Сайт города
СВАТОВО
"Новини СватІвщини" в интернете«Коли є злагода і спільні прагнення, то й справи краще вирішуються»

Минув рік після того, як депутати районної ради на сесії абсолютною більшістю голосів обрали головою райради Ю.М. Гавриленка. Яким був цей рік для нього, що вдалось зробити, що ще належить втілити в життя, — про це читайте в поданому інтерв’ю.

— Юрію Миколайовичу, з яким почуттям зустрічаєте Ви річницю свого перебування на посаді голови райради? Що зі зробленого впродовж року вважаєте найбільш значущим і суттєвим?
— Так, минув вже рік. Він був непростим. Звичайно, я розумів високу відповідальність, покладену на мене і депутатами, і виборцями Сватівщини. Хотілося зробити якомога більше і якнайкраще. Та разом з тим ясно усвідомлював, що проблем буде немало. І дійсно, їх вистачало. Всі ми пам’ятаємо, як довго й важко йшов процес формування більшості у Верховній Раді. Тривав він ледве не півроку. Але нам потрібно було вирішувати місцеві проблеми, і тому роботу свою спрямував на досягнення взаємопорозуміння між представниками різних політичних партій у районній раді. А відомо, що серед наших депутатів — представники Партії Регіонів, Комуністичної, Соціалістичної, Селянської, Народної партій, БЮТу та блоку “Не так!”
Нам вдалося досягти взаємодії, взаєморозуміння у багатьох відношеннях, бо депутати вболівали за спільну справу, за добробут земляків. Я радий, що абсолютна більшість депутатів підтримувала рішення сесій, брала активну участь в обговоренні різноманітних питань. Позитивним моментом вважаю те, що поновлено таку потрібну справу як зустрічі депутатів райради з мешканцями територіальних громад. Жителі мали змогу задавати будь-які питання, які по мірі можливостей або вирішувались відразу, або ж брались на контроль для подальшого вирішення. А проблеми підіймались найрізноманітніші — газифікація осель, земельні паї, забезпечення вугіллям і т. д. Треба сказати, що депутати брали в таких зустрічах найактивнішу участь. Залучались до проведення заходів і представники різних районних служб, що сприяло вирішенню питань.
Пригадую, яка гостра ситуація виникла з підготовкою до опалювального сезону. Адміністрація, на жаль, не подбала про це вкрай важливе для громадян питання. І коли ми це з’ясували, відразу створили комісію з числа депутатів районної ради. Увійшов туди і колишній голова РДА, який, однак, побувавши з нами в одній з котелень, сказав, що його викликають до Києва.
Ми зібрали керівників, підприємців, депутатів і поставили завдання негайно зайнятися підготовкою до зимового сезону, бо часу залишалось обмаль, а роботи було дуже багато. Був створений штаб, за котельнями “закріпили” підприємства та депутатів, і почалася копітка робота, аби дати можливість “тепловикам” як слід “увійти” в опалювальний сезон. Я щиро вдячний всім, хто в ті дні, не рахуючись з часом і силами, забезпечував підготовку котелень. Хотів би назвати з позитивного боку такі колективи як райавтодор (О. Лібровська), 7-а дистанція колії (Г. Шпачинський), ЗАТ “Сватове олія” (Л. Трикоз) та ін. На наш заклик відгукнулося чимало підприємців, які надали кошти для вирішення опалювальних проблем. І можна сказати, що своєчасно всі котельні Сватівщини були готові до роботи.
В РТМО було зроблено 11 “топочних”, облаштовано автономне опалення в ЗОШ №1, в Нижньодуванській лікарні. Хотів би сказати і про адмінприміщення районної ради. Кошти, що виділялися у 2005 році для облаштування тут індивідуального опалення, безслідно зникли. Ми взялися за вирішення і цього питання, адже індивідуальне опалення приносить чималу економію коштів. Завдяки самовідданій роботі трударів “Міжрайгазу”, ПМК-53, ряду підприємців індивідуальне опалення було тут також зроблено. Але найголовніше, звичайно, що прийшло тепло в лікарні, школу. І депутати райради в цій справі сказали своє вагоме слово.
— За час, що працюєте головою райради, прокладено декілька асфальтованих доріг у Сватовому. Як вдалося досягти цього, за рахунок чого?
— Були відремонтовані або ж прокладені дороги в напрямку до психоневрологічної лікарні, по вулиці Садовій, під’їзди до кладовищ — до центрального та при виїзді зі Сватового в бік Харкова. Сталося це завдяки тісній співпраці з нашим земляком, депутатом обласної ради Б. М. Корляковим, який нині очолює Луганське дорожнє управління. Ми звертались до нього по допомогу, і він пішов назустріч у вирішенні дорожніх питань. У місті прокладено і декілька тротуарів. Асфальт надавався завдяки сприянню Бориса Миколайовича, інші питання вирішувались за рахунок трудових колективів Сватівщини.
— Зараз проходить місячник по благоустрою територій, сватівчанами вже немало зроблено. І на вулицях, і на кладовищах, і вздовж траси на Старобільськ виконано значну роботу по наведенню порядку...
— Традиції, котрі заклав свого часу у нашому районі І. І. Забурдаєв, живуть і схвалюються громадянами. Іван Іванович привчив нас ставитися і до виконання трудових обов’язків, і до розвитку соціальної сфери, культури, і до наведення чистоти і порядку відповідально. І не випадково районна, міська ради, районна державна адміністрація прийняли рішення про проведення місячника благоустрою та про створення штабу з його проведення. Як бачимо, це дало результат. Помітно, що посвітлішали вулиці, значно покращав вигляд кладовищ, ведеться активна робота по очищенню лісосмуги біля автотраси, біляться регулярно бордюри. Невдовзі розпочнеться висаджування квітів, дерев. Така робота всіляко підтримується і керівниками, і всіма громадянами.
— Юрію Миколайовичу, коли Вас обрали на посаду голови райради, намітилось протистояння між законодавчою і виконавчою владами. Чим це було викликано, і як складаються Ваші взаємини з новим головою РДА?
— Хочу сказати, що дійсно протистояння спостерігалось. Я прийшов на посаду від Партії Регіонів, а голова РДА хоч і говорив про свою безпартійність, все ж свою політику проводив. Представники нашої партії разом з колегами з інших партій почали разом працювати, а ось голова РДА якось опинився обабіч тієї дороги, якою ми крокували. Був випадок, коли треба було швидко закупити устаткування для здійснення робіт по газифікації та облаштуванню котельні в РТМО. Але колишній голова РДА не сприяв цьому, своїми діями фактично гальмував процес. Зараз головою райдержадміністрації призначено В. В. Мормуля. Всім помітно, що у нас є взаєморозуміння, є єдина мета — працювати для людей, щоб кращою була економіка, щоб наводився порядок, щоб розвивалась культура і т. д. Треба теж саме сказати і про співпрацю з міською радою, яку очолює М. О. Шерстюк. Коли є злагода і спільні прагнення, то й справи краще вирішуються.
— Гострою проблемою для Сватового є робота промислових підприємств, чимало з яких простоює. Що намічається зробити для того, аби вони запрацювали?
— На превеликий жаль, не працюють у Сватовому молокозавод, завод торгівельного устаткування (працює лише його частина — ливарний цех, який нині також має статус заводу), істотні проблеми на швейній фабриці. Страшно те, що завод торгівельного устаткування руйнується, цехи, гаражі, котельні — все на грані повної руйнації. Тому прийнято рішення про створення районною радою штабу, аби він повів роботу по залученню інвесторів, по встановленню діалогу з людьми, що мають право власності на це підприємство. В такій роботі бере участь і голова РДА В. В. Мормуль. Стосовно молокозаводу хочу сказати: ми вже декілька разів запрошували власника, Каменського. Велись бесіди. Нам обіцяють, що розпочнуться роботи по виробництву казеїну. Це, звичайно, не може в повній мірі задовольнити. Адже завод потрібен для випуску масла, сирів й іншої молочної продукції. Але якби завод запрацював, це все ж дало б роботу частині сватівчан.
— Районною радою останнім часом взята під контроль ситуація в аграрному ліцеї. Судячи з усього, дещо там вже вдалось зробити...
— Більше, ніж місяць тому, там побувала комісія під керівництвом моїх заступників Т. Бервено і Л. Русанової. Вони доповіли про жахливий стан цього навчального закладу. Хоча це — державний заклад, але перебуває на території нашого району, і ми не можемо байдуже ставитися до долі молоді, яка там навчається. Я побував там разом з В. Мормулем, і зараз ми разом тримаємо питання на контролі. На сьогодні є зрушення на краще. В жахливому стані були їдальня, кімнати гуртожитку, не витримувався раціон годування учнів. Зараз справи поліпшуються. Директор ліцею В. М. Євдокієнко теж повернувся обличчям до вирішення серйозної проблеми. Побували в ліцеї і санстанція, і міліція, і пожежники, які також посприяли наведенню порядку.
— Нині досить складна громадсько-політична ситуація. Мешканців хвилює чимало й політичних питань. Нещодавно в районі проводилось опитування стосовно вступу країни до НАТО, ЄЕП, статусу російської мови. В опитуванні взяла участь досить велика кількість сватівчан. Якою є Ваша точка зору на ці питання?
— Зараз, перш за все, треба вирішувати економічні питання. Але якщо говорити про вступ до НАТО, то це має вирішувати український народ на загальнодержавному референдумі. Ми знаємо, що було зібрано близько чотирьох з половиною мільйонів підписів за його проведення. Моя особиста думка: НАТО — ні! Але, напевне, є й інші думки, хоча відомо, що абсолютна більшість сватівчан виступає проти вступу до НАТО. На превеликий жаль, вступ до цього блоку нам нав’язують деякі політичні сили. Втягування України до НАТО зруйнує єдність українського народу та стратегічну рівновагу в світі.
Стосовно мовного питання скажу — при його вирішенні обов’язково повинна бути врахована думка російськомовного населення, яке переважає в східній та південній частині України. Що до ЄЕП, то історично так склалося, що Україна, Росія та Білорусія, слов’янські держави, мають тісно пов’язану економіку. Проблеми, які виникають у взаєминах між цими державами, лежать на совісті політичних авантюристів. Подальший розвиток стосунків та взаємовигідного співробітництва з колишніми радянськими республіками, на мій погляд, вкрай необхідний.
— Юрію Миколайовичу, розпочинається другий рік Вашої роботи на посаді голови райради. Які завдання вбачаються Вам зараз найбільш важливими та актуальними?
— У нас в силу обставин — високі ціни на житлово-комунальні послуги. Тому завдання номер один — якомога більше їх понизити. А для цього необхідно переобладнати котельні таким чином, щоб вони не мали зайвих потужностей, адже саме це суттєво впливає на ціни. Необхідно зробити автономне опалення в ЗОШ №8, вжити відповідних заходів, щоб можна було закрити котельню, що опалює вузол зв’язку і близько 50 будинків громадян. Прийнято рішення про надання кредитів певним верствам населення, аби вони змогли зробити у своїх оселях індивідуальне опалення. Після цього буде змога зупинити роботу неекономічних котелень, що відразу позитивно вплине на зменшення ціни за тепло.
Плануємо також, щоб ЗОШ №2, яка опалюється вугіллям, теж мала власну котельню, яка б опалювалась газом. Ці завдання розглядаю як найневідкладніші. Хочу навести приклад економічної доцільності переведення на автономне опалення. Таку справу, як вже говорив, було зроблено в РТМО. І ось на сьогодні економія тут становить 121 тисячу гривень. Причому при розрахунках враховано, що зима була відносно теплою. Наступного року всі витрати, пов’язані з облаштуванням автономного опалення в РТМО, повністю окупляться.
Отож названі завдання вважаю найпершочерговішими. Хоча взагалі проблем дуже багато. Необхідно забезпечити водою мешканців Новоселівки та Куземівки, здійснити газифікацію Райгородки, Містків, де вже виконано певний обсяг робіт. У Сватовому продовжуватимемо облаштовувати дороги, зокрема, необхідно завершити таку роботу на вулиці Садовій, прокласти тротуари на вулиці Свердлова, і багато чого ще належить зробити. І всі ми, і депутати райради, і керівники налаштовані на копітку роботу, адже саме вона може принести сватівчанам поліпшення життя.

Інтерв’ю провів Сергій КРИВОНІС

Обсудить статью в форумеЛише 600 га

На постійному контролі районного керівництва перебувають питання “Про стан погашення заборгованості та своєчасну виплату поточної заробітної плати підприємствами та агроформуваннями району” та “Про стан проплат за енергоносії”. Тож кожна апаратна нарада розпочинається з розгляду саме цих питань. Після заслуховування керівників відповідних підрозділів та трудових колективів, з’ясувалось, що станом на 6 квітня борги по зарплаті в цілому по району становили 206,2 тис. грн. Крім того, понад 200 тис. грн. боргу мають підприємства, що проходять процедуру банкрутства. Як і раніше, вкрай незадовільна ситуація з проплатами за енергоносії та з виплатою зарплатні в “Теплокомуненерго”. Цей колектив заборгував за електрику понад 400 тис. грн., перед Пенсійним фондом — понад 700 тис. грн.
До речі, на апаратній нараді ситуація з погашенням заборгованості перед Пенсійним фондом розглядалась окремим питанням. Як інформувала заступник начальника районного управління ПФУ М. Трофімова, є ряд господарств, які вже більше 2 років не сплачують коштів до Пенсійного фонду, прирікаючи своїх працівників на майбутнє неотримання пенсій. Це такі агроформування як “Містки”, “Урожайне”, “Куземівська”, “Злагода”. Серед підприємств в числі боржників — СПМК-53, сільгоспхімія, друкарня, КП “Добробут” та “Сватовеблагоустрій”, філія “Луганськоблпалива” та ін. Керівників колективів, що мають борги, було заслухано на нараді.
“Про стан меліоративних систем району” — з такою інформацією виступила начальник Сватівської експлуатаційної дільниці Луганського міжрайонного управління водного господарства Л. Зигіна. На жаль, меліоративні мережі в районі за минулі часи доведено до надкритичного стану. Зрошувальних земель залишилось лише 600 га — в Коломийчисі, Ковалівці та Містках

Обсудить статью в форуме«НС» — у повазі


У Луганську відбулась 15-а звітно-виборна конференція обласної організації Національної спілки журналістів, у якій взяли участь 46 делегатів з усіх районів та міст області. Було заслухано звіт голови організації О. Панкова про роботу правління за період з 14 лютого 2002 року по 5 квітня 2007 року. Присутні заслухали також звіт ревізійної комісії, після чого відбулось обговорення доповідей.
Головою організації на наступні 5 років делегати знову обрали (одностайно) О. Панкова, котрий працює головним редактором “Нашої газети”. Відбулись вибори керівних органів організації, в результаті чого до складу і правління, і виконкому обрано головного редактора газети “Новини Сватівщини” С. Кривоноса.
Його ж обрано делегатом (вже втретє) з’їзду Національної спілки журналістів України, який відбудеться 19-20 березня у Києві. Все це — безперечне свідчення поваги, котрою користуються “Новини Сватівщини” серед журналістів області.

Кор. “НС”

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика