Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеУ двох голів знову «разночтения»

Днями відбулася 18 сесія районної ради п'ятого скликання. На порядок денний було вине-сено питання про районний бюджет на 2008 рік, про перспективний план роботи ради на 2008 рік та інші.
Засідання проходило в режимі автоматичного затвердження питань порядку денного. Голова райради Ю. Гавриленко часто повторював, що усі питання були попередньо обговорені на засіданнях постійних комісій, тому, мовляв, немає зайвих питань.
Серед інших нарешті було розглянуто і питання про будівлю колишньої котельні № 5. Це та сама котельня, за яку голова райради та голова райдержадміністрації ведуть «незримый бой». В. Мормуль уже кілька разів намагався поставити питання на сесії про передачу котельні до комунальної власності, але Ю. Гавриленко знаходив приводи, щоб його відставити. На цей раз таки «проголосували» за клопотання перед облрадою щодо передачі приміщення.
Але з відповіді Ю. Гавриленка і В. Мормуля депутату райради Б. Надолі, який поцікавився: «А що там буде тепер?», стало видно, що в цьому між керівниками лишаються «разночтения». Бо Юрій Миколайович однозначно не відповів, а Володимир Володимирович настоював на тому, що там має бути оздоровчий центр з 25-метровим басейном. До речі, що саме розміститься у колишній котельні, вирішуватиметься на наступній сесії.
Потім голова райради доповнив, що згадане вище питання довго не вирішувалося через те, що не було економічного обгрунтування будівництва басейну. Хоча не ясно, чому тоді затягували передачу приміщення. Та, видно, більш спритніший і досвідченіший Ю. Гавриленко знає чого злукав... Вітав на сесії Ю. Гавриленка з присвоєнням йому звання «Заслужений промисловець Ук-раїни» сватівський міський голова М. Шерстюк. Вітав не тільки від міськради, а й від політради Партії регіонів. Цікаво, а букет квітів був куплений за партійні гроші чи міськрадівські?
Юрій Миколайович розчулено дякував, згадував своїх вчителів, про успіхи, які були досягнуті при його керівництві міжрайгазом. А ще говорив голова про те, що подання на високу відзнаку було відправлено ще коли він працював на згаданому підприємстві. Та, мовляв, знаходилися такі, що «футболили» це подання. Цікаво, що справедливість стосовно заслуженого промисловця «восторжествувала» саме при «оранжевому» Президентові. Дива та й годі!
Ще на сесії затвердили директорів шкіл. В Нижньодуванській - В. Коломієць, а у Верхньодуванській - Л.Бикову.
Також на сесії замість виведених «литвинівців» затвердили нових депутатів, які йшли далі - за списком, зокрема, В. Ходова (Петрівка) та В. Галушку (Наугольне).

С.В.


Обсудить статью в форумеЧому круглівське молоко дешевше газводи?

Селяни у відчаї: збиральники молока знизили ціну. Жителі села Кругле - теж переживають, бо їх, як і інших, знову ошукали. Коли це таке було, щоб у січні, знижувалася ціна? 1 грн. 90 коп., які платили ще Недавно за літр молока, це теж - не ціна, стверджують селяни, але зменшення на 20 коп. посеред зими - це просто знущання. Тепер старобільський молокозавод збирає молоко по 1 грн. 70 коп. за літр. Куди селянину подітися від монополіста? Доводиться йти на невигідні умови.
Всі, хто працюють на переробці сільськогосподарської продукції, добре розуміють, що утримання корови для селянина - це чи не єдиний спосіб просто вижити...
От хоча б кругляки... Гірко їм від того, що таке мальовниче село поступово занепадає. Здавалося б, як розмірковує землевпорядний круглівської сільської ряди Широка Тетяна Михайлівна (на фото), і газ у кожній оселі, і водопровід, та й селянські обійстя такі впорядковані, добротні. Майже кожен господар обладнав звичайну сільську оселю усіма зручностями не гірше міської квартири. Живи і радій.
А радіти нічому... Роботи немає. Три основних фермерські господарства, які орендують у 388 круглівських власників землі («Пролісок» (С. Ковальов), «Світанок» (В. Литвин), «Альянс» (В. Писаренко, Білокуракинський район) робочих рук не потребують, бо фермери не місцеві, - своїх робітників вистачає. За орендовану землю кругляки отримують зерно. Віддають його фермери, як належить за законом, одначе ціна зерна зросла, а ціну паю ніхто не перераховував. Тепер на пай припадає набагато менше зерна, ніж минулі роки. Тому, як кажуть, самі селяни, того, що дають, вистачає хіба що курей вигодувати. Мають сподівання кругляки, що хоча б у цьому році ситуація зміниться в країні, і ціну паю індексують.
Хтось ще сподівається на покращення, а інші виїздять з села на пошуки роботи, кидаючи облаштовані оселі. А виїхавши, продають хати під злам, бо продати їх, як житло - марна надія. Бажаючих нині освоювати селянські простори у містах уже не знайдеш. Отож ціна добротної хати на злом становить близько двох тисяч грн.
«Живі» гроші селяни бачать хіба що за вирощених свиней та здане молоко. І такі гіркі ці копійки, що сльози у людей на очі навертаються. Поголів'я свиней у підсобних господарствах кругляк за рік Свині знизилося на дві третини. Який сенс колупатися у гною, щоб комусь віддати вирощене м'ясо за безцінок...
А от на корівок була надія. Невипадково їх тримають у селі близько ста господарів. Хоч і дешево скуповують молоко, але постійно розплачуються. Сподівалися селяни, що ціна уже більш-менш стабілізувалася, та де там... Гепнуло, як чувалом по голові...
Кругляки зібралися і написали листа директору Старобільського молокозаводу, в якому закликають керівництво підприємства більш шанобливо ставитися до селян.
Бо ціни на все виросли,
- інфляція, а на молоко для товаровиробників впала. А саме корова і «годує», і «одягає», і «лікує», і дітей «вчить». І утримання годувальниці - справа дорого вартує. Сіно заготовити
- нині проблема, 550 грн. коштує одна тонна. А що вже говорити про сам труд добування молока!
Тільки чомусь переробники дуже старанно рахують усі витрати, пов'язані, зі своєю роботою, а селяни як були за «бортом» цінової політики, так там і лишаються, їхніх витрат ніхто не рахує, бо знають, що людей просто загнали у куток і нав'язують свої правила гри.
Кругляки на чолі з сільським головою А. І. Козубом дуже стурбовані таким станом справ. Люди вважають, що в ситуацію мають втрутитися і представники місцевої влади, адже відстоювати законне право на життя сватівчан - їх посадові обов'язки. Ясна річ, що свавілля переробників розповсюджується не лише на наш район, але це - не привід для заспокоєння. Приміром, у сусідній Донецькій області молоко приймають за ціною - 2,20 -2,33 грн. А країна то у нас - одна...
Цікаво було б почути відповідь на питання: чому круглівське молоко дешевше за газводу, яка заполонила прилавки магазинів? Хто відповість? Може, місцева влада, яка намагається розвинути молочне тваринництво в районі...
Чи зможуть чиновники райдержадміністрації та райради захистити кругляк, виступивши посе-редниками між ними та молокозаводом? Чи все ж таки круглівських молочників роздушить важкий прес капіталістичної монополії? Поки що питань більше, ніж відповідей.
«СВ» інформуватиме читачів про хід подій.

Любов Павловська

Обсудить статью в форумеІ газ є, і клуб, і вода... А роботи немає

Нині майже всі села району відчувають дефіцит молоді. Закінчуючи школу, випускники здебільше ідуть на навчання до міста, де й осідають. Повертатися не хочуть тому, що відсутні умови для роботи і нормального відпочинку.
Приміром, у більшості селах, як то кажуть, “доходять” сільські клуби, закриті дитячі садочки, медичну допомогу не завжди кваліфіковану можеш отримати.
От жителів села Кругле вище перераховане не стосується. Бо в селі є газ. Є і не великий, але дуже затишний сільський клуб, який працює, і де часто збираються жителі села (нині діючий клуб - велика розкіш для села). Причому, місцеві самодіяльні артисти навіть відзначилися на районному зональному огляді художньо? самодіяльності, посівши II місце. 1 школа у Круглому чудова, і працювати там є кому. І все ж молодь з села виїздить, бо немає роботи. Директор школи Тетяна Олексіївна Безгубенко з сумом констатує той факт, що в поточному році в школі немає першого класу, жодного учня і в дев'ятому класі. Не дуже райдужна перспек-тива і на подальші роки. Щоправда в наступному році до школи прийде 6 першокласників, а далі - знову спад кількості школярів. Зараз у школі навчається 42 дітей.
Сьогодні круглівські діти нічим не обділені. У них є прекрасний комп'ютерний клас з новітньою технікою. Працює спортивна зала, працюють різноманітні гуртки.
Президент школи Наталка Денисенко впевнена, що їхня школа - одна з найкращих, і що вчителі дають їм гідні знання. Дівчина збирається стати студенткою природничо-географічного факультету педуніверситету. Стверджує Наталка, що у школі життя бурхливе і цікаве.
Школа має досить пристойний вигляд, бо кожного року її ремонтують, готують до нового навчального року. В поточному навчальному році допомагали з коштами на ремонт фермер з Білокуракинського району В. Писаренко (2 тис. грн.) та фермер з Містків В. Литвин (500 грн.). С.Ковальов (фермерське господарство «Пролісок»), не зважаючи на те, що серед батьків - 8 орендодавців фермерського господарства, допомагати відмовився.
Питання харчування старшокласників вирішено з допомогою батьків. Щомісяця вони здають по 30 грн. і зносять свої овочі, аби здешевити шкільні сніданки.
Словом, у школі роблять все можливе, аби дітям було добре і затишно. І живуть кругляни з надією, що школу у селі не доведеться закривати, і що молодь все ж село не покидатиме. Може, для когось ця надія і здається примарною, бо народилося в селі за останній рік тільки троє малят (і двоє з них тільки зареєстровані у Круглому, а мешкають уже в іншому селі), та для жителів села ця надія - місток у майбуття. І зрікатися її вони не збираються.

Любов Павловська
ШАНОВНІ КРУГЛЯНИ, якщо вас зацікавила газета «Сватівські відомості», ви маєте можливість передплатити видання з будь-якого місяця на будь-який період.
З повагою, - редакційна рада «СВ».


Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика