Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернете«Отслужу, как надо, и вернусь…»

Служба в армии всегда была делом нужным, важным, престижным. Прошедшие армейскую школу юноши набирались, как правило, опыта, житейской мудрости, умений и знаний. Ныне служба в армии несколько видоизменилась, но главным все же остается чувство долга, понимание высокой ответственности, которая ложится на тех, кто стоит на страже рубежей Отчизны.
Приятно осознавать, что и наши земляки, сватовчане, с честью исполняют свой воинский долг. Как пример можно привести службу Евгения Давыдова. Этот 19-летний юноша — сельский парень, с детства привыкший к труду. Рос он в семье, где четверо детей, — два сына и две дочери. Среди сыновей Евгений — старший. Осенью прошлого года он был призван в ряды Украинской армии. Службу проходит в Днепропетровской области в 25-й бригаде аэромобильных войск. Проходит ее достойно, добиваясь высоких показателей в боевой подготовке.
Умения и старания Евгения, его прилежность и добросовестность не остались незамеченными. Накануне Дня независимости в Сватовский райвоенкомат пришла благодарность родителям Евгения, подписанная Президентом Украины В. Ющенко. В послании содержатся теплые слова за воспитание умелого защитника Родины.
В помещении военкомата состоялась встреча с мамой Е. Давыдова Ириной Федоровной, которая работает в агрофирме «Лан» (с. Коломыйчиха). Заместитель главы райгосадминистрации В. Честных, военный комиссар района И. Матирко горячо поблагодарили Ирину Федоровну за то, что благодаря ее воспитанию, заботам армия имеет такого хорошего специалиста. В. Честных зачитал благодарность Президента Украины и вручил этот документ, а также цветы И. Давыдовой, которая, конечно, была тронута проявленным вниманием.
Ко всему надо добавить, что Евгений Давыдов в эти дни принимал участие в торжествах по случаю Дня независимости, которые проходили в Киеве.

Н.С.

Обсудить статью в форумеСподіватися треба на себе, а не чекати, коли Ю.Тимошенко допоможе в ремонті Мілуватського Будинку культури

27 серпня 2009 року відбулася 29 сесія районної ради 5 скликання. На пленарне засідання були запрошені заступники голови райдержадміністрації, голови територіальних громад, керівники підприємств, організацій та установ, представники засобів масової інформації. Вів сесію голова районної ради Ю.М. Гавриленко. На обговорення було винесено проект Програми економічного і соціального розвитку Сватівського району. Інформаційну доповідь зробила начальник управління економіки райдержадміністрації Л.М. Ковальова.
Керівник фінансового управління райдержадміністрації А.П. Бутко звітував про виконання районного бюджету за перше півріччя поточного року та про внесення змін до цьогорічного бюджету.
Депутат В.М. Принь говорив, що недостатня увага приділяється поповненню книжкового фонду бібліотек. Хоча в районному бюджеті й закладалися відповідні кошти на придбання книг, але поповнився фонд лише з обласної бібліотеки, а не за власні кошти.
Говорилося на сесії і про те, що недостатньо виконуються місцеві бюджети. З 19 громад лише 6 виконали завдання. Голова райдержадміністрації, депутат райради В.В. Мормуль зазначив, що у цьому питанні значно недопрацьовують голови територіальних громад. Необхідно активніше взаємодіяти з керівниками великих агроформувань та фермерських господарств, з підприємцями, які ведуть свою діяльність на території сільських рад, щоб бюджет наповнювався систематично.
Про підготовку об’єктів ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період поінформував учасників сесії керівник відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства райдержадміністрації В.І. Усов. Він також доповів про районну Програму відродження річки Красної. Сесія рекомендувала Сватівській міській, Нижньодуванській селищній, Преображенській, Гончарівській та Мілуватській сільським радам розробити заходи з реалізації цієї Програми.
Всі питання порядку денного обговорювалися раніше на засіданнях постійних комісій. Але на сесії виникали запитання стосовно тієї чи іншої проблеми. Наприклад, депутат Б.Ф.Надоля звертався з запитанням — чи запрацює знову Мілуватський Будинок культури?
Проблема роботи БК і клубів досить серйозна. І не тільки для Мілуватки, а й для інших населених пунктів району. Вже тривалий час не діють такі заклади в Гончарівці, Нижній Дуванці, Куземівці. Це, безумовно, негативно позначається на організації дозвілля селян, насамперед, молоді.
На сесії йшлося і про те, що жителі Мілуватки нібито написали листа до Ю. В.Тимошенко з проханням допомогти в ремонті Будинку культури. Та чи треба чекати допомоги аж з Кабміну? Скоріше за все, цієї допомоги ніколи не буде.
Мілуватчани не перші, хто на неї сподівається. Вже були спроби домогтися підтримки зі столиці. Жителі Верхньої Дуванки бідкалися з того, що пенсії у селян у кілька разів менші, ніж у держслужбовців. Адресувалася ця скарга також у вищу інстанцію БЮТ, зокрема представнику цього блоку у Верховній Раді О. Стешенку. Минуло з тих пір більше року, та з Києва ні слуху, ні духу. Ще один приклад. Понад 400 працівників та ветеранів колишнього локомотивного депо написали листа за тією ж адресою, щоб депо не трансформувалося з локомотивного у моторвагонне. Цим людям надійшло «роз’яснення», що «листа передано міністру транспорту України Й. Вінському, який передав його керівництву «Укрзалізниці». З посади Вінський, як відомо, вже звільнений, і до того ж він покинув БЮТівські лави. З палкого прихильника Ю.Тимошенко він став її опонентом. Чи завершився отой «розгляд», чи, може, й досі лист знаходиться на Кабмінівському «контролі» — про це не знають люди. А депо, нагадаємо, все-таки називається моторвагонним, тож, виходить, що «листування» з Кабміном ніяк не вплинуло на бажання людей.
Так що і звернення жителів Мілуватки, напевне, залишиться без позитивної реакції. Тому й розраховувати слід лише на себе.
На сесії райради було обговорено питання про хід виконання Програми соціального захисту ветеранів війни і праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2008-2011 роки, з проектом якої ознайомив начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації І.Д. Лейріх. Депутати також прийняли рішення з інших питань, винесених на порядок денний сесії районної ради.

“НС”.

Обсудить статью в форумеПроблем немало, але є й чим пишатися

8 серпня на базі Народного дому „Сватова Лучка” зібралися делегації з усіх дошкільних та загальноосвітніх закладів району. До початку роботи конференції в фойє працювала виставка досягнень колективів шкіл і дитячих садочків. Тут можна було знайти цікаву інформацію про життя освітніх закладів Сватівщини, дізнатися, якими творчими напрацюваннями можуть похвалилися педагоги. Слід підкреслити, що виставка зібрала дуже багато відвідувачів. Освітяни ділилися думками, цікавилися досвідом колег.
Безпосередньо свою роботу конференція розпочала о 9-й годині ранку. До роботи в президії було запрошено голову районної ради Ю.М. Гавриленка, міського голову М.О. Шерстюка, начальника відділу освіти І.А. Мазурко, завідуючу райметодкабінетом Н.Д. Пономарьову, голову профспілки прцівників освіти М.І. Кривошею. Вела засідання перший заступник голови райдержадміністрації Л.П. Русанова.
З інформацією стосовно першого питання порядку денного конференції — „Про підсумки підготовки закладів освіти району до нового навчального року” — виступила начальник відділу освіти І.А. Мазурко. Відзначалося, що за результатами комісійної перевірки усі школи і дитячі садочки району готові 1 вересня відкрити свої двері учням та дошкільнятам. Найкраще підготувалися до початку навчального року школи міста, гімназія, дитячий будинок „Надія”, а також Коломийчиська, Райгородська, Свистунівська, Стельмахівська, Нижньодуванська та обидві Містківські школи. Серед дитсадочків визнано найкращими за рівнем підготовки ДНЗ „Малятко”, „Веселка”, „Сонечко”, „Журавка” міста Сватове та садочки сіл Коломийчиха, Новоселівка, Оборотнівка, Містки. Було також названо кращі кабінети, майстерні, спортивні зали, бібліотеки шкіл. Переможці в цих своєрідних номінаціях отримали подарунки.
Сватівська педагогічна родина поповнилася тринадцятьма молодими спеціалістами. Ще вчора вони були студентами, а сьогодні вже — вчителі. Працюватимуть молоді педагоги у таких закладах: ЗОШ №1, ЗОШ №6, ЗОШ №8, ЗОШ І ст. №7, Містківській ЗОШ І-ІІІ ст., Верхньодуванській, Преображенській, Петрівській школах. За традицією молодим педагогам перші керівники міста і району вручили трудові книжки, вітальні листи і подарунки. Потім директори шкіл та голови територіальних громад привітали молодих спеціалістів і прийняли їх до своїх дружних родин.
Після церемонії нагородження слово було надано юним гостям конференції. Своїм безпосереднім, оригінальним і по-дитячому щирим виступом учні ЗОШ І ст. №7 справді порадували усіх присутніх. Діти провели цікаву екскурсію Містом щасливого дитинства.
Далі начальник відділу освіти І.А. Мазурко виступила з доповіддю на тему: „Освіта Сватівщини: стан, проблеми, перспективи”. В майже годинному виступі Ірина Анатоліївна проаналізувала роботу усіх ланок галузі освіти району — дошкільної, загальної середньої та позашкільної.
Серед найактуальніших проблем — демографічна. У сільській місцевості катастрофічно падає рівень дитячого населення. Приміром, у Верхній Дуванці та Ковалівці мешкає по 10 дошкільнят, у Свистунівці — 15, Круглому — 8, Першотравневому — 7. А “первачків” 1 вересня прийшло до школи 287 по району, що на 30 дітей менше, ніж у минулому навчальному році. У Комсомольській та Круглівській школах взагалі не буде першокласників. „Незважаючи на збільшення народжуваності (у 2008 році народилось на 63 немовлят більше, ніж у 2007 році), учнівський контингент у зв’язку з низькою народжуваністю у попередні роки продовжує зменшуватися”, — відзначила доповідач. В 2009-2010 навчальному році на Сватівщині здобуватимуть середню освіту 3850 учнів, що на 100 школярів менше порівняно з минулим роком. Але, незважаючи на проблеми, в районі не ставиться питання про реорганізацію чи закриття шкіл.
Однак пишатися освітянам і школярам є чим. За підсумками державної атестації (проводилася для учнів 4-х, 9-х та 11-х класів) якість знань сватівських школярів становить більше 50%, а це відповідає високому рівню навчальних досягнень. П’ятеро випускників, які брали участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, отримали найвищу оцінку — 12 балів — з одного предмету. Це Єлизавета Тарануха, Катерина Прищепа, Юлія Кашура, Віталій Одинцов та Вікторія Рудич.
У минулому навчальному році своїми особливими здобутками порадували учасники предметних олімпіад. Найбільш значущі перемоги здобули: учениця ЗОШ №2 Наталія Саяпіна, гімназисти Надія Гордієнко та Сергій Батарчук. Гарними результатами можуть похвалитися і юні спортсмени району. Вони стали призерами змагань різних рівнів. Загалом у новому навчальному році педагоги продовжать працювати у напрямку патріотичного виховання, над програмами здоров’язберігаючих методик, розвитку творчих навичок у дітей тощо.
В обговоренні доповіді начальника відділу освіти взяли участь: директор вечірньої школи Л.В. Богунова, вчитель ЗОШ №8 Т.К. Гогіна, директор гімназії Л.О. Кривошея, директор ЗОШ №8 Т.І. Королько. Вони поділилися своїм досвідом, розповіли про деякі творчі напрацювання, висловили думки стосовно стану сучасної освіти.
Відбулося також нагородження педагогічних працівників. Після закриття серпневої педконференції відбулися засідання методичних об’єднань.

Юлія ЩЕРБАК.

Обсудить статью в форумеПускай наш город — не столица, Зато знакомы здесь все лица

Автовокзал вступил в строй
Сватово — город, имеющий богатую историю, традиции, славный многими людьми, добившимися успехов в различных сферах жизни. 5 сентября отмечался День города, которому в этом году исполнилось 349 лет. В связи с праздником в райцентре проводились различные мероприятия.
И начались они с открытия на площади Привокзальной нового автовокзала. События этого сватовчане ожидали давно, и потому с интересом наблюдали за проведением торжества. Собравшихся тепло приветствовали председатель районного совета Ю. Гавриленко, заместитель главы райгосадминистрации В. Мормуль, городской голова Н. Шерстюк, генеральный директор регионального объединения автобусных станций И. Исаев. Была торжественно перерезана у входа красная ленточка, после чего все желающие могли зайти в помещение автовокзала, осмотреть его, а при необходимости и приобрести билет на автобус. Первым пассажиром после открытия новой автостанции стал А. Зиновьев, который приобрел билет до Меловатки.

Победителю — 1000 гривен
Сразу после обеда события перенеслись на стадион «Нива», где прошел спортивный праздник. Начался он с выставки собак, которая вызвала живой интерес у зрителей. После этого состоялся футбольный матч на Суперкубок городского головы между командами моторвагонного депо и ЗАО «Сватовское масло». Игра проходила при довольно заметном превосходстве деповчан. Уже к исходу первого тайма они провели три «сухих» мяча в ворота соперников. Во втором тайме железнодорожники продолжали владеть инициативой и под конец игры забили еще один гол (результат мог быть еще большим, но вратарь заводчан в одном из эпизодов отразил пенальти). В итоге 4:0 в пользу команды моторвагонного депо, которой и был вручен Суперкубок.
Далее зрителей ожидали весьма увлекательные «Богатырские игры», в которых приняли участие крепкие парни В. Муштаев, Д. Матвеев, Н. Наконечный, Е. Андреященко, Р. Сверчук. Они соревновались в таких видах как «Перетягивание автомобиля «Газель», «Перекатывание тракторного колеса», «Поднятие штанги», «Бросание колоды на расстояние», «Перенесение тяжести на расстояние», «Перенесение воды половниками». В результате захватывающей борьбы, которая никого не оставила ранводушным, первое место занял Н. Наконечный, на втором — Е. Андреященко, на третьем — Д. Матвеев. Думаю, интересно читателям будет узнать и то, что победитель «Богатырских игр» получил в награду 1000 грн., второй призер — 800, третий — 600, два остальных участника — по 300 грн.
Во время спортивного праздника сватовчане с интересом наблюдали также за выступлениями участников художественной самодеятельности, которые порадовали песнями и танцами. .

Награды — достойным
Вечерняя программа проведения Дня города тоже включала в себя немало интересного. В сквере им. Титова были проведены детская музыкально-развлекательная программа «В гостях у сказочных героев», «Караоке по-сватовски», выставка детских рисунков и фотографий, «Вечер вальса» (играл духовой оркестр).
В 19 часов на концертную сцену на площади Советской поднялись председатель райсовета Ю. Гавриленко, глава райгосадминистрации В. Мормуль, городской голова Н. Шерстюк, которые сердечно поздравили земляков с праздником.
За большую работу по развитию города звание «Почетный гражданин Сватово» было недавно присвоено мэру Н. Шерстюку. Соответствующее решение сессии горсовета было зачитано на празднике и вручено Николаю Емельяновичу удостоверение.
Почетным знаком «За заслуги перед городом Сватово» были награждены ветеран Великой Отечественной войны С. Радомский, архимандрит Захарий, директор КП «Сватовотепло» В. Данильченко, предприниматель Л. Ковалева, главный редактор газеты «Новини Сватівщини» С. Кривонос, председатель квартального комитета К. Костюченко, ветеран педагогического труда А. Охримчук, руководитель агрофирмы «Слобожанская» Л. Полякова, краевед В. Прынь, предприниматель И. Саяпин, руководитель ЗАО «Сватовское масло» А. Таранов, художественный руководитель ансамбля «Пролісок» Т. Федоровская.
Во время праздника были отмечены также молодые супружеские пары, родители новорожденных, пары, отметившие “золотую” и “серебряную” свадьбы, лучшие председатели квартальных комитетов, лучшие работники КП “Сватовеблагоустрій”, коллективы, добившиеся наилучших показателей по благоустройству территорий. Были также подведены итоги конкурса “Мисс сватовчанка-2009”.
Награждение лучших сопровождалось выступлениями местных мастеров сцены. А по окончании официальной части прекрасный концерт подарил зрителям ансамбль “Легенда” Луганской областной филармонии. Потом присутствующих ожидали праздничный фейерверк, развлекательная дискотека.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика