Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеТестування з двох предметів вже пройдено

На долю цьогорічних одинадцятикласників випало випробування не з легких — зовнішнє незалежне оцінювання знань (ЗНО). 22 квітня пройшов перший етап ЗНО, учні 11 класів складали тести з української мови та літератури. В Сватівському районі тестування проводилося на базі ЗОШ №8 та гімназії, взяли участь в ньому 413 одинадцятикласників та випускників шкіл минулих років. Приміщення шкіл, де відбувалися іспити, були схожими на секретні об’єкти: сторонніх у будівлі не пускали, за порядком стежили правоохоронці та чергові. Суворою була і дисципліна в кабінетах. За партою кожен випускник сидів окремо, розмовляти з товаришами заборонялося, виходити з аудиторії дозволяли тільки під наглядом чергового. Запломбовані пакети з тестовими завданнями розкривали безпосередньо в класах, кожен отримав індивідуальний зошит з завданнями (один варіант для всіх по Україні).
На розв’язання завдань (64 питання і твір) було відведено три години. Близько 14 години шкільні подвір’я поступово почали наповнюватися голосами — то з аудиторій виходили ті, хто вже впорався з тестами. Найчастіше можна було почути питання: «Ну як?» Всі ділилися своїми враженнями та емоціями, обговорювали запитання, розповідали своїм вчителям про завдання.
— Можна тебе вже привітати зі складанням тесту? — звертаємося до учениці Оборотнівської школи Наталії Коцурової, яка вже відпочиває.
— Так, я вже все написала. Чи все правильно — не знаю, але сподіваюся, що результат отримаю добрий.
— Дуже хвилювалася?
— Знаєте, було хвилювання. Особисто мені було морально важко через те, що тестування проходило не в нашій рідній школі. Вдома, здається, і стіни допомагають.
Учениця Містківської ЗОШ І-ІІІ ст. Марія Мороз завжди відповідально ставиться до навчання, тому до тестування готувалася наполегливо і відповідально. Дівчина вважає, що цей вид перевірки знань допоможе неупереджено оцінити можливості учнів, проте негативно впливає на моральний стан школярів, які з надмірною емоційністю ставляться до тестів.
29 квітня майбутні випускники складали тести з математики. Тож, вже два складних іспити для них позаду. Зараз одинадцятикласники повторюють матеріал попередніх класів, самостійно і за допомогою вчителів вивчають історію України. З цього предмету їм складати наступний тест 7 травня.
Про результати тестування кожному учаснику ЗНО буде повідомлено особисто і конфіденційно.

Юлія ЩЕРБАК.

Обсудить статью в форумеДо відома страхувальників

Для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах у законодавство по соціальному страхуванню були внесені зміни:

1. Відповідно до змін, внесених до статті 53 Закону № 2240, при обчисленні середньої заробітної плати для забезпечення допомогою по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах враховуються всі види заробітної плати за відпрацьований час. Тому виплати за час, протягом якого працівник не працював, але за ним зберігався середній заробіток (оплата відпусток, простою не з вини працівника), не повинні включатися до розрахунку.

2. Суми заохочувальних та компенсаційних виплат, що мають разовий характер, та виплат, що не передбачені актами законодавства (одноразові виплати), у 2007 році включалися для розрахунку страхових виплат пропорційно відпрацьованому часу, якщо застрахована особа не працювала частину місяця з поважних причин (абзац 2 пункту 9 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266). З 01.01.08 відповідно до змін, внесених до статті 53 Закону №2240, одноразові виплати для розрахунку страхових виплат включаються пропорційно відпрацьованому часу.
У Ваших випадках:
- коли в місяці розрахункового періоду працівник знаходився частину місяця у відпустці і частину місяця працював, при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат одноразові виплати включаються до розрахунку пропорційно відпрацьованому часу;
- коли в місяці розрахункового періоду працівник знаходився весь місяць у відпустці, через відсутність відпрацьованого часу, одноразові виплати не можуть бути враховані при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат;
- коли в місяці розрахункового періоду працівник знаходився частину місяця у відпустці і частину місяці не працював з поважних причин, через відсутність відпрацьованого часу, одноразові виплати не можуть бути враховані при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат.

3. Якщо застрахована особа знаходилась у відпустці частину місяця в розрахунковому періоді і сума оплати праці (з урахуванням оплати відпустки) у неї перевищує максимальну величину місячної заробітної плати, з якої сплачені страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, необхідно зробити пропорційний розподіл заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, до нарахованої заробітної плати. Одноразові виплати при цьому розраховують пропорційно відпрацьованому часу.

Анатолій ЖУРБА,
директор Cватівської міжрайонної ВДФСС з ТВП.

Обсудить статью в форумеКонтрольно-ревізійний відділ інформує…

Контрольно-ревізійний відділ у Сватівському районі звертає увагу керівників і головних бухгалтерів підприємств, установ і організацій, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2008 №274 затверджено Тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти. Цим положенням установлено порядок закупівлі для державних, у тому числі казенних підпри-ємств, установ та господарських товариств, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, їх дочірніх підприємств, а також підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків належать державним, у тому числі казенним підприємствам і господарським товариствам, у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків належать державним, у тому числі казенним підприємствам і господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.
Процедури закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, розпочаті до набрання чинності Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», завершуються вже відповідно до вимог Тимчасового положення. Замовники, що обслуговуються в органах Державного казначейства, подають під час здійснення оплати за договорами про закупівлю органам Державного казначейства звіт про результати проведення процедури закупівлі.
Тимчасове положення застосовується до всіх закупівель товарів, робіт і послуг, що повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) становить не менше, ніж 100 тис. грн., а робіт — 300 тис. грн. Дія цього положення не поширюється на закупівлі товарів, робіт і послуг, які здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу, перелік яких визначений КМУ.
Нагадуємо, що прийом громадян стосовно фактів порушень законодавства з фінансових питань на підконтрольних підприємствах, в установах та орга-нізаціях проводиться керівництвом контрольно-ревізійного відділу у Сватівському районі за адресою: м. Сватове, площа Радянська, 25, кімната 212 у відповідності з графіком — щопонеділка та щочетверга з 10-00 до 12-00, а також щовівторка з 15-00 до 17-00.
Крім того, громадяни можуть поінформувати органи ДКРС про факти порушень фінансово-господарської діяльності установ, організацій та підп-риємств, які використовують бюджетні кошти, та/або про факти неправомірних дій з боку працівників органів ДКРС за «телефонами довіри»: КРУ в Луганській області — 58-69-54, а також Головного контрольно-ревізійного управління України — 8-044-425-38-18 та 8-044-425-37-71.

І.К.СЕМЕНОВА,
провідний контролер-ревізор КРВ у Сватівському районі.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика