Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеНа словах ми всі хороші, але хто заплатить гроші?

Майже щоранку біля приміщення ТСОУ (товариство сприяння обороні України) збирається чималий гурт людей. Приходять вони, правда, не заради сприяння обороноздатності держави. Це — діти війни, тобто люди, що народилися в період з 3 вересня 1927 по 2 вересня 1945 року. Вони прийшли, відгукнувшись на звернення представників Соціалістичної партії, яке полягає в тому, щоб добитися отримання коштів громадянами, що мають саме такий, згаданий вище, статус — “діти війни”.
Як з’ясувалось, в приміщенні, де знаходяться представники Соцпартії, громадянам пропонують зробити грошовий внесок, а кошти, мовляв, потім підуть на благодійні справи. І люди внески роблять. Яким чином ці кошти використовувались, напевне, колись соціалісти скажуть. Крім внесення та прийому коштів мова з громадянами йде про те, що треба добиватися отримання належних коштів, тобто надбавки до пенсії як дітям війни. З відповідними заявами люди потім йдуть до управління Пенсійного фонду у Сватівському районі. Оскільки коштів для виплат в наявності немає і невідомо, коли вони будуть і чи будуть взагалі, мешканцям вручається відповідь, у якій, зокрема, говориться: “Ваше звернення... з питання доплати як дитині війни розглянуто.


Повідомляємо, що Закон України “Про соціальний захист дітей війни” набув чинності з 01.01.2006 року.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Визначення мінімального розміру пенсії за віком надано лише в статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Так, частиною першою цієї статті встановлено, що при наявності у чоловіка 25, а у жінок 20 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому частиною третьою цієї статті встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених за цим законом.
Питання визначення величини мінімальної пенсії за віком, що застосовується для обчислення підвищення пенсії особам, яким встановлено статус “дитини війни”, має бути вирішено у законодавчому порядку.
Тому підвищення пенсій “дітям війни” буде проведено після прийняття відповідного законодавчого акту”.
Ми провели бесіду з начальником управління Пенсійного фонду в Сватівському районі В. Бородіним та головним спеціалістом відділу призначення пенсій, юрист-консультом О. Купіловим, які розповіли: ті, хто приходять до нас із заявами, вважають, що їм має бути виплачено близько 3 тисяч гривень кожному. Це дуже сумнівна цифра. Адже дія Закону про виплату коштів “дітям війни” призупинялась, а раз не діяв Закон, то й кошти за той період не можуть бути нараховані. Ми не маємо змоги виплачувати кошти без судового рішення. Отож громадяни звертаються до Луганського окружного суду. Але це не кінцева інстанція. Далі справи, напевне, розглядатимуться в апеляційному та Верховному судах. Все це займе багато часу. Ось приклад. Один з мешканців Сватового звернувся до нас з зазначеного питання ще в травні. До цього часу справа в суді ще не розглянута. У Білокуракинському районі, де раніше почався такий же “процес”, прийом заяв закінчили ще в серпні, але до цього часу жодної справи у Луганську не розглянуто.
Треба мати на увазі реальні обставини. На місяць для виплати пенсій в районі потрібно 10,5 млн. грн. Власних, “сватівських”, надходжень ми маємо лише 3,5 млн. грн. Решта — дотації. В районі нараховується близько 5,5 тисячі “дітей війни”. Якщо б їм було виплачено по 3000 гривен, то необхідно було б майже 17 мільйонів гривень. Це — нереальна цифра для нашого району. Ми, звичайно, розуміємо людей, їх бажання отримати гроші. Але треба реально дивитись на ситуацію.
Зараз до Пенсійного фонду щоденно приходить велика кількість людей. Ми змушені приймати по 50 чоловік на день, видаючи при цьому талончики прийому.
І ось уявіть, з нашого району, припустимо, до Луганського суду надійде 5,5 тисячі позових заяв. Надійдуть вони і з інших районів, і міст. Скільки часу розглядатиметься така величезна кількість позовів? І чи знайдуться зараз у держави кошти для виплат?
Треба сказати, що компанія, котру проводять соціалісти, дивним чином співпала за часом з періодом, який хоча офіційно ще й не став передвиборним, але по суті є саме таким. Виникає питання, чому саме тепер, а не набагато раніше піднято питання виплат? А такі дії розбурхали людей, які знову стали в черги, як це було на початку року. Саме тоді Ю. Тимошенко наобіцяла виплатити грошові компенсації (по 1000 грн.). Ця справа закінчилася повним провалом. Дехто встиг отримати кошти, а величезна кількість людей виявилася обдуреною.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форумеЧемпионское хозяйство

Фермерское хозяйство “Пролісок” по праву считается одним из лучших в районе. По урожайности ранних зерновых, кукурузы на зерно, подсолнечника хозяйство достигло лучших результатов в районе. И это убедительно говорит как об умелых действиях руководителя С. Ковалева, так и о профессионализме тружеников.
Поздравить коллектив с достигнутым успехом, а одновременно и с Днем работников сельского хозяйства в прошлую субботу приехал в Рудовку (именно там, в помещении школы, проходило мероприятие) председатель районного совета Ю. Гавриленко. Он же вместе с С. Ковалевым вручили «команде чемпионов», труженикам полей фермерского хозяйства, «золотые» медали, а «капитану» команды (управляющему) Н. Гамалию — кубок.
В этот день почетные грамоты, подарки были вручены многим работникам «Проліска». С поздравлениями выступил также сельский голова С. Коваленко. Руководитель хозяйства С. Ковалев рассказал присутствующим об итогах уборки урожая, отметив достигнутые хорошие результаты в растениеводстве. В хозяйстве постоянно улучшается материально-техническая база, основных средств производства в текущем году закуплено на 3 млн. 168 тыс. грн. Но недальновидная политика государста привела к тому, что сельские труженики вынуждены продавать продукцию по таким низким ценам, которые не позволяют окупить затраты на ее производство.
На складах района находится около 70 тысяч тонн зерна, так как его невыгодно продавать. Будут ли при такой ситуации производители зерна заинтересованы в улучшении трудовых результатов?
Резко возрасли цены на удобрения, что приведет к заметному снижению их использования.
Как сообщил С. Ковалев, в хозяйстве внедряется программа “Паевик — главный партнер”, которая предусматривает оказание всемерной помощи собственникам паев, и зачитал эту программу.
Во время мероприятия был отмечен и фольклорный ансамбль Рудовки, который с успехом выступил в текущем году на Всеукраинском фестивале. Порадовал он своим выступлением и участников торжественного мероприятия. А кроме того для присутствующих пел вокальный ансамбль.

Кор. «НС».

Обсудить статью в форумеКриза неминуче торкнеться і нас

Апаратна нарада розпочалась з того, що голова районної ради Ю. Гавриленко та голова райдержадміністрації В. Мормуль привітали з професійними святами та вручили почесні грамоти і подарунки керівнику відділення поштового зв’язку П. Жовтоножку, генеральному директору районної телерадіокомпанії О. Хомутову, а також працівникам цеху електрозв’язку №18 В. Гайдидей, С. Кіріній та Н. Рівчак. Було також зачитано лист обласного управління культури і туризму, у якому висловлюється подяка керівнику відділу культури О. Деркач та методисту О. Бондаренко за велику роботу по організації і проведенню фестивалю “Слобожанський спас”.
Про стан сплати податків суб’єктами господарювання району всіх форм власності за підсумками 9 місяців ц.р. розповів начальник міжрайонної державної податкової інспекції В. Шубін. Ситуація тут така, що практично за всіма видами податків завдання виконуються, і є помітне збільшення сум грошових надходжень у порівнянні з показниками відповідного періоду минулого року. Основними “постачальниками” податкових коштів є 7-а дистанція колії, моторвагонне депо, ЗАТ “Сватівська олія”, СФГ “Прогрес-10”. Представниками податкової інспекції ведеться контрольно-перевірочна робота, проведено за вказаний період 15 семінарів, 17 “гарячих ліній”, дано біля 900 консультацій.
Серед боржників по сплаті податків агрофірми “Мрія”, ім. Шевченка, ряд підприємств, котрі перебувають на грані закриття (“Теплокомуненерго”, філія “Облпалива”, “Лучка” та ін.).
Відбулась серйозна розмова стосовно тих негативних економічних явищ, котрі вже спостерігаються в державі і неминуче торкнуться і нашого району. За пропозиціями голови райдержадміністрації та голови райради буде створено комісію, котра б контролювала економічну ситуацію і вела відповідну роботу по впровадженню антикризових заходів.
“Про виконання Закону України “Про Державний реєстр виборців” — у цьому питанні інформував начальник відділу ведення державного реєстру виборців А. Сорокін, який, розповівши про наявні проблеми, зокрема, зазначив, що в районі нині нараховується 30325 виборців. Реєстру ж виборців поки що не складено, і це може бути зроблено лише у наступному році. Саме тому на нараді зазначалось, що буде проведено додаткову нараду з тим, аби роботу по складенню реєстру виборців активізувати.
Про те, як ведеться робота зі зверненнями громадян, розповіли на нараді голови територіальних громад Т. Шевельова (Ковалівка) та Ю. Швидков (Коломийчиха). Загальна тенденція така: кількість звернень зменшилась, хоча не зменшилась кількість проблем.
Повертаючись до питання про роботу бібліотек, котре розглядалось на попередній апаратній нараді, голова РДА В. Мормуль вказав: в районі буде створено 4 показових бібліотеки, на які потім орієнтуватимуться й інші.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форумеУвійшли до збірної області

У Луганську відбувся обласний турнір з гирьового спорту. Команду Сватівського району представляли спортсмени Нижньодуванської ДЮСШ (5 учасників). Успішно виступив учень 10 класу Нижньодуванської ЗОШ В. Дахненко, який у вправі “поштовх” підняв 24-кілограмову гирю 56 разів, а у вправі “ривок” — 148 разів, виконавши норму першого спортивного розряду для дорослих.
Друге місце зайняла С. Скляренко (7 клас), п’яте — Т. Крайнюк (7 клас).
Чемпіонами турніру також стали Юля та Оля Крайнюк — студентки Старобільського аграрного технікуму, вихованки Нижньодуванської ДЮСШ.
В. Дахненко, С. Скляренко, Т. Крайнюк увійшли до складу збірної команди області і захищатимуть честь Луганщини в змаганнях республіканського рівня. Підготував команду до турніру тренер М. Руденко, а спонсором виступив керівник АФ “Наугольнівська” В. Галушка.

Юрій КРИВУНЧЕНКО,
головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту.

Яндекс.Метрика