Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеСесія районної ради

Відбулась 26-а сесія районної ради 5-го скликання, яку відкрив і вів голова районної ради Ю. Гавриленко. Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Сватівського району за 2008 рік і про Програму економічного і соціального розвитку району на 2009 рік доповів голова райдержадміністрації В. Мормуль.
Відзначалося, що минулий рік для економіки району, як і для економіки всієї країни, був складним. Зростання промислового виробництва забезпечили лише “Слобожанський завод продтоварів” та ВАТ “Швейна фабрика “Сватівчанка”, всі інші промислові підприємства скоротили обсяги виробництва. За звітний період вироблено промислової продукції в порівняних цінах на суму 221,7 млн. грн.
Валової продукції сільського господарства вироблено на суму 105,3 млн. грн. В цілому по району урожайність ранніх зернових культур у заліковій вазі склала 32 ц/га, в т.ч. озимої пшениці — 39,9 ц/га, ярого ячменю — 23,5 ц/га, кукурудзи на зерно — 24,3 ц/га. По валовому виробництву зерна район у минулому році посів друге місце серед 18 сільськогосподарських районів області.
Продуктивність дійного стада корів у минулому році склала 3446 кг, що більше, ніж у 2007 р. на 464 кг. Господарствами придбано 148 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 36,3 млн. грн., що у 3,9 рази більше, ніж передбачалось Програмою.
В минулому році прокладено 14,8 км підвідного газопроводу до с. Райгородка, 4,3 підвідного газопроводу до с. Новониконорівка, виконано капітальний ремонт котельні №8. По загальнодержавній програмі реформування і розвитку житлово-комунального господарства за напрямом “Модернізація централізованих систем водопостачання та водовідведення” виконано капітальний ремонт зовнішніх мереж водопостачання м. Сватове. Сума використаних коштів склала 299 тис. грн., з них 252,7 тис. грн. — кошти державного бюджету та 46,3 тис. грн. — кошти міського бюджету, а також здійснено капітальний ремонт водопровідних мереж та споруд на них в с. Стельмахівка (кошти державного бюджету становлять 67,2 тис. грн., районного бюджету — 13,8 тис. грн.).
На заходи по захисту земель м. Сватове від підтоплення з обласного екологічного фонду було виділено 800 тис. грн., за які виконуються роботи по зниженню рівня підземних вод в районі вулиць Зеленої, Невського та Дзержинського м. Сватове.
В районі спостерігається стабільне збільшення кількості діючих суб’єктів малого підприємництва, де зайнято майже 2,5 тис. осіб. Рівень зайнятості у малому бізнесі складає 18% від загальної кількості населення працездатного віку.
За минулий рік загальний фонд зведеного бюджету району склав 65,5 млн. грн., або 98,8% до планових показників. До Державного бюджету перераховано 4,3 млн. грн., що складає 122% до розрахункової бази та 105% до рівня надходжень податків і зборів за аналогічний період минулого року. Надходження до місцевого бюджету району склали 26 млн. грн., що на 2,9 млн. грн. більше показників 2007 року. Загальний фонд місцевого бюджету виконаний на 104%.
Впродовж минулого року проведено місячник по ремонту та облаштуванню спортивних майданчиків під гаслом “Спорт для всіх — спільна турбота”. Для поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури району витрачено 261,4 тис. грн., на ремонт закладів культури — 201,8 тис. грн. На поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я за рахунок всіх джерел фінансування було спрямовано понад 1,5 млн. грн., що на 704,2 тис. грн. більше, ніж за 2007 рік. З них з місцевого бюджету виділено 569,2 тис. грн., за рахунок позабюджетного фінансування було спрямовано 59,8 тис. грн., гуманітарної допомоги отримано 61,6 тис. грн., інших надходжень — 49,2 тис. грн., з державного бюджету надійшло 774,8 тис. грн. За рахунок місцевого бюджету закуплено 33 одиниці медичного обладнання на суму 288,7 тис. грн., за рахунок державного бюджету закуплено 32 одиниці медичного обладнання на суму 774,8 тис. грн. За позабюджетні кошти закуплено 8 одиниць медобладнання (36 тис. грн.).
Що стосується Програми економічного і соціального розвитку району на 2009 рік, то нею передбачається, що обсяги реалізованої промислової продукції у діючих цінах складуть 73,98 млн. грн., що на 20,3% більше показника минулого року. Планується отримати валової продукції сільського господарства на суму 94,7 млн. грн. Для розвитку тваринництва Програма передбачає придбання господарствами кормозаготівельної техніки та тваринницького обладнання на суму 600 тис. грн., витрати коштів на формування основного гурту тварин складуть 500 тис. грн., на капітальний ремонт тваринницьких приміщень планується використати 700 тис. грн.
Зі звітом про виконання районного бюджету за 2008 рік виступив начальник фінансового управління А. Бутко. У виступі йшлося про те, що за минулий рік до районного бюджету надійшло 59380 тис. грн. доходів, в тому числі до загального фонду — 56089 тис. грн., спеціального фонду — 3291 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи загального фонду бюджету збільшилися на 11217 тис. грн. або в 1,2 рази. З державного бюджету надійшло 31077 тис. грн. дотацій вирівнювання (100% до плану), 12925 тис. грн. субвенцій (89,5% до запланованих обсягів). Власних надходжень отримано 10482 тис. грн. (107,2% до затверджених у бюджеті показників та 110,8% до розрахункових показників Мінфіну України по врахованих доходах).
Сесія внесла зміни до районного бюджету на 2009 рік (А. Бутко). Було також розглянуто питання “Про виконання Програми зайнятості населення Сватівського району на 2008-2009 роки” (І. Лейріх, начальник управління праці та соціального захисту населення), “Про благоустрій населених пунктів територіальних громад району” (С. Родюшкін, заступник голови райдержадміністрації), “Про хід виконання районної Програми “Освіта Сватівщини 2008-2011 роки” (І. Мазурко, начальник відділу освіти) та ін.

Кор. “НС”

Обсудить статью в форуме«Рыбный» день

Чем схожа наша речка Красная с Интернетом? Ответ: и она (речка), и он (Интернет) — это своего рода паутина. Но если Интернет — паутина электронных сетей, то Красная — паутина сетей рыболовных, которыми она густо укрыта. Происходит варварский, незаконный отлов рыбы в больших количествах (в больших — если говорить об улове в расчете на одного рыбака-браконьера. А, в общем-то, рыбы в Красной становится все меньше и меньше).

Река и без того давно находится под угрозой исчезновения. Обмелевшее (вследствие незаконного распахивания на недопустимой близости к реке сельхозугодий) дно, отсутствие нормальных купален для детей и взрослых, зарастающее камышом русло — все это сватовчане видят собственными глазами и, конечно, не могут не сожалеть по поводу такого положения. А тут еще и рыбный грабеж. Сети забрасываются массово и безнаказанно. Вылавливается не только крупная рыба, но и «малек», из которого вырастала бы полноценная рыба и которую затем можно было бы ловить законным способом (удочкой, спиннингом) в положенное (не нерестовое) время.
Чтобы «прищучить» браконьеров и положить начало наведению порядка (в плане соблюдения правил рыбной ловли) на реке, и был проведен рейд (такие же рейды будут проводиться и в дальнейшем), участниками которого стали главный специалист по вопросам чрезвычайных ситуаций А. Радченко, Государственный инспектор по охране окружающей среды в Луганской области И. Путненко, областной Госинспектор рыбоохраны С. Колмыков, начальник отдела Госкомзема В. Косогор, директор городского клуба культуры и досуга Ю. Егоров, работники милиции, коммунального предприятия «Сватовеблагоустрій», представители прессы.
Им пришлось наглядно убедиться: в альтернативе «рыба — мясо» отдельные предприимчивые сватовчане явно отдают предпочтение первому составляющему, видимо, не надеясь на вероятность возрождения животноводства. Правда, эти свои надежды они реализуют незаконным образом, усеяв глубины Красной сетями и превратившись, таким образом, (каждый) в эдакого Дона Педро, именно с помощью этого незамысловатого рыболовецкого предмета (сети) выловившего Ихтиандра («Человек-амфибия»).
Но, как говорится, на то и щука, чтобы карась не дремал. Участники рейда, используя лодки, тщательно проверили русло реки. Начало, правда, было безрезультатным — возле Нижней Дуванки в тот день сетей не было обнаружено. Не было их и в Преображенном. Но зато сразу за селом… Сети стояли одна на одной — успевай только вытаскивать. Одна, вторая, третья… Рыбе при таком насыщении реки незаконными средствами для лова просто деваться некуда. Куда уж тут старику из сказки, который золотую рыбку вытащил единственной сетью. Ему бы наш местный размах — озолотился бы…
Браконьерская сеть найдена
Самих браконьеров застать какое-то время не удавалось. Но вот в районе Фомовки два «любителя» таки попались. Они усердно возмущались, скандалили, но наказание последовало — выписаны админштрафы и у них изъяты сети.
Возможность подцепить «на крючок» любителей незаконного лова еще будет не одна. Найденные сети складывались на берегу и после оформления соответствующих протоколов сжигались. Горело ярко. Думается любителям нечестных заработков (которые не были взяты «с поличным») есть над чем задуматься. Ведь когда-нибудь они могут потерять не только сети, а и сами ответить перед законом.
Кстати, сватовчане, желающие внести вклад в борьбу с незаконным отловом рыбы в реке Красной, могут об известных им фактах сообщать в милицию по телефону 3-19-05.
Ну, а результат первого рейда таков: более пяти километров вытащенных и уничтоженных сетей.

Сергей КРИВОНОС.

Обсудить статью в форумеИнтересные матчи интересных турниров

Жители Сватовского района прекрасно помнят первого секретаря райкома партии И.И. Забурдаева. Именно во многом благодаря его усилиям, район в 80-е годы сделал мощный рывок в социально-экономическом развитии и вышел в передовые. Уделял Иван Иванович большое внимание и развитию спорта. Не случайно ежегодно в нашем районе проводятся футбольные турниры, посвященные памяти И.И. Забурдаева. Были проведены такие турниры и в этом году.
Но сначала на улице, носящей имя бывшего руководителя района, состоялся митинг (14 марта), который вступительным словом открыл председатель Сватовского ВФСО «Колос» О. Подзегун. Перед собравшимися (а это были участники соревнований) выступили председатель райсовета Ю. Гавриленко, глава райгосадминистрации В. Мормуль, городской голова Н. Шерстюк. Были также возложены цветы к памятному знаку И.И. Забурдаева.
А затем в спортивном зале села Гончаровка состоялся районный футбольный турнир. После торжественного открытия спортсменов приветствовали руководители района и города. 10 команд, принимавших участие в соревнованиях, были разбиты на три подгруппы.
В Гончаровке сильнейшего выявляли четыре коллектива (Гончаровка, Меловатка, МЧС и команда «Дружба»). Первое место уверенно заняли меловатчане, выигравшие все три поединка.
В спортзале аграрного лицея (ЗАО «Сватовское масло», аграрный лицей, Преображенное-2) лучшей стала команда Пребраженное-2. В Преображенном (Преображенное-1, межрайгаз, моторвагонное депо) в упорной борьбе первенствовали хозяева.
В полуфинал вышли победители игр в подгруппах и команда ЗАТ «Сватовское масло», как имеющая лучшие показатели среди коллективов, занявших вторые места.
Полуфинальные матчи принесли такие результаты: Преображенное-2 — ЗАО «Сватовское масло» 0:2, Преображенное-1 — Меловатка 1:3.
команда ЗАО «Сватовское масло» — победитель районных соревнований
В матче за третье место встретились две преображенские команды. Победила команда Преображенное-2 с убедительным счетом 5:2.
Финал между ЗАО «Сватовское масло» и Меловаткой был интересным, динамичным. Дважды меловатчане вели в счете (1:0, 2:1). Но заводчане все-таки вырвали победу 3:2 и стали победителями турнира.
Кроме кубка и грамоты победители получили также денежный приз, установленный районной организацией Партии Регионов в сумме 300 грн.
Лучшим игроком турнира признан Э. Шахназарян (Преображенное-2).
Надо сказать, что на подобных турнирах всегда присутствуют такие руководители как Н. Жестовский (депо), С. Шумаков (водоканал), И. Гавриленко (межрайгаз), И. Борзило (МЧС), И. Лысенко (пожарная часть Н-Дуванки). Их личный интерес к спорту положительно сказывается и на его развитии в трудовых коллективах. С них бы брать пример и остальным.
А 21 марта состоялся областной футбольный турнир памяти И.И. Забурдаева. Участниками были игроки 11 команд (три сватовские команды, остальные — из районов области). Во время торжественного открытия их тепло приветствовали руководители района и города, а также председатель Луганского областного физкультурно-спортивного общества «Колос» Л. Соенко.
Команды, как и во время районного турнира, соревновались в трех подгруппах. Победителями предварительных групповых турниров стали ЗАО «Сватовское масло», Преображенное и Новопсков. Четвертого полуфиналиста определила дополнительная игра между Белокуракино и Славяносербском, в которой первые выглядели явно сильнее и уверенно победили 5:1.
В первом полуфинальном поединке между командами Пребраженного и Новопскова шла упорная игра. Защитники показали себя сильнее нападающих, не позволив последним забить ни одного мяча. Основное время принесло нулевую ничью и пришлось пробивать пенальти. Точнее были гости из Новопскова 2:0.
Во втором полуфинале ЗАО «Сватовское масло» в упорной борьбе победило соперников из Белокуракино 1:0.
После этого состоялся матч за третье место, в котором преображенцы победили белокуракинцев 4:2, став таким образом призерами соревнований.
победители областного турнира команда из Новопскова
Ну, а в финале встретились ЗАО «Сватовское масло» и Новопсков. Игра была упорной, напряженной, подчас чрезмерно эмоциональной. Пропустив два мяча, сватовчане в конце игры сумели отквитать один из них, но большего добиться не успели. Выиграв встречу со счетом 2:1, команда Новопскова заняла первое место. Ей был вручен кубок И.И. Забурдаева, а также приз от районной организации Партии Регионов — 1000 грн. (надо сказать, что денежные призы — и при проведении районного турнира, и областного — формировались путем добровольных взносов представителей партии). Лучшим игроком областного турнира был назван вратарь команды-победительницы Д. Гнутый.

Кор. «НС».

Обсудить статью в форумеСУЧАСНІ ВИМОГИ ПРИ ПОДВІРНОМУ ЗАБОЮ ТВАРИН

Подвірний забій тварин дозволяється тільки за узгодженням та під наглядом спеціалістів державної установи ветеринарної медицини.
3-4 роки тому державна служба ветеринарної медицини направляла листи до сільських рад про встановлення осіб, які будуть проводити подвірний забій в населених пунктах. Державною службою ветмедицини розроблені пам’ятки забійнику. Але відповідну роботу проведено тільки в Мілуватській сільській раді. Підібрано два забійника, з ними проведено навчання. Інші сільради такої роботи не провели.
Велика кількість захворювань тварин передається людині через продукти харчування, і тому при деяких захворюваннях забороняється використовувати в їжу м’ясо, воно підлягає утилізації.
Хочу повідомити, що є такі хвороби тварин, які може встановити тільки фахівець і тільки за допомогою відповідних приладів.
В державі прийнято також зміни до ЗУ «Про безпечність та якість харчових продуктів», в ст. 33 якого говориться:
П. 1. Забороняється забій тварин, які не супроводжуються ветеринарними документами, що засвідчує здоров’я тварин та ветеринарно-санітарний стан потужності (об’єкта) походження таких тварин;
П. 5. Усі тварини підлягають обов’язковому державному ветеринарно-санітарному контролю після забою, включаючи вимушено забитих тварин, диких тварин та тварин, забитих під час полювання незалежно від того, призначені їх продукти для споживання людиною чи для годівлі тварин.
В ст. 35 п.1. говориться:
З 1.01.10 р. забороняється реалізація та обіг (переміщення, транспортування або зберігання та будь-які дії, пов’язані з переходом права власності чи володіння) необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш або частин туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою на агропромислових ринках. До реєстрації на ринку будуть допускатися туші м’яса тварин, які були забиті на бійні.
Сьогодні в районі працюють 2 бійні, де умови близькі до потрібних вимог. Це в м. Сватове (бійня м’ясокомбінату) та в с. Гончарівка, але цього замало для забезпечення забою тварин. Тому нам в районі треба створити ще 2-3 бійні, щоб наблизити їх до власників тварин. Вважаємо, що бійні повинні бути в с. Містки, с. Куземівка (Новоселівка), Коломийчиха (Райгородка). Цю роботу треба починати вже зараз, щоб не прийти з проблемами в 2010 рік.
Наказом Міністерства аграрної політики України від 24.01.09 р. та згідно «Положення про ідентифікацію і реєстрацію свиней» з січня 2009 року введена ідентифікація товарних свиней в господарствах різних форм власності, а з квітня 2009 року забороняється забій та будь-яке переміщення свиней без проведення обов’язкової ідентифікації та реєстрації. Тому всі власники свиней повинні звернутися до агента з ідентифікації тварин, закріпленого за відповідною територією, для проведення заходів з ідентифікації. икающим вопросам приглашаю сватовчан обращаться в РЭС, мы дадим ответы и посоветуем, что делать в той или иной конкретной ситуации.

Сергій БАНЧЕНКО,
головний державний інспектор ветеринарної медицини Сватівського району.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика