Виникло ще багато запитань, стосовно діяльності депутатів. Але, нажаль, на шпальтах місцевих газет знайти відповідей не вдалося.
  З метою покращення ситуації із доступом до інформації виникла ідея конкурсу на отримання анти премії «Народна дуля». Згідно до його умов та чинного Законодавства України, організатори конкурсу пропонують учасникам прозвітувати перед виборцями на шпальтах газети «Сватівські відомості» наступним чином. Після отримання письмового звернення з переліком питань щодо додержання депутатом норм чинного законодавства України, учасник конкурсу надає письмову відповідь на зазначену адресу конкурсу поштою чи особисто. Відповідальність за роботу пошти організатори конкурсу не несуть.
  Під час підбиття підсумків конкурсу «Народна дуля» організаторами будуть проаналізовані усі результати - відповіді, відписки і навіть ігнорування відповідей депутатами.
  Переможці анти премії у різноманітних номінаціях (за дії щодо придушення свободи вираження, найбільш інформаційно закритий депутат, за бездіяльність у випадку порушення прав людини, за бездіяльність під час засідань сесій, за бездіяльність під час засідань депутатських комісій та інших), отримають винагороду у вигляді Дулі із Сертифікатом і оприлюднення інформації про їхню діяльність чи, бездіяльність на шпальтах газети «Сватівські відомості» та інформаційного бюлетеню «Навчимося себе захищати», сайтах чотирнадцяти ан-тикорупційних громадських приймалень по усій території України. Тому пропонуємо депутатам Сватівської міської ради уважно поставитися до даного заходу і відповісти так сумлінно, щоб перед напором фактів виборці і не подумали проголосувати за когось іншого на наступних виборах. Щиро бажаємо успіхів учасникам!

  Контактна інформація:
  Контактна особа - Юлія Красій
  Сватове, вул. Набережна-Водокачка, 1а, офіс «Сватівського центру правової допомоги», конкурс «Народна Дуля».
  Тел: 3-30-07, 8-050-955-49-04, krasiy@mail.ru;

  Організаційний комітет антипремії «Народна дуля»

  Обсудить статью в форуме

 • Яндекс.Метрика