Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеКожна краплина має значення

Село Надія, під час виконання облаштувальних робіт біля джерела
Наразі проблема збереження водних ресурсів гостро стоїть в усьому світі, і Україна в цьому відношенні не є виключенням. Аби сприяти їх збереженню у глобальному вимірі та підтримувати раціональне водокористування, у 2007 році було започатковано міжнародний проект “Кожна краплина має значення”, який розрахований на 5 років.
Минулого року даний проект був розпочатий і в Україні завдяки зусиллям Програми розвитку ООН в Україні та при підтримці надійного партнера — ТМ BonAqua. Як зазначає Ірина Григорьєва, старший бренд менеджер марки даний проект — гарний приклад співпраці неурядової організації, бізнесу та місцевих громад. ТМ BonAqua є надійним та постійним партнером у соціально-відповідальних проектах, і це природно, що природна вода ТМ BonAqua бере участь у такому проекті з відтворення водних джерел.
Відмітимо, що в Україні проект орієнтований не лише на відтворення водних джерел та створення зон відпочинку навколо них, активно залучаючи при цьому до справи місцеві громади, а також і на формування відповідального екологічного мислення у майбутнього покоління. Сприяння розвитку екологічної культури організатори вбачають насамперед через донесення інформації про збереження та захист довкілля до громадськості.
Завдяки спільним зусиллям партнерів проекту цього року буде відтворено 14 джерел по всій країні. Одне з таких джерел знаходиться у мальовничому селі Надія Райгородської територіальної громади. Територія навколо нього є прекрасним місцем для відпочинку. На жаль, з роками джерело замулилося. Аби надати йому привабливого вигляду, облаштувати навколо нього територію, Райгородська громада залучилася до участі у проекті “Кожна краплина має значення”. За умовами цього проекту половина необхідних коштів перераховується партнерами проекту, решта коштів — із місцевого бюджету.
Треба сказати, що райгородчани виконали немалий обсяг робіт. Було розчищено криницю, замінено трубу. Після виконання розчищувальних робіт утворився досить солідний котлован. Місцеві жителі заготовили деревину, яку відвезли до Борової (Харківська область), де було виготовлено зруб для криниці. Везли звідти зруб дуже обережно, бо він немалих розмірів і міг пошкодитися при перевезенні. Краном опустили цей зруб у котлован. Тепер після деяких облаштувальних робіт буде на певний час перекрито воду, аби зруб заповнився водою і криниця буде готова для того, щоб нею користуватися. При наявності коштів (якщо залишаться) планується зробити і дах над криницею.
Активну участь у проекті взяла Райгородська школа. Під керівництвом вчительки географії і біології Н. Доценко учні не тільки брали участь у виконанні облаштувальних робіт, а й активно займались вивченням теоретичного матеріалу. Влітку до школи завітали гості з Києва, представники водно-інформаційного центру та координатор проекту “Кожна краплина має значення” у Сватівському районі. Для юних екологів було проведено тренінг з питань: значення води для живих організмів, забезпечення водою населення України, основні джерела забруднення води, роль учнів у збереженні водних об’єктів.
Школярі були об’єднані в творчі групи, кожна з яких отримала завдання. Учні дізналися про те, як можна творчо облаштувати територію поблизу криниці. Друга частина зустрічі присвячувалась проведенню експериментів з водою, що виявилось справою цікавою і пізнавальною.
Коли гості відвідали криницю, то були здивовані чистотою води, вражені мальовничою природою. Криниця їм дуже сподобалася. На останок школярам запропонували гру “Гімн дощу!”, під час якої вони озвучували дощові звуки, ніби закликаючи дощ випасти на землю. І незабаром дійсно-таки дощ пішов. На згадку водно-інформаційний центр подарував школі чимало подарунків, найголовнішим серед яких був “Набір юного експериментатора”. Здобуті під час тренінгу знання старші учні передавали молодшим. Також школярі ще більш активно займались потім облаштуванням джерела. В цій справі взяли участь і місцеві жителі. Зазначимо, що у шкільних громадах, які беруть участь у проекті (в декількох областях), проводиться конкурс, за результатами якого найактивніші діти отримають в подарунок поїздку до Києва, де вони зможуть відвідати музей води, представництво ООН в Україні та завод “Кока-Кола”.
І ось нещодавно відбулось урочисте відкриття оновленого джерела. В гості до райгородчан прибули представники організаторів проекту та місцевої громади, а також учні Райгородської школи.
Свято з нагоди відкриття криниці пройшло просто чудово. Гості, а також голова територіальної громади щиро вітали присутніх (вчителів, учнів, мешканців села), після чого школярі під керівництвом вчителя запропонували прекрасну концертну программу: присутні почули і розповідь-легенду про виникнення джерела, і пісні та вірші, присвячені криниці та воді, і загадки, і багато чого іншого. Треба сказати, що до програми приєдналися і місцеві самодіяльні аматори, котрі порадували задушевним виконанням пісень.
І хоча ще не всі роботи по облаштуванню криниці виконані, все ж ясно, що вона отримала нове життя, і що знову буде радувати місцевих мешканців та гостей чудовою, смаковитою водою.

Наш. кор.

Обсудить статью в форумеРобота непроста, але така потрібна

Станом на 01.10.2009 р. в Сватівському районі проживало 152 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За ІІІ квартал 2009 року виявлено та поставлено на первинний облік служби 4 дитини, які залишилися без батьківського піклування. При влаштуванні дітей, які потрапили в складні життєві умови, перевага віддається сімейним формам виховання. Так, протягом ІІІ кварталу 2009 року з 4 виявлених дітей, що лишилися без батьківського піклування, всім встановлений статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, 1 дитина всиновлена, 2 дітей влаштовані під опіку родичів, 1 дитина влаштована до Сватівського районного дитячого будинку змішаного типу «Надія».
Протягом ІІІ кварталу в районі створена 1 прийомна сім’я, в яку влаштована одна дитина, позбавлена батьківського піклування. На обліку служби у справах дітей перебуває 2 кандидати в усиновлювачі (самотні особи), одна з яких бажає всиновити дитину віком до 1 року, а друга — дитину віком від 3 до 5 років. Одна матір, яка у 2004 році була позбавлена батьківських прав по відношенню до 1 дитини, поновила свої батьківські права, дитина повернута їй на виховання.
Зараз проводиться робота щодо сприяння у поновленні батьківських прав 1 матері, яка у 2008 році була їх позбавлена по відношенню до 1 дитини. Чотирнадцять дітей, які формально знаходяться під опікою (піклуванням), реально виховуються в інтернатних закладах. Всі діти навчаються в цих закладах у відповідності з висновками психолого-медико-педагогічної комісії та перебувають на неповному державному утриманні. 95,4 % дітей перебувають в родинних стосунках з опікунами (піклувальниками), а 4,6 % дітей не є родичами опікунів (піклувальників).
У нашому районі робота всіх організацій, установ, підприємств тощо у питаннях захисту прав та інтересів дітей, спрямовується та координується службою у справах дітей та районною комісією з питань захисту прав дитини, яка створена розпорядженням голови райдержадміністрації від 17.11.2008 №603. До плану її роботи включено низку заходів, які сприяють підвищенню рівня обізнаності батьків, що мають дітей, та рівня поінформованості самих дітей щодо їх житлових та майнових прав, що дає змогу їм бути активними учасниками суспільних процесів, орієнтуватися і вільно почувати себе у соціальному середовищі та захищати власні права.
Станом на 01.10.2009 року проведено 10 засідань районної комісії з питань захисту прав дитини, на яких було розглянуто 16 питань, пов’язаних із захистом житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За звітний період видано 1 розпорядження голови Сватівської райдержадміністрації про забезпечення збереження житла, право користування яким має 1 дитина-сирота.
За клопотанням служби у справах дітей на квартирний облік виконавчого комітету Сватівської міської ради взята 1 дитина, позбавлена батьківського піклування — вихованець Сватівської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. Службою у справах дітей 31.08.2009 до Сватівської міської ради направлено клопотання про взяття на квартирний облік ще 5 дітей, вихованців Сватівського районного дитячого будинку змішаного типу «Надія».
З метою забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, службою у справах дітей Сватівської райдержадміністрації складено графік, згідно якого на виконання розпоряджень голови райдержадміністрації проводяться рейди обстеження родин, в яких мешкають діти вищеназваної категорії. Протягом ІІІ кварталу працівниками служби у справах дітей були відвідані 14 родини опікунів, в яких мешкають 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Виявлено 1 порушення майнових прав дитини, позбавленої батьківського піклування, пов’язане із затримкою виплати соціальної допомоги з опіки чи піклування. Причина затримки — відсутність довідки Дзержинської ВДВС м. Харків про нараховані та стягнені аліменти з батька дитини. З метою усунення цього порушення службою у справах дітей до прокуратури Сватівського району направлено клопотання про сприяння отриманню необхідної довідки.
Згідно з п. 48 Порядку провадження діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. №866, соціальний супровід дітей, які перебувають під опікою, здійснюється районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ІІІ кварталі 2009 року під соціальним супроводом перебувала 1 родина опікуна.
На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 40 дітей, які підлягають усиновленню. Протягом ІІІ кварталу 2009 службою оформлена та направлена на регіональний облік одна анкета дитини, яка має підстави бути усиновленою. Ця анкета на доопрацювання не поверталася.

Олександр ДАНИЛЬЧЕНКО, начальник служби у справах дітей.

Обсудить статью в форуме«Там, где обороняется гвардия, враг не пройдет…»

Участники боевых действий, те , кто гордо носит имя гвардеец, отмечают замечательный праздник — День гвардии. Очень знаменательно, что он совпадает по времени еще с одним — Днем танкистов. А тем, кто был и гвардейцем, и танкистом, такой праздник дорог вдвойне. В грозные дни 1941 года приказом Наркома Обороны СССР И. Сталина за боевые заслуги, организованность и дисциплину 100-ю, 127-ю, 153-ю, 161-ю стрелковые дивизии было переименовано в 1-ю, 2-ю, 3-ю и 4-ю гвардейские стрелковые дивизии. Постоянно семья гвардейцев росла. Боевой лозунг гвардейцев таков: «Там, где обороняется гвардия, враг не пройдет, там, где наступает гвардия, враг будет разгромлен».
Можно привести множество примеров, как воевали гвардейцы. Достаточно вспомнить как, например, первогвардейцы генерал-майора Руссиянова громили немцев под Сталинградом. Вот вечернее сообщение от 27 декабря 1942 года: «Бойцы под командованием Руссиянова за два дня боев выбили противника из крупного населенного пункта. В боях за этот населенный пункт уничтожено до 400 и взято в плен 98 гитлеровцев. Захвачено трофеи: более 100 автомашин, 2 танка, 30 орудий, 48 пулеметов, склад боеприпасов, склад продовольствия…» И так изо дня в день. Жители Верхней Дуванки бесконечно благодарны первогвардейцам, которые принимали участие в освобождении села от фашистов.
Среди тех, кто навсегда остался в дуванской земле, — и гвардии капитан Воровиченко Иван Михайлович. Самая благоустроенная улица села носит его имя. Боевые друзья гвардии капитана И. Воровиченко гвардии полковник в отставке Зубков Аркадий Абрамович, гвардии подполковник Тужиков Иван Ермолаевич, Герой Советского Союза гвардии полковник Ребенок Павел Иванович — почетные жители нашего села и мы, дуванчане, гордимся такими почетными жителями и благодарим тех солдат, которые подарили нам счастье жить и трудиться под мирным небом.
Конечно, в нашем Сватовском районе немало участников боевых действий, носящих гордое звание гвардейцев, немало танкистов. Мы все желаем им доброго здоровья и мужества в преодолении жизненных трудностей. Пусть ваша фронтовая закалка, дорогие ветераны, поможет преодолеть болезни и другие жизненные невзгоды.

С глубочайшим уважением от имени благодарных жителей В-Дуванки
Валентина ЯНГОЛЕНКО, ветеран педагогического труда.

Обсудить статью в форуме«Спасибі Вам, Олександре Павловичу, за увагу до спорту»

На знімку: команда Нижньої Дуванки — другий призер змагань серед наймолодших футболістів (тренер А. Середа).
Такими словами відзначали пам’ять про О.П. Кошового всі, хто побував на футбольному турнірі пам’яті великого ентузіаста спорту О.П. Кошового. Відбулися змагання у селищі Нижня Дуванка на стадіоні, який на свої кошти збудував Олександр Павлович. Участь у турнірі взяли футболісти трьох вікових категорій — зі Сватівської та Нижньодуванської дитячо-юнацьких спортивних шкіл, юні спортсмени з Дворічної Харківської області та з села Новочервоне Троїцького району.
Відкрив змагання голова оргкомітету турніру, однокласник О.П. Кошового Володимир Миколайович Носов. Теплі слова про Олександра Павловича сказали головний суддя змагань Василь Якович Сайфутдінов та житель Нижньої Дуванки, шанувальник спорту Михайло Васильович Крикунов.
Напружено проходили змагання в усіх вікових групах. У старшій групі перемогла команда Сватівської ДЮСШ. У середній кращий результат у футболістів Нижньодуванської спортшколи.
Та найбільш напруженим було суперництво серед наймолодших футболістів, яким виповнилося по 9-10 років. Тут боротьбу вели нижньодуванці, дві сватівські команди, а також гості з Дворічної. В заключному матчі зустрілися футболісти Нижньої Дуванки та дворічани. Це були рівні за підготовкою команди. Болільники дуже активно підтримували юних гравців, а футболісти радували болільників вдалими атаками і голами, виявляючи волю до перемоги. В основний час рахунок був 2:2. Доля матчу вирішувалася в серії пенальті. І тут фортуна посміхнулася гостям, які забили на один м’яч більше.
Можна сказати, що турнір, присвячений пам’яті О.П. Кошового, став важливою подією в спортивному житті Сватівщини. Він виявив немало здібних юних спортсменів і ще раз довів, що у нас зростає надійна футбольна зміна.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика