Сайт города
СВАТОВО
"Новини СватІвщини" в интернете"Извините, вы не видели мою маму?"

Кожна людина має право на помилку і на те, аби її виправити. Але життя доводить одну просту істину: правом помилятися людина користується куди частіше, ніж правом виправляти. Аби не бути голослівними, наведемо лише один приклад, якого, гадаємо, буде цілком достатньо для того, аби переконатися у справедливості наших тверджень...
"Лохнеське чудовисько"
Алла Вікторівна Коровкіна - особа, в певному (не у загальноприйнятому) розумінні, одіозна. Відома вона широкому загалу, не будемо скромничати, багато в чому завдяки газеті "Новини Сватівщини". Кілька років тому ми писали про неї та про її життя велику, досить таки детальну статтю. Коротко нагадаємо, про що йшлося...
А.В. Коровкіна на той момент була матір'ю п'ятьох дітей (через кілька місяців після публікації статті в "НС" в неї народилося шосте дитя). Найстарший син Алли Вікторівни відбував в той час покарання у виправній колонії. Засуджений він був за крадіжку. Ще одна дитина Коровкіної як перебувала тоді, такі і перебуває нині у Теплогірському інтернаті для розумово відсталих дітей (це своє дитя горе-матуся полишила у пологовому будинку одразу після народження). А інші троє діточок (сини Саша та Ігор, донька Наталка) мешкали разом з мамою та батьком (цивільним чоловіком Коровкіної) Олексієм Леонідовичем Лєвшаковим у Рудівці.
Запійно-хмільний спосіб життя дорослих призводив до чисельних проблем у житті дітей. Наташі та Саші не було що одягати-взувати до школи. Вічний бруд у домі... Вічна злиденність... Вічний голод та холод... Ось в яких умовах "виховували" батьки своїх дітей. Директор Рудівської школи та класні керівники Коровкіних-школярів турбувалися про одяг для дітей, купуючи якісь там шкарпетки, сорочечки, светрики за власні кошти. Батьків же, схоже, така ситуація цілком влаштовувала, бо вони за горілкою не бачили нікого й нічого навколо себе.
Мати по кілька днів могла не приходити додому. Чоловік, якщо спершу й намагався знайти дружину, то потім просто припинив усілякі спроби повернути її назад. Та коли ж все ж таки Коровкіна з'являлася на порозі рідного дому, то тут вже Лєвшаков не нехтував можливістю довести кулаками "свою істину" і втовкмачити раз і назавжди, хто в хаті господар. А після таких от "філософських" роз'яснень дружина ходила селом, мов Лохнеське чудовисько, що називається, "з філософією на обличчі" (себто, вся в жахливих синцях). Та, чесно кажучи, не надто Алла Вікторівна цим фактом переймалася: "цілюща" пляшечка горілочки лікувала всі синці, як мовиться, одним махом. Навіть те, що жінка була вагітною, не зупиняло її від вживання алкоголю.
Постійної роботи дорослі не мали. "Отец семейства" і влітку, і взимку заробляв, як міг: колов дрова сусідам, розчищав подвір'я від снігу, саджав городи... Хтось з ним розраховувався грошима, а хтось - продуктами харчування. Тим і жили, що Бог і люди пошлють. А ще часто-густо сусідка баба Катя допомагала, все щось їстівне діточкам приносила, все чимось намагалася пособити (навіть у хаті та на подвір'ї прибирала)... Та й інші односельці дітей підгодовували потроху.
Все б нічого, та тільки обридло рудівчанам спостерігати за такою от невеселою картиною життя Коровкіної-Лєвшакова. Шкода дітей було, які в двадцятиградусний мороз у гумових чоботях на босу ногу до школи ходили. Тож, звернулися рудівчани до служби у справах неповнолітніх, котра, детально вивчивши складну ситуацію, вирішила позбавити батьківських прав і Коровкіну, і Лєвшакова.
Скільки ж можна над дітьми знущатися?..
Дивовижне перетворення
Як тільки не молили, як тільки не просили і Лєвшаков, і Коровкіна не позбавляти їх батьківських прав (мало на коліна не падали). Завдання спеціалістів служби у справах неповнолітніх, в першу чергу, полягає у морально-аргументованому впливі на "нерадивих" батьків (врешті решт, не у всіх же дітей забирати?), а якщо ж слова не допомагають, то застосовується законна форма покарання (будь то адміністративна чи кримінальна). Тому, зважаючи на слізні прохання батьків, їм дали другий шанс. І диво сталося... Коровкіна та Лєвшаков покинули оковиту, взялися, начебто, за розум.
Коли спеціалісти служби у справах неповнолітніх приїздили до них через півроку, влітку, то застала прямо-таки ідеалістичну картину: мама разом зі старшенькими дітками поралася на городі, коляска з новонародженим - поруч. Тато в той час був на роботі (влаштувався, говорили, в агроформування працювати). Скрізь - чистенько, охайненько. Дітки - вмиті, одягнуті. В дворі якісь курчата-каченята бігають. Чесно кажучи, не чекали побачити таку картину спеціалісти служби у справах неповнолітніх. А Олександр Федорович Данильченко, начальник згаданої держслужби, людина надзвичайно щедрої душі, не припиняв твердити: "Я був певен, що ми зможемо вплинути на батьків. Я був певен, що все владнається..." Ох, Олександре Федоровичу, Олександре Федоровичу!..
Повернення "чудовиська"
У березні 2007 року Сватівський районний суд розглядав справу щодо позбавлення батьківських прав по відношенню до п'ятьох (!) дітей гр. Коровкіної та гр. Лєвшакова. Олексій Леонідович Лєвшаков у суді, як-то кажуть, не намагався виправдати свої вчинки та, зокрема, невиконання ним батьківських обов'язків, тому рішення у його справі було прийняте досить швидко (гадаємо, сумнівів у тому, що те рішення не на його користь, ні в кого не виникає).
А от Алла Вікторівна Коровкіна намагалася доводити, що вона - гідна мати.
Не дивлячись на те, що пиячить, веде аморальний спосіб життя і абсолютно не приділяє уваги дітям... Не дивлячись на те, що "перші плоди" її батьківського виховання дали вже свій "врожай" - старший син Сергій, 19-ти років від роду, не так давно вийшов з місць позбавлення волі... Не дивлячись на те, що жодного разу за 12 років мама не навідала ту дитину, яку полишила на порозі пологового будинку і яка й нині перебуває у Теплогірському будинку-інтернаті для розумово-відсталих дітей...
Не дивлячись НІ НА ЩО, жінка доводила своє материнське ставлення до дітей. Вона, звісно, має абсолютно законні права на те, аби захищати себе у суді, доводити свою правоту... От тільки з совістю як же бути? Невже з нею компроміс Коровкіна знайшла?
Аллі Вікторівні детально пояснили її права як матері, що позбавлена батьківських прав. Вона може безперешкодно зустрічатися зі своїми дітьми, надавати їм будь-яку допомогу... Закон, швидше, не батьків позбавленням прав на дітей, так би мовити, ущемляє, а захищає самих дітей від дорослих, які зовсім забули про те, що колись називалися гордими словами "МАМА" та "ТАТО".
Старшій дитині з тих п'яти, прав на яких позбавлені Коровкіна та Лєвшаков, виповнилося вже 15 років. Меншій - близько двох. Усі п'ятеро нині перебувають у будинку-інтернаті "Надія". Там їм добре живеться. Вони нагодовані, одягнені, зігріті. А ще - мають увагу, якої їм так бракувало від батьків.
Чомусь пригадалося, як два роки тому Саша Коровкін говорив: "Я люблю і тата, і маму. Вони не ображають нас, вони - хороші. Але жити так вже немає сил. Заберіть нас звідси, будь ласка."
Сподіваємося, що не запізно дітей позбавили від впливу горе-батьків. Щиро сподіваємося...


Оксана РАКІТІНА.

Обсудить статью в форумеЄ ПРИВОДИ І ПОРАДІТИ, І ПОСУМУВАТИ


Нагороди за перемоги
Апаратна нарада розпочалась з приємної процедури вручення листів-подяк сватівчанам, котрі відзначились на фестивалях та конкурсах. Голова РДА В. Мормуль вручив їх керівнику хору "Золота нива" Л. Верцуну (с. Преображенне) за успішний виступ хору в фестивалі "Пісні, обпалені війною", родині Столяревських (з того ж села) за успішний виступ на фестивалі "Родинні скарби Луганщини", викладачу районної школи мистецтв А. Романкіній за підготовку соліста В. Рибалка до участі в конкурсі "Мистецтво і діти", де він зайняв перше місце (самому виконавцю нагорода буде вручена дещо пізніше), учасниці народного ансамблю "Пролісок" О. Громозді, котра здобула Гран-прі на фестивалі дитячої творчості в Харківській області, бібліотекарю О. Вінник за підготовку до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості учениці М. Крижньої, котра стала однією з переможиць (нагорода їй також буде вручена дещо пізніше).
Про нещасний випадок в ЗОШ №8
Минулого тижня в ЗОШ №8 стався нещасний випадок. Дві першокласниці, перебуваючи на шкільному подвір'ї, посварились між собою і почали штовхатись. В цей час вчителька О. Сердюк на автомашині, просигналивши, почала здавати назад. Несподівано одна з першокласниць, І. Коломієць, штовхнула іншу першокласницю, А. Водолазьку, під колеса. Після інциденту, коли до справи долучилась директор школи, обох учениць педагоги посадили в машину і разом з ними поїхали до магазину, де працює мама А. Водолазької. Все начебто йшло до того, що справа вирішуватиметься на побутовому рівні. Але наступного дня батьки звернулись до міліції.
За попередніми передбаченнями у постраждалої струс мозку, але точно все встановить обстеження.
Ця ситуація стало предметом серйозної розмови на апаратній нараді. Виступили директор школи Т. Королько, головний лікар РТМО Д. Вінтоняк. Були присутніми при розгляді питання керівники ДПС, ДАІ.
Розпорядженням голови РДА В. Мормуля створено комісію по забезпеченню безпеки дітей, котра розробить відповідні заходи та дасть пропозиції по їх реалізації.
Про колективні договори
В порядку контролю на нараді заслухали інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення І. Лейріха щодо укладання колективних договорів. Відзначалась позитивна робота в цьому питанні колективів редакції газети "Новини Сватівщини", телерадіокомпанії. За квітень - початок травня на реєстрацію було подано 22 договори, робота в цьому напрямку пожвавилась. Але ще чимало колективів, де не дбають про укладання колдоговорів. На жаль, серед них і ряд місцевих рад.
Що з фінансовою дисципліною?
Яким є стан фінансово-бюджетної дисципліни у бюджетній сфері - про це доповідав начальник районного контрольно-ревізійного відділу М. Кодацький. Як з'ясувалось, порушення зазначеної дисципліни траплялись. Саме тому чотири посадові особи притягались до адмінвідповідальності, в шести випадках застосовувались фінансові санкції. Порушено одну справу прокуратурою. Серед установ, де виявлені порушення, - районний відділ культури, відділ МНС, райагробудзамовлення та ін.
Як платять за воду
На жаль, і тут є проблеми. Керівник "Водоканалу" С. Шумаков інформував, що за квітень проплата з боку населення склала 77% від необхідного, і загальна заборгованість збільшилась на 8 тисяч гривень. В середньому по області цей показник становить 87%. До неплатників вживаються заходи. У травні на 20 чоловік передано справи до суду, відключають водопостачання від осель, де господарі не платять за спожиту воду. Складено списки неплатників.
Недоброякісна продукція - злочин
Про те, які заходи вживаються санепідемстанцією для недопущення надходження на споживчий ринок недоброякісної та фальсифікованої продукції, розповів головний санітарний лікар району В. Ткаченко. За його інформацією було проведено 136 перевірок якості продукції і при цьому виявлено 68 випадків грубих порушень. Є випадки, вказувалось під час обговорення питання, коли в магазинах торгують самогонкою. На порушників накладено штрафи в сумі 3728 грн., всього застосовано 44 фінансові санкції, тимчасово була припинена робота 22 торгових точок.

Кор. “НС”

Обсудить статью в форумеОксана ЛІБРОВСЬКА: "Коштів безпосередньо на розчищення лісосмуг не виділялося"


З початком весни, яка в цьому році видалася напрочуд теплою, було виконано досить великий обсяг роботи на очищенні лісосмуг. У цій справі взяли участь майже всі колективи району. Конкретно розповісти про те, що зроблено, ми попрохали виконуючу обов'язки керівника райавтодору О.А.Лібровську.
- Питання про наведення порядку в придорожніх лісосмугах,- сказала вона,- було поставлене головою облдержадміністрації О.М. Антіповим. На нараді 17 січня 2007 року про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Л.І. Рисухін. Зазначалося, що необхідно було не тільки очистити лісосмуги, а й ліквідувати сміттєзвалища, побілити дерева, тобто навести належний порядок біля проїжджих доріг області. Відповідальність за це покладалася на райдержадміністрації. У нашому районі на той момент ці обов'язки взяли на себе районна та міська ради на чолі з головою райради Юрієм Миколайовичем Гавриленком та міським головою Миколою Омеляновичем Шерстюком.
- З чого розпочиналася ця робота?
- Першим етапом було очищення лісосмуги в Кремінському та Куп'янському напрямках. Там було задіяно 69 підприємств і загалом розчищено близько 50 тисяч квадратних метрів площі.
- Найбільший обсяг, як відомо, виконано на дільниці Сватове-Містки. Скільки людей працювало тут?
- Не тільки цим відрізком визначалася протяжність лісосмуги, де проводилися роботи, а й до кордону зі Старобільським районом. На дільниці від Сватового до Містків працювали 196 підприємств, а до межі з сусіднім районом роботи виконували працівники нашого райавтодору та Містківська сільська рада, тобто всього було задіяно 198 колективів.
- В який термін виконувалися ці завдання?
- Основний обсяг роботи виконано протягом місячника по благоустрою, який проводився з 20 березня по 20 квітня і завершився суботником.
- Яким було ставлення організацій, підприємств та установ до цього, треба сказати, не дуже легкого завдання? Адже необхідно було розчистити не якусь частку лісосмуги, а зробити це на всю її ширину, яка становила більше 20 метрів.
- Хочу зазначити, що переважна більшість колективів з розумінням поставилася до виконання робіт. І сьогодні можна бачити, яким є в'їзд у район з боку Луганська. Ті, хто приїздить до Сватового, відзначають належний порядок на придорожній території. А це ж візитна картка нашого міста та району. Про це слід не тільки знати, а й дбати, щоб враження про Сватове і Сватівщину складалося якнайкраще.
- Можна сказати конкретно про внесок колективів у цю потрібну справу?
-Я вже сказала, що в основному ті, хто був зайнятий на розчищенні лісосмуги та ліквідації сміттєзвалищ, з відповідальністю поставилися до виконання завдання. Дуже добре попрацювали агрофірма "Слобожанська" (керівник Л.П. Полякова), фермерське господарство "Світанок" (В.М. Литвин), Мілуватська та Містківська сільські ради. Не тільки великі колективи брали участь у цьому, а й власники магазинів, приватні підприємці. А приклад ще на початку роботи показали районна рада, райдержадміністрація і міська рада. Наведення порядку на придорожній території стало справою всіх, і саме це сприяло виконанню відповідального завдання.
- Оксано Анатоліївно, велися чутки, що, мовляв, на ці роботи виділені значні кошти, а виконується завдання безплатно. Що ви можете сказати з приводу цього?
- Я знаю про такі чутки. Можу сказати однозначно - централізовано ніяких коштів не виділялося. Всі гроші, які надходять в райавтодор, насамперед, йдуть на проведення ремонту та будівництво доріг. І такі кошти виділяються з державного бюджету, а значить вони розподіляються для вирішення конкретних планів. І, безумовно, знаходяться під суворим адміністративним та фінансовим контролем. Йдуть вони на те, щоб забезпечити безпеку руху, а цього можна досягти, в першу чергу, завдяки якісним дорогам. Що ж стосується очищення лісосмуг, то, давайте говорити відверто, - лише зусиллями наших працівників виконати такий обсяг робіт було б неможливо. До того ж, напевно, кожному приємно, коли ми живемо в чистому і охайному середовищі. Скажу також, що не тільки на основних шляхах проведена така робота. І в районі територіальні громади зробили і роблять немало у наведенні порядку біля доріг. Це потрібно всім жителям.
- Користуючись нагодою, хочу запитати про те, яким є становище на вашому підприємстві в нинішньому році?
- Ситуація в цілому непогана. Коштів виділено навіть більше, ніж торік, що дає можливість колективу працювати стабільно. Ми постійно відчуваємо підтримку нашого колишнього керівника, начальника Служби автомобільних доріг в Луганській області Бориса Миколайовича Корлякова. Він постійну увагу приділяє роботі нашого підприємства, і це допомагає у вирішенні багатьох питань. Саме сьогодні Борис Миколайович відзначає день народження. Колектив райавтодору через газету "Новини Сватівщини" щиро вітає свого багаторічного керівника з цією подією, бажає Борису Миколайовичу здоров'я, оптимізму великого родинного щастя.

Наш кор.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика