Сайт города
СВАТОВО
"Новини Сватівщини" в интернетеГубернатор на Сватівщині

9 лютого у Сватівському районі з робочою поїздкою побував голова облдержадміністрації Олександр Миколайович Антіпов.
Приїзд губернатора мав відбутися ще раніше, та з різних причин дата візиту кілька разів переносилася. І ось минулого вівторка він побував у нашому районі. В поїздці О.М. Антіпова супроводжував заступник голови облдержадміністрації М.В. Запорожцев, керівники району і міста – голова райдержадміністрації В.В. Мормуль, голова районної ради Ю.М. Гавриленко, міський голова М.О. Шерстюк.
Визит губернатора А. Антипова в Сватово
Свій візит губернатор розпочав з відвідин дитсадка, який нещодавно відновив роботу у Містках. Тут гостям показали теплі і затишні кімнати, де сьогодні перебуває більше 20 дітей.
Активну роботу по відновленню діяльності дошкільного навчального закладу провів сільський голова С.В. Красовський за підтримки районної влади і керівників. Діти радо зустріли шановану делегацію, представили, хоча й не тривалу, але цікаву концертну програму. У відповідь О. М. Антіпов подарував колективу дитсадка телевізор та цифровий фотоапарат.
Після цього поїздка продовжилася у Сватовому. Губернатор і особи, які його супроводжували, поклали квіти до меморіалу Слави, Пам’яті і Скорботи і пам’ятного знаку на честь воїнів-афганців.
Потім делегація на чолі з губернатором відвідала дитячий будинок-інтернат „Надія”. Директор цього закладу М.Г. Река розповіла про те, що районна і міська влади надають постійну підтримку у вирішенні всіх питань. Теплі слова на адресу гостей сказали і вихованці „Надії”. Колективу цього закладу О.М. Антіпов вручив комп’ютер.
Потім губернатор побував на ЗАТ «Сватівська олія», розмовляв з головою правління підприємства О.А. Тарановим, обговорювалися питання вдосконалення виробництва, виготовлення готової продукції, яка б конкурувала на міжнародному ринку. Губернатор побував у цехах, ознайомився з ситуацією, що склалася з забезпеченням сировиною, зазначив, що обласна державна адміністрація сприятиме вирішенню питань по удосконаленню виробництва і поліпшенню якості продукції.
Після поїздки по району у великій залі районної ради відбулася нарада, на яку були запрошені керівники підприємств та агроформувань, голови територіальних громад, підприємці, керівники обласних та районних служб.
Вів нараду О.М. Антіпов. З інформацією про підсумки роботи у 2007 році і завдання на наступний період виступив голова РДА В.В. Мормуль. Серед проблем, які вимагають вирішення, він назвав підтоплення Сватового, газифікацію населених пунктів, забезпечення питною водою мешканців кількох сіл, ремонт закладів культури та ін. Лише зусиллями району виконати ці завдання неможливо, тому необхідна серйозна підтримка обласного і державного бюджетів.
Голова районної ради Ю.М. Гавриленко у своєму виступі зазначив, що в багатьох територіальних громадах відсутнє прагнення вирішувати соціальні проблеми, які сьогодні хвилюють людей. Є немало питань, які не тільки не розв’язуються, а навпаки, ще більше загострюються. Це стосується зайнятості населення, демографічної ситуації, недостатнім є фінансування розвитку тваринництва, є багато інших серйозних проблем. Районна рада, депутати працюють над вирішенням завдань, але далеко не все здійснюється так, як вимагає час.
Про ситуацію в АПК області, в тому числі і у Сватівському районі, розповів начальник Головного управління агропромислового розвитку С.І. Хворостяненко.
Директор агрофірми «Лан» Н.М. Надоля порушувала багато питань, що стримують розвиток аграрного сектору. У господарстві, яке вона очолює, утримується половина загальнорайонної кількості великої рогатої худоби, у тому числі більше 40% дійного стада. І тенденція до нарощування поголів’я, говорила Н.М. Надоля, продовжуватиметься. Водночас, підвищення ефективності виробництва стримується нестачею кормів, неможливістю вчасної заміни низькоудійних корів високопродуктивними. Ненормальним явищем є і те, що вже більше двох років не працює Сватівський молокозавод, і тому молоко відправляється на переробку за межі району і навіть області. А значить, не додаються значні кошти до бюджету. Н.М. Надоля зосередила увагу ще на багатьох питаннях, вирішення яких повинне мати державну підтримку, щоб село не занепадало, а набувало розвитку.
Рудівський сільський голова С.М. Коваленко зупинився на тих проблемах, які сьогодні найбільше хвилюють очолювану ним територіальну громаду. Головні з них – газифікація і впорядкування доріг. Місцевого бюджету не вистачає, говорив він, навіть на вирішення найпростіших завдань, а для реалізації згаданих програм необхідна істотна фінансова підтримка з області і держави.
Начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області, депутат обласної ради Б.М. Корляков детально зупинився на результатах роботи за останні півтора року. Він, зокрема, сказав, що на 2006 рік для будівництва доріг області виділялося 83 мільйони гривень. А за підтримки уряду В.Ф. Януковича Луганщина отримала більше 600 мільйонів. Це дало можливість виконати великий обсяг робіт на будівництві і ремонті доріг у багатьох районах області. Не залишилася поза увагою і Сватівщина. В 2006-2007 роках у районному центрі було прокладено дороги і тротуари на багатьох вулицях. Введено в експлуатацію дороги там, де їх ще ніколи не було. Також здійснено ремонт доріг до Преображенного та Мілуватки, стала до ладу нова шляхова магістраль до села Іванівка. Є і питання, які вимагають вирішення, говорив Б.М. Корляков. При належному фінансуванні ці проблеми будуть розв’язані.
На питанні, яке хвилює колектив локомотивного депо, з приводу реорганізації підприємства, зупинилася заступник голови профкому депо Т.Я. Колесник. О.М. Антіпов відповів, що він особисто займатиметься вирішенням цього непростого питання.
Підбиваючи підсумки наради, губернатор сказав, що на сьогодні в багатьох сферах діяльності Сватівський район займає далеко не передові позиції. Це стосується, зокрема, медичного обслуговування населення, газифікації, освіти, аграрного сектору. Це свідчить про те, що відділи та управління райдержадміністрації не повністю використовують свої повноваження та можливості, щоб вирішувати питання на рівні сучасних вимог. О.М. Антіпов говорив, що подальший розвиток позитивних напрацювань і, водночас, принциповість у подоланні недоліків, принесе людям Сватівщини користь і забезпечить їм гідне життя.
На завершення свого перебування у районі губернатор вручив голові районної ради Ю.М. Гавриленку Почесний знак „Заслужений працівник промисловості України”

Наш кор.

Обсудить статью в форумеПочему нас становится меньше?

К вопросу охраны здоровья и жизни детей

Весь мир знает, что страна, в которой употребляется более 7 литров алкоголя в год (в перерасчете на спирт) на одного жителя, обречена на жалкое существование и вымирание — развитие в ней прекращается. В Украине в 2006 году было выпито 11 литров алкоголя без учета самогоноварения, а с ним — 14 литров на жителя. Для сравнения необходимо сказать, что в 1957 году в Советском Союзе было выпито 2,6 (!) литра на человека, что делало страну одной из самых трезвых в мире, и темпы ее развития в то время были потрясающими даже для развитых стран.
Концепция формирования позитивной мотивации на здоровый способ жизни у детей и молодежи, утвержденная Министерством образования и науки Украины, констатирует, что социально опасной проблемой стал СПИД (ВИЧ-инфекция): по темпам развития этой эпидемии Украина занимает одно из первых мест в мире. Преимущественное большинство ВИЧ-инфицированных наркоманов — лица в возрасте от 15 до 30 лет; наблюдается рост ВИЧ-инфекции среди наркоманов — подростков и детей. В Украине отмечается ежегодное ухудшение психического здоровья подростков, в первую очередь вследствие употребления алкогольных напитков, наркотических и других психотропных веществ. На мой взгляд, достаточно этой констатации, чтобы на самых высоких уровнях власти в стране были приняты эффективные меры устранения надвигающегося «алкогольного Чернобыля”.
Хочу обратить внимание читателей, что далеко не все в нашей стране согласны с такой оценкой проблемы относительно чрезмерного потребления алкоголя. Хочу предложить читателям послушать их точку зрения, вот что они говорят по этому поводу.
«Эту песню она (Украина) поет в мае. Это ее голос. Это ее талия. Это ее смех, а это ее характер. А эту одежду она одевает каждую осень, — это ее сердце, это ее душа. А это ее пиво — «Оболонь». Ну, разве можно ее такую не любить?» Или «Главные события страны должны быть только с «Цельсием». «Цельсий» —актуальный бренд в актуальное время!» Или «Новый «Немирофф» — новое лицо твоей водки. Ты избрал — мир поддержал!» Или «Черниговское» — живи на полную!» Далее «Хлебный дар» — вы почувствуете то, что никогда не чувствовали — действительный вкус!», «Зеленая марка» — одной будет мало». «Славутич» — правило настоящей дружбы. Все будет хорошо!» Далее, «Хортица» — неизменное качество!» Вот такие мнения звучат ежедневно по центральным каналам телевидения энное количество раз в сутки.
А в центральных газетах часто высказывается даже такое мнение: «Горилка «Украинка» — создана для тех, кто любит свою страну и свой народ, для тех, кто любит честный труд и работает на благо своей страны. В каждой капле горилки «Украинка» отражены украинская история, культура и традиции. Горилка «Украинка» — своя и лучшая! Она отличается своим мягким вкусом, отсутствием похмельного синдрома и очень легко пьется!»
После этих красивых слов возникает вполне логичный вопрос: а алкоголь какого бренда и сколько пил известный предприниматель в нашем районе, после чего МЧСники вырезали из машины четыре трупа под Нижней Дуванкой? А какое пиво и сколько пил с 6 утра один житель г. Сватово, который после этого зарезал свою бывшую жену в магазине? А какой «знак чистоты» употреблял водитель, который после этого стал «жить на полную» (или «жать на полную») и ночью на автомобиле смертельно травмировал молодого парня по улице Грушевского г. Сватово? А какое «неизменное качество» систематически потреблял житель П. г. Сватово, который «любил свою страну и свой народ» и который в 41 год умер от цирроза печени и оставил сиротами 2 малолетних детей, которых он, по-видимому, любил значительно меньше? И таких вопросов можно задавать бесчисленное множество.
Почему производители алкогольных напитков не говорят горькую правду в своей рекламе? Они что, не знают, сколько по причине употребления водки, пива, вина в стране болеет и умирает людей, травмируется на дорогах, сгорает в огне, тонет в воде, сколько тех, кто бросает семьи, детей, совершает преступления? Алкоголь — это наркотик и этим все сказано.
У читателей может сложиться мнение, что я обвиняю в сложившейся ситуации производителей алкогольных напитков, их нечестную рекламу. Сразу скажу, что им можно лишь рекомендовать сделать рекламу честной и говорить в ней людям о том, сколько горя приносит злоупотребление алкоголем. Они в сложившейся ситуации не виновны.
Если говорить о государстве, то должна быть разумность его законов, которые призваны регулировать алкогольный вопрос — производство, реализацию и потребление алкоголя. Вообще-то, говорить о разумности законов — это дело политиков, законодателей и власти, которая эти законы воплощает в жизнь. Я же выскажу только одну мысль, как обыкновенный гражданин.
Если по нашим законам пиво не отнесено к алкогольным напиткам, если постоянно рекламируются алкогольные напитки в средствах массовой информации, если на улицах, в парках, в общественных местах можно безнаказанно распивать алкогольные напитки, если при проведении массовых праздников, спортивных соревнований алкогольные напитки «льются рекой», если алкогольные бренды есть широко рекламируемые спонсоры телепрограмм, различных спортивных соревнований и конкурсов, если отсутствует реальная борьба в обществе с пьянством и алкоголизмом и борьба за здоровый образ жизни, если наши «звезды эстрады», выдающиеся спортсмены беззастенчиво рекламируют пиво, «горилочку з огирочками», если культ алкоголя вместо культа здорового образа жизни внедряется в сознание молодежи с детства, если пьяные водители свободно ездят на машинах, то говорить о разумности законов нашего государства, регулирующих проблему в стране, еще рано. Поэтому на государство надежды в скорейшем решении вопроса очень мало.
А вот о разуме людей, который не регулирует (как государство) алкогольный вопрос, а окончательно его решает, говорить никогда не рано. Более того, чем раньше он появляется у человека, тем большая вероятность того, что алкогольные проблемы никогда не возникнут.
Путь, которым надо идти человеку к умению вести здоровый образ жизни, известен. Он абсолютно такой же, как и пути к умению быть математиком, инженером, врачом, механизатором — это путь учебы и тренировок в здоровом образе жизни. Эту учебу должны проводить родители в первую очередь, учителя, врачи, общественность. Этому должны способствовать средства массовой информации, социальная реклама, учреждения культуры и спорта, учреждения торговли.
К сожалению, мы видим, что алкогольная индустрия плотно заполняет своей рекламой информационное пространство вокруг детей и молодежи. А оставшееся пространство заполняем мы сами своими необдуманными поступками массового употребления алкоголя на глазах у детей.
Посмотрите, как отдыхает «золотая молодежь», какие у нее вечеринки и сколько там выпивается алкоголя, и станет ясно, что болезнь общества весьма глубока.
К счастью, в жизни есть место такому постулату — в мире нет такой бедности, которая не позволяла бы быть разумным, и нет такого богатства, которое обеспечило бы разум. Потому, что разум человека требует не богатства или бедности, а совершенства. Ведь все лучшее в мире, в том числе разум, природой предназначается всем.
Именно этому и надо учить детей. Счастье человека находится не в бокале пива или рюмке водки и не в богатстве, заработанном родителями, а в постоянном совершенствовании самого человека.

Александр ДАНИЛЬЧЕНКО, начальник службы по делам детей.

Обсудить статью в форумеЩоб в “ящик не зіграти”, не треба поспішати

Проблема безпеки дорожнього руху є однією з найгостріших у нашій країні, її вирішення можливе лише за умови об’є-днання зусиль не тільки міністерств, відомств, органів місцевого самоврядування, а і всього суспільства.
Давайте, шановні громадяни, замислимось над трагічними цифрами статистики. В Україні у середньому щодобово гине 20-30 чоловік, по області — одна людина, а травмується від 10 до 15 чоловік. Більше двох третин загиблих та постраждалих — молоді люди віком від 25 до 45 років. Гинуть і калічаться ті, хто відноситься до найактивнішої, найпрацездатнішої частини населення.
Особливу турботу викликає стан дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Так, за 10 місяців поточного року на території області трапилося 275 пригод за участю неповнолітніх, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 47,1%. Внаслідок цих ДТП 10 діточок загинули та майже 300 травмовані.
Одна трагедія сталася 8 липня. Приблизно о 12 годині в м. Стаханов 52-річний водій, керуючи автобусом КАВЗ-685, скоїв наїзд на юного велосипедиста, який, рухаючись з території стадіону, раптово виїхав на проїжджу частину попереду рухомого автобуса. Водій автобуса намагався об’їхати дитину, але не справився з керуванням і скоїв наїзд на хлопчика і опору електропередач. У результаті ДТП велосипедист від отриманих травм помер на місці події. Дванадцять чоловік з двадцяти трьох, що знаходились в автобусі, отримали травми різного ступеня тяжкості та були госпіталізовані в лікарню м. Стаханова. Автобус перевозив людей з траурної процесії на поминальний обід. Поховавши близьку людину, громадяни стали свідками ще однієї смерті. А за три дні до трагедії дитина відзначила свій 13 день народження і в подарунок отримала довгоочікуваний велосипед.
У суспільстві поширена думка про те, що зростання аварійності прямо залежить від кількості автотранспорту. Однак це не зовсім відповідає дійсності. Так, у 2000-2006 роках кількість транспортних засобів в Україні виросла тільки на 10 відсотків, а число дорожньо-транспортних пригод за цей же час збільшилося в півтора рази.
У той час як рівень смертності в результаті автоаварій на 100 тисяч населення у Швеції становить 5,9, у Великобританії — 6,1, у Німеччині — 8, в Україні він перевищує 16 чоловік.
Переважна частина автопригод відбувається внаслідок:
- перевищення швидкості (11,3 тис. або 26%);
- порушення правил маневрування (10,7 тис. або 24%);
- порушення правил пішоходами (7,8 тис. або 18,6%);
- порушення правил проїзду перехресть (3,8 тисячі або 8%);
- виїзд на смугу зустрічного руху (3,7 тис. або 7%).
Окремо слід сказати про пішоходів, які є найбільш ураженою категорією і стають учасниками кожної третьої пригоди. У той же час вплив на них суттєво обмежений — соціальні інститути не працюють, штраф за порушення становить лише 3,4 грн., а стягнути його практично неможливо, оскільки пішохід не зобов’язаний мати при собі посвідчення особи. Це підтверджує і статистика виявлених порушень Правил дорожнього руху пішоходами в Луганській області, яких майже 14,5 тисячі. Очевидно, що ситуацію не виправити одним лише посиленням покарання або підвищенням штрафів.
Кожен керівник підприємства повинен посилити вимогливість до виховання та якості підготовки водіїв, оскільки з їх вини відбувається більше двох третин автопригод. Кожний п’ятий водій-порушник — зі стажем керування до 2 років. Як свідчать перевірки підп-риємств, багатьма керівниками фактично ігноруються вимоги статті 20 Закону України “Про дорожній рух”, яка вимагає від керівника постійного контролю за навчанням співробітників ПДР.
Перші етапи виховання культури дорожнього руху починаються з раннього віку дитини. На жаль, шкільні навчальні програми передбачають лише 52 години навчання дітей правилам дорожнього руху та основам безпечної поведінки на дорозі, які викладаються тільки з першого по четвертий класи. До того ж відсутні підручники з цього питання. І як наслідок — в країнах ЄС 1,7 дитячих смертей на 100 тисяч населення, в Україні — 4.
Зараз окреслено основні пріоритети Державної програми підвищення безпеки дорожнього руху на 2008-2012 роки. Вони передбачають вдосконалення нормативно-правових та організаційних основ державної системи забезпечення безпеки дорожнього руху. Головне з цього — посилення відповідальності учасників дорожнього руху шляхом підвищення розмірів штрафів в залежності від тяжкості правопорушень, а також запровадження системи нарахування штрафних балів.
Так, наприклад, в Україні за керування у нетверезому стані сума штрафу сягає від 300 до 410 гривень (це приблизно 39-52 євро), а в Росії — до 360 євро (майже 3000 грн.), у Польщі — до 1400 євро, в Угорщині та Німеччині пияцтво за кермом може призвести до позбавлення волі.
Належить добитись якісних змін в системі підготовки учасників дорожнього руху всіх категорій, створити сучасну дорожню інфраструктуру, вдосконалити організацію руху транспорту та пішоходів у містах, підвищити безпеку пасажирських перевезень.

Олександр КУШНАРЬОВ, командир групи ДПС.

Обсудить статью в форумеДружба з районкою — нерозривна

Старий новий рік в народі відзначається приблизно з таким же розмахом і з такими ж застільними атрибутами, як і Новий. Та до того ж 14-го січня чоловіки ще й посипають — на добро, на щастя, на врожай. Тож день цей — святковий. І саме в такий день 55 років тому народилась Раїса Шляхова. Сталося це опівночі, в третю хвилину на першу годину у селі Стельмахівка. Саме в цьому селі і пройшло все життя Раїси Павлівни.
Раиса Павловна Шляхова
В селі за радянських часів неможливо було вирости ледарем, бо завжди знаходилась робота. Отож і юна Раїса росла працьовитою дівчинкою, охочою до непростої сільської роботи. Коли підросла, закінчила курси вихователів і почала працювати у дитячому садку місцевого господарства. Вийшла заміж, пішли діточки. У семидесятому році народилася Наталка, через рік — Людмила.
Згодом змінила роботу, пішла на ферму, де працювала впродовж 16 років дояркою. Даремно думають, що праця на фермі далека від лірики. Саме в цей час Раїса Павлівна почала писати вірші і вперше надіслала їх до районної газети. З того часу з журналістами районки у неї — найтісніші зв’язки. Писала вона не лише вірші, а й прозові матеріали, нариси про людей свого села, про події, що відбувались у Стельмахівці. Найактивнішу участь брала і бере Раїса Павлівна в конкурсах, що їх проводить наша газета. Декілька разів ставала переможцем і багато разів — призером та лауреатом. Ось і нещодавно вона перемогла в новорічному конкурсі “Постой, паровоз, не стучите, колеса”.
Подальше ж особисте життя Р. П. Шляхової складалося так. У 1987 році народився син Олександр. Нині він служить в армії у Одеській області. Постійно телефонує додому, цікавиться, як мама, як тато. Тато ж, себто чоловік Раїси Павлівни, Борис Іванович, працював раніше у колгоспі трактористом, нині — на заслуженому відпочинку.
Р. П. Шляхова охоче бере участь в різноманітних творчих змаганнях, і не лише в тих, які проводяться районною газетою. Так, дивлячись телепередачу “Надвечір’я” (ведуча Тамара Щербатюк), вона почула про конкурс, суть якого полягала у тому, щоб викласти легенду про озеро Синєвір. Послала свою роботу на телебачення і почала чекати. Коли оголошували результати, затамувала подих біля екрану. Прибіг з сусідньої кімнати і чоловік вболівати за дружину.
Оголосили прізвища декількох переможців. Подумалось, що в призери не потрапила. “Пролетіла ти, бабусю...” — співчутливо і по-доброму промовив Борис Іванович. Аж раптом — на весь екран лист Раїси Павлівни і повідомлення, що й вона стала одним з переможців. Зраділа авторка листа, а ще більше — її чоловік, аж кинувся обіймати!
Потім її запросили на урочистості, під час яких і отримала нагороду за творчий успіх... Вже чимало років Раїса Павлівна працює в місцевій школі. Веде в селі активну громадську роботу, вона — голова ветеранської організації Стельмахівки. Свій ювілей зустріла в родинному колі, в теплій атмосфері добра і злагоди, яка завжди притаманна родині Шляхових.
Колектив редакції газети “Новини Сватівщини” щиросердно поздоровляє Раїсу Павлівну з ювілеєм, зичить їй довголіття, миру та злагоди в сім’ї, щастя їй та її дітям, а також подальших успіхів у творчих змаганнях і плідної співпраці з районкою!

На знімку: Р. П. Шляхова зі своєю улюбленою газетою.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика