Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеФутбольний тріумф сватівчан

Закінчився чемпіонат області з футболу серед команд ІІ групи північного регіону. В семпіонаті брали участь сім команд (Марківського, Міловського, Креміського, Біловодського, Старобільського, Білокуракінського та Сватівського районів). Змагання проходили за коловою системою в два круга. За результатами ігор наші футболісти вибороли перше місце. Слід зауважити, що спортсмени Сватівського району виступали в чемпіонаті після тривалої перерви. Районна футбольна команда була створена на базі ЗАТ „Сватівська олія” (керівник О.А. Таранов). Саме це підприємство разом з агрофірмою „Наугольнівська” (В.М. Галушка) стало спонсором сватівських футболістів.
Минулої п’ятниці в малій залі районної ради відбулося урочисте нагородження переможців обласного чемпіонату. Усіх гравців сватівської футбольної команди було нагороджено медалями та грамотами. Привітали спортсменів з вагомим досягненням голова райдержадміністрації В.В. Мормуль, голова районної ради Ю.М. Гавриленко, міський голова М.О. Шерстюк. Головний приз — кубок чемпіонату — вручили переможцям голова футбольної федерації Луганської області В.О. Безрук та . Гості з обласного центру подякували першим керівникам району та міста за підтримку і розвиток спорту в регіоні. „Я пишаюся сватівською футбольною командою, яка стала кращою серед команд сільських районів області”, — сказав тренер. Спонсори також не залишилися без подарунків, вони отримали статуетки „Меценат року” і м’ячі з автографами футболістів.
Керівництво району дбає про виховання фізично здорового і загартованого молодого покоління. Важливим кроком до цього стало відновлення у поточному році більше, ніж трьох десятків спортивних майданчиків по району, — юні шанувальники спорту і футболу, зокрема, отримали справді приємний подарунок від влади. Зараз у планах, як зазначив голова райдержадміністрації, зробити поле зі штучним покриттям розміром 40х20 метрів на стадіоні „Нива”. Маємо надію, що створення сприятливих умов для розвитку спорту дасть свої результати у вигляді нових перемог земляків.

Юлія ЩЕРБАК.

Обсудить статью в форуме«Сын своего народа»

«Есть в тихом украинском городе Сватово, что на Луганщине, русский поэт. Есть славянская душа, радеющая и скорбящая от дел своих соплеменников, поклоняющаяся родной земле, слышащая живые голоса природы и этими голосами поющая. Милостью Божьей поэт творит и возносит всему миру славу и любовь к живущим в его благословенном краю. Сергей Кривонос — так зовут поэта. Запомните его. Это, безусловно, явление в нашей многонациональной литературе, не притязательное к похвалам, но и не прячущееся за славой более известных мастеров слова.
В этом смысле точно сказал о нем лауреат Государственной премии России Валентин Сорокин: “О явлении поэта может сказать одна строка: «День словно странник бездомный продрог...» Вот так обронил однажды почти ненароком Сергей Кривонос, и с этих пор наше внимание навсегда обращено к поэту. Куда бы не направлялся в своих поисках его талант или сколько бы не продолжалось его молчание. Отныне длиться и длиться нашему ожиданию нового животворного слова.
Но какую же укорененность сердечную, какую любовь к людям, а это прежде всего жители родного Кривоносу городка Сватово, какую же привязанность к родному нужно иметь, чтобы так одухотворять неживое и сочувствовать ему!
Хорошо, что мы снова вдвоем,
Что осенней печалью не найдены.
Посмотри, как летящие ангелы,
Журавли над притихшим селом...»

По-прежнему, как и в добрые времена, проходят встречи в Москве, в Союзе писателей, в Доме Ростовых с литераторами братских народов. Недавно нашими гостями были писатели Луганщины. Там-то я и открыл для себя новое имя: Сергей Кривонос. Живая и чистая поэзия, наполненная родными мне красками, настолько потрясла меня, что я до сих пор нахожусь под впечатлением от встречи с далеким и в то же время близким по духу и по крови человеком. И от этого становится светло.
Нет, никогда недругам нашим нас не разъединить, никогда не оскудеет талантами земля славян — гордого, благородного, трудолюбивого народа, как никакой другой, ласково зовущего свою землю матушкой. А мать не допустит гибели своих детей.
Сергей Кривонос — сын свого народа, сын своей земли, он с достоинством несет это великое звание, украшая поэзию своими живими стихами.

Виктор КРАМАРЕНКО.
«Московский литератор»
(газета Московской городской организации Союза писателей России).


Послесловие. Вместе со статьей Виктора Крамаренко в «Московском литераторе» запечатана страница стихов Сергея Кривоноса, у которого сравнительно недавно вышла в свет книга избранных призведений «Спасибо, мир, за поле и цветы». Об этом — в одном из следующих номеров «НС».

«НС».

Обсудить статью в форумеЗа хліб на столі, невтомну працю на землі, низький уклін вам, трударі!

Осінь — традиційна пора, коли, як стверджує прислів’я, рахують курчат, тобто підбивають підсумки зробленого. Нині для підбиття підсумків привід дуже вагомий — недільного дня працівники агропромислового комплексу відзначають професійне свято. З чим же підійшли до цієї події трударі Сватівщини?

Треба сказати, в нинішньому році на славу потрудились хлібороби. Ще з минулої осені цілеспрямовано велась ними робота по закладенню надійного підгрунтя під урожай-2008. Своєчасно та якісно була проведена сівба, яка доповнилась потім своєчасним внесенням добрив. Висока майстерність трударів дозволила провести збирання ранніх зернових оперативно і без зайвих втрат. Середня урожайність по району склала 37,6 центнера зерна з гектара, що є одним з кращим показників в області.
Найвищої урожайності на полях, засіяних ранніми зерновими культурами, добились трудівники ФГ “Пролісок” (54,7 ц/га). В цьому немає випадковості, адже керівництвом господарства постійно ведеться робота по поліпшенню якості посівного матеріалу, осучасненню техніки, запровадженню прогресивних технологій вирощування культур. Вагомих результатів добились також АФ “Наугольнівська” (52,7 ц/га), ФГ “Агродар” (49,2 ц/га), СФГП “Нібулон” (47,6 ц/га), ФГ “Зоряне” (46,4 ц/га), СВФ “Агро” (46,2 ц/га).
За результатами збирання озимої пшениці найкращих результатів досягли АФ “Наугольнівська” (59,7 ц/га), ТОВСП “Лотуре” (58,6 ц/га), ФГ “Пролісок” (55 ц/га), ФГ “Гнатівське” (54 ц/га), СФГП “Нібулон” (53,5 ц/га). Всього ж середньорайонна урожайність озимої пшениці склала 42,3 ц/га.
Звичайно, крім ранніх зернових існують й інші культури. Виростити їх і зібрати — також важливе і відповідальне завдання. Чітко це усвідомлюючи, трударі села старанно попрацювали і на збиранні кукурудзи на зерно, сорго, соняшника. В результаті валовий збір зернових культур склав у поточному році близько 133 тисяч тонн. Це прекрасний результат, який більше, ніж вдвічі, перевищує показник минулого року, коли було зібрано 60,7 тисячі тонн зернових.
Насіння соняшника в нинішньому році зібрано близько 39 тисяч тонн, що приблизно дорівнює минулорічному показнику.
В агроформуваннях Сватівщини працюють десятки і сотні вмілих, високопрофесійних трударів, без старанності та наполегливості яких було б неможливим досягнення гідних виробничих показників. Так, комбайнер агрофірми “Лан” Ю.А. Артемчук та його помічник О.С. Доброгорський комбайном СК-5 “Нива” намолотили 878 тонн зерна на площі 220 гектарів. Такий результат серед трударів, що працювали на комбайнах зазначеного класу, є кращим в районі і другим — в області. 694 тонни намолоту на рахунку Г.В. Лондаря та Л.М. Шевченка з цього ж господарства, 638 тонн зумів видати з бункера свого агрегату О.М. Чельцов з ФГ “Пролісок” (комбайни СК-5 “Нива”).
Комбайнер М.Г. Нагорний разом з помічником В.В. Захарченком (ФГ “Агродар”) комбайном “Дон-1500” намолотили 1989 тонн зерна. На “Славутичі” добилися намолоту в 1617 тонн Є.А. Рибалка з помічником І.М. Іщенком (АФ “Мілуватська”). Таким же комбайном М.Ф. Литвин та В.Д. Крохмаль (ППА “Мрія”) намолотили 1576 тонн зерна.
В ТОВ “Лотуре-Агро” на “Нью-Холанді” жнивували М.І. Василевський у парі з О.Б. Бондаренком. Результат їх вражаючий — 3760 тонн намолоченого зерна. В.О. Тарабановський з помічником А.І. Рубчевським (ФГ “Світанок”) на “Джон-Дірі” видали з бункера агрегату 3300 тонн зерна, а В.П. Богач і В.М. Бардаков (ТОВ АФ “Слобожанська”) та такому ж комбайні добились показника в 3180 тонн.
Не можна не відзначити і працю водіїв. Під час жнив найкращого результату по перевезенню зерна досяг В.М. Путненко (ТОВА “Слобожанська”) — 1640 тонн. Далі по досягнутих показниках йдуть В.І. Бойченко (АФ “Мілуватська”, 1619 тонн) та М.О. Чередниченко (АФ “Мрія”, 1556 тонн).
Отож можна сказати, що трудівники полів виростили гідний загальнорайонний коровай.
Що стосується тваринництва, то воно, як добре відомо, переживає складні часи. В нинішній ситуації вживаються заходи, аби все ж галузь існувала і хоча б потроху розвивалась. За десять місяців поточного року чисельність великої рогатої худоби в агроформуваннях зросла на 202 голови (13%) і становить 1764 голови. Кількість корів зросла на 34 голови і всього їх — 734. На фуражну корову за 10 місяців надоєно по 3047 кілограмів молока, що вище рівня минулого року на 394 кг.
Найвищі показники по надоях на корову в ФГ “Прилужне” (4000 кг), ППА “Лан” (3284 кг), ФГ “Каштан” (3224 кг). З початку року збільшили поголів’я корів ФГ “Прилужне” (на 21 голову), ФГ “Каштан” (12), ППА “Лан” (10). Зросла чисельність великої рогатої худоби у ТОВА “Слобожанська”, ФГ “Прилужне”, ППА “Лан”, ФГ “Каштан”. З метою поліпшення якісного складу поголів’я великої рогатої худоби, нарощування чисельності дійного стада ТОВА “Слобожанська” закупила 51 племінну телицю, а також 17 телиць у населення.
Розуміння того, що селу не вижити без дотаційних внесків з боку держави, починає отримувати практичне підтвердження. Так, господарства району в поточному році отримували кошти за посіви ярих та озимих культур, за здане поголів’я великої рогатої худоби та свиней, за приріст поголів’я корів молочного напрямку, компенсації за процентну ставку за отримані кредити, за страхування посівів та ін. Загальна сума таких коштів склала 3565600 грн.
Зустрічаючи професійне свято, трударі села добре розуміють, якою значною є їх роль в забезпеченні матеріального достатку громадян держави. Саме від механізаторів, водіїв, тваринників, ремонтників, спеціалістів, що трудяться в агроформуваннях, залежить, що матимуть на столі наші співвітчизники. Праця селян — важка, але така потрібна. І за їх невтомні руки, за працьовитість та енергійність, за високу свідомість, за любов до землі та рідного краю — загальна їм шана і подяка.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форумеДбати про культуру

Як повідомлялось в “НС”, влітку в районі працювала фольклорно-етнічна експедиція, яка зібрала чимало цікавого матеріалу. За результатами її роботи фольклорний колектив з Рудівки був запрошений до участі у фестивалі весільної традиції, де з успіхом виступив. Керівники району, відділу культури, голови тергромад, що забезпечили належні умови для роботи експедиції, колектив з Рудівки отримали подяку від Міністерства культури і туризму України. На нашому місцевому рівні Почесні грамоти райради та райдержадміністрації за проведену роботу отримали керівник відділу культури О. Деркач, Рудівський сільський голова С. Коваленко, Рудівський фольклорний колектив, головний спеціаліст відділу культури Л. Петровська, завідуюча клубом Рудівки Н. Федотова. Ці нагороди були вручені на початку апаратної наради. Грамотами були також відзначені учениці ЗОШ №6 А. Пономарьова та ЗОШ №8 Я. Щербак за перемоги в обласних конкурсах публіцистики та поезії.
Першим питанням, що розглядалось на апаратній нараді, було “Про заходи щодо підготовки до 75-ї річниці голодомору 1932-1933 років”. З інформацією виступила завсектором з питань внутрішньої політики апарату райдержадміністрації О. Погрібняк. (Матеріал друкуватиметься окремою статтею).
У питанні “Про стан опалювальних мереж в бібліотечних закладах району” інформувала керівник відділу культури О. Деркач. Як відзначалось, в районі діє центральна районна бібліотека і 22 філії в селах. З усіх бібліотечних закладів не опалюється 15. Серед тих, що не опалюються, бібліотеки в Гончарівці, Новоселівці, Первомайському, Рудівці, Петрівці, Куземівці, Стельмахівці, Коломийчисі, Нижній Дуванці та ін. Було заслухано присутніх на нараді голів територіальних громад.
Голова райдержадміністрації В. Мормуль наголошував, що у бібліотеках обов’язково має бути тепло і для цього слід вжити невідкладних заходів. Там має бути належне освітлення, комп’ютери з виходом в мережу Інтернет тощо.
Голова районної ради Ю. Гавриленко підкреслив: кожною справою слід займатись систематично, лише тоді не виникатиме авральних ситуацій. Робочий день кожного голови тергромади повинен починатись зі з’ясування проблем у роботі шкіл, клубів, бібліотек, ФАПів.
На завершення голова РДА В. Мормуль розповів про поїздку до Брюсселя, куди представників переважно східних регіонів запросили для участі у семінарі-брифінгу “Україна – ЄЕС – НАТО: членство чи партнерство?” Думка переважної більшості наших представників була такою: в ЄЕС ми готові вступати, а НАТО нам не потрібне, цього не хочуть люди.
Думається, що іноземцям корисно було почути думки наших учасників. Але що вразило: в Бельгії — надзвичайно високий рівень культури. Наші люди працьовиті, енергійні і в цьому ніяк не поступаються будь-кому. А ось стосовно культури, то тут треба визнати наше суттєве відставання. І саме тому піклування про бібліотеки є питанням важливим, адже вони дають змогу підвищувати і знання, і рівень культури.

Кор. «НС».
Яндекс.Метрика