Сайт города
СВАТОВО
"Новини СватІвщини" в интернетеКВК — свято гумору, що згуртовує школярів

Вже майже півстоліття існує улюблена гра багатьох поколінь під назвою «КВН» — «Клуб весёлых и находчивых». Цей винахід віомого російського телеведучого Олександра Маслякова не може зрівнятися по популярності з сучасними «видумками» дотепників і шанувальників гумору. Ніякі «Аншлаги», «Криві дзеркала», «COMEDY-клуби» та інші розважальні телепередачі не приходяться глядачам до смаку так, як славнозвісний «КВН». І в Сватівському районі КВН також має свої традиції.
Вже кілька років поспіль напередодні Нового року проходять змагання учасників клубу кмітливих та винахідливих серед команд загальноосвітніх закладів. Ось і нещодавно, під час проведення гри, в глядацькій залі Народного дому «Сватова Лучка» буквально було яблуку ніде впасти, адже тут зібралися учні шкіл міста і району, щоб вболівати за своїх друзів та ровесників, які змагаються в дотепності та вмінні жартувати.
В грі КВК брали участь команди міських шкіл та Оборотнівської ЗОШ. Оцінювало виступи юних дотепників журі в складі: начальник відділу внутрішньої політики райдержадміністрації О.А. Погрібняк, головний редактор газети «Юність Слобожанщини» Ю.В. Щербак, начальник райвідділу МНС О.О. Потапенко, головний лікар РТМО Д.М. Вінтоняк, вчитель О.І. Лук’яненко, лікар В.О. Нехаєв.
Радували веселим настроєм глядачів команди в двох конкурсах — «Привітання» і «Домашнє завдання». Обов’язковою умовою для учасників була новорічна тематика, також журі враховувало оригінальність сюжету, театральну майстерність, гумор, використання музики і танців.
В першому конкурсі команда ЗОШ №2 «Фортуна» відзначилася щирими привітаннями і побажаннями в 2008 році усім жити, як миші в сирі. На благополуччя в Новому році учасники команди ЗОШ №1 «Крысавцы и крысавицы» дали усім бажаючим глядачам погладити Крису щастя. Гімназисти — «Дід Мороз і компанія» — вразили глядачів яскравими костюмами і вишуканим українським гумором. Про свою щиру любов до КВК розповіли команди ЗОШ №6 «Весельчак» і ЗОШ №8 «Звери». Юні оборотнівці, так би мовити, для цілковитої впевненості в своєму успіху навіть намагалися «підкупити» журі шоколадкою.
В «Домашньому завданні» «Фортунівські» Дід Мороз та Снігуронька замаскувалися до невпізнанності, щоб нечиста сила не знайшла їх. Тому довелося цим казковим героям святкувати Новий рік в Африці, водити хороводи біля пальмочки.
Команда гімназії запам’яталася усім незрівнянним Дідом Морозом на роликах і чарівним Привидом у десятому коліні у виконанні Альони Котельникової. Фея-студентка Школи чаклування (Марина Огданська) намагалася подарувати незабутнє свято під час виступу команди ЗОШ №1. Епізодичною роллю просто вразив журі Заєць-репер (Олександр Рибалка). А ще «Крысавцы и крысавицы» викликали на сцену цілий циганський табір. Команда КВН Весельчак СШ№6 г. Сватово
Казковий «безлад» панував на сцені під час виступу «Весельчака» (ЗОШ №6), позитивну енергетику несли і «Звери», які, до речі, мали найсильнішу групу підтримки — вболівальників у залі. Оборотнівська ж команда «Оба-на» запросила глядачів на новорічний мюзикл в кращих традиціях жанру.
Загалом гра сподобалася усім присутнім в залі. Хоча знайшлося місце і «недитячим» жартам, і співу школярів під фонограму відомих сватівських солістів. Проте ці недоліки не зіпсували свята гумору і настрою учасникам та гостям.
Після завершення запеклої боротьби до школярів з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації В.В. Мормуль і заступник голови районної ради Т.В. Бервено. Вони подякували дітям за цікаву гру та подарований глядачам новорічний веселий настрій.
Спершу журі визначило кращих учасників команд. М’яких мишенят у вигляді подарунків за створення незабутніх образів на сцені отримали: Сергій Тураєв (ЗОШ №2), Дмитро Пєкарський (гімназія), Олександр Рибалка (ЗОШ №1), Марія Шаповалова (ЗОШ №6), Аліна Жиглова (ЗОШ №8) та Ольга Байбанова (Оборотнівська ЗОШ). За активну участь в конкурсі було нагороджено команду ЗОШ №2 «Фортуна», приз глядацьких симпатій отримали учні Оборотнівської школи. Другу сходинку на п’єдесталі перемоги розділили гімназія та ЗОШ №1, а почесне перше місце посіли команди «Звери» (ЗОШ №8) та «Весельчак» (ЗОШ №6). Школярам вручили подарунки шефи освітніх закладів.
Насправді переможених в змаганні КВК не було, адже усі команди отримали подарунки, а глядачі — позитивні емоції. Свято веселощів і сміху запам’ятається сватівським школярам неповторними сценічними образами і казковою атмосферою, що здатна згуртовувати ровесників в одну дружню родину.

Наш кор.
На знімку: один з переможців гри — команда ЗОШ №6.

Обсудить статью в форумеНа уровне Ирины Мазурко

В пору Новогодних праздников отдел образования сватовской райгосадминистрации организовал КВН. Воспитательно-образовательное мероприятие прошло в стенах главного очага культуры Сватовщины - Народного дома «Сватова-Лучка».
Ради объективности следует заметить, что раньше - при Просине - такие «шоу» проходили на высо-ком культурно-эстетическом уровне, и сватовчане привыкли к такому уровню. Сегодня все делается на другом уровне. Какой это уровень - решать родителям тех детей, которые доверяют школе и надеются, что учеников там никто ничему плохому не научит.
Некоторые работники райгосадминистрации не досидели на мероприятии до конца, удалившись из зала...
Редакция располагает отзывами о КВНе от родителей школьников. Вот один из них.

Добрый день редакция «СВ»! В последнее время нечасто бываю на районных мероприятиях, да их в последнее время и поуменьшилось... К стати, как вам районный школьный КВН? По-моему, лишь гимназия выступала с оригинальной программой и на родном языке.
Остальные на русском. Нормальная программа уСШ №1 иОборотновской школы (ребята из села - без технической поддержки смогли достойно подготовиться). По-моему, часть выступления оборотновчан тоже была на родном языке.
Что касается впечатления в целом, то увидел 50% плагиата на телепередачи, и не только в отдельных фразах, но и целыми номерами. Да и шутить изволили о выпивке и нижепупии. А номер, по-моему, 6-й школы, "Пятачок в гостях у Ольги Герасимьюк" меня вообще убил. 100-процентный плагиат из украинского «Камеди Клаба», - пошло, да и не в тему. И это нам показывают наши дети! И это с поддержки главы администрации, который, к стати, был в зале с ребенком. Я понимаю, что в КК («Камеди Клаб» - передача со «взрослыми» шутками - прим. редакции) это катит. Но туда приходят взрослые люди. Выпить, покурить, в общем - отдохнуть и посмеяться над собственными недостатками. Но когда чужие пошлые шутки озвучиваются детьми с благословения администрации, в ранге районного мероприятия!!!?
Возникает мысль, что история действительно движется по спирали. Сейчас, как и 100 лет назад, исчезает элита нации, вырождается многовековая культура славянских народов, на авансцену выползают неграмотные люди с большими полномочиями. А до 2017 года осталось всего 10 лет! А что потом?!.. И всё это происходит с молчаливого согласия, а в данном случае и поддержки, районной администрации. И это закладывается в души 13-15-летних, которым к 2017 будет по 25.
Мне кажется, в отношение данного мероприятия газета должна что-то написать. А то получается - Мормуль молодец, сделал то-то и то-то, и швец и жнец... А то, что под эгидой районного руководства осуществляется районная акция растления молодёжи, попрания национальной культуры - этого никто не замечает.
Наверное, написал сумбурно. Уж извините.
Удачи в новом году всем сотрудникам газеты, дай Бог здоровья и терпения!

Отец одного из школьников.
«Сватівські відомості» №2 від 9 січня 2008 року

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика