Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеЗавжди — на передньому краї

Вже не перший рік на початку грудня в державі відзначається День місцевого самоврядування. Це є показником великого значення, котре надається роботі місцевих рад. Адже саме вони уособлюють в собі народовладдя, бо їх склад обирається народом шляхом голосування. Голови та секретарі територіальних громад, депутати — це ті люди, які постійно живуть турботами та проблемами земляків, дбають про вирішення непростих завдань, які ставить перед громадами повсякдення.

На сесіях районної, селищної та сільських рад регулярно розглядаються значущі в житті громад питання, котрі визначають подальший напрямок соціально-економічного розвитку того чи іншого регіону. Скажімо, на сесіях районної ради в поточному році розглядались такі питання як затвердження районного бюджету, про підсумки проходження минулого опалювального сезону та затвердження заходів по підготовці до наступного опалювального сезону, про благоустрій населених пунктів, про виконання районної програми “Патріот Луганщини” та ін. Всі питання перед їх розглядом на сесіях спершу ґрунтовно обговорюються на засіданнях постійних комісій. І треба сказати, що в цій справі завжди помітна активність та небайдужість депутатів. Важливою проблематикою відзначаються і питання, що виносяться на порядок денний сесій сільських та селищної рад.
Можна привести немало прикладів, коли керівники рад, депутати ініціювали проведення тієї чи іншої трудової акції, і в ній потім брали участь трудові колективи задля блага земляків. Однією з найбільш значущих в цьому плані була ініціатива районної ради по облаштуванню в центральній районній лікарні палати інтенсивної терапії та кардіологічного блоку. В цій справі були використані і бюджетні кошти, і добровільні внески колективів та підприємців. До речі, участь у виконанні ремонтних робіт, у придбанні необхідного устаткування та матеріалів взяло понад 50 трудових колективів та підприємців району, і це переконливо говорить про те, що добра справа об’єднала сватівчан. Спільними зусиллями було виконано значний обсяг ремонтних робіт, придбано телевізори, холодильники, нові меблі, вентилятори. Загальна сума спонсорської допомоги склала 60708 грн.
Активну участь у роботі по ремонту і облаштуванню кардіологічного блоку ЦРЛ взяли депутати районної ради О. Борзило, В. Литвин, В. Ходов, Н. Надоля, В. Кондратьєв, Н. Захарченко, В. Третьяков, С. Шевцова, Н. Кириченко, Н. Трокай, їх колеги з міської ради С. Ковальов, І. Гавриленко, Г. Шпачинський. Взагалі у 2008 році було прийнято декілька рішень про надання РТМО додаткових коштів у сумі 893 тис. грн. для придбання медичного устаткування, меблів, проведення ремонтів, створення належних житлових і побутових умов для лікарських кадрів. Саме в цьому році придбано дві квартири для лікарів, які мають прибути для роботи в Сватівському районі.
Нинішня економічна криза, яка охопила весь світ, не могла не позначитися і на економіці району. Тому з метою економного витрачання бюджетних коштів районною радою разом з райдержадміністрацією було проведено наради з головами територіальних громад та керівниками бюджетних установ. В результаті були розроблені заходи стосовно раціонального використання бюджетних коштів, що дозволяє в певній мірі вирішити проблеми, які реально на сьогодні існують.
В останні роки при найактивнішій участі органів місцевого самоврядування в районі проводилась робота по автономізації мереж опалення, і це почало давати позитивні результати. Так, лише центральна районна лікарня змогла в результаті переходу на автономне опалення зекономити понад 100 тисяч бюджетних коштів. Але ЦРЛ — не єдина установа, де замінено старі мережі опалення. Таку роботу було виконано і в Нижньодуванській лікарні, в ЗОШ №8, №2, №1, інших закладах. Все це зменшує витрати бюджетних установ на теплоносії.
В останні роки при активній участі працівників місцевого самоврядування тривала газифікація населених пунктів. У 2006 та 2007 роках надавались чималі кошти на будівництво газопроводів до Нижньої Дуванки, Райгородки, а в нинішньому році було виділено для газифікації Райгородки понад 500 тис. грн. (державна субвенція і “місцеві” кошти), для газифікації Новониконорівки — 240 тис. грн.
Велика увага приділялась організації літнього відпочинку школярів, для чого лише бюджетних коштів було використано 300 тисяч гривень. Активна співпраця керівників району та міста, органів місцевого самоврядування з депутатом обласної ради Б. Корляковим дала змогу не так давно побудувати ряд асфальтованих доріг, чималу кількість їх відремонтувати.
На керівниках, депутатах місцевих територіальних громад лежить велика відповідальність за добробут громадян, за вирішення їх соціальних проблем. Місцеве самоврядування на Сватівщині — це районна, селищна та 17 сільських рад. Нині для них стала досить актуальною проблема фінансування. І все ж, попри всі труднощі, за результатами роботи за 10 місяців ц.р. виконані доходні частини бюджетів: районного на 112%, міського — на 105,4%, Коломийчиської сільської ради — на 105,7%, Мілуватської — на 106,7%.
При сприянні органів місцевого самоврядування надається допомога освітянам, педагогам, працівникам відділу внутрішніх справ. Працівники та депутати місцевих рад мобілізовують мешканців на виконання робіт по наведенню порядку на вулицях, подвір’ях, на територіях підприємств та установ. Біль-шість територіальних громад забезпечує своєчасне фінансування закладів соціальної сфери.
Треба сказати, що згідно бюджетного законодавства планові показники по власних грошових надходженнях встановлюються на рівні фактичних надходжень за останні три роки. У нашому районі саме в цей період вживались заходи по погашенню заборгованості колишніми сільгосппідприємствами за минулі роки. В результаті встановлені плани виявилися завищеними в декілька разів. У зв’язку з відсутністю достатніх власних доходів і для недопущення кредиторської заборгованості районною радою у серпні ц.р. п’яти територіальним громадам було додатково виділено субвенції з районного бюджету на фінансування незахищених статей у сумі 120 тис. грн. У цьому місяці планується розглянути питання щодо надання фінансової підтримки іншим радам. Але при цьому треба мати на увазі, що можливості районного бюджету не безмежні. Тому для збільшення надходження податків головам територіальних громад слід звернути увагу на такі питання як плата за користування землею, розвиток на територіях підприємницької діяльності тощо. Напередодні Дня місцевого самоврядування зичу всьому депутатському корпусу району, головам територіальних громад успішної роботи, вирішення чисельних проблем сьогодення, подолання усіх негараздів, що дасть змогу покращувати добробут громадян Сватівщини.

Юрій ГАВРИЛЕНКО,
голова районної ради.

Обсудить статью в форумеМережа єдиних пунктів реєстрації випускників минулих років та випускників 2009 року ПТНЗ і ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2009 року

Сеть единых пунктов тестирования в Сватовском районе

«НС».

Обсудить статью в форумеСеред боржників — філія «Луганськоблпалива» (В. Хорунжий) та філія «Сватівський райавтодор» (В. Просін)

Відбулось засідання колегії райдержадміністрації, яке вів її голова В. Мормуль. Одним з найголовніших питань на засіданні було “Про підсумки виконання Програми економічного та соціального розвитку району за 9 місяців 2008 року та завдання з її реалізації до кінця поточного року”. Доповідав заступник голови райдержадміністрації С. Родюшкін. Ним вказувалось: за 9 місяців поточного року отримано валової продукції сільського господарства на 86,7 млн. грн., що складає до річного показника Програми 101%. Виробництво основних видів сільгосппродукції склало: зернових культур — 112,7 тис. тонн, олійних культур — 13,2 тис. тонн, реалізація худоби та птиці у живій вазі — 0,09 тис. тонн, молока — 1,9 тис. тонн.
В цілому по району урожайність ранніх зернових культур склала 36,3 ц/га. По валовому виробництву зерна в поточному році район посідає друге місце в області. Продуктивність дійного стада корів становить 2779 кг, що більше, ніж за відповідний період минулого року, на 367 кг. Чисельність великої рогатої худоби за 9 місяців збільшилась на 211 голів і складає 1773 голови. За січень-вересень промисловими підприємствами району вироблено продукції в порівняних цінах на суму більш, ніж 121 млн. грн.
В районі газифіковано 153 житлових будинки, з них 76 — у сільських населених пунктах, змонтовано майже 28 км газопроводів, в цілому ж на Сватівщині рівень газифікації складає 63,6%. Підприємствами і організаціями в економіку району було вкладено 47,3 млн. грн., що в 4,4 рази більше показників відповідного періоду минулого року.
Проти минулого року зросли прибутки населення, але в той же час спостерігається зростання заборгованості по заробітній платі. Серед боржників філія “Луганськоблпалива” (В. Хорунжий), філія “Сватівський райавтодор” (В. Просін).
Протягом 9 місяців ц.р. приділялась значна увага розвитку гуманітарної та соціальної сфери.
Нині наш район посідає 18 місце в області (серед 32 міст та районів), що є кроком вперед, адже в минулому році ми перебували на 29 місці.
“Про затвердження антикризових заходів щодо мінімізації впливу світової фінансової кризи на економіку Сватівського району” — таку назву мало друге питання, у якому доповідав голова райдержадміністрації В. Мормуль. Нині, вказував доповідач, кризу переживає економіка всього світу. Не обійшла вона і наш район, причому основні її наслідки чекають на нас у майбутньому. Саме тому в районі створена антикризова група, якою розроблено план антикризових заходів. Необхідно, не гаючи часу, здійснити аналіз ситуації щодо енергозбереження, аналіз наповнюваності місцевих бюджетів, вести моніторинг пролонгації кредитів, забезпечити підтримку агропромислового комплексу, вести необхідний контроль за виплатою всіх видів соціальної допомоги.
Слід також зменшити витрати, заздалегідь передбачувати кризові ситуації на ринку праці з вжиттям відповідних заходів, проводити рейди з метою недопущення ухилення від оподаткування та ін.
Важливим та актуальним було і питання “Про стан роботи серед дітей та молоді із запобігання вживанню наркотичних засобів, алкогольних напоїв та психотропних речовин, формуванню у них навичок здорового способу життя” (доповідали завідуюча поліклінічним відділенням центральної районної лікарні Л. Саранова, начальник РВ УМВС А. Шадлер, начальник відділу совіти І. Мазурко, начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О. Гиря).
На жаль, Сватівський район вже далеко не перший рік знаходиться на передових місцях по розповсюдженню наркоманії, СНІДу. Зростає і кількість тих, хто має алкогольну залежність. Жахливий факт: у районі є 12-річний хлопець, що вже має алкогольну залежність. У порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилась кількість злочинів та розкрадань, здійснених неповнолітніми, в той же час збільшилась кількість випадків грабіжництва. Вже з молодших класів учні залучаються до куріння, вживання алкогольних напоїв. В школах проводяться профілактичні заходи, але, ясна річ, у справі належного виховання молоді без допомоги батьків не обійтися.
Головою райдержадміністрації на нараді було дано вказівку перевіряти торгові точки стосовно продажу підліткам горілчаних та тютюнових виробів. Нині в селах вестиметься робота по облаштуванню бібліотек, адже зараз ситуація така, що лише 7 з 23 бібліотек опалюється. Чи за такої ситуації ходитиме молодь до бібліотек?
На засіданні колегії було також розглянуто питання “Про стан та завдання з подальшого розвитку фізичної культури і спорту у Сватівському районі” (начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту С. Пономарьова, голова Сватівського ФСТ “Колос” О. Подзегун, директор ДЮСШ В. Сайфутдінов), “Про підготовку та проведення новорічних та різдвяних свят” (перший заступник голови райдержадміністрації Л. Русанова), “Про колективні договори на підприємствах агропромислового комплексу Сватівського району” (голова райкому профспілки працівників АПК В. Волков).

Кор. «НС».

Обсудить статью в форумеЗа права доводиться боротися

14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Як відомо, в приборканні атомної стихії в Чорнобилі брало участь чимало сватівчан. Про їх справи та проблеми розповідає голова районної організації “Союз Чорнобиль” О.І. ШАПОВАЛОВ:

— Нині в складі нашої районної організації нараховується 176 чоловік. З них першу категорію мають 38 чоловік, другу — 98, третю — 40.
Зареєстровано офіційно також 10 вдів чорнобильців. Свого часу ті, хто побував у місці аварії, здійснили справжній подвиг. Вони зуміли поставити заслін атомній небезпеці, захистити оточуючий світ від атомної енергії. На жаль, все це позначилося на здоров’ї багатьох учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. А 49 чоловік вже пішли з життя. Вічна їм пам’ять.
З метою виконання заходів по соціальній захищеності чорнобильців, зміцненню здоров’я, залучення уваги до вирішення їх проблем у районі прийнято відповідну Програму. Районною радою було виділено 35 тисяч гривень для забезпечення додаткового харчування чорнобильців під час їх перебування в лікарні. Надходять кошти і для зубопротезування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Є у Програмі і такі пункти як догляд за могилами померлих чорнобильців, які не мали рідних, допомога самотнім чорнобильцям і т.д.
В поточному році проводились заходи для дітей чорнобильців. Їздили вони в Луганськ на виставу лялькового театру, до Новорічної ялинки. В організації цих поїздок надавали допомогу як районна влада, так і благодійний фонд “Благовіст”. Очікується, що ляльковий театр приїздить і до нас у Сватове. Глядачами його виступу будуть і діти чорнобильців.
Незважаючи на те, що ми свого часу, ризикуючи життям і здоров’ям, рятували країну і світ, належної уваги з боку держави не відчуваємо. Не випадково двічі в поточному році їздили ліквідатори аварії на ЧАЕС до Києва для участі в акції протесту. Це було викликано внесенням змін до відповідного Закону і Бюджетного кодексу, які давали можливість не виплачувати пільг чорнобильцям. Треба сказати, що наші поїздки були досить ефективними.
Чорнобильці, що мають першу категорію, через суди добиваються свого права на збільшення пенсій. Є у колег проблеми і з перерахуванням заробітної плати. Закон начебто на нашому боці, але він не виконується. Так що доводиться весь час нагадувати Президенту і Уряду, що ми є, що маємо законні права, яких нас чомусь позбавляють.
Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС хочу щиро побажати колегам міцного здоров’я, бадьорості, успішного вирішення всіх проблем.

«НС».
Яндекс.Метрика