Сайт города
СВАТОВО
"Сватівські Відомості" в интернетеАпаратура є, а працювати на ній нікому...

Далеко не в кожному селі району є медпункти. Десь село практично вимерло і сільську амбулаторію закрили, десь - не вистачає спеціаліста. А у Рудівці медпункт є, є і ентузіаст медичної справи. Є навіть нова медична апаратура, яку нещодавно завезли з області. Це в перше за останні роки держава зглянулася на сільські ФАПи. Тільки завезене обладнання поки що не працює, бо його треба встановити, та й працювати на ньому зможе тільки відповідний фахівець.
Тетяна Борисівна Надоля - завідуюча ФАПом, на жаль, охопити все не в змозі. Вона одна обслуговує 618 чоловік сільського населення уже 16 років. Медпрацівник впевнена, що, коли б нові кабінети запрацювали, відбою б від відвідувачів не було. Проте, нікому з сільським медпрацівником працювати поруч. Не їдуть до села медики, а свої, які навчаються медичних навчальних закладах, додому теж не повертаються. Ось і раніше дві випускниці місцевої школи закінчили медучилище - не повернулися. Зараз одна рудівчанка навчається. Однак надії на її повернення мало.
Районне медичне керівництво цю проблему не вирішує. Не секрет, що і в райцентрі кадрова проблема стоїть гостро. Замість допомоги обіцяють забрати нову апаратуру з села. Мовляв, віддамо туди, де на ній зможуть працювати. Найлегше рішення проблеми, чи не правда? А як же жителі Рудівки, які скільки років розраховують на повноцінну меддопомогу? Невже не можна вирішити питання, щоб хоча б один день на тиждень до села навідувався спеціаліст, який зможе за допомогою обладнання робити селянам отримати фізпроцедури?
Та поки що цього немає, тому у селян надія лише на Тетяну Борисівну, яка як палочка-виручалочка і вдень, і вночі приходить на допомогу. Мабуть, це дуже нелегко нести відповідальність за таку кількість людей, та медик не скаржиться. Єдине з чим важко, каже жінка, так це - з документацією, з паперами.
Адже вести облік усіх медичних справ - це окрема частина роботи, без якої не обійтися, але яка займає багато часу. Раніше медпункт розташовувався у пристосованому приміщенні, тепер його перевели у один з кабінетів місцевої школи. Зробили окремий вихід. І до медпункту постійно приходять відвідувачі. Тетяна Борисівна каже, що найбільше селяни страждають на серцево-судинні хвороби. А якщо врахувати, що населення села - переважна більшість люди уже літнього віку, то не важко здогадатися, що їх переслідує чимало болячок. А бореться з цими болячками Тетяна Борисівна за досить невисоку зарплату, бо скільки не говорили про те, що зарплату медикам підвищать, поки що вона не на багато вища за середню пенсію. Єдине, що гріє душу жінки, так це вдячність людей, які сподіваються на своєчасну допомогу, а також на те, що нову апаратуру не заберуть, і вона зможе працювати на здоров'я жителям Рудівки.

Любов Павловська.

Обсудить статью в форумеБЕРЕЖИ СВОЄ "ЗВАННЯ" ЗМОЛОДУ...

По вулиці крокував похилого віку чоловік. Від колишньої статури вже практично нічого не вгадувалося. Низько опущені плечі, погаслий погляд. Нічим особливим він не вирізнявся з натовпу. Звичайний сватівський дідусь, яких часто зустрічаєш на наших вулицях. Та коли придивилася пильніше, то впізнала в ньому людину, яка два десятки років тому займала досить високе керівне крісло. Першим він ніколи не був, але в когорті перших — завжди. Багато питань сватівчанам доводилося вирішувати з цією людиною: і громадських, і особистих. Наліт начальництва тоді не забарився відбитися на ньому. Трохи пихатості, трохи чванливості, трохи байдужості і не в міру гордині - ось те, що характеризувало цю людину. Та, попри все, „шанували" цю людину ... через високе крісла.
Та якось так в житті сталося, що в новому часі не зміг утриматися на висоті колишній той начальник. Хтось з колишніх друзів зумів хвацька „перейти" у бізнес, хтось - уміло „крутнувся" в іншому, і тепер возить на крутій тачці онуків, а наш герой перетворився у звичайного сватівського дідуся на пенсії. А ні тобі особливого багатства, а ні тобі - високого крісла. І сьогодні навіть низькопоклонного „здрастє" йому зайвий раз не скажуть.
...А дивишся на сьогоднішніх „нових" сватівських, і згадуєш отого колишнього. Декому з них здається, що влада - це придане, віддане на все життя, їх аж розпирає від гордині і чванливості. Та посада і багатство - то справа тимчасова. То — марево, перевірка Богом, перевірка самої суті людини. Комусь все життя випадає прожити в безликому натовпі і без особливої розкоші, а комусь побути й на висоті й купатися у багатстві, але від цього звання не змінюється Л звання це - „людина". Маленька, хоча й неповторна, але піщинка великого Всесвіту...

Олена Рагра.

Обсудить статью в форумеКОМУ МЕШАЕТ МОРМУЛЬ?

Страна затаилась в ожидании перемен. Верховная Рада никак не может собраться с силами, в политических кругах Сватовщины гадают, кого же назначат на ключевые посты в районе после прихода нового правительства.
Понятно, что председатель райсовета Ю.Н. Гавриленко, равно, как и председатель городского, а также председатели сельских советов, недоступны для административных манипуляций. Их должности выборные. Внешнему влиянию и переменам больше всего подвержена районная государственная администрация. Там работают люди, назначаемые и снимаемые сверху. Новое правительство, скорее всего, сначала пойдет по проторенному пути укрепления власти, цель которого поставить своих людей на местах, удалив «неугодных».

КТО НАСОВЕТУЕТ НОВОГО ГЛАВУ?
А кто же угоден партийным вождям? Конечно, киевские и Луганские партократы доверяют рекомендациям своих местных партийцев. Если правительство возглавит Тимошенко, то, понятно, с кем ее люди будут советоваться по поводу назначения главы сватовской райгосадминистрации. Уж не с Гавриленко и Шерстюком. Наверняка обратятся за советом к Просину, как начальнику предвыборного штаба розово-белых.
Просин сам себя не посоветует, он пошлет государственных мужей к Стешенко, а тот уже и предложит нетрудно догадаться кого, но ясно, что не Мормуля и не Рыбалко, а тем более, не Куницкого. Вот вам и первая версия продолжения эпопеи «Новый сватовский глава».
Версий есть несколько. Вот вторая - пришлют человека со стороны. Засылать новых людей - это технология «Нашей Украины». Если по какой-нибудь тайной квоте Сватовский район достанется нашеукраинцам, то действительно нам можно ждать кого-то постороннего (по примеру бывшего губернатора Москаля).
Третья версия - останется Мормуль, если удержится Янукович. Молодой и перспективный глава райгосадминистрации, казалось бы, и должен устраивать сватовчан. Но всех ли?
Сейчас, по истечению полугода работы, уже можно говорить о том, что он - толерантный политик, думающий руководитель, не всегда занимающий позицию бюрократа, к которой так привыкли его коллеги и соратники. По крайней мере, он реагирует на сигналы о проблемах людей и старается помочь. Тому уже есть примеры.

ГАВРИЛЕНКО-МОРМУЛЬ: КОНФЛИКТ МОЖЕТ БЫТЬ
Однако условно близкая к народу, позиция Мормуля может обернуться для него же (Мормуля) политической бедой. Как минимум, спровоцировать негативное отношение со стороны политических побратимов. Ведь получается, что Мормуль составляет конкуренцию председателю райсовета Гавриленко, перетягивая на себя инициативу. А наши застарелые политики так не привыкли к конкуренции и другим мнениям, что «заводятся» от одного взгляда на инакомысляще-го, одного вздоха «по-другому».
Поэтому в ближайшее время Гавриленко может начать тормозить развитие влияния Мормуля. А влияние, безусловно, растет в районе. Между главами может возникнуть конфликт.
Что ж, будем честными, в конечном итоге проиграет Гавриленко. Перспектива не на его стороне. Конфликтом воспользуются оппоненты. К примеру, в лице Просина. Он наверняка готов, учитывая прошлые дела, поддержать Гавриленко в споре с Мормулем, если такой когда-нибудь возникнет. И развить этот спор до высшей точки кипения.
Нужно понимать, что в ситуации конфликта с молодым главой администрации для Гавриленко ничего не останется, кроме, как помочь представителю своего поколения Просину прийти к власти. Если что - Просин обеспечит Юрию Николаевичу в будущем стабильную и доходную роль помощника. Такой роли не может гарантировать Мормуль.
А Просин, если он стремится занять пост главы райгосадминистрации, как никто другой сейчас заинтересован в поддержке со стороны Гавриленко. Ведь именно Гавриленко, по большому счету, определяет, как голосуют депутаты районного совета. Это значит, что они могут выразить недоверие любому главе сватовской райгосадминистрации и таким образом снять его с должности. Снять любого, но только не члена партии, у которой большинство в райсовете (дисциплина есть дисциплина). Мормуль - регионал - не надо этого забывать. То есть открыто против него голосовать не будут, но попросить о снятии у вышестоящих могут...

А НАРОД - В СТОРОНЕ
Да, по форме Гавриленко - в одной команде с Мормулем, но по своей идеологической сути - в одном ряду с Просиным, тем более, политические расклады явным образом поворачиваются в пользу БЮТа. Этого нельзя не замечать, и те, кто привык держать нос по ветру, давно вступили в БЮТ, а БЮТ их принял, очевидно, потеряв нюх.
Итог: Просин ближе Юрию Гавриленко по стилю и целям, чем Мормуль. Просин имеет влияние на ту партию, у которой есть политические перспективы, чего так не хватает Юрию Николаевичу. А Юрий Николаевич имеет влияние на ту партию, у которой в данный момент большинство в районном совете, чего так не хватает Просину. Мормуль, по идее, мешает и тому и другому своими новыми подходами и современным мышлением, в принципе, как и Рыбалко.
Эти нюансы могут заставить Гавриленко, если не поддержать, то хотя бы не противодействовать Владимиру Просину (или его ставленнику). В крайнем случае, не голосовать большинством против него, как проголосовали ранее против Рыбалко, и, возможно, в будущем проголосуют против Мормуля.
Вот так и получится, что всем партиям, а точнее, партийным лидерам-консерваторам станет нужен один и тот же человек у власти - для прикрытия и стабильного процветания. Районные лидеры убедят областных, областные - киевских, а народ так никто и не спросит, оставив людей у разбитого корыта, в котором будет плавать бумажный кораблик, сложенный из очередного избирательного бюллетеня.
Но это все - если. Пока что ждем развития событий. В Киеве ведь сложнее договориться, чем в Сватово. Тут все друг другу - кумовья и сватья, а в Киеве - через одного. На то он и Киев.

Андрей Крюков.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика