Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеЧи вигідне сьогодні молоко?

Губернатор області О. Антипов, перебуваючи на Сватівщині з робочим візитом, критикував справи сватівчан у сфері тваринництва. Називалася така негативна тенденція: поголів'я великої рогатої худоби на початок поточного року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становило 59,4 % (тобто зменшилося майже вдвічі), у тому числі корів - 85,5 % (зменшилося майже на 1/6). Ці показники нижчі за середньообласні. Одначе, як позитивна тенденція господарювання сватівських тваринників, була названа така цифра: середній надій молока на одну корову за 2007 рік становив 3 тис. 302 кг, тоді, як по області - 2 тис. 861 кг.
Саме про ці тенденції нещодавно наш кореспондент і говорила з керівником районного управління сільського господарства В. П. Супруном. Таку цифру зменшення стада в районі, за даними управління агропромислового комплексу, дала агрофірма ім. Шевченка. Саме там так догосподарювався А. Харченко, що більш, як на 100 корів було зменшено поголів'я дійного стада. У Свистунівці, як пам'ятають наші читачі, справа дійшла до справжнього селянського бунту проти хазяїна. В ряді ж інших господарств, де тримають корів, навпаки стадо розширилося. І можливо, комусь 10-15 голів сьогодні здаються смішними цифрами, бо немає зараз у районі великих ферм з кількатисячним стадом. Але варто не забувати, що, починаючи з 90-х років, тваринництво в районі почало відмирати, як галузь. Його «гробили» всі, хто тільки міг. При цьому немало кому вдалося уміло набити власні кишені. Ламати, звісно, - не будувати.
А тому те, що сьогодні відроджується по краплині, варте підтримки і уваги держави. Валерій Павлович стверджує, що в минулому році на кожну додану голову худоби сватівчани отримали по 1000 грн. (загальна сума - понад 80 тис. грн.). 40% дійного стада району - це тваринницька ферма Аф «Лан» (Й. Надоля). Це господарство в минулому році отримало прибутку на 400 тис. грн., а рентабельність молочного стада склала 100%. Знаходять можливості поповнювати свої дійні стада і в таких господарствах як «Каштан» (К. Кошова), «Слобожанська» (Л. Полякова), «Прилужне» (Є. Бондарев), ім.8 Березня (С. Шевцова).
Одначе чисельність стада ще дуже далека від тієї, яка була на початку 90-х.
Проте, як позитивний і втішний факт, можна відзначити збільшення продуктивності молочного стада. В минулому році на 125 тонн збільшили виробництво молока у АФ ім. 8 Березня, у «Прилужному» - на 107 тонн.
А щодо надоїв, то спостерігається наступна картина. В трійку лідерів входять такі господарства: «Прилужне» (5 тис. 337 кг на корову), «Слобожанська» (4тис. 671 кг), ім. 8 Березня (4 тис. 207 кг). На четвертому місці - «Лан» (3 тис. 950кг).
У всіх названих господарствах є холодильні установки, тому молоко реалізується вищим та першим сортом. Отже, місцеві товаровиробники отримують по 1 грн.90 коп. за базову жирність, плюс надбавку. Виходить непогано: від 2 грн.35 коп-2 грн. 50 коп. за літр зданого молока. Звідси - відповідна висока рентабельність стада. От і думайте: чи вигідне сьогодні молоко. А поки ви думаєте, хтось працює, і своєю працею непогано заробляє, ще й інших роботою забезпечує.
В управлінні мають надію, що молочна галузь в тих господарствах, в яких вона уже зараз є, буде надалі тільки розвиватися. В. Супрун зазначає, що зацікавленість у молочному скотарстві виявили ще декілька господарств району
Як кажуть, дай то Бог. Саме ця галузь може дати ще й робочі місця в селах, де люди просто бідують від відсутності роботи.

Любов Павловська.


Обсудить статью в форумеПерші тонни відродженої ливарки

СВ» уже нердноразово писала про відродження колишньої ливарки ЗТУ, де тепер розміщується «Сватівський завод експериментального лиття» . Два мільйони гривень вкладено новим інвестором у розбудову підприємства. В останній подачі новин із заводу ми розповідали про те, що там готуються до запуску. Зараз завод розпочав стабільну роботу.
Як розповів директор заводу В. М. Кохан, першу плавку на ливарці провели 22 січня. Протягом третьої декади січня ще тривали ремонтні роботи і велися випробування виробничих потужностей. А з 1 лютого завод почав працювати над виконання виробничого завдання. Отож, є перший результат - 20 тонн лиття. А це - 225 тис. грн. товарної продукції. Щоправда, на ходу доводиться знову ремонтуватися, міняти якісь деталі, адже частина обладнання вже далеко не нова.
На березень на заводі затвердили план - 39 тонн лиття. В грошах це - 520 тис. грн. Зараз керівництво підприємства працює над тим, як відлагодити систему безперебійного постачання металолому, бо в районах, розташованих поруч, брухту із вмістом нікелю немає. Але на заводі впевнені, що цю проблему вирішать.
На сьогодні на підприємстві працює 94 робітника. Сформовано уже і резервний склад попов-нення, бо в II кварталі завод планує ввести ще одну зміну і вийти на виробничу потужність до 60 тонн. Заробітна плата виплачується регулярно. Є й стимул - виплата премій.
У планах заводу - установка другого плавильного комплексу. Договір на це уже підписано. До того, новий комплекс матиме об'єм 500 кг (той, що працює зараз - 400 кг). Вирішується і питання з придбанням плазморізу - більш сучасної і потужнішої техніки. Словом, плани великі, настрій бойовий, - стверджує директор.

C.B.

Обсудить статью в форумеЯк виконуються стягнення за судовими рішеннями

Останнім часом українці все частіше починають переймати досвід іноземців і вирішувати свої суперечки за допомогою суду. Про те, як виконується стягнення за судовими рішеннями, розповідає начальник відділу державної виконавчої служби Сватівського районного управління юстиції Удод Наталія Миколаївна

-Щоб захистити свої права, громадяни звертаються до суду, який розглядає справу і виносить відповідне рішення. Після вступу рішення в законну силу сторона, що програла (боржник), зобов'язана виконати певні дії на користь сторони, що виграла (зискувача), наприклад, передати майно, сплатити борг або виконати інші зобов'язання, встановлені рішенням суду.
Добре, коли сторона, що програла, зробить це з власної волі. А якщо ні?

-Тоді зискувач може вимагати примусового виконання судового рішення через органи де-ржавної виконавчої служби. Для цього у відповідний відділ служби зискувачу необхідно направити або подати виконавчий лист.

-Де взяти цей лист?
-Він видається судом, що розглядав справу. Хочу відзначити, що тільки зискувач може ви-рішити, коли подавати лист для виконання і чи робити це взагалі.

-Куди його потрібно подавати?
-У відділ державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи боржника або за місцем перебування його майна. Виконавчий лист подається з письмовою заявою зискувача про відкриття виконавчого провадження. На підставі цих двох документів державний виконавець протягом трьох днів зобов'язаний прийняти рішення про відкриття або відмову у відкритті виконавчого провадження.

-Припустімо, людина отримала постанову про примусове стягнення. Але грошей у неї не-має. Чи може вона попросити відстрочку?
-Оскільки йде примусове виконання, ні про які переговори не може бути й мови. Прийняти таке рішення може тільки суд, куди боржник має право звернутися з заявою про надання відстрочки або розстрочки виконання. Якщо в боржника немає грошей, стягувати можна його майно.

-Що ж станеться, якщо боржник не поверне гроші у відведений термін?
-Тоді державний виконавець розпочинає примусове стягнення. За Законом «Про виконавче провадження» , воно в першу чергу направляється на грошові кошти боржника (у тому числі на гроші в банку і цінні папери).

-Як державний виконавець дізнається, чи є в людини рахунок у банку і скільки на ньому грошей?
-У відношенні боржників-громадян зробити це складно. В першу чергу тому, що державні виконавці, на жаль, не належать до осіб, які мають право вимагати розкриття банківської таємниці. Крім того, громадяни вільні у виборі банку, в якому вони можуть відкрити рахунок, але виявити такий рахунок виконавець практично не має можливості.

-Що ж робити?
-У випадку відсутності грошей (або ж можливості встановити їхню наявність) стягнення звертається ,на рухоме, а потім і нерухоме майно боржника. Як правило, виконавче провадження починається з того, що державний виконавець приходить за місцем проживання боржника, описує і накладає арешт на його майно. Але і це зробити непросто. Конституція гарантує недоторканність житла. Проникнути в квартиру, зробити там огляд або обшук дозволяється винятково на підставі вмотивованого рішення суду. І державний виконавець може описати майно боржника тільки в тому випадку, якщо той... захоче пустити його в свою оселю.

-Так хто ж його добровільно пустить?!
-У тому-то й справа. Якщо боржник не дозволяє виконавцю увійти, виконавець може звернутися до суду із поданням про винесення рішення про примусове входження в будинок, квартиру. Такі питання необхідно розглядати в залежності від обставин справи і суми, що підлягає стягненню. Адже якщо виконавець за рішенням суду примусово ввійде в будинок під час відсутності боржника або членів його родини, йому доведеться описувати все майно, що там знаходиться, до найменшої голки. На це потрібно день, а то й більше. Потім необхідно забезпечити, щоб майно було збережене...

-Як же бути?
-В таких випадках державний виконавець змушений розпочати стягувати інше доступне йому майно боржника. Наприклад, він може звернутися в органи ДАІ, щоб з'ясувати, чи є в боржника автомобіль, і в БТІ -з приводу реєстрації на його ім'я об'єктів нерухомості. Крім того, у ці органи розсилається постанова про накладення арешту на майно боржника і заборону його відчуження.

-Як виконавець оцінює вартість речей?
-Державний виконавець тільки попередньо оцінює майно з урахуванням його можливої ринкової вартості. Оцінка, зазначена в акті, не є остаточною. Якщо вартість описаного майна перевищує 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 гривень), то до оцінки обов'язково повинен бути залучений експерт. Якщо вартість вилученого майна виявиться меншою, то його можуть передати на реалізацію за ціною, зазначеною в акті опису (якщо не буде заперечень з боку боржника або зискувача).
Наприклад, якщо власниками трикімнатної квартири є декілька людей, не виключено, що за борги продадуть... тільки одну кімнату

-В боржника можуть бути дружина, діти. Виходить, деякі речі в будинку належать їм...
-Якщо громадяни заявляють, що описане майно належить їм, державний виконавець обов'язково повинен зробити про це відмітку в акті опису і додати до нього відповідну заяву або клопотання. Людина, яка думає, що описано її майно, а не майно боржника, може подати до суду позов про виключення цього майна з акта опису. І суперечка про те, кому належить майно, буде розв'язана судом.

-А якщо мова йде про квартиру, де, крім боржника, живуть ще троє людей?
-До таких випадків потрібен індивідуальний підхід. Наприклад, якщо сума заборгованості набагато менша від вартості квартири або житло є власністю кількох людей, необхідно ставити питання про можливість стягнення тільки певної частини цієї квартири або будинку. Частина, якою володіє боржник, визначається судом за поданням державного виконавця.

Прес-служба виконавчої служби

Обсудить статью в форумеЗнову зміни у виплаті компенсацій

Як повідомила «СВ» керівник сватівської філії Ощадбанку І. Бондар реєстрація вкладників поки що проводитиметься лише п'ятницю. Надійшли і деякі зміни щодо виплат. Відповідно до пункту другого постанови Кабміну Міністрів України «Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 року в установі Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, та облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР і сер-тифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР» від 9 січня 2008 року №1 (далі Постанова), заощадження, зазначені в підпункті 1. пункту 1 цієї постанови, підлягають компенсації громадянам України, які є їх власниками на 1 січня 2008 року.
Згідно до частини п'ятої статті 1268 Цивільного кодексу України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до частини другої статті 1220 Цивільного кодексу України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою ( частина третя статті 46 цього Кодексу).
Отже, виходячи з викладеного, можна дійти висновку, що моментом набуття спадкоємцем права власності на вклад внаслідок спадкування є день смерті спадкодавця або день, з якого він оголошується померлим.
У зв'язку з цим, на думку департаменту правового забезпечення, спадкоємці вкладників, які померли до 1 січня 2008 року ( незалежно від дати видачі свідоцтва про право на спадщину) мають право на отримання компенсації відповідно до п. 2 Постанови.
Для отримання коштів на поховання спадкоємцям потрібно звернутися до установи банку для реєстрації коштів померлого вкладники, при собі необхідно мати такі документи: оригінал свідоцтва про смерть вкладника та його копію; ощадну книжку по компенсаційному рахунку: паспорт або документ, що замінює та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру особи, що звернулася до установи банку.

C.B.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика