Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЯкщо дивитись через мутне скло, дійсність обов’язково здасться непрозорою

Ринок — одне з найбільш жвавих місць у місті. Не лише у нашому — у будь-якому. А де багато народу, там не може не виникати проблемних питань. Ось і порівняно недавно на адресу голови облдержадміністрації О. Антіпова надійшла заява за підписами п’ятьох сватівчан, у якій вони прохали розглянути питання стосовно будівництва торгово-модульного комплексу на ринку, прозорості роботи МКП “Сватівський міський ринок” і розміщення торгових рядів у відповідності з нормами пожежної безпеки. Підписантами заяви були О.М. Рибалкін, В.В. Сліпець, О.В. Третяк, О.М. Карауш, Л.В. Заруба.
Аби розглянути заяву, до Сватового прибула комісія на чолі з заступником начальника головного управління економіки облдержадміністрації В.М. Юрченком.


В адмінприміщенні МКП “Сватівський міський ринок” відбулось обговорення порушених питань. При цьому були присутні і представники служб Сватівського району (податкової, МНС, санстанції тощо). Слово брали підприємці І. Сіньков, О. Карауш, представниця Спілки підприємців району Н. Кузовеніна. Інші їхні колеги подавали окремі репліки.
Претензії висувались різноманітні — не можна “пройти-проїхати” на ринку, новий торгово-модульний комплекс будувався без потрібної документації, незрозуміло, куди йдуть гроші за ринковий збір, поробили контейнери, а договорів з їх власниками немає, на ринку порушені норми протипожежної безпеки, відсутні вода, туалет і т.д. В ході подальшого обговорення можна було зрозуміти, що найбільше заявників турбує, чи будуть власниками контейнерів ті, хто вклав кошти для їх будівництва.
Учасники розгляду питань пройшли територією ринків (їх же нараховується три), подивилися на ситуацію. Проблеми з водою і туалетом дійсно існують, було також виявлено недоробки при “вибиванні” чеків підприємцям (сплата за місця). Ці недоробки легко усунути і це, напевно, вже зроблено. І.В. Сіньков, який найбільш активно брав участь в обговоренні, запевняв, що ось на його ринку з туалетом все гаразд. Та трапився “прокол”. З’ясувалося, що туалет, про який говорив Іван Вікторович, знаходиться біля бару, і щоб потрапити до нього, треба мати ключі від замка на паркані. Тобто люди, котрі приходять на ринок, можливості потрапити в цей туалет не мають. Та й сам його стан (туалету) був таким, що викликав негативну реакцію. Стало незрозумілим, яким же чином цей туалет був “санкціонований” свого часу санстанцією.
Думка керівника комісії В.М. Юрченка полягала в тому, що комісією буде підготовлено протокол, котрий потім підпишуть представники і комісії, і міської ради, і авторів заяви. Головне — забезпечити поетапне введення в дію торгово-модульного комплексу, вирішити питання з водопостачанням, туалетом, довести справу до того, аби не здійснювалось торгівлі на площі перед вокзалом.
Оскільки ринок, про який йшлося в заяві, — комунальний, то цілком природно було вислухати думку міського голови М.О. Шерстюка.
Ось вона: робота по упорядкуванню торгівлі на площі Привокзальній ведеться давно. І вона була б виконана і буде виконана незалежно від написаних заяв. Для того, щоб прискорити завершення робіт по зведенню торгово-модульного комплексу, сесією міської ради було прийнято рішення про виділення для цього 115 тисяч бюджетних коштів. Справа впирається в асфальтування території. Але тут і виникає “загвоздка”. Сватівський райавтодор не має коштів для виконання робіт. Керівництво райавтодору запевняло, що роботи по асфальтуванню територїі біля торгово-модульного комплексу будуть виконані відразу після рішення сесії міськради про виділення коштів. Сесія таке рішення прийняла 22 жовтня. Після того автодорівці завезли щебінь, і все на тому закінчилося. Вони хочуть, аби їм було заплачено наперед. Але ж виникає питання — де ж в такому випадку краще робити замовлення, чи варто покладатися на слова керівництва автодору?
Що стосується питань санітарії — це, безперечно, робота санстанції. Але вона її виконує вкрай незадовільно. Належних перевірок не проводиться. А її представник В. Козьменко навіть полишив сесію міської ради, коли підіймалось питання про роботу санстанції. Коли буде збудовано новий ринок, там буде і вода, і туалет. Звичайно, і протипожежні проблеми “знімуться”, якщо “розвантажиться” площа перед залізничним вокзалом. Крім того, вирішується питання підведення води до комунального ринку і облаштування туалету. Нами, в разі потреби, будуть внесені представлення про належне облаштування туалетів на всіх ринках, а в разі невиконання таких вимог постане питання про закриття ринків.
Відносно права власності на модулі, тут ніколи не виникало ніяких заперечень. З самого початку робіт було сказано, що кожен підприємець, який вкладе кошти для облаштування модулю, матиме свою власність. Отож всі необхідні документи щодо власності будуть оформлені по закінченню будівництва. Але ж поки що воно не закінчено.
Декому здається, що міська влада спить і думає, як викачати гроші з ринку. Між тим ми б його без вагань запропонували комусь у власність — беріть і працюйте. І за ті модулі, що зводяться, кошти перераховуються не до міської ради, а безпосередньому виконавцю робіт — сєвєродонецькій фірмі. Міськрада немає до цих коштів ніякого відношення. Так про яку непрозорість йдеться?
У цій справі більше політики, ніж практичного вирішення питань. І хто стоїть за всім цим — теж зрозуміло. Не знаю випадково чи ні (хай подумають самі читачі), але серед підписантів заяви майже всі — члени БЮТу.
Та, як би там не було, до Нового року новий ринок стане до ладу.
Треба сказати, що під час бесіди на ринку відома своїми поглядами Н. Кузовєніна спробувала тиснути на редакцію районної газети — мовляв, видання комунальне, використовує бюджетні кошти, а чи напише воно про ринок? Треба сказати, що ставлення Кузовєніної до “Новин Сватівщини” нам добре відоме. А ось для читачів (не вперше) пояснимо, що редакція в значній мірі живе на власно зароблені кошти. Порівняно невелику суму вона отримує від засновника згідно договору та має певні грошові надходження у відповідності з районною Програмою підтримки районної газети. Прийняття такої Програми є вимогою Закону. Та навіть якби все було так, як говорила великий знавець Кузовєніна, і редакція отримувала кошти безпосередньо з бюджету, в цьому б не було нічого крамольного, адже чимала кількість установ отримує їх саме таким чином на підставі рішень районної ради, яка уповноважена такі рішення приймати. Тобто знову-таки все б здійснювалось законним чином. Але Кузовєніній тоді, коли вирішувались ринкові проблеми, захотілося, напевне, “шпигнути” мимохідь редакцію “НС”. Мабуть, від великої любові...

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форумеПреступность в районе снизилась

Криминогенная обстановка в Сватовском районе не носит угрожающего характера по сравнению с городами да и другими районами области. За этим, безусловно, — большой труд работников правоохранительных органов. Какой же конкретно является ситуация с правонарушениями в районе — об этом рассказывает нашим читателям прокурор Сватовского района, советник юстиции Г.К. Подрябинкин:
— Общее состояние преступности в Сватовском районе характеризуется ее снижением. Так, в текущем году этот показатель уменьшился против соответствующего периода прошлого года на 20 процентов. При этом наблюдается снижение тяжких и особо тяжких преступлений — на 28,4%. Заметно уменьшилось количество краж — на 40%, преступлений, связанных с оборотом наркотиков, — на 15%.
Нельзя, однако, при этом не заметить, что заметно выросло количество разбоев, грабежей, и это вызывает серьезную озабоченность представителей правоохранительных органов, задача которых — вместе с общественностью добиваться недопущения правонарушений.

— Недавно по району прокатился слух о совершенном тяжком преступлении, когда было убито сразу два человека. Что можно рассказать об этом случае?
— 2 ноября в дежурную часть милиции поступило заявление от жительницы одного из близлежащих к райцентру сел (не называю фамилий и населенного пункта, чтобы не влиять на следственный процесс). Она сообщила, что обнаружила два трупа пожилых граждан.
К указанному месту выехала оперативно-следственная группа работников милиции, руководство районной и областной прокуратуры. Действительно, факт смерти двух граждан подтвердился. Причем смерть была насильственной, на трупах остались следы многочисленных телесных повреждений.
Из дома потерпевших пропали материальные ценности на значительную сумму — деньги, золотые украшения и пр.

— Геннадий Казимирович, а каким образом женщина, сделавшая заявление в милицию, узнала об убийстве?
— Она заметила, что уже два дня из дома, в котором проживали пожилые граждане, никто не выходит, а ставни на окнах все время открыты. Пошла посмотреть и обнаружила трупы.

— Как действовала милиция в возникшей ситуации?
— Хочу отметить оперативные и умелые действия наших милиционеров. Быстро было найдено орудие убийства — труба. Также было быстро установлено, что совершивший преступление — дальний родственник убитых, который после содеянного быстро уехал из Сватовского района.
Оперативно принятые меры позволили задержать подозреваемое лицо уже на следующий день. Своей вины задержанный не отрицает. Преступление он совершил в нетрезвом состоянии, что еще раз (в который уже!) доказывает пагубность алкоголя. Ведь многие преступления совершаются именно в состоянии алкогольного опьянения.

— Что стало поводом для убийства?
— Обвиняемый был любителем поиграть на игровых автоматах. Проиграв немалую сумму денег, он имел долги. Когда к нему «кредиторы» начали предъявлять претензии, он решил избавиться от проблем вот таким, преступным образом. Надо сказать, что ранее он неоднократно занимал деньги у (убитых им впоследствии) дальних родственников, зная, что они получают довольно неплохие пенсии.

— Как будут развиваться события дальше?
— Дальше будут проведены все необходимые следственные действия, после чего преступник предстанет перед судом.

— Вы сказали о росте разбоев, грабежей. Можно ли в этой связи привести еще примеры совершенных преступлений?
— Весной текущего года в поселке Нижняя Дуванка иногородние граждане ограбили пенсионера, похитив около 40 тысяч гривен. Преступников задержали и уже осудили. Одному удавалось какое-то время скрываться, но сейчас задержан и он. Примечательно, что в обоих названных случаях преступников интересовали не только деньги, но также ордена и медали потерпевших. То есть они без зазрения совести забирали и то, что было предметом гордости и славы людей старшего поколения, что имеет не столько материальную, сколько моральную ценность.
В завершение хочу сказать, что работники и прокуратуры, и милиции повседневно ведут работу по пресечению, уменьшению преступности, раскрытию совершенных преступлений. Успех в этом деле нас будет ожидать в том случае, когда такая работа станет делом всего общества, когда повысится воспитательная работа, исчезнут экономические и социальные предпосылки для совершения преступлений.

Кор. «НС».

Обсудить статью в форумеДобре, коли надія повертається

Є легенда про пташку, яка співає лише один раз за все своє життя, але краще всіх на світі. Раптом вона залишає своє гніздо і летить шукати кущ терні, і не заспокоїться, доки не знайде його. Серед гострих гілок співає вона свою пісню і кидається грудьми на найдовший, найгостріший шип.
Єдина, незрівняна пісня, і дістається вона ціною життя. Але весь світ завмирає, прислуховуючись, і сам Господь усміхається на небесах. Бо все найкраще дається ціною великого страждання... Зокрема, так говорить легенда.


Як не прикро це усвідомлювати, але насправді виявляється, що не тільки легенди говорять так, але і в нашому сучасному житті теж трапляються подібні ситуації. Тільки головною героїнею виступає не маленька пташка, а, скажімо, мати, яка сама виховує трьох дітей, терплячи при цьому знущання чоловіка. Невеличка на зріст жінка, з великими зморшками на красивому обличчі не від щасливого життя, з глибокими бездонними блакитними очима, які наповнені болем, стражданнями та страхом. З виглядом засмученої, втомленої людини, яка не може повірити, що все це відбувається саме з нею. Бо вона так хотіла, щоб все її життя було казкою, а виявляється, що воно — лише нездійсненні мрії.
У жовтні минулого року до Сватівського РЦСССДМ звернулися працівники служби у справах дітей. Вони повідомили нам про жінку, яка сама виховує трьох дітей. З чоловіком розлучена вже три роки, але за іронією долі бідній жінці та її дітям доводиться жити з чоловіком у одному будинку з двох кімнат. Саме там і чинить чоловік психологічне та фізичне насильство над колишньою дружиною.
При зустрічі з Тамарою одразу був помітний її стресово-депресивний стан. Зовнішній вигляд жінки свідчив, що їй довелось пройти через чимало життєвих проблем.
Засмучені та перелякані діти сиділи на дивані біля столу. Побачивши пригнічений вигляд матері, ми зазирнули в очі дітей. Можливо це порівняння буде жорстоке для них, але на перший погляд вони нагадували маленьких кошенят, які мали жалісливий, переляканий вигляд. Як дивно проходить наше життя. Дуже добре, коли людина вчасно розуміє його ціну та сенс. Але багато хто з нас не завжди може вчасно зупинитися, аби потім зробити правильний крок.
Всіх людей можна умовно поділити на три групи: на тих, хто вже переживав велику життєву кризу, тих, хто переживає її і зараз, і тих, кому іще випаде переживати таку кризу у майбутньому.
Наша клієнтка Тамара разом зі своїми дітьми відноситься одразу до всіх цих груп. Працівники центру обговорили проблему родини Тамари. Коли жінка розповідала жахи свого життя, хотілось плакати разом з нею. Коли дивились на дітей, на душі було дуже боляче і сумно. Попрацювавши з родиною, з одного боку ми побачили колишнього чоловіка, який не дає навіть шансу для нормального існування ані своїм дітям, ані дружині. З іншого боку — перелякані діти зі своєю вимученою татом матусею.
Працівники центру вже тоді зрозуміли, що у цій ситуації потрібен дуже тонкий підхід. І вони знайшли його. За допомогою працівників центру жінка подала заяву до міліції та до Сватівського райсуду. Вирішується житлове питання родини, питання права власності на будинок. Протягом всього часу родині постійно надавалась психологічна підтримка.
Тамара та діти дуже зраділи, що вони не одні на світі зі своїми проблемами, що є люди, яким вони не байдужі.
Тепер, коли така чудова пора року, здається, що до Тамари та її дітей теж повернулась надія.
Завдяки підтримці та допомозі працівників центру у родини з’явився шанс відчути сенс життя та впевненість у завтрашньому дні.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Обсудить статью в форумеЭлектричество — это опасно

Невыполнение элементарных правил техники безопасности, беспечность при обращении с электрическими установками может привести к трагическим последствиям.
Поэтому необходимо постоянно выполнять требования инструкций по эксплуатации электроприборов и электроустановок, объяснять детям об их опасности. Обращайте особое внимание на состояние электроприборов, не допускайте их эксплуатации в случаях повреждения изоляции, касания токоведущих элементов электроприборов газовых, водяных, тепловых, канализационных труб и других токопроводящих сооружений. Это очень опасно для жизни!
Находясь на улице, обращайте особое внимание на состояние воздушных линий, от которых вы получаете электроэнергию, особенно после стихийных явлений (ветра, гололеда, дождя, снегопада). Обнаружив оборванные, провисшие или касающиеся токопроводящих элементов опор и других сооружений провода, открытые или поврежденные двери трансформаторных подстанций, электрощитовых и о всех других неполадках в электрических сетях немедленно сообщите дежурному диспетчеру района электрических сетей по телефону 3-28-11 или 3-28-13 (диспетчерская служба района электрических сетей работает круглосуточно).
Для предупреждения людей об опасности поражения электрическим током на наружных частях электроустановок вывешиваются плакаты «Осторожно электрическое напряжение» (это знак в виде треугольника с черной каймой, на желтом фоне которого нанесена черная стрела), «Стой напряжение», «Испытание опасно для жизни», «Не влезай убьет».
Категорически запрещается:
— открывать двери электрощитовых и трансформаторных подстанций, проникать во внутрь их, производить действия с коммутационными аппаратами, прикасаться к металлическим частям электроаппаратов;
— прикасаться или подходить близко к оборванным проводам воздушных линий электропередачи (для ВЛ-6-10-35 кВ запрещается приближаться к месту замыкания на землю на расстояние менее 8 м);
— делать на провода набросы, влезать на деревья, вросшие в провода;
— влезать на опоры воздушных линий, трансформаторные подстанции;
— устраивать в охранных зонах воздушных линий электропередач спортивные площадки, стоянки машин и механизмов;
— складировать под проводами корма, удобрения, солому и другие материалы, разводить огонь;
— проводить без согласования земляные работы на глубину более 0,45 м, а также планировку грунта;
— самовольно производить работы на воздушных линиях и в трансформаторных подстанциях;
— возводить без согласования в охранных зонах воздушных линий и трансформаторных подстанций здания и сооружения (охранная зона для воздушных линий представляет собой земельный участок и воздушное пространство, ограниченные вертикальными плоскостями, которые удалены по обе стороны от крайних проводов и составляют при напряжении: до 1кВ — 2 метра, до 20 кВ — 10 метров, 35 кВ — 15 метров, 110 кВ —20 метров.
Охранная зона для трансформаторных подстанций и распределительных пунктов — на расстоянии З м от ограждения или сооружения, для подземных кабельных линий охранная зона составляет по 1 метру от крайних кабелей в каждую сторону;
— производить без согласования в охранных зонах воздушных линий работы с грузоподъемными машинами, механизмами и другими высокогабаритными приспособлениями;
— пользоваться поврежденными выключателями, розетками, вилками, кнопками электрических звонков с разбитыми крышками, а также бытовыми приборами с оголенными или обугленными проводами.
Если человек попал под действие электротока, не притрагивайтесь к нему голыми руками, необходимо быстро отключить электроустановку, провод напряжением до 1000 В можно перерубить топором, лопатой с деревянными сухими ручками, оттянуть пострадавшего за сухую одежду, немедленно сообщить диспетчеру РЭС, вызвать скорую помощь.
Человека, пораженного электрическим током, можно спасти, если правильно, а главное
— быстро, оказать ему первую помощь. До прибытия врача скорой помощи, если у пострадавшего отсутствуют сознание, дыхание, пульс, необходимо немедленно приступить к выполнению мер по восстановлению жизненных функций (непрямой массаж сердца, искусственное дыхание).

Администрация Лисичанского филиала ООО «Луганское энергетическое объединение».
Яндекс.Метрика