Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеКоли даватимуть пенсію?

Головним завданням у 2009 році є забезпечення стабільності пенсійних виплат та підвищення якості обслуговування пенсіонерів.
Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія повинна виплачуватися щомісяця не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія. З метою збереження стабільності виплат та недопущення порушення строків виплати передбачено встановити та зафіксувати чіткі терміни виплат.
При цьому передбачена черговість виплати пенсій:
- інваліди війни;
- учасники бойових дій;
- члени сімей загиблих військовослужбовців;
- одержувачі пенсій у зв'язку із втратою годувальника та інваліди;
- непрацюючі пенсіонери за віком;
- працюючі пенсіонери.
Пенсіонерам, які одержують пенсії через підприємства поштового зв'язку, дати виплат зараз встановлені 2-го або 15 числа, одержуватимуть пенсії відповідно 4-го або 17-го числа.
Для 2 тис. пенсіонерів, які одержують пенсії через установи банків, пропонується встановити виплати пенсій пропорційно у період з 4-го по 24 - те число. Кожному пенсіонеру буде надіслано письмове повідомлення про дату виплати пенсії, в якому кожний пенсіонер також матиме змогу ознайомитися з переліком своїх прав у відносинах з пенсійним фондом.
З ЗО жовтня поточного року у пенсійному фонді працює контакт-центр. Усі, кого турбують питання пенсійного забезпечення, сплати пенсійних внесків або персоніфікованого обліку можуть телефонувати за номером 8-800-503-7-530 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні). У другій половині січня 2009 року практично в усіх управліннях Пенсійного фонду України буде завершено встановлення інформаційних кіосків, в яких за допомогою пластикового пенсійного посвідчення або свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування можна одержати інформацію про:
- нарахування та виплату пенсій;
- індивідуальну інформацію з системи персоніфікованого обліку;
- довідкову інформацію щодо призначення пенсій та прийому громадян в органах Пенсійного фонду.

Адміністрація управління ПФУ в Сватівському районі


Обсудить статью в форумеНе здамо село без «бою»

На порядку денному колеги райдержадміністрації було питання про колективні трудові договори. Ситуацію щодо трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки і працюючих в агроформуваниях було обговорено і після цього прийнято відповідне розпорядження, з текстом якого можна ознайомитися в суботньому номері «СВ». Гадаємо, читачам буде цікаво дізнатися, про що йшлося у виступ голови профспілки селян, який подано на цій сторінці, бо справа стосується кожного.
За період з 1 серпня 2008 року з підприємств АПК звернулися за допомогою по безробіттю до Сватівського районного ЦЗН 318 громадян. Відбуваються звільнення найманих працівників і в інших сферах господарської діяльності. Тому слід очікувати, напевно, погіршення ситуації з фінансуванням державою витрат на допомогу по безробіттю.
Продумувати та реалізовувати в районі заходи по подоланню кризових явищ потрібно не тільки в економіці, айв сфері соціального захисту населення, не чекаючи готових рецептів «зверху». «Верхам», як ми спостерігаємо, не до нас.
Вважаємо, що на даний час питання соціального захисту найманих працівників, збереження робочих місць на виробництві потребують посилення контролю за дотриманням роботодавцями вимог діючого законодавства України.
Сватівський район серед найбільших в області за площею сільськогосподарських угідь і має не найгірші (грунти) землі, а заробітна плата селян чомусь найнижча в області.
Чи не одна з причин цього те, що із 75 агроформувань, які постійно використовують найманих працівників, мають укладені та зареєстровані колективні договори між роботодавцем та трудовим колективом тільки 10? Якраз через колективні договори передбачено законодавством регулювання взаємовідносин роботодавця та найманих працівників, у виробничо-економічній та соціальній сферах. Чомусь у нашому районі, як свідчать факт, цих вимог законодавства дотримуються тільки одиниці. Зареєстровані в райдержадміністрації колективні договори здебільшого існують тільки на папері, формально.
Обов'язкова для включення вимога ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», ст. 42 цього Закону навіть не внесені до існуючих договорів і не виконуються на території району.
Тому не дивно, що роками в агроформуваннях знаходяться не перераховані профспілці, але вирахувані із зарплати працівників профспілкові внески, не здійснюються перерахування роботодавців на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу в межах, передбачених Законом та колективними договорами. А це - сотні тисяч гривень, на які не надана соціальна допомога працівникам АПК, не оздоровлювалися працівники та їх діти, не фінансувалися культурно-масові та спортивні заходи, не надавалася допомога на лікування, преміювання, заохочення кращих працівників, тощо.
Ці дії та бездіяльність роботодавців, напевно, можна розцінювати, як грубе порушення Закону України «Про професійні спілки...» або «умисне перешкоджання законній діяльності профспілок».
Існуючі колективні договори не обговорювались та здебільшого не затверджувалися на загальних зборах трудових колективів, а після їх реєстрації, ніхто із сторін договору не звітував перед трудовим колективом та не контролював хід виконання договору, як це передбачено законодавством та самим договором.
Можливо, це когось і влаштовувало, але, напевно, не найманих працівників.
Зрозуміло, що вищевказані недотримання законодавства з'явилися не сьогодні, а багато раніше. Не можу не відзначити того факту, що після інформування перших керівників району з приводу попереднього, поверхового ознайомлення та вивчення стану справ щодо колективних договорів в агроформуваннях району, а також про причини послаблення роботи профспілки працівників АПК, я відчув зацікавленість керівників та бажання навести лад у цій, важливій для людей, справі. Повноважень достатньо, як у голови райдержадміністрації, так і в голови районної ради.
Впевнений, що жоден керівник агроформування не ставився б так до питання про колективні договори, якби відчував та знав про свою персональну відповідальність перед Законом за ухилення, не забезпечення роботи комісії з представників сторін щодо укладання, внесення змін чи доповнень до колективного договору, ненадання інформації для здійснення контролю за виконанням колективного договору.
Не в покаранні справа. Я навів приклади для того, щоб роботодавці задумалися та зрозуміли важливість дотримання законодавства, в тому числі і з приводу наявності взаємоузгоджених колективних договорів та їх виконання.
Соціальна спрямованість колдоговору здебільшого роботодавцю не до вподоби, бо він є приватним власником, а не керівником підприємства державної чи колективної власності. Але при добре продуманих умовах та конкретному змісту колдоговору, далекоглядному господарю є над чим задуматися на перспективу. Можливо, що вимогою Міжнародного Валютного Фонду стане продаж землі сільськогосподарського призначення, і, напевно, є на неї покупці з переповненими гаманцями. Я не впевнений, що наші місцеві сільські роботодавці, навіть ті, що мають щорічно мільйонні статки, зможуть легко придбати землю, яку зараз орендують та обробляють. Знайдуться інші, які запропонують селянам більше.
Але ми з Вами повинні в першу чергу підтримувати свого, місцевого товаровиробника, який реально вже зараз допомагає утримувати школи, дитсадки, лікарні, клуби, приймає участь у вирішенні ряду інших соціальних (проблем) питань.
Правильність таких дій підтверджує життя. Вже зараз, порівнюючи та реально оцінюючи вклад у соціальну сферу могутнього підприємства «Нібулон» і місцевих агроформувань, можна впевнено визначити, що благодійність господаря «Нібулону» закінчується головним чином ближче до столиці і дуже незначна на Сватівщині. Тому, чому б не вивчити та напрацювати питання внесення до колективних договорів агроформувань пунктів, якими надати вже зараз в земельних відносинах перевагу місцевим товаровиробникам. Можливо варто подумати й за окрему угоду з цього приводу між райдержадміністрацією та громадською організацією «Рада сільгосптоваровиробників», яку очолює Борзило О.І. - керівник АФ «Гончарівська».
ПрофспілкапрацівниківАПКзацікавлена в покращенні цієї роботи, але для її цілеспрямованості та ефективності необхідні спільні зусилля, в тому числі і сприяння відновленню належної роботи первинних профспілкових організацій агроформувань на місцях.
Висловлюю прохання до керівників агроформувань переглянути своє відношення до існування профспілок. Ми налаштовані співпрацювати з усіма гілками влади, громадськими організаціями для вирішення проблем, як роботодавців, так і всіх працівників сільськогосподарського виробництва.
Можливо, ми звикли до того, як в роки незалежності профспілка АПК не потрібна була, щоб не заважала «без бою» зруйнувати та знищити село, розподілити майно «по тихому»? Результати наяву - масове безробіття селян, зруйновані тваринницькі ферми, пусті будинки, закриті дитсадки, холодні аварійні будинки культури і т.д.
Село промовчало, мовчить і зараз, не захищаючи ні роботодавця, ні найманого робітника. Пагубність такого мовчання на кінець проаналізували і на рівні ЦК профспілки АПК.
Нещодавно змінено керівництво профспілки АПК на рівні держави, проводяться заходи по заміні та зміцненню апаратів обкомів профспілки. Але щодо робити на місцях, потрібно вирішувати нам самим. Якщо потрібна в районі профспілкова організація для постановки перед владою всіх рівнів проблемних питань та для сприяння їх вирішенню, ми повинні бути згуртованими, сильними.
Рахуються та поважають тільки сильних і згуртованих - це довело життя.
Насамкінець хочу додати, що особисто я планував не виносити одразу на загал вищевказані проблеми та непорозуміння, а обговорити їх індивідуально, з кожним роботодавцем за участі керівників району, голів територіальних громад, щоб більш конкретно визначитися з подальшими діями. З цієї причини я не згадав жодного прізвища ні роботодавців, ні відповідальних офіційних представників владних структур, а відмітив тільки окремі факти та висловив певне бачення подальшої роботи з цього приводу.
Маю надію, що ми спільними зусиллями знайдемо шляхи вирішення існуючих проблем в інтересах всіх зацікавлених сторін.

В'ячеслав Волков,
голова Сватівського райкому профспілки працівників АПК

Обсудить статью в форумеДешевых теплых слов не бывает

Еще несколько лет тому назад в новогодние дни у почтальонов была двойная нагрузка. Ведь новогодние открытки были непременным атрибутом наступающего года. И хотя почтовые картинки стоили недорого, их ценность заключалась в другом. Несколько теплых слов, направленных в конкретный адрес, были своеобразным преддверием в самый любимый праздник многих граждан нашей страны.
Новогодние открытки еще встречаются и сегодня, но уже значительно реже. Это своеобразный архаизм. Более модно прислать СМС-ку со стандартным текстом для всех своих знакомых или позвонить по телефону (хоть по стационарному, хоть по мобильному). А еще есть и электронная почта.
А что сделаешь, ускоряется ритм жизни, а вместе с ним и способы передачи информации, в том числе и поздравительной. По форме ничего не меняется. Ведь поздравлять-то люди других не перестали. А вот, по сути... Поздравление теряет первозданность, теплоту, степень искренности, доверительности.
Потому, пускай и архаично, но все же, как приятно было редакции газеты «Сватовские ведомости» получить накануне Нового года поздравления-открытки и письма-поздравления своих читателей. Они излучают неподкупную искренность и доброжелательность. Ведь это письма и открытки, авторы которых не рассчитывали на то, что их слова попадут в печать, они адресовались только журналистам. И эти искренние строчки не для того, чтобы завоевать чью-то благосклонность или рассчитывать на ответную реакцию. Они просто от чистого сердца. А если учесть то, что в наше время даже родные люди не всегда находят время и возможность поздравить с праздниками один одного, то вдвойне приятно: за мирской суетой не забыли о простой, даже не от власти, газете.
Хочу, чтобы меня читатели поняли правильно: дело не в том, что журналисты «СВ» такие хорошие, и им надо за это давать медали. Мы говорим совсем о другом: души наших людей не очерствели. Они еще не разучились мыслить, рассуждать, анализировать, и в конце - концов, мечтать и замечать праздники. И поздравительные открытки в «СВ»- это только повод лишний раз сказать об этом. А свидетельство выше сказанного - это письма читателей, которые постоянно печатаются в нашей газете.
Анализируя читательскую почту за три года существования газеты, нужно сказать, что гражданская позиция наших читателей очень укрепилась. Сегодня они уже не просто «споглядатели» происходящего, они не только говорят о многих откровенно-трепещущих темах, а даже пытаются влиять на ситуацию.
Вот хотя бы наши постоянные авторы Н. Тишаков, Н. Матвиевский, Ю. Любченко. От робких поисков правды на страницах нашей газеты они пришли к открытию общественной организации, которая действует в рамках Всеукраинской. Называется она «Антикриминальный выбор». Теперь они не только теоретически, но и практически помогают сватовчанам.
Как тут не вспомнить истинного борца с коммунальными службами Василия Михайловича Цикало (его справедливые публикации прямо-таки доводили до белого каления коммунальщиков и представителей городских властей). Более того, такие, как В. Цикало, С.Долженко (тоже наш автор) и другие отстаивали нарушение своих прав в суде. А все начиналось с публикаций в»СВ»...
А статьи ветерана войны и труда И.Н. Кубаткиной просто заставили многих «от власти» вспомнить о проблемах людей, прошедших войну, испытавших на себе нелегкие трудовые тягости послевоенного периода. Всегда принципиальную позицию занимал в жизни и в газетных публикациях бывший член президиума районной ветеранской организации В.И. Мацюк. И пускай после этого «подлабузники» к власти вывели достойного ветерана из членов президиума, от этого авторитет уважаемого человека не убавился. Ведь он так и остался несгибаемым Владимиром Ивановичем, в отличие от многих бесхребетных.
Председатель Нижнедуванского постсовета уж больно обижался на «СВ» за публикацию писем жительницы поселка Надежды Егоровны Балабы. А все потому, что не дает она покоя самому председателю. Й не только о своих проблемах печется Н. Балаба, все больше ее волнуют проблемы своих односельчан, которые часто можно решить на месте. Но вот за правдой, к сожалению. Надежде Егоровне часто приходится ездить в район.
Активизировались и партийцы района. Часто своими мыслями, и надо сказать очень смело, потому что не всегда это нравилось другим читателям, делились на страницах «СВ» коммунист из с. Меловатки И. Денесенко и сватовский бютовец Н. Гриценко. А от оппонента последнего - читательницы с. Рудовки Л. Чельцовой - и нам, журналистам, уж больно часто перепадало «на орехи». Но мы говорили, и еще раз повторяем, что не собираемся приватизировать право на абсолютно правильное мнение. Право на собственное мнение мы уважали, и будем уважать всегда, а иначе, какой смысл в существовании нашей газеты?
Особая благодарность нашему внештатному корреспонденту из с. Гончаровки Василию Емельяновичу Пономаренко. Это человек-патриот родного края, который бережливо относится к каждой странице истории своего села. Талант рассказчика и умение достучаться к современникам - это не отнять у Василия Емельяновича. Поэтому его публикации всегда с особым интересом воспринимаются читателями.
Постоянные авторы рубрики «Вірші від народу» радуют и журналистов, и читателей своим творчеством. Надеемся и в 2009-м наслаждаться поэзией, которую дарят О. Фоменко, Е. Балаба, Н. Твердохлеб, О. Верещака, Ю. Диброва, В. Крыжний, А. Волошина, Е. Старокожева, Алекс и другие поэты. Список наших активных читателей можно, наверное, продолжать очень долго. Среди них и - Александр Звягольский, Петр Дибров, Виталий Мезин и многие другие.
Они, скорее, наши соавторы, потому что не только высказывают свое мнение, а и призывают других задумываться над тем, что происходит в жизни. Очередной год подошел к завершению. Мы благодарим всех наших читателей: и тех, которые делятся своими мыслями, и тех, которые предпочитают анализировать прочитанное самостоятельно. Спасибо и за телефонные звонки. Часто люди звонят узнать какие-то мелочи (к примеру, как дать объявление и какая цена подписки), а из этого получается интересное общение. Спасибо и тем, кто целенаправленно звонит с какими-то вопросами. Главное, что читатель - небезразличен, а как он об этом скажет тем, кто газету делает, не имеет значения.
Спасибо коллегам-предпринимателям, которые сотрудничали с газетой на протяжение года.
Огромное спасибо работникам почты за их нелегкий труд!
Отдельная благодарность службам и учреждениям, органам власти, которые безо всяких проблем и отговорок шли навстречу и помогали находить ответы на вопросы читателей. Начиная с Нового года, каждый выпуск газеты «СВ» будет отправляться в Секретариат Президента, Кабинет министров и в Государственную судебную администрацию Украины. Надеемся, это поможет тем, кто обращается в газету.
Низкий поклон нашим семьям, родным и близким за поддержку и понимание.
В «СВ» пришли поздравления не только от людей, которые печатались в газете или знакомы с журналистами. Есть и незнакомые фамилии, но слова, написанные в открытках, очень теплые, за что искренне благодарим наших читателей.
Хотим поблагодарить и тех читателей, которые в силу каких-то обстоятельств в следующем году не выбрали наше издание. Все равно вы были какой-то период с нами, а значит, имеете представление о нашей газете, а потому у нас остается надежда, что вы всегда (с любого месяца) сможете вернуться в ряды наших читателей.
Перед сватовчанами коллектив «СВ» может смело отчитаться: обязательства, которые журналисты «СВ» взяли на себя в 2008-м году, выполнены.
А закончить этот материал хочется такими же теплыми и искренними словами, которые газете и журналистам адресовали наши читатели. Поздравляя с Новым годом, хотим пожелать всем мира, добра, света, надежд, которые всегда сбываются. Пусть все кризисы обходят нас стороной, а день наступивший подарит стабильность и уверенность!

Редактор газеты «Сватовские ведомости»
Елена Рагра

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика