Сайт города
СВАТОВО
"Новини СватІвщини" в интернетеПам’яті директора і товариша

Кликни для увеличения Нещодавно вчителі-пенсіонери відзна-чили 25-й день пам’яті свого колишнього директора Миколи Петровича Ткачова, з яким разом працювали в 60-70-і роки минулого століття в СШ №2.
М.П. Ткачова можна назвати дирек-тором-легендою і це не буде помилкою. Призначили Миколу Петровича директором середньої школи №2 у 1963 році. Був він статний, підтягнутий, красивий, інтеліге-нтний, дуже ерудований з усіх предметів. Мав 2 дипломи, прекрасно володів анг-лійською та німецькою мовами, сам читав уроки.


Прийшовши до школи, перш за все, оглянув приміщення, на першій же нараді познайомився з вчителями. Микола Петрович дуже серйозно поставився до виконання директорських обов’язків, багато зробив для зміцнення матеріальної бази школи, а ще більше — для згуртування і об’єднання в єдине ціле всього педагогічного колективу. Був вимогливий до себе і до вчителів, багато допомагав кожному з нас.
Полюбилася йому і школа, і вчителі. І він, не жаліючи себе, робив все можливе й неможливе, щоб вивести школу в передові. І цього добився. Наш педколектив дійсно став єдиним шкільним організмом, вчителі давали учням, як і належить, міцні, глибокі знання. І директор, буваючи на різноманітних нарадах, не раз з гордістю говорив: “Наш педколектив — це сплав досвіду і молодості”. На той час в колективі вже були і молоді кадри, котрі непомітно влились в єдину вчительську сім’ю. Утворилася шкільна родина, для подальшого зміцнення якої Микола Петрович робив дуже багато. Можна відверто сказати, що він жив під девізом “Светя другим, сгораю сам”.
А скільки добрих справ було зроблено за роки його керівництва! Були налагоджені міцні зв’язки з Харківським університетом, в якому працював професором Яків Семенович Блудов. На запрошення Я. С. Блудова делегація учнів школи побувала у цьому вищому навчальному закладі, де зустрічалася з професором. Сам Яків Семенович часто приїздив до Сватового до своєї сестри, і при цьому кожного разу відвідував школу, бо у 1911 році закінчив її, хоча вона тоді і називалася церковно-приходською. Це були дуже цікаві зустрічі.
Міцними були зв’язки і з випускником нашої школи 1908 року Олексієм Михайловичем Житлом. Щорічно в День Перемоги приїздила сім’я полковника Федора Михайловича Лихачова на його могилу. Ф. М. Лихачов загинув у 1943 році і похований в Сватовому.
По приїзду завжди влаштовувались зустрічі учнів і вчителів з цією сім’єю. А скільки було зустрічей з передовиками сільського господарства та підприємств! Всього не перелічити. І все це, завдячуючи нашому директору. І раптом сталася така непоправна втрата для нашої школи, для нас, його колег по роботі. Тяжка хвороба чорним крилом зачепила його життя і невблаганна смерть забрала Миколу Петровича.
Пішов він з життя 26 травня 1982 року. Не можна описати той біль, який скував наші серця. Не вірилося, що його вже ніколи не буде з нами. Було дуже тяжко на душі. Проводжали в останню путь свого керівника, свого директора-легенду всі вчителі, всі учні та їх батьки, а також вчителі всіх шкіл і жителі міста.
Минув час, та не забули ми, пенсіонери СШ №2, свого директора і ніколи не забудемо. Дякуючи Миколі Петровичу, ми так і залишилися згуртованими, мов одна сім’я. Щомісяця зустрічаємось — то у когось з нас день народження, то якесь інше свято. Ми просто не можемо жити одне без одного, так зріднилися. І не дивно, що в цьому році ми відзначили 25-й день пам’яті М. П. Ткачова. Зібралися спершу в школі, а потім поїхали на кладовище, де похований Микола Петрович. Поставили на його могилу корзину з квітами, віддали йому шану пам’яті і повернулися знову до школи. Вшанували його пам’ять хвилиною мовчання. І, звичайно ж, як і водиться, пом’янули добру людину, випивши по рюмці. А потім в ході спілкування кожен з нас пригадував і розповідав про різні епізоди нашої роботи з Миколою Петровичем.
Такі люди, як М. П. Ткачов, ніколи не забуваються. Тож хай буде йому земля пухом і світлий вічний спокій. Наприкінці хочеться щиро подякувати завідуючій відділом освіти І. А. Мазурко за надану допомогу у проведенні дня пам’яті, за надання нам автобуса, щоб можна було відвідати могилу М. П. Ткачова. І спасибі нинішньому директору нашої школи Л. І. Драгун, яка також допомогла нам, пенсіонерам, вшанувати пам’ять свого директора Миколи Петровича Ткачова.

Пенсіонери СШ №2.
На знімку: М.П. Ткачов зі старшокласницями.

Обсудить статью в форумеДіти — квіти життя. Але, як і квіти, потребують уваги і догляду

З метою подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, підготовки до самостійного життя, робота служби у справах дітей спрямована на виконання заходів районних програм соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2007-2011 роки та подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2007-2010 роки в Сватівському районі, затверджених рішенням 11 сесії районної ради п’ятого скликання від 20.02.2007 р.

За 5 місяців поточного року в районі було видано 23 розпорядження, спрямованих на виконання вищеназваних програм. Обсяг фінансування цих програм на 2007 рік становить 10 тис. грн. Станом на перше червня освоєно 5382 грн. За рахунок цих коштів:
— згідно графіків організовано та проведено 13 рейдів обстеження родин, де мешкають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, під час яких перевірено умови влаштування, утримання, виховання та навчання 43 дітей цієї категорії. Крім того, фахівцями служби проведено 28 профілактичних рейдів та обстежено умови проживання 44 дітей, які опинилися у тяжких життєвих обставинах. За підсумками рейдів на соціальний супровід працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передано 9 родин;
— організовано участь делегації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у обласному благодійному святі “Світ дитинства”, яке було організовано Луганським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 30 травня 2007 року. 15 вихованців районного дитячого будинку змішаного типу “Надія” переглянули виставу “Принцеса на горошині” Луганського театру ляльок, відвідали обласний краєзнавчий музей, зоокуточок та атракціони у парку ім. Першого травня м. Луганськ;
— з метою належного оформлення анкет, що подаються на регіональний облік дітей, що підлягають усиновленню, виготовлено 48 фотокарток 12 дітей;
— виготовлено та розповсюджено по всіх загальноосвітніх закладах району 733 буклети соціальної реклами, спрямованої на попередження алкоголізму та паління, пропаганду здорового способу життя;
— організовано екскурсію до Луганського обласного цирку, в якій взяло участь 42 дитини з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування — мешканців сільської місцевості Сватівського району;
— найближчим часом буде встановлено виготовлену вуличну соціальну рекламу (два щити), яку планується розмістити на центральних площах міста;
— оголошено районний огляд-конкурс на оформлення та утримання житлових кімнат районного дитячого будинку змішаного типу “Надія” та гуртожитку ДПТНЗ “Сватівський професійний аграрний ліцей”, підсумки якого будуть підбиті 1 грудня ц. р.
За 5 місяців 2007 р. на клопотання зацікавлених осіб та ССД райсудом позбавлено батьківських прав 23 батьків по відношенню до 34 дітей. Визнано безвісно відсутніми 7 батьків, стягнуто аліменти з 5 батьків. Службою у справах дітей взято участь більш, ніж у 110 судових засіданнях з різних питань соціального захисту дітей.
Забезпечується першочергове влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї, під опіку та піклування. Так, з першого січня ц. р. була оформлена опіка на 18 дітей, позбавлених батьківського піклування, поряд з тим, що до закладів інтернатного типу на повне державне утримання влаштовано 11 дітей, в тому числі до закладів охорони здоров’я влаштовано 4 дітей (Луганський обласний будинок дитини №1 — 1 дитина, Луганський обласний будинок дитини №2 — 3 дитини), які залишилися без батьківського піклування, встановлено їх правовий статус та проводиться робота щодо захисту їх майнових і житлових прав.
За п’ять місяців цього року усиновлено одним з батьків 2 дітей та двома батьками 1 дитину.
Щоквартально проводяться рейди-перевірки 3 комп’ютерних та 3 ігрових клубів. Було направлено 410 запитів до організацій, установ, підприємств, пов’язаних із захистом прав, свобод та законних інтересів дітей.
Службою у справах дітей систематично проводиться пропаганда здорового способу життя, роз’яснювальна робота з неповнолітніми на правову тематику. Було також перевірено роботу координаційних рад з питань захисту прав дітей та попередження правопорушень, рад з опіки та піклування 7 виконкомів сільських рад та виховну і профілактичну роботу 8 навчальних закладів.

Олександр ДАНИЛЬЧЕНКО,
начальник служби у справах дітей.

Обсудить статью в форумеНасыщенно и разнообразно

прошло очередное занятие литературной студии “Світанок”. Присутствующие тепло поздравили литераторов О. Фоменко и Н. Твердохлеба с выходом поэтических сборников. У О. Фоменко вышли книги «Серце пам’яті болить» и «Так рано догорели свечи», а у Н. Твердохлеба — сборник «Надвечір’я».

“Именинникам” была предоставлена возможность прочитать неограниченное количество стихов (на их усмотрение). Но это было несколько позже, а перед тем литераторы еще раз вспомнили добрым словом своего коллегу Т. А. Полякова, которому в нынешнем году исполнилось бы 90. Работница центральной районной библиотеки им. Т. Полякова И. Тарануха выступила с интересным, эмоциональным сообщением о жизненном и творческом пути Тимофея Андреевича.
Как всегда, было чтение стихов “по кругу” с дальнейшим их обсуждением, в чем, кроме уже упомянутых литераторов, приняли активное участие А. Перепелица, Л. Соколко, В. Петрушенко, С. Кривонос.
С. Кривонос и В. Петрушенко рассказали об интересной форме занятий литераторов трех городов — Рубежного, Северодонецка и Лисичанска, которые время от времени собираются в одном месте и проводят совместные занятия. Было предложено обменяться подобными творческими визитами с литераторами г. Рубежное. Это предложение было принято с воодушевлением.

Кор. “НС”.

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика