Сайт города
СВАТОВО
"Новини СватІвщини" в интернетеНас не питали, але за нас вирішили

Ми, рядові члени партії "Батьківщина", активісти блоку Юлії Тимошенко і громадяни, які симпатизують Юлії Володимирівні, схвильовані тим, що до лав партії "Батьківщина" Приймають всіляке "політичне сміття", які вчора прославляли Кучму, потім Януковича, а тепер руками й ногами - за Юлію Тимошенко. Серед таких і Стешенко з Просіним. Деякі з них себе уже уявляють губернаторами Луганщини, тобто, як завжди, хочуть бути біля фінансового корита.
Нас дуже турбує, чи віддадуть свої голоси за блок Юлії Тимошенко прості виборці, і який рейтинг набере згаданий блок на Сватівщині і на Луганщині в цілому.
Ми, активісти блоку, схвильовані тим, що робиться за спиною Юлії Володимирівни у нашому районі і в Луганській області зокрема, І хто цілеспрямовано стягує "політичне сміття" до лав БЮТу. Ми не будемо спокійно за цим спостерігати, і маємо на меті відправити ініціативну групу активістів до Києва на зустріч з Юлею Володимирівною. Наша мета - щоб лави БЮТу були чистими і не заплямованими.

За дорученням активістів та прихильників БЮТу -
Юрій Любченко.
Надруковано в газеті "Сватівські Відомості"
№32/92 від 10 серпня 2007 р.

Обсудить статью в форуме"Палата №6" . Тільки вже без Чехова
- Фейлетон -

Вулиця Калініна в Сватовому ще не бачила такого, що відбулося тут суботнього вечора 28 липня. Багато жителів відпочивали, прогулюючись з дітьми та онуками. Тихий куточок міста, спокій - все це сприяло піднесеному настрою.
Та ось до будинку №6 (запам'ятаємо цю цифру) стали під'їжджати автомашини різних, у тому числі і крутих, "марок". Були й інші відвідувачі.
Поступово в кімнаті, де вирішувалися головні проблеми, ставало все гучніше. Потім гамір перейшов на крик. Вікна в "офісі" були відкритими, тому все, що коїлося у цьому "театрі без мікрофона", чули жителі вулиці. Людей зібралося чималенько, і вони стали свідками цієї словесної "перестрілки". Гамір став настільки гучним, що люди сполошилися, бо вже доходило мало не до бійки. Ті, хто став очевидцем тієї сцени, говорили, що до мордобиття залишилося подолати тільки якусь тонюсіньку волосинку.
Мешканці вулиці вже не з цікавістю, а з острахом сприймали все, що творилося у цьому колись тихому будиночку. Молоді матері поспішали відвести додому малих дітей, щоб ті , бува, не перелякалися отого гґвалту. А старенькі бабусі віддалялися від "поля битви", бо спостерігати за подіями означало - додати навантаження на серце.
А тим часом словесні баталії досягли апогею, і вигуки лунали далеко від вулиці Калініна. Через деякий час з "офісу" районного осередку БЮТ стали, ніби з катапульти, вискакувати політбійці, на ходу кидаючи на оселю злі погляди та ще й доповнюючи їх словами з дуже обмеженою кількістю літер (правда, не БЮТ). Вже й день завершився, вступила у свої права ніч, а галасу не було кінця й краю. А вночі, як відомо, відлуння є ще виразнішим.
І тільки десь за північ все стихло. Наступного дня і серед "калінінців", і серед мешканців інших вулиць тільки й було розмови про цей "спектакль".
А що ж трапилося у цьому "бютівському" штабі? Сталося ж таке. Ще більше року тому в районну організацію БЮТ намагався "влитися" один досить відомий "елемент". Був він і комуністом, і нав'язував усім членство в Аграрній партії. Прибився трохи до "регіонів", але вступити в партію не насмілився, бо, мабуть, вважав, що не підійде до наймасовішої партії, яка набула всеукраїнського значення і зайняла провідне місце в політичному житті держави.
Нарешті, незадовго до виборів 2006 року "елемент" пробрався в Селянську партію. Обов'язково треба сказати, що скрізь, де він "засвічувався", клявся, що тільки й мріяв стати членом отієї політичної сили. Закінчилося його "селянство" вилученням з партії і з кандидатів у депутати районної та обласної рад.
Що робити далі? Як діяти, щоб залишитися на плаву? І ось тоді було обрано шлях вступу до БЮТ, Та тільки, як це зробити? У районі його "діяльність" настільки впеклася людям, що вже ніяка партія не бажала брати під своє "крило". Та "варіант" знайшовся. В БЮТ наш "герой" пропхнувся в Луганську. І ось тепер в район він прибув не просто як рядовий член партії, а вже в ранзі куратора передвиборчої роботи. Звичайно, зразу ж розпочав роздавати направо й наліво вказівки, не забуваючи наголошувати, що він ще й "віце-губернатор" (тобто заступник губернатора). Ось тільки не роз'яснював, чи мова йде про колишню посаду, чи вже приміряється до керівного крісла після вірогідних виборів.
Та тільки оте "кураторство" не сприйняли районні "бютівці", на засіданні політбюро вони виступили проти його методів. Пригадали багато фактів з його майже 10-річної діяльності і сказали про це прямо у вічі. У відповідь він знову товк про своє "віце-губернаторство", що він, і тільки він стане "привідним ременем" у виборчій кампанії.
На захист багатопартійного "співака" став колись наш, а нині столичний "місіонер", який саме в 110-му виборчому окрузі зобов'язався набрати найбільше голосів. Розповідають, що він накинув оком не менше, ніж на 15%. І виконати завдання, яке було дане Ю.В. Тимошенко, намічав саме через отого самого "куратора". Та тільки стався непередбачуваний облом. Здивувало це хіба що "місіонера" та "бютівську" верхівку області. А в районі про "художества" "куратора" добре відомо, і повторення багаторічного, тобто безперервного "танцювально - співочого дійства" майже ніхто не бажає. Навіть ті, хто дотримується опозиційних поглядів, як в даному випадку районний осередок БЮТ. На тому "крикливому" засіданні було поставлено вимогу - позбавити "куратора" займатися координацією виборів у Сватівському районі. Нехай їде кудись подалі. Подейкують, що тепер він "осідає" сусідню Старобільщину.
Ті, хто мав нагоду бачити і чути суботню "виставу", не зовсім однозначно ставляться до такої "еміграції доморощеного "політика" незрозумілої орієнтації. Звичайно, говорять "калінінці", гаму було чимало. Але ж і цікаво - посміялися доволі. Отакими б "сценами" час від часу розбавляти прісне сьогоднішнє життя.
А тепер всю ту "красу" бачитимуть, можливо, старобільчани. І там, можна бути впевненим, "куратор" надовго не затримається. Повториться сватівська історія. А далі, скоріше за все, будуть Білокуракине, Троїцьке - райони, що входять у виборчий округ. А значить нам треба очікувати чергових "баталій".
Ще одна деталь заслуговує на увагу. Приміщення на вулиці Калініна має номер 6. Випадково чи ні, але чомусь така цифра асоціюється з відомим зі шкільних літ оповіданням А.П. Чехова "Палата № 6". Які дійові особи були в літературному творі і наяву в липневу ніч? Ще раз перечитаємо Чехова, можливо й знайдемо щось спільне. Видатний класик більше 100 років тому знайшов персонажі. Так тоді ж і виборів не було. А в наш час можливостей стало значно більше.

Наш кор.

Обсудить статью в форумеПришло в редакцию письмо…

В редакцию пришло письмо от и. о. председателя районной организации "ВО "Батькивщина" В. Н. Гуленко. Это было открытое письмо, адресованное председателю районного совета Ю. Н. Гавриленко и председателю райгосадминистрации В. В. Мормулю.
Мы решили опубликовать это письмо без каких-либо изменений. Стиль, "ход мыслей" - все оставлено так, как в оригинале. Пусть читатели оценят уровень автора (а, может, нескольких авторов?)! Когда встретите "трудноусваиваемые" фразы (а таких немало), обращайтесь за разъяснением непосредственно к автору или же в саму "Батькивщину".

Відкритий лист головам Сватівської районної ради та райдержадміністрації Гавриленку Ю.М., Мормулю В.В.
Шановні сватівські високопосадовці! Цілком зрозуміло і природно, що затишні чиновницькі кабінети (подекуди з газовим опаленням та кондиціонуванням повітря) сприяють спогадам давно минулих років, за яких "керування" Сватівською громадою нагадувало рух по злітній смузі та ще й в одному напрямку. А ні тобі ДАІ, а ні тобі члена громади у мілі-цейському кашкеті... Котись собі мов колобок смажений!
Зголосіться, панове: за вікнами кабінетів липень 2007 року. Наш Лідер - відомий і відповідальний політик Юлія Тимошенко, разом зі своїми однодумцями, за підтримки нас - рядових партійців та незмінних наших прихильників, зробили те, що Януковичу, Богатирьовій та іншим вашим ватажкам й у страшному сні не могло з'явитися як привидіння.
Парламент п'ятого скликання "пав" переобтяжений політичною корупцією, зрадою виборців тощо. І це вже перейшло до історичної скарбниці нашого сьогодення.
Розумію, що у Вашому забарвленому оточенні є "жартівники", які вочевидь Вас бавлять не лише спогадами про солодке і вічне, але й ймовірно запевняють, що ніяких виборів не буде до 2011 року, не говорячи вже про місцеві.
Прикро, але Ви й поводитесь саме так, мріючи про "вічність" і забуваєте про день прийдешній... На відміну від "ваших" відважний Андрій Крюков у статті "Кованные голоса или Медные тазики сватовской политики" (дату і місце публікації спроможіться знайти) нагадує: "Пришейте...дело, "а то без дела слова становятся пустым звуком..."... медных тазиков."
Єднайтеся, єднайтеся, єднайтеся, але Андрія не чіпайте. Не його в цьому провина! Ваші, панове, вказівки щодо моїх БЮТівських побратимів є завершальним етапом Вашого "славного" кінця як керівників Сватівської громади. Невже Ви не бачите куди біжить гладенька доріжка з яскравою розміткою посередині...
Вже сьогодні у Ваших діях є усі ознаки порушень статей 24, 32, 34, 36, 37, 38, 39, 40 та ін. Конституції України, а також спеціальних актів законодавства України, що регламентують Вашу посадову діяльність та в імперативній формі забороняють втручатись у діяльність активу політичних партій як на етапі підготовки до виборів, так і в ході самої виборчої кампанії. А куди і хто їде з нашого активу - це вже не Ваша справа, бо Ваш зухвалий "ентузіазм" може спричинити повтор відомих кадрових змін та призначень на кшталт Чернігівської та інших областей нашої Держави.
Сподіваюсь, що моя відвертість не зганьбить Вашого посадового авторитету, а буде слугувати виключно Вашому посадовому довголіттю.
А місцеві вибори відразу... Так говорить наш Лідер, а її слова пророчі! В. о. Голови Сватівської районної організації "ВО "Батьківщина"
В.М. Гуленко.

Прочитав это письмо, мы решили рассказать читателям о его авторе. И для начала поехали в село Тимоново Троицкого района. Там в первой половине 90-х В. Н. Гуленко работал директором совхоза "Тимоновский". Какое мнение о себе он оставил у людей? Что они думают о его работе? Эти вопросы мы задали жителям села, совершенно нам незнакомым, и, естественно, не "подготовленным" специально для разговора с журналистами. Вот их слова о Гуленко:

"Выгнали под аплодисменты"
Нина Николаевна Лунякина, ныне учетчик в агрофирме: - Гуленко проработал у нас, наверное, лет пять. Может чуть больше или меньше. А потом люди переизбрали его. Не могу говорить о всех нюансах этой истории. Я тогда непосредственно в совхозе не работала. Попала под сокращение и ушла на почту. Но знала, что происходило в хозяйстве. Да и на самом собрании, когда меняли Гуленко, я тоже была. Это было очень "острое" собрание. Люди очень недовольны были работой Гуленко. И не только тем, как он вел производство, но и его характером. Он был очень заносчивым, грубым, мог унизить человека ни за что. Не пользовался он авторитетом как руководитель. А потому и переизбрали его, а проще говоря - выгнали. И когда уже решили, что он не будет руководителем, то почти весь зал аплодировал.

"Люди не хотели видеть Гуленко директором"
Иван Иосифович Погорелов, ныне рабочий агрофирмы: - Люди изучили Гуленко, и очень многие были недовольны им. Он уже после переизбрания приехал к нам. Занимался фермерством, часть жителей сдала ему паи. Но так было недолго. Потом у него снова дела не заладились, и он раздал землю и уехал.
А вообще мы поняли, что в первый раз Гуленко просто нужно было устроить на руководящую должность. Он мог и не попасть к нам. В то время сменилась власть в районе, и такие же перемены настали в некоторых хозяйствах. Так случилось, что Гуленко привезли к нам. Прежний директор Зарицкий был в общем-то неплохим хозяином, но почему-то не угодил районному руководству, и его сняли. Скажу, что народ был против Гуленко. У нас в хозяйстве был агроном Савчук, неплохо себя зарекомендовал. Люди хотели, чтобы он стал директором, но Стешенко (он тогда был первым секретарем райкома) настоял на кандидатуре Гуленко. А чем он закончил - известно. Люди "прогнали" его.

"Каравай наш был самым тощим"
Петр Павлович Толмачев, ветеран труда, бывший бригадир: - Я работал, наверное, при пяти или шести руководителях. О Гуленко скажу так: если его слушать, то он кажется человеком грамотным. Но вот поведение его было очень нехорошим. С людьми он вообще не считался. Высокомерным очень был, мог нагрубить человеку. В последний период он, правда, несколько изменился, может понял, что не так работает, но уже было поздно. Доверие людей он потерял. Я скажу, что и среди руководителей других совхозов Гуленко не пользовался авторитетом. Он все время показывал, что имеет в районе поддержку, и потому так себя вел. Не смотрел, что перед ним человек намного старше по возрасту, вел себя грубо. Хочу сказать, что когда на районных совещаниях подводили итоги работы хозяйств, наш совхоз при Гуленко был в числе отстающих. Тогда руководителям вручались символические караваи: за большой урожай - большую буханку хлеба. А нам давали совсем маленькую булочку.
Вот сегодня у нас стал хозяином Григорий Петрович Пальчик. Он тоже из Сватовского района. Но мужик он хороший. С людьми рассчитывается и зерном, и деньгами. Хотя я и не являюсь пайщиком Григория Петровича, но часто встречаюсь с ним. Он хозяин. Даже по сегодняшнему времени он для Тимоново сделал немало. Это совсем не такой человек, как Гуленко. Люди они совершенно разные.

Признаться, в Тимоново мы собирались давно. Прослышали от наших коллег, что в этом селе неплохо хозяйствует наш земляк Григорий Петрович Пальчик. Человек он на Сватовщине известный, председательствовал в селе Круглое. А вот уже полтора десятка лет живет и работает в Троицком районе. И дела у Григория Петровича идут неплохо.
Но случилось так, что пришлось внести коррективы в творческий замысел. И вначале решили рассказать о том, как хозяйничал в Тимоново еще один наш земляк - Гуленко В. Н. Об этом рассказали сами жители села.
А о Г. П. Пальчике мы обязательно расскажем, потому что от тех же людей услышали о нем немало хорошего.


Виктор ВЕРЕЩАГИН, Сергей КРИВОНОС.
Сватовский - Троицкий районы.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика