Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеНовини з Ощадбанку для сватівчан

Як і обіцяли нашим читачам, продовжуємо знайомити їх з новою інформацією, яка надходить з Ощадбанку, і яку надає керуюча Сватівським відділенням банку Ірина Бондар.
Отож, найважливіше нововведення; змінилися дні виплати і реєстрації. Відтепер виплати можна отримати у понеділок, у вівторок, у середу і четвер (раніше було лише три дні). А за-реєструватися можна у п'ятницю і суботу (раніше також було три дня). Така зміна з 21 січня пов'язана з тим, що реєструється вкладників більше, ніж встигають видати вклади.
Як і раніше, реєстрація жителів сіл нижньодуванського і містківського «крила» провадиться у Нижній Дуванці і Містках. Одначе вклади вони можуть отримати лише у Сватовому, через те, що їхні філії не працюють з валютою. Ясна річ, що такий стан турбує людей, але ситуація до сьогодні поки що така, як є. На рівні держави це питання обговорюється, з місць надходять пропозиції і, можливо, незабаром будуть працювати виїзні бригади, які будуть обслуговувати селян вдома, а можливо видадуть філіям ліцензії для роботи на місці. Але зараз, як підкреслює Ірина Ігорівна, поки що все лишається, як і раніше. Нижньодуванці і місківчани обслуговуються у центральному відділенні, для них працює окреме операційне «вікно». І як стверджує пані Бондар, ці селяни найорганізованіші і найдисциплінованіші.
В роботі з вкладниками Із сіл вироблена і така схема: чи сільський голова, чи секретар виконкому, чи спеціально запрошена для цієї роботи людина, привозить до Ощадбанку заяви вкладників, там їх реєструють. А потім чи сам вкладник, чи їх довірені особи зможуть отримати гроші увиплатні дні. Як бачать самі сватівчани, робота приходить до певної системи. Вивішуються списки тих людей, яким буде здійснена виплата, тому інші не створюють додаткових черг. На жаль, не всі вкладники, які зареєструвалися, потрапляють до списку через те, що не встигають обробляти реєстраційні листи. Але всі документи будуть оброблені обов'язково, і тому вкладники не мають підстав хвилюватися.
Інформація для тих, хто має намір отримати кілька раз по тисячі. Якщо у вас є вклади у різних філіях і ви реєструєтеся у кожній, маючи намір отримати скрізь по тисячі, - нічого не вийде. У Києві такі «операції» блокуються і вкладник нічого не отримує до прояснення ситуації. До речі, такі випадки у Сватовому уже були. «Спритні» бабусі устигали оббігти чотири філії, але грошей так і не отримали. Тому в Ощадбанку прохають реєструватися в одному місці.
Багато дзвінків було до Ощадбанку і до «СВ» з приводу виплати на допомогу на поховання. Наголошуємо, щодо цих 500 грн., то доки що виплата не ведеться, фінансування ще не" надходило. Але також хвилюватися не варто, така виплата буде обов'язково.
Разом з тим Ощадбанк нагадує, що виплата буде здійснюватися тільки тим громадянам, чиї родичі — вкладники - померли у 2005-2008 роках. І якщо рідня оформила право на спадок після 1 січня 2008 року, то в поточному році вони виплати не отримають. До речі, допомога на поховання видається в межах залишку вкладу, але не більше 500 грн. Трапляється, у людини вклад триста гривень, а родичі вимагають 500 грн. Це - невірно. Якщо у Вас тільки 300 на книжці, то 500 Ви не отримаєте.
Розроблено заходи і для інвалідів. Аби допомогти отримати вклади інвалідам на візках, не ходячим та сліпим, Ощадбанк узяв списки цих людей у відділі соціального забезпечення і буде обслуговувати таких вкладників на дому. Тому їм радять не поспішають наймати таксі і діставатися до банку самостійно, - краще спокійно підготувати ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду.
І. Бондар повідомила про те, що змінено графік роботи філій. Тепер вони працюють не до 15.00, як раніше, а до 17.00. Субота тепер теж робочий день, і обслуговують вкладників на 8 працівників більше, ніж раніше.
Керівництво банку дуже прохає відвідувачів бути ввічливими і пропускати до кас людей, які проводять платежі за комунальні послуги. Бо з цим є також чималі проблеми.
Слідкуйте за подальшою інформацією щодо виплат у наступних номерах „СВ"

Елена Рагра.


Обсудить статью в форумеЯк добавляються пенсії?

З прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» змінюється розрахунок пенсій. Цей закон передбачає важливі зміни у законодавчих актах, які регулюють питання пенсійного забезпечення. Суть змін полягає у тому, що з початку року для всіх пенсіонерів, які отримують пенсії за базовим пенсійним законом вартість одного року страхового стажу збільшено з 1 % до 1,2% з 1 січня 2008 року. Крім цього тим пенсіонерам, у яких при визначенні заробітку для обчислення пенсії була застосована середня заробітна плата працівників за 2002, 2003,2004, 2005 роки, пенсії перераховуються з урахуванням цього показника за 2006 рік, який становить 928 грн.81 коп. Доплата за понаднормативний стаж за кожен рік страхового стажу (понад 25 років для чоловіків та 20 років для жінок) буде визначена як різниця між наявним страховим стажем та 20 роками роботи для жінок та 25 роками роботи для чоловіків (без застосування коефіцієнтів збільшення). Перерахунок пенсій проводиться автоматичним способом і пенсіонерам не треба звертатися до нашого управління. Новий розмір пенсії після перерахунку та його складові з 1 січня 2008 року буде відображено у повідомленнях, які отримає кожен пенсіонер одночасно з доплатою до пенсії в новому розмірі.
Можна завжди звернутися до фахівців Пенсійного фонду та отримати консультацію з роз'яснення пенсійного законодавства. У відділах з призначення та виплати пенсій управління ГІФУ функціонує «гаряча лінія» за телефонами: 3-39-57 та 3-44-19.
Запрошуємо до спілкування всіх бажаючих.
З січня цього року надбавка за особливі заслуги перед Україною матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку встановлюється в розмірі від 35 до 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. В зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, збільшується розмір підвищення до пенсії особам, які мають статус Почесного донора України (або Радянського Союзу). Розмір підвищення до пенсії з 1 січня 2008 року - 59 грн.20 коп.
Особам, які мають статус «дитина війни» підвищення до пенсії виплачується незалежно від встановлення інвалідності та у розмірі встановленому для учасників війни (10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність). З нового року це - 47 грн.
Внесено зміни, відповідно до яких розміри додаткових пенсій «чорнобильців» та мінімальні розміри пенсій по інвалідності або в зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначатимуться у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Колишнім неповнолітнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни встановлюється підвищення до пенсії у розмірі від 10 до 50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Працюючим пенсіонерам у разі якщо вони після призначення пенсії продовжували працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.
Виплата пенсій у січні 2008 року буде проводиться двічі, а саме: буде виплачено пенсію у старих розмірах, а також протягом другої декади січня буде проведено доплату з урахуванням проведеного перерахунку основного розміру пенсії в зв’язку із змінами коефіцієнту страхового стажу та заробітку, а також з урахуванням підвищень до пенсій, які затверджено у розмірах згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Заступник начальника управління начальник відділу з призначення пенсій
Елла Вовк


Обсудить статью в форуме«...нарешті Сватове, і крикнув потяг: «Стій!»
або «Чорна» зима сватівського депо

ЯК Є ЗАРАЗ
Своїм розвитком наше місто має завдячувати саме залізниці, бо її будівництво сприяло тому, що невелика слобода перетворилася на своєрідний промисловий центр. А відкрита в 1903 році, як кажуть сватівчани, залізнична "ветка" Лисичанськ-Куп'янск сприяла перетворенню слободи у районний центр. І з тих пір залізниця стала годувальницею багатьох сватівських родин. Деповчани і зараз пишаються цілими залізничними династіями.
Підприємство протягом багатьох років працювало стабільно. Здійснювалися приміські, маневрові і пасажирські перевезення, у повній мірі проводилися усі види ремонтних робіт (технічні обслуговування і поточний ремонт тепловозів і дизель-поїздів). І працювати на залізниці було досить престижно. Влаштуватися туди останніми роками практично не було можливості. Робітники депо, машиністи, їх помічники дуже шанували свою роботу, тому плинності кадрів майже не було. А працює в депо зараз понад 360 чоловік.
ЩО БУДЕ, КОЛИ ПРОЙДЕ РЕОРГАНІЗАЦІЯ?
І Якщо депо буде реорганізовано в моторвагонне депо, то в депо Попасна передадуть парк маневрових тепловозів серії МЧЕ-3 в кількості 22 одиниці Чотири тепловози серії 2ТЄ-116, два пункти екіпіровок по станціях Переїздна і Новозолотарьовка із загальним штатом 106 чоловік. В депо Попасна буде передано шість дизель-потягів серії ДІ із загальним штатом 63 одиниці. При цьому кількість працюючих в моторвагонному депо складе на 43 чоловіки менше, ніж працювало в локомотивному депо. Тобто 43 сватівчанина залишаться без роботи. Та цю цифру можна вважати тільки початковою у справі безробіття для деповчан. Бо, хоч і переведуть людей працювати в інше депо, але відстань між Сватовим і Попасною складає 110 км. І ці 110 км доведеться щодня долати тим, хто мешкає у Сватовому, а працюватиме у Попасній. Навряд чи це всім буде під силу.
У 2007 році через збитковість приміських перевезень наказом начальника управління Донецької залізниці було скасовано кілька приміських маршрутів, в тому числі і Сватове-Куп'янськ.
У разі відміни потягів залишаються без роботи локомотивні бригади, провідники і ремонтники. І якщо в локомотивному депо можна провести перерозподіл контингенту, що вивільняється, то в моторвагонному депо такий перерозподіл неможливий. Через несправність дизель-потягів в поточному році для недопущення зриву приміського руху в локомотивному депо Сватове були випадки водіння приміських потягів тепловозом. В моторвагонному депо такої можливості не буде, бо найближче локомотивне депо знаходитиметься, як зазначалося вище, на відстані 110 км.
За висновками економістів, фінансовий результат роботи депо погіршиться, оскільки собівартість 1 потягкілометра в приміському русі зросте. Зараз вона становить 28, 21 грн., а в моторвагонному депо складе 40,89 грн. Тобто підвищиться на 45%. Більш того, якщо зменшиться штат працівників, сума надходжень до бюджету знизиться приблизно на 80 тис. грн. на місяць (на рік - приблизно 1 млн. грн.), що позначиться на доходній частині місцевого бюджету. Тобто територія недоотримуватиме щорічно 1 мільйон гривень на свій розвиток.
Якщо сватівчани взагалі отримують середню зарплату в районі 920,8 грн., то деповчани отримують в середньому 1180,8 грн. Тобто люди втратять нормальну роботу з нормальною зарплатнею, і це відіб'ється на їхній купівельній спроможності, що обов'язково позначиться на розвитку торгівлі, зменшивши обсяг товарів, що споживаються.
І головне, перспектива тих, хто буде працювати у моторвагонному депо - теж без особливої надії. Якщо заберуть вантажні та маневрові локомотиви, які працюють на прибуток (і які, певно, є ласим шматком для тих, хто хоче приватизувати локомотивні та вантажні депо), то у Сватовому лишаться тільки приміські перевезення. А приміські перевезення були і є збитковими. В усьому світі вони утримуються за рахунок держави. Чи зможе держава утримувати збиткові моторвагонні депо - це питання завтрашнього дня. За рахунок порівняно невеликого місцевого бюджету дотація приміських перевезень практично неможлива. А що ж тоді? А тоді може, як кажуть у народі, не дай Бог, постати питання про доцільність існування моторвагонного депо взагалі і навіть про закриття залізничного вузла Сватове...
ПРОТИ ТАКОЇ ПЕРСПЕКТИВИ
Безумовно, новина про реорганізацію не залишила байдужими працівників депо. Профспілковий комітет в особі голови Т. Радомської від імені працівників депо, пенсіонерів звернувся до представників районної влади, політичних партій. Сватівчани сподіваються, що процес реорганізації таки буде зупинений. Покладають вони надію і на звернення голови райдержадміністрації В. Мормуля до міністра транспорту та зв'язку І. Вінського, до генерального директора державної адміністрації залізничного транспорту України В. Мельничука, начальника Донецької залізниці В. Рогова.
У зверненні очільник виконавчої влади району наводить аргументи на користь роботи діючого депо, а не моторвагонного. Опікуючись долею працівників депо, В. Мормуль пише: "Така перспектива викликає занепокоєння та тривогу У трудовому колективі і може призвести до небажаних наслідків. Ситуація поки що контролюється. Люди сподіваються, що керівництво міністерство транспорту та зв'язку України, державної адміністрації залізничного транспорту України зможе втрутитися і вжити відповідних заходів щодо доцільності такої реорганізації".
Подібне звернення надійшло на адреси високопосадовців міністерства і від профспілкового комітету депо. У листі до Києва сватівчани пишуть: "Так звана реорганізація порушує конституційні права громадян України. Адже в Конституції записано, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду діяльності. Ми обрали свою професію, ми - залізничники, і просимо допомогти нам захистити свої законні права".
ДО ЕПІЛОГУ, МАБУТЬ, ЩЕ ДАЛЕКО
Початок реорганізації намічено на 1 квітня 2008 року. Часу лишилось обмаль. Напруга зростає. У телесюжеті обласного телебачення про збори трудового колективу сватівських деповчан прозвучала фраза про те, що подібна ситуація склалася і в депо Родакове. І там люди зверталися до високих інстанцій, але доки що на їхні звернення відповіді немає...
Але крапку ставити ще рано, впевнені деповчани, вони збираються боротися за свої права. Безумовно, всі сватівчани морально підтримують своїх земляків, а "СВ" будуть інформувати наших читачів про подальший перебіг подій у справах залізничників.

Олена Рагра

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика