Сайт города
СВАТОВО
"Новини СватІвщини" в интернетеЛюди знають, за кого голосувати

30 вересня відбулись позачергові вибори народних депутатів України. Цього разу на виборчих дільницях не було довгих черг, як на минулих виборах, але все ж явка була не досить високою. До виборчих списків по району було внесено прізвища 31256 громадян. З них проголосувало 21453 чоловіка, що складає 68,63%.

За попередніми даними, найбільшу кількість голосів, 14784, отримала Партія Регіонів (68,92%). За Комуністичну партію віддали голоси 2327 виборців (10,85%), за блок "НАША УКРАЇНА" - 599 (2,8%), за БЮТ - 1662 (7,7%), за Соціалістичну партію - 323 (1,5%), за "Блок Литвина" - 358 (1,7%). За інші партії проголосувала менша кількість виборців.

Якщо поглянути на результати на окремих виборчих дільницях, то попередні результати такі.
В селищі Сосновому Партія Регіонів отримала 77, 2% голосів, КПУ - 6,1, "Наша Україна" - 4,1, БЮТ - 3,6 %.
На дільниці, розташованій в ЗОШ №6: Партія Регіонів - 66,4, КПУ - 11,8, НСНУ - 1,3, БЮТ - 9,1 %,
в клубі залізничників: Партія Регіонів - 70,2, КПУ - 9,4, НСНУ - 2,1, БЮТ - 7,5, "Блок Литвина" - 1,8 %,
в ЗОШ №8: Партія Регіонів - 76,1, КПУ - 9,9, НСНУ - 1,2, БЮТ - 5,8, "Блок Литвина" - 1%,
в селі Петрівка: Партія Регіонів - 77,9, КПУ - 8,4, НСНУ - 2,8, БЮТ - 4,6, "Блок Литвина" - 1%,
в Гончарівці: Партія Регіонів - 77,9, КПУ - 8,8, НСНУ - 1,2, БЮТ - 5,9, "Блок Литвина" - 1,6%,
в Нижній Дуванці: Партія Регіонів - 68,1, КПУ - 15,6, НСНУ - 3,2, БЮТ - 6,2, "Блок Литвина" - 1,2 % і т. д.

Проти всіх партій в районі проголосувало 384 виборця.

Обсудить статью в форумеВ корисності зустрічей немає сумнівів

В зустрічах керівників району з мешканцями сел брали участь і керівники різноманітних районних служб, котрі давали необхідні пояснення громадянам, говорили про перспективу вирішення тих чи інших питань. Під час зустрічей голови територіальних громад спочатку подавали інформації про соціально-економічний стан сел, після чого мешканці мали змогу підіймати будь-яке питання, що їх хвилює.
Одна з таких зустрічей минулого тижня проходила в сільському будинку культури села Оборотнівка. Після виступу сільського голови В. Павленка, слово брали заступник голови райради Т. Бервено, перший заступник голови райдержадміністрації Л. Русанова, заступник голови райдержадміністрації Г. Поляков, керівники районних служб. В ході відвертої розмови окреслилось коло таких головних проблем: незайнятість жителів роботою, незадовільна якість питної води, газифікація сел тергромади, незадовільний радіо- і мобільний зв'язок та ін.
Т. Бервено, говорячи про ситуацію в Софіївці, зокрема, зазначила: там все свого часу продали за копійки, розграбували. А з селом не можна вчиняти таким чином, щоб вести його до загибелі. Жителі Софіївки не мають належного водопостачання і це - надзвичайно актуальна проблема. Не вживається в громаді належних заходів по боротьбі з самогоноварінням, не все гаразд тут з розрахунками за паї. Коли виникла потреба зібрати підписи щодо будівництва дороги, голова сільради привіз їх лише 21.
Л. Русанова говорила, що найголовнішим є зберегти те, що в селах є, не допустити подальшої руйнації. Якщо питання підведення газу відразу вирішити неможливо, то проблему водопостачання необхідно вирішувати відразу.
Оборотнівська сільрада вирішила взяти на власний баланс дитсадок, але виникає цілком природне питання: за рахунок яких коштів рада його утримуватиме, адже їх (тобто коштів) потрібно буде немало. Г. Поляков справедливо вказував на найболючіше нині питання - зайнятість жителів роботою. Коли у людей немає роботи, вони виїздять на заробітки, а нерідко потім вже й не повертаються. Все це веде до руйнації села.
Перед присутніми виступив кожен керівник з числа прибулих на зустріч. Вони дали відповіді на запитання, яких було немало.
Вистачає проблем і на території Куземівської сільради, де також пройшла зустріч з жителями. На території ради (в шести населених пунктах) проживає 1726 громадян. Тут в аварійно-небезпечному стані перебуває Будинок культури, де до того ж розкрадено майно. Для відновлення роботи закладу потрібно близько мільйона гривень. Існує проблема ремонту дороги, забезпечення питною водою, телефонізації, роботи проводового радіо та ін. Підняті проблеми вирішуватимуться, але кожна потребує різного за обсягом часу. Так, ямочний ремонт дороги буде зроблено незабаром, з'ясуються питання щодо роботи телефонного зв'язку. Проводове радіо в перспективі мінятиметься на ефірне. Звичайно ж, під контролем перебуватиме проблема водопостачання, яка є дуже важливою для мешканців громади.
В ході жвавого діалогу було дано пояснення щодо викликів на село "швидкої допомоги" (подібне питання підіймали жителі в декількох селах). З усіх питань надання медичної допомоги жителі мають звертатися до працівників ФАПу, які і вирішують необхідність виклику "швидкої допомоги". У випадках, коли "швидку" викликає працівник ФАПу або сільський голова, "швидка допомога" приїздить без будь-яких витрат з боку громадянина. Якщо ж виклик зроблено за власною ініціативою жителя (без погодження з медиком), то працівники "швидкої" можуть поставити питання про заправлення авто бензином.
Наступного дня зустрічі з жителями сел відбулись також у Стельмахівці, Коломийчисі. В кожному населеному пункті є свої, специфічні проблеми. В той же час чимало проблем співпадає. Серед них - незадовільний стан будинків культури, ремонт водопроводу, незадовільна робота радіоточок, ремонти доріг і т. д. Треба сказати, що чималу частину питань могли б вирішити місцеві підприємці у тісному контакті з сільськими радами, адже за рахунок загальнорайонних коштів всіх проблем не розв'яжеш. І багато з підприємців з розумінням ставляться до ситуації, погоджуються на спільну роботу. Хоча є й такі, котрі за власними інтересами не бачать загальних, хоча користуються паями, котрі дали їм люди в оренду.
В цілому ж зустрічі переконують в необхідності їх проведення, адже неможливо вирішити проблему без її розкриття, без обговорення шляхів її вирішення. Немає ніяких сумнівів, що значна частина питань, котрі підіймаються під час зустрічей, буде вирішена.

Кор. "НС".

Обсудить статью в форуме"Стожари" в зеніті слави

1988 рік. За п'ятирічним планом розвитку села в Преображенному завершується розбудова соціальної сфери та сфери обслуговування. Збудовано новий дитсадок. Введено в дію нову загальноосвітню школу, нову будівлю ФАПу. Реконструйовано культурно-спортивний комплекс. Завершена перебудова господарських приміщень. Преображенне розквітло....
Одного серпневого ранку на виробничій нараді голова колгоспу "Більшовик" Віктор Опанасович Мушнін поставив на обговорення питання про будівництво нового стадіону (цього спортивного об'єкту не вистачало в селі, як останнього штриху до загальної картини). Спеціалісти та активісти Преображенного пропозицію голови підтримали одностайно. І цього ж дня було визначено й узгоджено з сільською радою місце для новобудови.
Віктор Опанасович запропонував вести будівництво силами активу й громадськості села. Було створено чотири будівельні бригади (механізовану, інженерно-технічну, бригаду мулярів та художньо-дизайнерську). Новобудову вирішили назвати "Стожари".
Стадіон будували щодня, з 17.00 до 20.00, після основної роботи. Розпочалося будівництво в серпні - і вже 1 жовтня відбулося урочисте відкриття стадіону. І перше змагання, проведене тут, - турнір з футболу на кубок газети "Новини Сватівщини".
В той час Преображенне мало сильну футбольну команду, котра щороку брала участь у районній першості по футболу. А отримавши відмінний стадіон для тренувань, молодь ще більше пожвавила свої футбольні зайняття. До зими було введено в дію нову спортивну залу, тож футбольні тренування йшли весь рік, у будь-яку погоду. Саме тоді до місцевої школи за призначенням прибув новий вчитель фізкультури Віталій Іванович Коновалов, котрий і сьогодні веде виснажливу тренерську роботу по підготовці шкільної футбольної команди, гравці якої є основою для подальшого поповнення сільської команди.
Того ж 1988 року наш односелець, молодий та кремезний підводник, котрий щойно демобілізувався, Микола Цикало вступив до Івано-Франківської спортивно-тренерської школи і очолив спортивну роботу в Преображенному. Своєю наполегливістю, відмінними організаторськими здібностями Микола швидко завоював повагу та авторитет серед односельців.
У 1997-98 рр. наша сільська команда брала участь в обласній першості по футболу і виборола ІІІ та ІV місця, що стало знаковою подією в житті "Стожарів". Що характерно, в Преображенській команді ніколи не було найманих легіонерів (і це є нашою гордістю). Та, не дивлячись на це, наші футболісти змогли стати хай не першими, а лише третіми, та серед десятків інших міських футбольних команд Луганщини.
Минув час. В "Стожарах" грали вже не просто гравці, а цілі династії. Брати Наугольні, Юрій (капітан команди) та Володимир (кращий нападник в районі)... Брати Черкашенінови, Олександр та Юрій, їхні сини... Столяревські Сергій та Юрій, Ржевські Станіслав та Олександр... З великою повагою ставляться гравці до справжнього корифея місцевого футболу Володимира Миколайовича Заруби, який і сьогодні, в свої 46 років, є не лише одним з найкращих гравців, а й душею "Стожарів".
Зараз в основному складі команди грає 22 футболісти, ще 22 юних футболісти тренуються у підготовчій, старшій та молодшій групах. Ми любимо своїх спортсменів, ми спокійні за своє спортивне завтра. Завжди наші футболісти були в трійці кращих команд турніру. Так і цього року.

Леонід ВЕРЦУН.
с. Преображенне

Обсудить статью в форумеМолния-шоу по телевизору в селе Свистуновка


Наука для внука, ее азы: не включай телевизор во время грозы
Утомленная солнцем и невниманием к своей персоне со стороны сельского телезрителя, ЕЕ Величество молния решила сама появиться в начале осени на телеэкране, например, в телевизоре жителя Свистуновки Резника Андрея Сергеевича. Аппарат такую "телеведущую" принять не смог и, в полном соответствии с законами физики, - взорвался. От взрывной волны вылетели все стекла из окон и посуда из буфета. Молния в этот момент ударила сразу в несколько мест одновременно. Вторым объектом ее атаки оказалась трансформаторная будка, что вполне естественно для ее аппетита. Это все равно, что Карлсону - варенье. Но вот третий объект заставит задуматься физиков над электрическими постулатами, а нас - над собственной безопасностью: разряд молнии ударил … в асфальт дороги. Видимо, и ей не нравятся наши дороги. И настолько, что она решила пренебречь законами своего электрического меню. И куда теперь бедному крестьянину податься во время грозы, если погибнуть от разряда можно буквально на ровном месте? Достал, видимо, человек природу окончательно своим неумелым хозяйствованием. Вот она и начинает катаклизмничать.

Владимир ПЕТРУШЕНКО

Обсудить статью в форуме

Яндекс.Метрика