Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеТяжкий економічний стан вимагає контрзаходів

Перед початком 24-ї сесії районної ради 5-го скликання було надано слово завідуючому районним відділом фонду “Благовіст” В. Волкову, котрий подякував всім, хто займається благодійництвом, та вручив листи-подяки і пам’ятні знаки фонду керівникам швейної фабрики Л. Ващенко та агрофірми “Агродар” С. Юрченко і, крім того, листи-подяки — голові райради Ю. Гавриленку, голові райдержадміністрації В. Мормулю, міському голові М. Шерстюку, керівнику відділу освіти І. Мазурко.
“Про звіт щодо виконання районного бюджету за 9 місяців 2008 року” та “Про внесення змін до районного бюджету на 2008 рік” — у цих питаннях доповідав начальник фінансового управління А. Бутко. Прийнятими рішеннями звіт про виконання райбюджету за 9 місяців по доходах в обсязі 51453,7 тис. грн., по видатках в обсязі 42143,6 тис. грн. було затверджено, а також внесено зміни до райбюджету на поточний рік.
Надзвичайно важливим був розгляд третього питання порядку денного “Про соціально-економічну ситуацію в Сватівському районі та заходи по мінімізації наслідків фінансової і економічної кризи на економіку Сватівського району”. З доповіддю виступив голова районної ради Ю. Гавриленко.
Відзначалось: в даний час Україна перебуває в тяжкому економічному становищі. Країна відчула вплив світової фінансової кризи, перш за все, обвалом традиційних для неї зовнішніх ринків збуту продукції, ринків металу, хімічної продукції, частково машинобудування. За оцінками спеціалістів матимемо інфляцію за рік порядку 26%, зупинку виробництва у ряді ключових галузей, знецінення гривні, “тропічну лихоманку” у банківській сфері. Вже на 1 грудня в районі виникла заборгованість з компенсаційних виплат на харчування та оздоровлення ліквідаторам аварії на ЧАЕС у сумі 27 тис. грн. Тривогу викликає те, що знову починають зростати борги по надходженню внесків до районного відділення Пенсійного фонду. За жовтень-листопад вони збільшились на 80 тис. грн. і складають 4 млн. 163 тис. грн.
Хитання уряду з однієї крайності в іншу, нестримний “соціальний” популізм, бездумний та поспішний вступ до СОТ зруйнували основи економіки, стрімко підвищили негативне зовнішньо-торгівельне сальдо країни. Необхідно припинити війну всіх гілок влади, терміново приймати більш розгорнуту програму по виведенню країни із кризи, оскільки прийнятий Верховною Радою антикризовий закон, на думку багатьох експертів, недостатньо адекватний усім існуючим загрозам.
Луганська область є одним з індустріальних центрів країни, і криза тут дуже боляче вдарила по усіх сферах життєдіяльності. За даними Головного управління статистики соціально-економічна ситуація в області має стійку тенденцію до погіршення. З початку року знижені вдвічі темпи приросту продуктивності праці. Виникли проблеми зі збутом продукції підприємствами вугільної промисловості, металургії, хімічної промисловості, машинобудівного комплексу.
З метою пом’якшення наслідків кризи суб’єкти господарювання спільно з колективами приймають рішення про перехід на чотирьох-, триденний режим праці, відправки працівників у відпустки без збереження зарплати, скорочення фонду оплати праці. На 6-годинний робочий день переведені виробнича дільниця “Луганськвода”, за 4-денним робочим тижнем працює Сватівська філія “Райавтодор”. За графіком відпусток без збереження заробітної плати працюють 7-а дистанція колії, моторвагонне депо Сватове.
В жовтні поточного року в районі скоротився випуск промислової продукції в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1,2%. Залишки зерна в районі станом на 1.12.08 складають 75 тис. тонн, в тому числі у сільгосппідприємствах — 64 тис. тонн, на переробних підприємствах — 11 тис. тонн. Соняшнику в районі нараховується 24 тис. тонн, в тому числі 21 тис. тонн — у сільгосппідприємствах. Різко погіршилася ситуація в тваринництві. По області скорочено виробництво м’яса, молока, поголів’я великої рогатої худоби.
Відсутність ринку збуту та низькі ціни на сільськогосподарську продукцію унеможливлюють погашення кредитів агроформуваннями і отримання їх на наступний рік. Заборгованість населенню за здану молочну продукцію перевищила 1 млн. 11 тис. грн. Внаслідок встановлення квот на експорт соняшникової олії в області зупинено три підприємства по переробці насіння, що призвело до втрати продукції на сто мільйонів гривень.
Болючою сферою, яка торкається практично всіх жителів області, є житлово-комунальне господарство. Уряд, не дивлячись на неодноразові звернення регіонів, так і не усвідомив, що підготовка до опалювального сезону передбачає системний підхід до вирішення комплексу питань, пов’язаних з технічною готовністю об’єктів житлово-комунального господарства та бюджетної сфери, забезпеченням підготовки заходів фінансовими та енергетичними ресурсами. В поточному році практично призупинені роботи по реконструкції та модернізації тепло-, водопровідних мереж та мереж водовідведення. Основною причиною є тарифна політика Уряду та скорочення в порівнянні з 2007 роком з 3-4 млрд. грн. до 1-2 млрд. грн. інвестицій на оновлення основних фондів, в тому числі впровадження енергозберігаючих технологій. Урядом робляться спроби згортання державних цільових програм.
З метою економного та раціонального використання бюджетних коштів районною радою спільно з райдержадміністрацією були проведені робочі наради з головами територіальних громад, керівниками бюджетних установ. В результаті були розроблені заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів, що дасть можливість частково розв’язати проблеми, які існують на сьогоднішній день та попередити їх виникнення.
Сьогодні вже можна сказати про погіршення прогнозів надходження податків з доходів фізичних осіб, які складають у структурі доходів місцевих бюджетів понад 80%. Тільки у вересні по області допущено ріст заборгованості по заробітній платі майже у 2 рази. Не краща ситуація і у нас. За вересень-листопад заборгованість зросла на 374 тис. грн. і на 1 грудня склала 529 тис. грн. В тому числі: на заводі експериментального литва — 135 тис. грн., в філії “Сватівський райавтодор” — 181 тис. грн., ВАТ “АТП-10908” — 9 тис. грн., філії “Луганськоблпаливо” — 267 тис. грн.
Реально оцінюючи ситуацію, яка може скластися з бюджетним фінансуванням, для стабілізації фінансово-економічної діяльності, з метою сприяння стабільному фінансуванню бюджетної системи, вимагаю чіткого і неухильного дотримання положень відповідних документів щодо ефективного і раціонального використання бюджетних коштів — наголосив Ю. Гавриленко. Органи виконавчої влади, місцевого самоврядування мають оперативно вивчити причини погіршення роботи всіх суб’єктів господарювання, розробити заходи, спрямовані на пом’якшення негативних процесів, спрогнозувати виконання доходів місцевих бюджетів і привести їх у відповідність до наявних ресурсів витрат. Такі програми або заходи повинні бути затверджені на сесіях усіх місцевих рад, їх необхідно поставити на жорсткий контроль і не менше, ніж раз на півмісяця, вимагати від виконавчих органів звіту про хід їх виконання.
На сесії районної ради було розглянуто також питання “Про внесення змін до рішення 19 позачергової сесії Сватівської районної ради № 19/7 від 14.12.2004 р. “Про затвердження назв загальноосвітніх навчальних закладів Сватівського району та їх статутів” (начальник відділу освіти І. Мазурко), “Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж населених пунктів с. Коломийчиха, с. Жовтневе Коломийчиської сільської ради Сватівського району” (заступник начальника відділу Держкомзему у Сватівському районі Н. Промишлянська) та ін.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форуме«Юність» в числі переможців

Юля Щербак и Надежда Чумакова, Юность слобожанщины, Сватово Цього року вдруге на Луганщині проводився обласний фестиваль молодіжної журналістики. Це творче змагання молодих і талановитих має на меті підтримку юних журналістів краю. Чверть сотні видань усієї області, 65 конкурсантів віком до 35 років представили свої роботи на розсуд журі, в якому, до речі, працювали провідні редактори та журналісти обласних ЗМІ.
Нещодавно фіналістів конкурсу було запрошено до облдержадміністрації на урочисту церемонію нагородження. Призерів фестивалю вітали начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації А.А. Касаткін, його перший заступник О.С. Литвиненко та члени журі. Вони вручили грамоти і цінні подарунки переможцям. В їх числі й сватівчани. Третє місце в номінації «Золоте перо» виборола кореспондент «Юності Слобожанщини», учениця Ковалівської школи Катерина Тиріна. Слід відзначити, що більшість конкурсантів — студенти або молоді журналісти 25-30 років, що мають багатий досвід роботи. Тому вдвічі приємніше, що серед призерів опинилася наша 16-річна Катруся!
Головного редактора газети Юлію Щербак та її заступника Надію Чумакову нагороджено грамотами за активну участь у фестивалі, зокрема в номінації «Луганщина — пісня моя». Окремо О.С. Литвиненко підкреслила, що цього року відзначилися творчим ентузіазмом Сватівський район та м. Красний Луч — з цих територій було подано найбільше конкурсних робіт.
Організатори фестивалю висловили сподівання, що наступного року кількість учасників збільшиться, тематика журналістських публікацій урізноманітниться.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме«Вор должен сидеть в тюрьме!»

	В махинациях был асом,
	Всех, кто рядом, — «надувал».
	А недавно Вова Плясов 
	«Мэрс» проворно своровал.

	С воровской своей сноровкой
	Всем известный «патриот»
	Накупил квартирок ловко
	Не за свой, конечно, счет.

	Жить любил он с царским шиком,
	Денежки копил тайком.
	Болтуном он был великим
	И великим м-м-м… чудаком.

	И свою Володе жадность 
	Было трудно победить.
	Под крыло собрав бомжатник,
	Начал им руководить.

	Был собою он пригож,
	Правда, с брюхом, ну, да что ж.
	Меж бомжей Володя — вождь,
	Меж вождей Володя — бомж.
	
	Плясов жить любил бесплатно,
	Бизнесменов всех «доил».
	И ему в селе Квадратном
	Славный домик куплен был.

	Пруд там. Рыба. Солнце — нимбом…
	Пруд и рыба — нипочем,
	Вова раком, а не рыбой
	Был премного увлечен.
	
	Эх, село… Быки, солома…
	А у Вовы сущий дар:
	В этот дармовщинный домик 
	Привозить живой товар.
	
	Чтобы охать, чтобы ахать,
	Чтоб гудел, резвился дом,
	Чтобы грохать, чтобы трахать,
	Ну, понятно, кулаком.

	На природе жаждал он
	Ощущать слиянье губ.
	Меж дубов Володя — клен,
	Между кленов Вова — дуб.

	Гонористый, даже слишком,
	Там, где Плясов, — там скандал.
	Был искусным он воришкой
	И карманы набивал.

	И уместно вспомнить фразу —
	Тут не надо лишних слов —
	«Вор в тюрьме сидеть обязан!», —
	Неспроста сказал Жеглов.


Харитон КЛЮЧКА.

Обсудить статью в форумеСпільними зусиллями забезпечимо соціальну захищеність потерпілих на виробництві

Глобальна світова криза вплинула й на економіку України. Роботодавці для збереження своїх підприємств змушені мінімізувати витрати шляхом скорочення штатної чисельності працівників, зменшення кількості робочих днів та фонду заробітної плати. Як наслідок, це призводить до заборгованості із заробітної плати і відповідно — зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Своїми думками щодо впливу кризових фінансово-економічних явищ в Україні на соціальну захищеність потерпілих на виробництві ділиться директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Станіслав Богданов.
«На сучасному етапі розвитку України одним з головних пріоритетів держави та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є прагнення покращити соціальну захищеність людини в процесі її трудової діяльності та у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, аби повною мірою підвищити якість життя людини та сприяти суспільному прогресу.
Основною та принциповою передумовою успішного функціонування Фонду є темпи та обсяги надходжень страхових внесків від страхувальників. Відповідно до офіційної статистики станом на 1 жовтня 2008 року кількість страхувальників становила 1212549, що у порівнянні з початком року більше на 68755 або на 6 відсотків.
За 9 місяців 2008 року до бюджету Фонду з урахуванням взаємозаліку надійшло 2926367,1 тис. грн. страхових внесків роботодавців. Починаючи з вересня поточного року, спостерігається поступове зниження темпів надходження страхових коштів до бюджету Фонду, а вже в жовтні за оперативними даними недовиконано план по збору страхових коштів на 4 відсотка. Як наслідок фінансової кризи, згідно зі звітами роботодавців за 9 місяців п. р., на 30% у порівнянні з початком року зросла заборгованість з виплати заробітної плати працівникам, при цьому у структурі загальної суми заборгованості найбільша питома вага — майже 54% — припадає на економічно-активні підприємства; майже на 487 тис. скоротилась кількість штатних працівників. Через погіршення фінансового стану підприємств зросла заборгованість страхувальників зі сплати страхових внесків до Фонду. Так, у порівнянні з початком року заборгованість зі сплати страхових внесків, у тому числі пов’язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати, зросла на 37 млн. грн. або майже на 35 відсотків.
У жовтні-листопаді 2008 року поглибилась економічна криза в Україні, значно знизились об’єми виробництва промислових підп-риємств, що мають високі класи ризику виробництва.
Аналіз роботи Фонду засвідчує, що, незважаючи на весь комплекс вжитих заходів робочими органами виконавчої дирекції Фонду, передбачених чинним законодавством, до страхувальників-боржників, рішення суду щодо стягнення недоїмки, прийняті на користь Фонду, добровільно цими підприємствами не виконуються через прогалини у чинному законодавстві, а подекуди через зволікання здійс-нення примусового виконання рішень судів органами Державної виконавчої служби. Зокрема, зловживаючи діючими нормами пунктів 3.4 і 3.7 статті 3 Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підп-риємств паливно-енергетичного комплексу”, які до 01.01.2009 року зупиняють виконавче провадження, а також заходи стягнення боргів за рішенням судів, прийнятих на користь Фонду з боржників паливно-енергетичного комплексу, продовжують нарощувати заборгованість до Фонду такі страхувальники як ДП „Донецька вугільна енергетична компанія”, ДП „Макіїввугілля”, ДП «Львіввугілля», ДП «Луганськвугілля». Питома вага заборгованості цих підприємств становить майже 74% від усієї заборгованості по економічно-активних підприємствах.
Проаналізувавши бюджети Фонду за останні роки, можна зробити висновок, що з кожним роком все більшими темпами зростають видатки Фонду на відшкодування шкоди потерпілим на виробництві, членам їх сімей, на медичну та соціальну реабілітацію потерпілих, зростають непередбачувані видатки на виплати і реабілітацію потерпілих внаслідок великих аварій. Тільки в цьому році внаслідок великих аварій на шахтах ім. Карла Маркса, «Краснолиманська», «Дуванна», у зв’язку з аварією транспортно-буксирного судна «Нафтогаз-67», вертольоту Мі-8 Фондом виплачено потерпілим та членам сімей загиблих майже 20 млн. гривень, потерпілим та членам сімей загиблих на шахті ім. Засядька в результаті аварії, яка сталася минулого року, Фонд виплатив більше 30 млн. гривень, тому нагальним питанням для Фонду є збільшення надходжень до бюджету.
Слід зазначити, що розбалансування бюджету Фонду призведе до того, що Фонд буде змушений припинити фінансування основних статутних напрямів, в тому числі заходів з профілактики нещасних випадків і професійних захворювань, медичної, професійної, соціальної реабілітації тощо. Як наслідок, 318 тис. потерпілих та членів їх сімей залишаться без належного лікування, протезування, санаторно-курортного оздоровлення, не будуть забезпечені протезно-ортопедичними виробами, колясками та автомобілями.
Складні умови кризового періоду вимагають нового підходу до вирішення нагальних питань соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. І при цьому потерпілі не повинні відчути наших проблем, ані в сумах і термінах отримання страхових виплат ані в належних їм видах медичної та соціальної допомоги.
Звертаюсь до вас, шановні роботодавці, як до однієї зі сторін соціального партнерства, від імені тих потерпілих, для кого щомісячні виплати, які вони отримують від Фонду, є єдиним джерелом доходів. Шановні роботодавці! Усвідомлюйте відповідальність за найманих працівників. З метою недопущення дестабілізації у здійсненні страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та членам їх сімей своєчасно перераховуйте страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, адже від цього залежить доля людей, які втратили своє здоров’я у процесі трудової діяльності!»
Надаєш роботу — забезпеч умови праці, таким повинно бути кредо кожного роботодавця. Поки що, на жаль, не завжди буває так. Нерідко керівники, особливо приватних підприємств, прагнуть залучити працівників, або некваліфікованих працівників і навіть випадкових людей, до роботи на «тіньових умовах». Це дозволяє, отримуючи прибуток, уникнути зайвих витрат на створення відповідних умов праці і відповідальності за людину у разі втрати нею здоров’я, а то і життя на виробництві. Так, з урахуванням вимог в питаннях охорони праці, нещасний випадок на виробництві — це не що інше, як ланка непомічених своєчасно керівником порушень, тобто небажання останнього примусити себе та своїх підлеглих засвоїти вимоги законодавчих і нормативно-правових актів по охороні праці, щоб керуватися ними в своїй роботі.
Адже тільки висококваліфікований робітник, що твердо знає вимоги нормативних актів з охорони праці, об’єктивно може оцінити загрозу в тій або іншій аварійній ситуації.
Необхідно підкреслити вирішальну роль в цій роботі служб охорони праці підприємств і безпосередньо керівника. Адже поки вони не усвідомлюють особисту від-повідальність за створення безпечних умов праці на виробництві, стійких змін на краще в питаннях охорони праці чекати не доводиться. Керівник повинен забезпечити робоче місце безпечним устаткуванням, засобами індивідуального захисту, а працівник зобов’язаний безпечно працювати на цьому устаткуванні і обов’язково користуватися засобами індивідуального захисту. Для того, щоб підприємство працювало успішно, необхідно об’єднати зусилля всіх учасників трудового процесу і це принесе позитивні результати.
Посилення вимог з боку Фонду СНВ в питаннях управління охороною праці, відповідальне ставленння керівників до створення безпечних умов праці на рівні вимог Закону України «Про охорону праці” базується на формуванні високої культури в вирішенні питань охорони праці по попередженню нещасних випадків або механізації ризиків в питаннях охорони праці.

Сергій АНТЮХІН,
страховий експерт з охорони праці по Сватівському району відділення ВД Фонду СНВ України в Сватівському та Троїцькому районах.

Яндекс.Метрика