Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеСесія, яка була, але не відбулася

Сесія районної ради, що мала відбутися минулого тижня, не відбулася. Хоча її відкрили, як і належить, з гімном, з оголошенням порядку денного. А закрили уже за годину, хоча жодного питання порядку денного не було розглянуто.

Нарешті ключі від «Швидкої» віддали Д. Вінтоняку

Відкриваючи сесію, голова районної ради Ю. Гавриленко звернувся до депутатів з проханням працювати активно і в темпі. На чотирнадцяту годину того ж дня все районне керівництво мало прибути на зустріч із заступником голови Партії Регіонів О. Єфремовим, де начебто повинні «розставитися всі крапки над і». Спочатку мало хто з депутатів, а тим більше із запрошених, звернув на сказане. Які крапки, над якою «і»?
Тим більше, що початок сесії ніякого шторму не обіцяв. Юрій Миколайович вручив ключі від нового автомобіля «Швидка допомога» головному лікарю РТМО Д. Вінтоняку. Нарешті це таки сталося, а то поговорювали, що новий транспорт уже давно чекав старту своєї роботи. Але наше місцеве керівництво полюбляє перерізати стрічки чи вручати ключі при високих керівниках. Мабуть, і цього разу чекали, та не дочекалися, от і вирішили обмежитися сесійним загалом. Хоча і при цьому Юрій Миколайович, вручаючи ключі, так запросто, по-домашньому відверто, повідав залу: «Хоча про це й не можна говорити, але це була ініціатива Партії Регіонів».

Заява 19-тьох
За порядок денний проголодувати не встигли, слова попрохала депутат від Партії Регіонів, заступник голови райдержадміністрації Людмила Русанова. Вона зачитала заяву, під-писану 19 депутатами райради. Суть заяви в тому, аби в порядок денний сесії було поставлене пи-тання про зняття Миколи Прийми з посади голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. Депутати вважають, що Микола Володимирович переступив поріг депутатських етичних норм , коли звернувся до міліції з заявою на колегу по фракції, депутата рай-ради і голову райдержадміністрації В. Мормуля. У заяві Микола Володимирович звинуватив Мормуля у погрозі фізичної розправи. Міліція розглядала цю справу і прийшла до висновку, що звинувачення - безпідставні. А інформація, між тим, про заяву голови комісії розійшлася по району досить швидко, набула нездорових тлумачень. Тому обурені депутати вважають таку поведінку свого колеги Прийми негідною, а ще такою, котра вн9сить деструктив у роботу районної ради взагалі.

Витрусив сміття з хати
Отож, після оголошення заяви 19-тьох, яка, безумовно, викликала реакцію у залі, всі сподівалися, що питання буде внесене до порядку денного, депутати висловляться, про-голосують - і все. Одначе так не трапилося. У відверту «позу» став голова районної ради Ю. М. Гавриленко. Він зазначив, що депутатам не слід поспішати з висновками. Спочатку він говорив про те, що як можна розглядати питання, коли самого Прийми на сесії немає. На це обурилися де-путати, мовляв, на президії Микола Володимирович був присутнім, а на сесію не прийшов. Юрій Миколайович закликав депутатів до милосердя, мовляв, ви ж бачили, у якому стані він був. Залу залишалося лише здогадуватися, що, мабуть, депутат Прийма захворів.
Спочатку Ю. Гавриленко лукавив і говорив, що не знав, що подібне питання буде розглядатися на сесії. Але ця маленька неправда голови розкрилася тоді, коли він став читати сесії «випадково захоплену» стенограму того засідання президії райради, на якому буцімто і прозвучала погроза Мормуля Приймі. З того папірця вилилося чималенько інформації, якої б не варто було розголошувати першому керівнику. У народі про таке кажуть - винесли сміття з хати. Гавриленко смакував фразами, якими обмінювалися учасники засідання президії районної ради. Але зрозуміти їх, вирвані з контексту, було нелегко. З зачитаного ясно, що Прийма активно вів словесну перепалку і з Мормулем, і з іншими депутатами. І врешті, серед іншого й прозвучала та злощасна фраза Мормуля про те, щоб Микола Володимирович краще сидів би на своїй вулиці Садовій і не заважав працювати. Саме її пізніше у заяві до міліції і трактував Прийма, як загрозу фізичної розправи.
Дочитавши стенограму, Юрій Миколайович з виглядом переможця навіть у висновках міліціонерів засумнівався. Мовляв, не все досконально вивчено. А депутати знову взялися за своє. Мовляв, третина складу депутатського корпусу вимагає поставити питання на голосування, то у голови немає підстав відмовляти. Але заступник голови Т. Бервено знайшла формальності, за якими можна і відмовити. Вона заявила, що питання розгляда-ються тоді, коли вони термінові, а порушене питання не є терміновим.

Як Прийма утік від Надолі
Активно на своєму виступі настоював депутат від соцпартії Борис Надоля. Він категорично був налаштований на те, що питання зняття з посади Прийми - термінове. «Поведінка Миколи Володимировича, як голови комісії, уже давно турбує депутатів», - заявив Борис Федорович. Він повідав історію про те, як М. Прийма пропонував зняти з посади завідуючу райвно за результатами перевірки КРУ, мовляв, нею привласнювалися великі суми грошей. «Коли я попрохав голову надати мені ті результати перевірки, - говорив Б. Надоля, - то М. Прийма зухвало в цьому відмо-вив». Б. Надолі довелося звертатися за дозволом на ці документи аж до самого Ю. Гавриленка. А коли депутат від соцпартії ознайомився з результатами, то побачив, що вони просто трактувалися Миколою Володимировичем по-іншому. Були порушення з перерозподілом грошей у зв'язку з тендерними питаннями, але вони викликані тим, що діти могли залишитися без харчування. А це дуже далеко від привласнення коштів.
Борис Федорович повідав і про те, що Микола Володимирович сам вдавався до погроз. Зокрема, і допитливому Надолі перепадало. Одного разу голова комісії Прийма так і сказав: «Ось залишишся після засідання, - я тобі покажу». «Я залишився, - розповів Надоля, - але Прийма утік».

Говорив і Борзило, та Гавриленко не здавався
Дуже категоричним був і депутат від Народного блоку Литвина О. Борзило. Він сказав, що з боку М. Прийми не треба було так вчиняти. На думку Олексія Борзила, є депутатський корпус, є постійні комісії, а тому треба було обговорити всі, навіть конфліктні, ситуації спочатку серед самих депутатів. «Можливо б, ми і підтримали Прийму, і чимало б сказали Мор-мулю, - говорив О. Борзило. - А бігти з заявою до міліції - тільки працювати на розвал». Він пропонував все ж внести в порядок денний порушене питання. Тим більше, що мова йде лише про посаду голови комісії. Ніхто не збирається виводити Миколу Володимировича з комісії, він продовжить там же працювати, але без лаврів голови.
Одначе ці виступи не вплинули на голову райради. Завжди показно м'який, на тому засіданні Юрій Миколайович демонстрував непохитну міць. «Микола Володимирович економічно грамотний спеціаліст, активний депутат» - доводив голова і не «здавався».

Мормулю сказали, що він — «зелений»
Врешті взяв слово і сам В. Мормуль. Він спитав у Тетяни Бервено, чи вистачить у неї мужності підтвердити слова Прийми, свідком яких вона була. Тетяна Василівна не спростувала і не підтвердила того, щодалі розповів Володимир Мормуль. Вона просто мужньо промовчала. Після того, як заява була подана до міліції, В. Мормуль запитав у М. Прийми: «Навіщо ви це зробили?»
А відповідь послідувала така: «Ти - молодий, зелений, а я - мудрий, от і хотів тебе провчити». Така поведінка Миколи Володимировича, на думку В. Мормуля, простежувалася в усьому. Прийма вважає, що має право на абсолютну істину у багатьох питаннях. Особливо гостра дискусія у нього була з Мормулем стосовно будівництва басейну. Микола Володимирович не тільки був особисто проти цього, а намагався схилити ставити палки в колеса й інших. Саме з цього, на думку голови, і почали рости ноги подальших подій.
До речі, 125 тис. грн., за які все ж проголосували депутати на попередній сесії, для виготовлення документації на будівництво басейну, знову згадували. Щось там тепер «не сти-кується» у казначействі. Ю. Гавриленко сказав, що він не проти будівництва басейну, але за те, щоб усе було законно, а не «бандитськими методами».
Депутат від Партії Регіонів В. Честних попрохав розшифрувати, які «бандитські методи» має на увазі Юрій Миколайович. Голова райради довгенько виправдовувався, прохав не чіплятися за слова, і врешті сформулював свою думку так: «Ну, я сказав «бандитські методи», а мав на увазі незаконні».
Виступаючи перед депутатами, В. Мормуль сказав, що йому відомо: коли у нас працювало обласне КРУ, пан Прийма особливо прохав прискіпливо перевірити відділ освіти райдержадміністрації та міську раду. Навіщо це потрібно було депутату, В. Мормуль не знає, хоча здогадується: аби знову продемонструвати свою впливовість.

«Бачте, тут немає про вас!»
Від всіх цих аргументів з боку депутатів пану голові райради було відбиватися нелегко. Тим більше, видно було з реакції депутатів, що тих 19, котрі підписали заяву, ладні підтримати і деякі інші депутати. Сил відбиватися у голови уже не вистачило і він вирішив піти в атаку. «Чому ви не демонстрували такої єдності, коли на минулій сесії йшла мова про з'їзд нашої партії у Сєвєродонецьку?», - випалив голова бунтівникам.
А бунтівники і собі розпалилися. На трибуну зійшла керівник депутатської фракції Партії Регіонів Людмила Русанова і зробила ще одну заяву. Виявляється днем раніше у області проводився семінар, на який було запрошено і її, як керівника фракції. Телефонограма прийшла на райраду, але ніхто її не передав адресату. Людмилі Павлівні зателефонували з області уже перед початком семінару, з претензією: чому вона не прибула на захід. Що мала сказати жінка, коли вона ні сном, ні духом про той семінар не знала. Коли ж стала з'ясовувати, то довідалась, що на семінар на рай-радівській машині «покотив» депутат від Компартії Віталій Принь.
Гавриленко відбивався: він начебто не знав про телефонограму, і не знав, чи справді туди викликали і Русанову. Вирішили все з'ясувати на місці і послали «гінця» за телефонограмою. Коли її принесли, Юрій Миколайович став читати: «Запрошуємо на семінар керівників двох найбільш чисельних і впливових фракцій». При цьому він зробив здивований вигляд і запитав у Русанової: «Бачте, тут немає про вас». На це голосно відреагував зал: «Як - немає?». І завис розлогий сміх. Бо й справді кумедно: як можна було голові райради не зрозуміти, що фракція Партії Регіонів, котра налічує 20 чоловік, є в районі найчисельнішою і найвпливовішою (до речі, і сам Гавриленко пройшов за списком цієї партії). Та Юрій Миколайович вирішив добровільно віддати пальму першості у справі впливовості комуністу Приню. От тобі і партійна честь! У Сватовому вона настільки розмита, що тут дружити партійне не можуть, тут дружать проти когось або за когось, незалежно, під якими прапорами. Чисто сватівський менталітет.
Словом, сесія зайшла уже в ту стадію, коли важко було розібратися, з чого воно все почалося і чим має закінчитися.
І тут обізвався найпоміркованіший депутат від блоку «Не так!» Сергій Кривоніс. Можливо трохи іншими словами, але суть його виступу звелася до такого: не так все йде, не так варто вирішувати питання, тому давайте перенесемо сесію. Перед такою мудрістю Сергія Івановича не зміг встояти навіть непохитний Гавриленко. Голова поставив питання на голосування, і його всі підтримали.
Гімн прозвучав тоді, коли частина депутатів спішно покинула зал, а ті, що залишилися, законослухняне стали у шанобливу позу...
Сесія закінчилася, так по суті, і не розпочавшись. А все районне керівництво поїхало на зустріч із заступником керівника Партії Регіонів Олександром Єфремовим.

Замість епілога
Коментували побачене й почуте, всі хто був на сесії, що не відбулася, кожен по-своєму. Одні казали, що Гавриленко давно вів війну за впливовість з молодим перспективним Мормулем, і його намагання відстояти Прийму, є лише відкритим виходом на стежку війни. «Чи він не розуміє, що прийшов уже час молодих людей і пора їм дорогу вступати», - дивувалися одні. Інші казали, що Прийма виконував замовлення Гавриленка. Комусь не подобалася непоступливість Мормуля. Мовляв, не слід було звертати увагу на заяву Прийми. Дехто висловлювався взагалі про спеціально штучно створений скандал, а от для чого - це загадка. Можливо розрахунок такий: одна частина населення підтримає Мормуля, інша - Гавриленка. У сумі - однаково виграє одна й та ж сама політична сила...
Але багато сходилися в одному: сватівська коаліція розвалилася (принаймні, візуально так здається) швидше за столичну. Знову згадували вітання Гавриленка, коли призначили на посаду Мормуля: «С днем победы!». «Победа» залишилася десь там, у минулому... Шукати її сватівські керманичі поїхали до Єфремова. А що той може їм сказати? Тут і здогадатися не важко. Єднайтесь, браття! Хіба йому там легко з висоти свого крісла буде розібратися у справах на низах. І справи ті - не тоненька книжечка, а цілі томи, тим більше, коли це стосується людей, які роками відчували себе воротилами справ сватівських. Та люди у нас не такі дурні, як інколи про них думають керманичі. Сватівчан турбує, чи особисті сварки нинішнього керівництво не приведуть до влади третю силу, яка стоїть осторонь і стікає слинкою, сподіваючись встрибнути у владне крісло?
Якщо так станеться, то пожалкують всі. І Гавриленко, і Мормуль, і Шерстюк, який на сесії ні словом не обмовився, хоча саме він є керівником райорганізації партії, що привела до влади їх усіх. А головне, страждатимуть ті сватівчани, які сьогодні відчувають ностальгію за залізним кулаком. Та і взагалі, все це мащування старих облич в нових владних колодах не змінить ситуації. Потрібен притік свіжих ідей, нових підходів та, говорячи взагалі, нових молодих незаангажованих провідників сватівського життя.

Олена Рагра


Обсудить статью в форуме

Беденка знову вернули в директорське крісло

В попередньому номері «СВ» було опубліковано матеріал про акцію протесту сватівських підприємців проти політики міської ради стосовно комунального підприємства "Сватівський міський ринок". Його збиралися ліквідувати і створити нове. І ця обставина, і багато інших претензій до міської влади, змусили торговий люд ринку взяти в облогу міську раду. Акція носила мирний характер, хоча вимоги підприємців були досить рішучі. Протестанти змусили депутатський корпус на чолі з мером міста розглянути їхні вимоги і прийняти відповідні рішення.
Результатом компромісних дій було створення комісії з депутатів та підприємців, яка мала б визначити ситуацію на ринку, все детально обстеживши і перевіривши.
17 квітня відбулася позачергова сесія міської ради, на якій згадана комісія звітувала. Після обговорення результатів перевірки, міськрада ухвалила ряд рішень. Серед них - поновити на посаді директора МП "Сватівський міський ринок" І. Беденка (на попередній сесії було прийнято рішення про його відсторонення від посади). Комісія вважає недоцільним звільнення І. Беденка до закінчення будівництва торгових модулів. Мовляв, він починав, то нехай закінчує.
Створено ряд комісій: по розв'язанню проблеми закінчення будівництва торгових модулів, по підготовці проектів регуляторних актів та інші. Вирішено внести ряд змін до статуту ринку. А ще вирішили направити до прокуратури матеріали перевірки КРУ господарсько-фінансової діяльності МП "Сватівський міський ринок". Що цікаво, частину недостачі, яку виявлено на ринку, майже відразу внесла бухгалтер цього комунального підприємства. Жінка виклала 130 тисяч гривень.
З першого погляду підприємці добилися чого хотіли: ліквідувати ринок не будуть, пішла міська рада назустріч і в багатьох інших питаннях. Та чи розв'яжуться всі проблеми представників малого і середнього бізнесу - покаже час. В усякому разі дивує, що головами комісій знову призначено то І. Буланова, то Р. Курамшина, то С.Ковальова, а тих, хто по-справжньому виборював інтереси колег (того ж О. Рибалкіна, О. Іванову) скромно ввели лише на посади членів комісій. І то - їх внесли до списку комісій уже додатково на засіданні сесій.
Видно, що протести! акції сватівчан загартували і міського голову. М. Шерстюк уже так необачно себе не веде, як вів під час голодовки журналістів «СВ». Ні тобі злого обличчя, ні не-обережних фраз. Все виважено і діловито. Усім своїм виглядом голова ніби каже: «Я люблю вас земляки і все зроблю для вас». Може воно й так, якщо це тільки не новий трюк чи намагання приспати «бдительность народа». В усякому разі почивати на лаврах остаточної перемоги підприємцям рано. Комісіям ще доведеться попотіти, поки напрацюють проекти рішень, які б , задовольнили усіх: і людей від бізнесу, і владу.

Ольга Артеменко

Обсудить статью в форуме

Сватовский горсовет снова повысит тарифы

Недавно в городском совете состоялось собрание. Были приглашены жители домов, которые обслуживает КП «Добробут». Таких в городе осталось 66. Было на мероприятии и руководство коммунальной службы, а проводил встречу заместитель сватовского городского головы И. Буланов. Однако назвать это мероприятие «собранием» было бы слишком громко, поскольку пришло человек десять горожан. И то - некоторые из них - это те, которые прошли судебную тяжбу с коммунальщиками, а некоторые пришли с конкретными жалобами на работу городских служб. Может, горожан, которых «достала» работа коммунальщиков, было бы значительно больше, если бы горсовет провел эту встречу не в рабочее время (в 14.00). Но для чиновника пункт окончания рабочего дня в графике - самый главный.
И. Буланов убеждал собравшихся в том, как тяжело работать коммунальщикам, а в конце концов, подвел к тому, что если не поднять тарифы на их услуги, то служба, как таковая, вообще перестанет существовать. В «подвешенном» состоянии она находится и сейчас, у КП «Добробут» - огромные долги. Совсем небольшой доход от граждан не обеспечивает тех расходов, которые требуются предприятию. Штат предприятия (53 человека) получает невысокие зарплаты, отсюда и текучесть кадров, а значит, и проблема с квалификацией сотрудников. Не секрет, что такая работа особой популярностью не пользуется.
К тому же. очень «вредный» и потребитель коммунальных услуг пошел: «не хочет», по словам коммунальщиков, подписывать договора. Потом - среди сватовчан немало и таких, которые не хотят платить за услуги.
Собравшиеся сначала молча слушали, но когда речь зашла об услугах, их прорвало на правду. «Прежде, чем взять деньги за услуги, надо бы их сначала обеспечить», - мягко напомнили они руководству «Добробута». Естественно, коммунальщики не считают себе виноватыми и находят свои «голи», которые пытаются забить их потребителям. Мол, вот сколько должников, которые годами не платят. А люди свое: «Так платят то за услуги, а в договорах написаны такие услуги, о которых никто и слухом не слышал и глазами не видел».
Так и ходил разговор по кругу взаимных обвинений, пока И. Буланов не предложил оставить в договоре всего 4 вида услуг, которые будут предоставлять коммунальщики, а сватовчане ис-правно их оплачивать. Это, в частности, - уборка придомовой территории, обслуживание канализации, вентиляционных каналов, освещение лестничных площадок и придомовой территории. Отдельно предложил обсудить вопрос относительно ремонтов. А еще предложил создать домовые комитеты, которые бы координировали роботу с коммунальщиками. Если кто-то будет бесплатно координировать работу коммунальных служб, то для чего тогда горсовет? Ходить в кассу за зарплатой?
Из разговоров не выплыло никакой конкретики, все очень «воздушно». «Вот мы решим, посчитаем, с вами посоветуемся, еще раз вас соберем...». Годик, другой - так и до следующих вы-боров доберемся, а там... Хоть трава не расти.
Единственное, в чем появилась уверенность, так это в том, что тарифы на услуги, однозначно повысят. Все остальное, - как придется...
Некоторые из жильцов высказались за создание в домах коммунальных товариществ. То есть, жители берут инициативу на себя, сами формируют фонд и расходуют его по своему усмотрению, обеспечивая коммунальные услуги. И. Буланов обещал помощь тем, кто пожелает создать такие товарищества, но предупредил, что это не так просто. Понимают это и сами сватовчане, ведь прежде, чем создать такое товарищество, коммунальщики, по закону, должны сдать им дом в полном порядке, то есть с капитальным ремонтом. А это почти сказка в нашем Сватово. Хотя «добробутовцы» и говорили о том, что все-таки им удалось сделать немало в плане ремонтов домов.
Поговорили и разошлись, а проблемы так и остались, как осталось и непримиримое отношение потребителей, платящих немалые деньги и тех, кто предоставляют услуги, получая невысокие зарплаты. Эти отношения зашли в тупик - понимают все, но горсовет, который курирует эту службу, выхода так, видимо, и не нашел…

C.B.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика