Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеМіфи та реальність сватівської райради або
«А ты, Григорий, не ругайся, а ты, Петька, не кричи, а ты с кошелкою не лезь поперед всех...»

Всі, хто прийшов на чергову сесію райради, котра проходила минулого тижня, розраховували, що засідання триватиме недовго. Бо останнім часом сесії, що в райраді, що в міськраді, проходять за цікавим сценарієм: на засідання виноситься аж занадто багато питань, та їх не обговорюють, автоматично затверджуючи (причому, в основному, одноголосно). Голови рад, зазвичай, нагадують, що мовляв, питання довго і дуже складно розглядалося на засіданнях постійних засідань. Журналісти «СВ» з'ясували, що така ситуація характерна майже для всіх рад Луганської області. Що це? Політтехнологічна «штучка», мета якої заховати інформацію? Чи економія часу, якого у депутатів -хоч греблю гати?
Одначе, минула сесія сватівської райради пішла не за звичним сценарієм, а затяглася аж на 4 години. І все через те, що забуксували на перших двох питаннях, у яких звітував голова райдержадміністрації В. Мормуль. Мова йшла про виконання програми економічного і соціального розвитку району за 2007 рік. Потім затверджували таку ж програму на рік наступний.

ТРІШКИ СТАТИСТИКИ...
В. Мормуль відзначив, що темпи росту виробництва склали 110,1% при наміченому програмою 107,4%. Темпи виробництва, що перевищують намічені програмою, забезпечені у харчовій промисловості 109,3% (ЗАТ «Сватївська олія», ТОВ «Слобожанський завод продтоварів»), металургійному виробництві і виробництві готових металевих виробів - 285,9 %. Одначе, допущено спад показників у легкій промисловості та видавничій справі. Зокрема, мова йшла про ВАТ швейна фабрика «Сватівчанка» та ВАТ «Сватівська райдрукарня». Аналізуючи виконання програми в агропромисловому комплексі, Мормуль зазначив, що олійних культур вирощено 39,9 тис. т. (142,5 % до запланованого), реалізовано худоби і птиці в живій вазі 372 т., отримано надій на корову 3002 кг, що на 973 кг більше, ніж минулого року. Отримано кредитних ресурсів 15 млн. 400 тис. грн. Протягом минулого року господарствами закуплено сільськогосподарської техніки на загальну суму 18 млн. 142 тис. (більше, ніж у 4 рази до запланованих). Валове виробництво зерна склало 60,7 тис. тонн. Одначе було допущено зменшення поголів'я корів на 30%. Були вказані у доповіді багато й інших досягнень та прорахунків.

ПРИЙМА- ПРОТИ БАСЕЙНУ...
Спочатку ніщо не передвіщало бурхливого обговорення вищеназваного питання, та каталізувала цей процес заступник голови райради Т. Бервено. Тетяна Василівна сказала, що критика, яка прозвучала з вуст губернатора області на адресу сватівчан, лягає однаково на всю владу: як на виконавчу, так і на органи місцевого самоврядування. Разом з тим, доповідачка ніяк не могла погодитися з тим, що сватівчани й справді посіли в обласному рейтингу розвитку регіонів аж 27 місце. Т. Бервено вважає, що сватівчани не відзвітували у багатьох показниках і просто не зуміли показати свою роботу.
У Бервено були претензії щодо цього і до керівників відділу соціального забезпечення, цеху електрозв'язку № 18, головного лікаря району та інших. Причому, Тетяна Василівна так розпалилася у своїх доводах, що репліки з боку тих, кого вона критикувала, відхиляла фразами типу: «А ви помовчіть», «Будете заступником голови, тоді будете казати» тощо.
Такий експресивний виступ ніби розбудив налаштованих на швидке закінчення сесії депутатів. Почалося більш жваве обговорення програми. Посипались питання до голови рай-держадміністрації. Особливо емоційним вийшло обговорення питання про виділення коштів для виготовлення документації на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, що планується розмістити в колишній котельні на кв. Незалежності. Це питання уже добряче набило оскомину сватівчанам. Тим більше, сам голова райради Ю. Гавриленко заявив губернатору, що не проти такого будівництва, але «сир-бор» на сесії знову здійнявся.
Цього разу активно «не здавався» голова бюджетної комісії М. Прийма. Він доводив, що витрачати гроші на басейн сьогодні не раціонально, бо є справи важливіші. Та депутати, певно, подумали : «Вовка боятися - в ліс не ходити», і - не підтримали Прийму. Не підтримали голову бюджетної комісії і в тому, що програма розвитку району на наступний рік не досконала, хоча, як казав сам М. Прийма, вона й краща за програму Є. Рибалка (до речі, за начебто невиконання тієї програми колишньому голові депутати виказали недовіру). В. Мор-мулю недовіри не виказали, але те, що якійсь частині депутатів уже й цей голова не такий, було видно неозброєним оком. А ще рік тому, коли В. Мормуля призначили на посаду голови райдержадміністрації, Ю. Гавриленко вітав усіх побратимів-регіоналів словами: «С днем Победы». Тепер для Гавриленка «этот праздник со слезами на глазах».
Та і взагалі якісь не дуже «сговорчив!» були того дня депутати. Протест прокурора теж змаху відхилили. А протестував Г. Подрябінкін проти рішення районної ради, прийнятого у квітні 2007 року. Згідно до цього рішення, районному відділу міліції були виділені кошти для придбання скутерів для дільничних інспекторів. КРУ зафіксувало в цьому порушення бюджетного кодексу. Депутати не погодилися і ладні відстоювати свою правоту навіть у судовому порядку.

«ЛЕБІДЬ, РАК ТА ЩУПАК»
Та й голосували у деяких питаннях сватівські обранці не одноголосно, як було раніше. Приміром, не всі депутати вважають запотрібним їхати сватівчанам на Сєвєродонецький з'їзд депутатів всіх рівнів. Не підтримали це рішення не тільки депутати від БЮТу, а й деякі депутати від Партії Регіонів. Не було єдності і у питанні «Про ситуацію у місцевому самоврядуванні». Заслухавши проект звернення депутатів від Компартії, яке озвучив В. Принь, не всі депутати підтримали його. Заступник голови райдержадміністрації B.C. Честних заявив, що питання не розглядалося на засіданні відповідної депкомісії. Підтвердив слова Честниха і голова комісії з питань депутатської діяльності, законності і інформації І. Плотников.
Тут «не стерпіла душа поета», і депутат від блоку «Не так» С. Кривоніс заявив: «Ми скільки питань сьогодні проголосували, яких і в очі не бачили, а на цьому питанні починається незрозуміла гра». Як же не бачили, коли на початку сесії Гавриленко сказав, що всі вони розглянуті і досконало вивчені депутатами?..
Таким чином С.І. Кривоніс, набравшись сміливості, розвінчав штучний міф Гавриленка. Піти наперекір владі, викривши її нечесні наміри - це неабиякий крок для редактора комунальної газети. Браво за відчайдушність!
В. Принь запропонував текст звернення надрукувати в засобах масової інформації. Ю. Гавриленко натхненно додав: «І треба вказати, хто і як голосував».
В інших питаннях все пішло як по “маслу”: «взяти за основу», «прийняти в цілому» і так далі - по колу.

Елена Рагра.


Обсудить статью в форумеМитинг в день рождения мэра

Своеобразный подарок преподнесли предприниматели сватовскому мэру. В день рождения градоначальника М. Шерстюка рыночники вышли к Народному Дому «Сватова Лучка» (бывший РДК) с плакатами типа «Сватовскую мэрию - в отставку». Решили провести там митинг, и с заявкой о его проведении отправили своих представителей в мэрию. Поводом для собрания и, как считают сами предприниматели, последней каплей в отношениях с городской управой, стало проведения ярмарки в ДК. Дескать, пустили чужих за мизерную плату в теплое помещение. К тому же, по мнению наших, чужие бизнесмены увозят из района деньги, которые бы оставались в городской казне.
Но причины такого восстания рыночников были гораздо глубже и шире. Конфликтные ситуации с городскими властями длятся уже давненько. Предприниматели считают, что их деньгами, которые даются нелегко, пытаются перекрыть дыры в городском бюджете, поэтому все увеличивают налоги и сборы.
Дожидаясь представителей власти, митингующие высказали свои претензии к директору Народного Дома «Сватова Лучка» В. Матвееву, заведующей отделом культуры Е. Деркач по по-воду торговли в культурном учреждении. В поле зрения митингующих оказался и депутат горсовета от коммунистов В. Рыжевол, который тоже попал под стрелы критики, как представитель городской власти. Но больше всего досталось таки заместителю мэра И. Буланову (мэр не приехал,- принимал поздравления по поводу личного праздника). Иван Александрович пы-тался отбиваться от многих вопросов, но недовольные предприниматели стали скандировать: «На-пе-нси-ю!». На что зам. мэра ответил: «Пенсии я не боюсь». Конечно, чего там бояться. Пенсия-то, наверное, ни минимальная... Разговора так и не получилось.
Тогда предприниматели решили вызвать представителей райсовета и райгосадминистрации, чтобы и им высказать претензии по поводу своих проблем и, в частности, по поводу проведения ярмарки.
В райсовете не пожелали встречаться с рыночниками, сославшись на то, что это - не их функции, хотя дом культуры - коммунальная собственность райсовета, и налоговые ставки утверждаются на сессии районного совета.
Вот Мормуль не побоялся выйти на встречу с людьми вместе со своими заместителями. Он выслушал все претензии. Предложил искать выход из ситуаций в конструктивном диалоге, а не на митинге. Дескать, в райгосадминистрацию раньше не обращались предприниматели. А относительно ярмарки В. Мормуль сказал, что, если запретить торговать в городе другим предпринимателям, то социально незащищенные слои населения лишатся права выбора товара. Слова главы подтверждались и тем, что мимо проходящие люди возмущались: «Как прогнать ярмарку, ведь там продают товары значительно дешевле, чем на сватовском рынке?»
Чтобы выйти из создавшейся ситуации, В. Мормуль предложил компромисс: проводить сватовским предпринимателям самим ярмарки распродажи дешевых товаров хотя бы раз в квартал. С заезжими торговцами ярмарки договорились о сокращении срока их торговли до двух дней. Возмутило сватовских рыночников то, что в бюджет за аренду ярмарки пришло всего 1000 грн. Цена аренды площадей Дома Культуры составила 60 коп. за кв.м. Требовали сватовчане проверить все разрешения на торговлю, санитарные книжки у ярмарочников, так как проверяют их у местных бизнесменов. Кучу эмоций вызвало то, что как только речь зашла о проверке, около десятка торгующих на ярмарке сели в машину и уехали. Наши на это говорили: «Значит, есть причини удирать».
Вышел на площадь и начальник налоговой администрации В. Шубин. Он заступился за ярмарщиков, напомнив сватовчанам, что и они часто выезжают торговать за пределы района: в Троицк, Старобельск и т.д. И это - нормальное явление в условиях конкуренции. В то же время, Шубин пообещал проверить все документы торговцев, расположившихся в ДК. Некоторые из самых активных митинговальщиков очень настойчиво пытались пройти в зал, где разместилась ярмарка, но их не пропустил заслон милиции, который охранял общественный порядок. Кстати, по словам наших рыночников, подобные ярмарки не пустили к себе и старобельчане, и купянчане.
А после митинга предприниматели поехали поздравлять мэра. Вручили цветы и......опять высказали свои претензии. А еще потребовали показать разрешение на торговлю предприни-мателям-гостям, которое должен был подписать мэр. Но разрешения в горсовете так и не нашли... Может, потерялось, а, может, его и не было. Если его и не было, тогда понятно, куда потратили 7-8 тысяч гривен заезжие купцы. Именно о такой сумме заявил их представитель, когда Мормуль задал ему вопрос о том, какие затраты понесли гости в связи с организацией ярмарки.
Ярмарка должна уехать в среду. Контролировать этот процесс собираются сватовские рыночники, опять собравшись под стенами бывшего ДК. Но решатся ли все их проблемы таким об-разом? Ведь ярмарка - это только небольшая льдинка, которая в условиях конкуренции и в свете вступления в ВТО, может стать огромной плавучей горой, дрейфующей в открытом море бизнеса.
Но это будет завтра, а жить всем надо сегодня: и потребителям, и предпринимателям. Поэтому каждый пытается бороться за свое выживание, как может.

C.B.

Обсудить статью в форуме«Вы обыщите меня до белья нательного...
А ни холодного при мне, ни огнестрельного...»

Милицию часто «достают» своими заявлениями скандальные соседи, а еще «итальянского» темперамента супруги, которые никак не разберутся друг с другом. Но чтоб депутат райсовета подал заявление на своего однопартийна, а тем более, на главу райгосадминистрации - согласитесь, такое бывает не часто. Но в Сватово все может быть...
Как только журналистам «СВ» стало известно о том, что депутат райсовета от Партии Регионов Николай Прийма (бывший начальник сватовской налоговой администрации) подал заявление в милицию на председателя сватовской райгосадминистрации В. Мормуля, кор. «СВ» обратился за комментарием к заявителю.
Николай Владимирович от комментариев отказался, сказав: «Берите комментарий у того, от кого узнали эту информацию». Что ж, каждый имеет право отказаться от комментариев.
Журналисты решили обратиться ко второму фигуранту дела с заявлением - главе администрации района. Владимир Владимирович сказал, что действительно заявление в милиции имеет место. Узнал о нем В. Мормуль от работников милиции, которые договаривались с ним о встрече для дачи объяснений. Автор заявления (Н.В. Прийма) утверждает, что В. Мормуль угрожал ему расправой, вел себе очень грубо.
Владимир Владимирович рассказал историю событий, которые предшествовали появлению заявления.
«Как всегда перед сессией проводилось заседание президиума райсовета. Обычно на этом совещании присутствуют и глава администрации, и некоторые заместители. В тот раз были Л. Русанова и С. Родюшкин. Принимали участие и председатели постоянных комиссий. Совещание проходило, как всегда: уточнялась повестка дня, вносились какие-то корректировки, обсуждались детали. Одним словом, - рабочая обстановка. Среди вопросов повестки дня сессии я вдруг увидел вопрос, который, обсуждая накануне, на заседании бюджетной комиссии, депутаты отклонили. Речь шла о выделении СШ №8 80 тыс. грн. на ремонт отопительной системы. И эти деньги действительно нужны для окончательного ремонта. Но мы и в прошлом году этой школе выделяли 70 тыс., не можем же мы только туда направлять средства. Ведь, к примеру, крыша гимназии тоже в аварийном состоянии, а окна там скоро превратятся в труху. Поэтому на заседании бюджетной комиссии, которую и возглавляет депутат Прийма, вопрос выделения денег для СШ № 8 «не прошел». А в повестке дня дивным образом опять оказался.
На мое замечание Николай Владимирович отреагировал заявлениями типа: «Вы за год работы ничего не сделали». Я ответил в том же тоне: «Я старался и стараюсь что-то делать, в отличие от вас с Просиным. Ведь это при вашем руководстве были разрушены заводы и предприятия».
А еще добавил, что для меня мнение Николая Владимировича - не показатель, и посоветовал депутату вести более спокойный образ жизни в своем домике на улице Садовой, а не вносить деструктив и конфликты между разними ветвями районной власти. Вот и все, что касается нашего разговора. Его слышали все, кто присутствовал на президиуме. Кстати, Николай Владимирович, до конца заседания не добыл, сослался на то, что ему нужно принимать лекарство в определенное время. Но, оказывается, сразу же написал заявление».

Журналисты «СВ» постараются получить информацию о том, чем закончится история с заявлением. В случаях действительно буйного поведения граждан правоохранительные органы иногда принимают решение изолировать нарушителя от общества на 15 суток с его участием в исправительных работах. Надеемся, что сватовчане никогда не увидят никого из наших чиновников подметающими окурки возле местного райотдела.

C.B.

Обсудить статью в форуме«Пайщиків ми обдурили, як самі схотіли...»

- Олексію Івановичу, весна - не за горами. Як перезимували поля, чи готове гос-подарство до весняно-польових робіт?
- Всього у нас обробляється 2 237 га землі у «Гончарівській» та 369 га - у ВАТ «Нижньрду-ванському», яке теж є структурним підрозділом господарства В «Нижньодуванському» ми ще маємо 120 га саду, в основному - яблуневий. Восени у «Гончарівській» ми засіли озимої пшениці на площі 836 га, жита - 87 га і 113 га ріпаку. А в «Нижньодуванському» -153 га озимої пшениці посіяли. Моноліти з посівів показали себе з кращого боку. Заморозки їм не зашкодили.
На 14 лютого ми повністю готові до виходу в поле. Техніка відремонтована, укомплектована, залишилася технологічна наладка. Насіння повністю закуплено, те, яке підготували зі своїх полів, почистили, довели до посівної кондиції. Закуплено селітри 350 т, «нітроомофоски» 80 т. Одним словом, все готове до весни.

- На нову техніку не розбагатіли?
- Я думаю, що не тільки наше господарство, а й багато інших мали прекрасні умови для зміцнення бази. Адже прибуток мали всі, рентабельність по району - відсотків 300, і це завдяки тому, що так склалися ціни. Хоча, відверто кажучи, на душі сьогодні боляче від того, що пайщиків ми обдурили, як самі схотіли. І я у тому числі. Ми віддали їм таку мізерну частину, що за неї навіть соромно казати. А при цих цінах, які постійно зростають, люди і надалі майже нічого не будуть отримувати. Тому треба приймати рішення або в районі, або вище. І домовитися, щоб розрахо-вуватися з пайщиками десятьма відсотками від валового збору врожаю.

- Минулого року більшість господарств сплатили пайщикам 1,5 % від вартості паю. Потім мова пішла про 2%... Що ви думаєте з цього приводу?
- І два відсотки від вартості паю - нині «чепуха». Я наведу такий приклад. Сьогодні просо-це культура, яка використовується лише для годівлі курей, та її на місці ладні забрати по 1 тисячі 100 грн. за тонну. А півтора відсотка вартості паю - 560 грн. Це, виходить, «на пай» я дам 300 кг проса - і все. Пара голубів за рік не протягне на таких харчах. Тому треба давати відсоток не від вартості паю, яка не індексується, а - від валу. Буде урожай більше, будемо й розраховуватися краще. Я, як голова районної спілки сільгосптоваровиробників, мав намір зібрати конференцію і порушити це питання. Але дивишся на сонну обстановка в районі, і руки опускаються.! так уже «вискочкою» називають. Є ж у нас і сільгрспуправління, але ініціативи від цієї структури - ніякої. Може б, нам треба спочатку в районі порушити питання розрахунку від валу, так би мовити ініціювавши його знизу, а там, гляди, і в країні щось зміниться.

- Ви, гадаєте, що на ваші такі «свідомо-совістливі» пропозиції пристануть усі орен-дарі Сватівщини? Деякі і належний мізер роками не віддають.
- Може й не всі, але, приміром, з десяти - чотири зі мною погоджується.

- Ну, виходить, далеко не всі...
- Рано чи пізно ми це зрозуміємо всі. А якщо самі не зрозуміємо, то я думаю, Президентський указ рано чи пізно з цього приводу буде, але так тривати далі не може. Мені здається, що це питання буде розглядатися і в уряді. Просто у Юлії Володимирівни зараз, мабуть, до цього руки не доходять. В цілому програми, які збираються, впроваджуватися по сільському господарству, нарешті мають вийти на світові стандарти. Адже допомога, яка надавалася державою раніше, - це справжнє окозамилювання. На пшеницю - дам, на жито - не дам, на бджіл дач на рибу не дам. Потім - на рибу ден на бджіл не дам. А вийшло, що ні на те, ні на інше не дали. А за програмою нинішнього уряду дотація має даватися на гектар оранки. Форма допомоги має бути єдина для всіх. Тоді і одноосіб-ники, які до цього не отримували ніяких дотацій, отримають на свої 10-20 га допомогу.

- Тобто, треба сільське господарство підтримувати по-європейськи?
- Саме так: дотація або на гектар оранки, або за тонну вирощеної продукції.

- І все-таки повернемося до запитання про техніку, яку закупили...
- У нашому господарстві поновлено техніки на 1,5 мільйона грн., не враховуючи те, що ще взято в кредит на мільйон грн. Хоча і в цьому є певна проблема. У господарстві сьогодні працює 18 механізаторів, а потрібно лише вісім. Але я не можу позбавити людей заробітку. Тим більше, це - дуже добросовісні працівники. У нас укладено колективний договір. Відповідно до нього зарплата механізаторів повинна складати за 10 місяців від 25 до ЗО тис. грн. Це понад дві тисячі гривень на місяць. І своє слово я дотримую, тому й серед людей немає «шатаний-болтаний» в різні боки. Забрав пай, поніс туди, сюди. Треба зрозуміти шмат землі, то - не клаптик паперу, і його не можна пускати по руках.

- А скільки всього робітників працює у господарстві?
- Всього до 100 чоловік. Основних - 60, а то - сезонні працівники. Ви знаете, сад виручає. В основному, там працюють жінку.

- От слухаєш вас, і складається таке враження, що і проблем у вас немає.
- О, ще й як вистачає. Чого варті одні стосунки з РЕМом! Таке враження, що там працюють зомбовані люди, які себе вважають людьми, а всіх інших - не людьми. Приміром, щоб «розпломбувати» лічильник, треба заплатити 100 грн.
Скажіть, як же бути бабусі у Софіївці чи Верхній Дуванці, коли не дай Бог лічильник затік дощем? Таке враження, ніби лічильник не для контролерів, а для споживачів.
Проте, ніхто з енергетиків уже не пам'ятає, що їхні електролінії проходять по земельних паях, що належать людям, тій же бабці з Софіївки.
Раніше ці лінії були державними, а тепер вони в руках у приватної структури, яка з нас вірьов-ки в'є. І яка, до речі, забуває, що теж має платити за опори, які стоять на землі. От, у Полтавській області, пайщику, на чиїй землі стоїть газова вишка, платять щорічно до 200 тис. грн.
Ми ж живемо у цивілізованій країні, де правити мають закони, а не якийсь Третьяков, котрий погрожує: «Будеш себе так вести, світло «відріжемо».
Поводять себе енергетики зухвало. На чиїйсь землі їхній стовп стоїть, вони приїхали обрізку дерев зробили, все кинули і поїхали. Власники! А інших власників ніби й не бачать. Чогось мені не віриться, що в «Обленерго» теж такий настрой: іди і «дави». Та ситуації ж різкі бувають, і стосунки мають бути партнерськими. Ми ж не беремо електроенергію безплатно.
А договори, які вони укладають зі споживачем?! Та там же без юриста і спецосвіти не обій-дешся. Як не вчиниш, однаково будеш винний. Гадаю, з цим свавіллям щось треба робити і місцевій владі.

- Олексію Івановичу, а яке у вас ставлення до політичної ситуації в країні взагалі, і в районі зокрема.
- Роботу парламенту оцінити важко. То блокують, то домовляються. Там є краплини і правди, і неправди. Звести до купи понад 400 голосів депутатів - справа непроста. От робота нового уряду на сьогодні мене дуже радує. Хоча скла-дається таке враження, що Прем'єру таки хтось заважає. Ну, хіба може не сподобатися людям те, що повертають вклади, пенсії добавили? Сьогодні у мене був пенсіонер, до сліз розчулився. Каже, хоч трохи пенсію вирівняли, а то, мовляв, вік відпрацював і отримував стільки, скільки й той, що не працював. Радує, що бюджет, який буде працювати в нинішньому році, справді соціальне направлений.
Ситуацію в районі коментувати важко. У кожного своя думка. Може нині так і треба: якомога менше втручатися у роботу сільгосппідприємств, але нам, людям старшого покоління, видається дивним, що, починаючи з літа 2007-го, нас не збирають ні на які збори, наради. Не спілкуючись, важко визначити ситуацію.
Приміром, нещодавно прочитав у газеті, що в районі побував заступник голови облдержад-міністрації з агропромислового комплексу О. Ольшанський. Він проводив особистий прийом. Я не проти особистих прийомів громадян, але чомусь думається, що було б про що поговорити керівнику такого рангу і з сільгоспвиробниками. Невже нам нічого обговорити?

- В районі проходили партійні конференції. В тому числі і в Народній парти, від якої ви є депутатом райради. Хотілось би почути ваш коментар.
- Мені приходили листи від В. Надраги - обласного керівника партії, в якому мене призначали відповідальним за проведення партконференції. Але я не знаю Надрагу. І взагалі сьогодні так, мабуть, модно: були люди в одній партії, прокинулися - уже в іншій, були члени партії, сьогодні їх вивели. Захотіли з області - провели збори, нікого, нічого не питаючи. Захотіли - вивели зі складу депутатів. Хоча як можна виключати «зверху , а не «знизу»? Так скажу: мабуть, партія «не нуждається» в мені, а я - в ній. Я навіть готовий скласти свій де-путатський мандат, бо вважаю, що у Сватівському районі партійної організації Народної партії зараз не існує. І якщо хтось її хоче реанімувати, то нехай починає не з того, що кажуть вище, а з первинних організацій. Бо, як би там не було, організація у нас раніше була, була її структура і якась партійна дисципліна.

- А є у районі осередок якоїсь партії, в якій ви «нуждаетесь»?
- Не бачу такої. А вступить у будь-яку, аби числиться, немає бажання. У нас партійна робота зводиться до особистих амбіцій тих, хто партіями заправляє.

- Виходить, ви прибічник думки про те, що місцеві вибори слід проводити тільки на мажоритарній основі. Тобто обирати депутатів по прізвищах, а не тих, хто ховається за партійними списками?
- Однозначно. Та які там у нас партії! І це всі знають! Треба повернутися до особистості. Слід дати дорогу молодим. Ви ж подивіться, що у нас робиться по області. Де е молодий керівник райради, якому хоча б 40? У нас так: або перед-пенсійний вік, або ображені народом прийшли керувати тим же народом...

- Олексію Івановичу, номер газети вийде напередодні 23 лютого - Дня захисника Вітчизни. Ваші побажання чоловікам Сватівщини.
- Для всіх вихідців з Радянського Союзу це свято завжди було головним для чоловіків. Радий, що й сьогодні його шанують. В першу чергу, хочу привітати тих, хто служив, і хто зараз служить, і хто збирається служити. Бажаю оптимізму, терпіння, щастя і здоров'я.

Спілкувалися Олена Рагра, Андрій Крюков

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика