Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернете“Учитель, воспитай ученика, чтоб было у кого потом учиться”


Молодые учителя Сватовщины
Відбулась серпнева конференція педагогічних працівників, у якій крім педагогів взяли участь голова районної ради Ю. Гавриленко, перший заступник голови райдержадміністрації Л. Русанова, керівники трудових колективів, голови територіальних громад.
Було підбито підсумки підготовки навчальних закладів до нового навчального року. Як відзначала начальник відділу освіти І. Мазурко, для цього було використано 850 тис грн., з них 443 тис грн. бюджетних і 407 тис. грн. залучених коштів.
Голова районної ради Ю. Гавриленко та перший заступник голови РДА Л. Русанова вручили нагороди шефам, котрі зробили гідний внесок в підготовку шкіл до нового навчального року.
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять педагогів, що пішли з життя з часу проведення попередньої конференції.
Гаряче вітали учасники заходу молодих вчителів, що прибули на Сватівщину після здобуття педагогічної освіти. Їм було вручено трудові книжки та подарунки. З вітальними словами до них звернулись Ю. Гавриленко та Л. Русанова, після чого бадьору програму на теми шкільного життя запропонували присутнім учні ЗОШ №8.
З доповіддю “Освіта Сватівщини: аналіз, проблеми, перспективи” на конференції виступила І. Мазурко. Говорячи про стан дошкільної освіти, Ірина Анатоліївна вказала: на початок поточного року в районі проживало 1869 дітей дошкільного віку, з них 1171 — у місті, 698 — у сільській місцевості. В районі працює 14 закладів дошкільної освіти, з них 13 — комунальної власності і 1 — приватний. Завдяки сприянню районної влади в минулому навчальному році відновив роботу дитячий садок в с. Містки та було розширено дитячий контингент в дитсадку Нижньої Дуванки. Збережена мережа дитсадків та забезпечена їх належна фінансова підтримка на територіях Сватівської, Гончарівської, Куземівської, Мілуватської, Оборотнівської територіальних громад. В тих селах, не ДНЗ не працюють, єдиним правильним виходом з ситуації є відкриття груп короткотривалого перебування у приміщеннях загальноосвітніх закладів та їх фінансування з місцевих бюджетів. Охопити 75% дітей відповідного віку якісною дошкільною освітою — головне завдання на новий навчальний рік.
Нині в районі існує 27 загальноосвітніх навчальних закладів з денною формою навчання, 1 вечірня школа з очною та заочною формами навчання та 1 гімназія. Функціонує дитячий будинок змішаного типу “Надія” та 4 позашкільні установи. В загальноосвітніх навчальних закладах в новому навчальному році навчатиметься 4022 учня, що менше попереднього року на 247 учнів. Причиною цього є негативна демографічна ситуація та міграція населення.
Найважливішою подією минулого навчального року стало всеохоплююче зовнішнє незалежне оцінювання. Нині воно є обов’язковим для тих, хто бажає вступити до вищого навчального закладу. В Сватівському районі було створено 2 пункти тестування — на базі гімназії та ЗОШ №8. В підготовці та проведенні ЗНО були задіяні близько 90 педагогів. Результати зовнішнього оцінювання засвідчили, що випускники шкіл Сватівщини засвоїли навчальний матеріал переважно на середньому та достатньому рівнях. Від уповноважених не було отримано жодного зауваження, тож можна сказати, що педагоги району, задіяні на пунктах тестування, спрацювали на відмінно.
У 2007-2008 навчальному році освітою через профільне навчання було охоплено 314 учнів. На початок 2008-2009 навчального року для задоволення освітніх потреб учнів в сільській місцевості планується відкриття багатопрофільного класу в Гончарівській ЗОШ. У цьому випадку учням надаватиметься можливість вибору з 2-х і більше профілів залежно від інтересів та здібностей. Велику роль у здійсненні профільного навчання відіграє кадрове забезпечення, адже предмети повинні викладатися найбільш досвідченими вчителями школи. За даними 78% дітей в школах охоплені різними формами харчування (від продажу буфетної продукції до гарячих обідів). Учні 1-4 класів та діти пільгових категорій харчувались безкоштовно, вартість обіду складала 2 грн. 30 коп. Тільки за перше півріччя 2008 року на організацію харчування було витрачено понад 221 тис. грн. Частково вирішуються проблеми поповнення посуду, придбання холодильників.
Для всіх сьогодні очевидним є те, що інформаційні технології є важливим інструментом у вирішенні питань навчання та виховання. Завершено перший етап комп’ютеризації в загальноосвітніх закладах 1-3 ступенів. В серпні отримано навчальний комп’ютерний клас для Куземівської ЗОШ. На черзі — комп’ютеризація загальноосвітніх закладів 1-2 ступенів. За підсумками третього обласного етапу олімпіад у 2007-2008 навчальному році наш район посідає 19 місце (з 31 території). Щороку учні шкіл займають призові місця з різних предметів. За підсумками другого (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад перше місце посіла Сватівська гімназія, друге — ЗОШ №6, третє — ЗОШ №8. Серед сільських шкіл першого-третього ступенів найкращі показники мають Нижньодуванська та Гончарівська, серед сільських шкіл першого-другого ступенів — Преображенська та Райгородська. У доповіді І. Мазурко торкнулася також таких питань як забезпечення підручниками, проведення виховної, спортивно-масової роботи, забезпечення охорони праці, робота психологічної служби, соціальний захист та оздоровлення дітей, методична робота, кадрові проблеми та ін.
В обговоренні доповіді взяли участь директор ЗОШ №2 Л. Драгун, завідуюча дитсадком “Малятко” Я. Жирова, директор ЗОШ №8 Т. Королько, директор Нижньодуванської ЗОШ В. Коломієць, директор аграрного ліцею В. Євдокієнко.
За успіхи у навчанні та вихованні підростаючого покоління велика група педагогів була нагороджена почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації, а також обласного управління освіти.

Наш кор.

Обсудить статью в форумеСватовчане вышли на первое место

В прошлую субботу на стадионе “Нива” состоялся матч лидеров футбольного первенства области. Команда Сватово принимала гостей из Марковки. С первых минут хозяева показали своей игрой, что настроены только на победу. Высокая подвижность, хорошее взаимодействие линий защиты, полузащиты и нападения позволили нашим игрокам захватить инициативу. Сначала Павел Ковда, а потом Геннадий Несмеянов провели в первом тайме два мяча в ворота марковчан.
Во второй половине встречи небольшой игровой перевес имели уже гости, которые попытались спасти игру. Но реальных угроз воротам хозяев они долго не могли создать.
Постепенно игра выравнялась. Сватовчане несколько раз получали право на угловые удары. Однажды опасный выход к воротам соперника совершил П. Ковда.
Примерно за шесть минут до конца игры марковчанам удалась результативная атака, и счет стал 2:1. Но большего гости достичь не сумели.
В итоге победа нашей команды, которая единолично возглавила после первого круга турнирную таблицу.
Результаты остальных матчей тура: Кременное — Белокуракино 3:1, Старобельск — Беловодск 2:0.
Доводим до сведенья любителей футбола, что игра Сватово — Белокуракино перенесена с 6 сентября на более поздний срок.
А 7 сентября на стадионе «Нива» состоится районная сельская спортивная спартакиада. Начало в 10-00.

H.C.

Обсудить статью в форуме«…И нам победа, как воздух, нужна»Спортивные соревнования
В прошлое воскресенье на стадионе «Нива» состоялась районная сельская спартакиада, в которой приняли участие команды городских школ №1, №2, №6, №8, гимназии, а также Меловатки, Гончаровки, Преображенного, межрайонного управления эксплуатации газового хозяйства, райавтодора, ЗАО «Сватовское масло”.
Участники прошли торжественным парадом по беговым дорожкам стадиона, после чего состоялась церемония открытия соревнований, в ходе которой спортсменов поздравили первый заместитель главы райгосадминистрации Л. Русанова и заместитель председателя районного совета Т. Бервено. Были вручены призы и грамоты ветеранам спорта, лучшим спортсменам и учителям физкультуры. Районной организации физкультурно-спортивного общества «Колос» от районного совета и райгосадминистрации был вручен набор спортивного инвентаря.
После этого прошли увлекательные соревнования. Среди школ лучшей оказалась ООШ №2. Далее расположились ООШ №8, гимназия, ООШ №6 и ООШ №1.
Среди трудовых коллективов места распределились таким образом:
1. Меловатка.
2. Гончаровка.
3. Управление «Межрайгаз».
4. Преображенное.
5. ЗАО «Сватовское масло».
6. Райавтодор.
Проведение спартакиады помогло сватовчанам лучше подготовиться к участию в областной сельской спартакиаде.
Хочется сердечно поблагодарить руководителей, учителей физкультуры за подготовку команд, а также отдельно выделить работу специалистов по спорту в селах Меловатка (П. Ковда), Гончаровка (Л. Гайдидей), Преображенное (Н. Цикало).
Для любителей футбола сообщаем, что следующая игра на первенство области с участием команды Сватово состоится 20 сентября — наши земляки будут играть в Беловодске, а 27 сентября они будут принимать дома соперников со Старобельска.

Олег ПОДЗЕГУН, председатель РО ВФСО «Колос»,
Юрий КРИВУНЧЕНКО, главный специалист отдела семьи, молодежи и спорта

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика