Сайт города
СВАТОВО
Сватовские новости


2007 год

31.12.2007 г.


"ГАВРИЛЕНКО - ЦЕ НЕ ВСЯ РАЙРАДА"
заявив Мормуль, сподіваючись на свідомість депутатів... (Про апаратну нараду, що відбулася минулого понеділка в Райдержадміністрації)
Открыть весь текст


"Мальчик хочет в Бомбей?"
Мабуть, немає в нашому районі людини, яка б не знала, що сватівською мовою „навчатися в Бомбеї" означає - навчатися в ПТУ№114, яке розташоване у селі Хомівка.
Открыть весь текст


Струм... Добрий помічник чи смертельний ворог?
Правила безпеки, яких слід дотримуватись при користуванні електричним струмом. Це особливо важливо під час новорічних свят, коли в мережу вмикається багато гірлянд, теле, відео та аудіо апаратури.
Открыть весь текст

24.12.2007 г.


ОБО ВСЁМ ПОНЕМНОГУ…
Одеваемся... Сколько стоит в наше время одеть ребёнка? Цены в сватовских магазинах и на рынке узнала для читателей СВ Юлия Красий.
Открыть весь текст


Новини району
Подборка статей о событиях, происшедших в городе Сватово и Сватовском районе
Открыть весь текст


Щоб врятувати дітей, їх слід позбавити... батьків
Заголовок цього матеріалу звучить дуже неприродно. Адже батьки - це ті, хто має плекати своїх малят, турбуватися про них, захищати і опікати. І відібрати дітей у батьків - звучить страшно. Але, на жаль, в житті стається багато такого, що суперечить самій природі.
Открыть весь текст

13.12.2007 г.


Кроки, що ведуть до стабілізації
День працівників місцевого самоврядування — це свято, перед за все, тих, кому люди довірили на місцях вирішувати наболілі питання їхнього життя-буття.
Открыть весь текст


Чемпионам борьбы за урожай — кубок!
Театр начинается с вешалки… Механизаторская бригада СФХ «Пролисок» для меня началась со столовой.
Открыть весь текст


Внимание — «зебра»!
В отличие от детского фильма «Внимание — черепаха», данный призыв намного серьезнее и тревожнее, так как от него в определенной степени зависит здоровье и жизнь взрослых и детей, а касается он не полосатого животного, а дорожного знака.
Открыть весь текст


Харчі з начинкою
Ми складаємось з того, що їмо. Тому до свого раціону слід ставитися з повною відповідальністю, бо один неякісний продукт може завдати великої шкоди здоров’ю...
Открыть весь текст

10.12.2007 г.


“Родительский дом, начало начал...”
Службою у справах дітей проведено перевірки виховної та профілактичної роботи, соціального захисту дітей, які перебувають у скрутних життєвих обставинах, в Ковалівській ЗОШ І-ІІІ ст., Рудівській ЗОШ І-ІІ ст. та Оборотнівській ЗОШ І-ІІІ ст.
Открыть весь текст


Наверно, где-то ждет меня мой последний день, Кипят снега над степью. Зубасто встали надолбы. Несем мы имена удивительных людей. Не уронить бы! Не запятнать бы!
Микола Васильович Головня. Молодим сватівчанам про це ім’я нагадує лише меморіальна табличка, розміщена на стіні при вході до центральної аптеки №79.
Открыть весь текст


«Партнерство заради добробуту»
У резиденції Надзвичайного й Повноважного Посла Японії в Україні Муцуо Мабучі відбулася врочиста церемонія нагородження переможців конкурсу журналістів «Розвиток потенціалу громад - шлях до подолання бідності», у якому брали участь близько 80 журналістів з 15 областей України.
Открыть весь текст


“...Это те, кто в штыки подымались, как один...”
У Первомайському районі Харківської області є село Киселі. У центрі цього села один з підприємців, як це зараз повсюдно спостерігається, вирішив побудувати крамничку.
Открыть весь текст

05.12.2007 г.


Апаратура є, а працювати на ній нікому...
Далеко не в кожному селі району є медпункти. Десь село практично вимерло і сільську амбулаторію закрили, десь - не вистачає спеціаліста. А у Рудівці медпункт є, є і ентузіаст медичної справи.
Открыть весь текст


БЕРЕЖИ СВОЄ "ЗВАННЯ" ЗМОЛОДУ...
По вулиці крокував похилого віку чоловік. Від колишньої статури вже практично нічого не вгадувалося. Низько опущені плечі, погаслий погляд. Нічим особливим він не вирізнявся з натовпу.
Открыть весь текст


КОМУ МЕШАЕТ МОРМУЛЬ?
Страна затаилась в ожидании перемен. Верховная Рада никак не может собраться с силами, в политических кругах Сватовщины гадают, кого же назначат на ключевые посты в районе после прихода нового правительства.
Открыть весь текст

01.12.2007 г.


“Растут, бессчетно множась, города, Но не прожить без сельского труда!”
Накануне праздника корреспондент «СВ» побывала у заместителя главы Сватовской райгосадминистрации Г. Полякова. Григорий Андреевич курирует сельскохозяйственную отрасль. Интервью с ним читайте ниже.
Открыть весь текст


Під лежачий камінь вода не тече або Від чого в селі «крутиться» голова?
Про долю села сьогодні „плачуть" багато політиків. Мовляв, довели його до ручки. Правда, при цьому забувають уточнити - хто довів.
Открыть весь текст


Квітує «Пролісок», немовби навесні
Про Тетяну Миколаївну Федоровську (керівника народного ансамблю „Пролісок") за Ті творче життя чимало написала місцева, і не тільки місцева, преса. Бо вона - одна з тих людей, які зробили (і роблять) значний особистий внесок у розвиток культури рідного краю.
Открыть весь текст

28.11.2007 г.


«Через двадцать лет ничего не будет. Будет одно телевидение…»
Интервью с директором Сватовской телерадиокомпании Алексеем Хомутовым
Открыть весь текст


Русская культура для нас — не чужая
В прошлую пятницу в ЦКиД “Сватова Лучка” состоялось торжественное мероприятие, посвященное Дню работников сельского хозяйства.
Открыть весь текст


Читал «НС» и стал отличником!
Игорь Гергель перед тем, как начать студенческую жизнь, прекрасно учился в Гончаровской общеобразовательной школе.
Открыть весь текст


Криминальная хроника
Хоть и редко, но и у нас в Сватово случается кое-что криминальное :-)
Открыть весь текст

24.11.2007 г.


“…Но иногда, как малая планета, тот мяч над шумным стадионом пролетал”
Нещодавно завершився футбольний чемпіонат району. Як вже повідомлялося в “НС”, перше місце в турнірі зайняла команда Преображенного. На другому — об’єднаний колектив Круглого та Коломийчихи, на третьому — футболісти Гончарівки.
Открыть весь текст


“Радость, азарт, победный гол. И это все — футбол!»
Минулої суботи відбувся турнір з міні-футболу пам’яті Героя Соціалістичної Праці Й. Я. Палійова. Добрі слова про славного земляка пролунали під час урочистого відкриття турніру.
Открыть весь текст


НАЩАДКИ ПАМ’ЯТЬ БЕРЕЖУТЬ...
Сто п’ятдесят шість дослідницьких груп, в які входить більш ніж 700 дослідників, до сьогоднішнього дня вже обстежили понад 80 сіл північних територій Луганщини, які найбільше постраждали від Голодомору.
Открыть весь текст


На полотні української минувшини
Голод 1932-1933 року на Сватівщині в свідченнях очевидців.
Открыть весь текст

21.11.2007 г.


БУРЕВІЙ У СВАТОВОМУ «ОБЕЗТОЧИВ» 5 СІЛ РАЙОНУ, СКОЇВ 47 АВАРІЙ НА ЛІНІЯХ
Природні катаклізми.
Открыть весь текст


ПРОСТИТЕ МЕНЯ, ЛЮДИ..
К заголовку еще можно добавить «я раскаиваюсь во всем», и получится фраза, обкатанная политиками и руководителями, которые потерялись в океане времени и не успевают втиснуть свое загроможденное «опытом» мировосприятие в поток событий.
Открыть весь текст


Проводи нас до ворот, товарищ старшина!.."
Интервью с военным комиссаром Сватовского района Игорем Юрьевичем Матирко.
Открыть весь текст

12.11.2007 г.


Заместитель главного редактора газеты «Новини Сватівщини» Владимир Петрушенко - победитель Всеукраинского конкурса поэтической рекламы
Полгода длился этот конкурс. Состоял он из двух этапов. 1 этап — поэты присылали свои поэтические произведения в Киев, сдавая тест на профессионализм (более шестисот участников); 2 этап, собственно рекламный: необходимо было поэтически оформить рекламу предложенного товара определенной фирмы (двести участников)
Открыть весь текст


«Комсомольцы – добровольцы, надо верить, любить беззаветно!...»
29 жовтня люди старшого покоління святкували День народження ВЛКСМ. Юнаків і дівчат з гарячими серцями та комсомольськими значками в часи моєї молодості можна було зустріти скрізь — у навчальних закладах, у шахтарських забоях, на новобудовах, на освоєнні цілини.
Открыть весь текст


Как «ПО-СКОРОМУ» вызвать «СКОРУЮ» по мобильному телефону?
С таким вопросом обращаются к нам читатели нашей газеты. Действительно, вопрос жизненно важный. Особенно для пожилых и больных людей.
Открыть весь текст

03.11.2007 г.


Главой администрации снова станет Рыбалко?
Поменяется ли власть в районе? Кто будет главой райгосадминистрации, ведь от этого человека зависит многое в жизни Сватовщины.
Открыть весь текст


Суд у Семенова крестьяне выиграли
Как уже говорилось в статье от 13 апреля 2007 года „Семь листов претензий к Семенову", мы в течении 2006 года прошли весь тернистый путь хозяйственных судов: Хозяйственный суд Луганской области, Луганский апелляционный хозяйственный суд, Высший Хозяйственный суд Украины, Верховный суд.
Открыть весь текст


СВАТОВЩИНА В ЛУЧАХ «ЗОРЯНОГО ШЛЯХА»
«Зоряний шлях» - так называется фестиваль, который инициировала компания «Киевстар» в рамках многоуровневой программы «Киевстар: для людей, для Донбасса!»
Открыть весь текст


196 гривень пенсії може забезпечити собі Сватівщина...
Наш кореспондент зустрілася з начальником управління В.І. Бородіним та його заступником М.В. Трофімовою. Результатом цієї зустрічі стало інтерв'ю, яке читайте нижче.
Открыть весь текст

30.10.2007 г.


“Бандеровцы ей заживо выкололи глаза, отрезали язык, затем накинули на шею петлю из проволоки и потащили в поле”
Двенадцатого октября 2007 года Президент Ющенко издал Указ о праздновании 65-й годовщины создания Украинской повстанческой армии и сооружении во Львове памятника руководителю этой армии, гауптштурмфюреру войск СС, кавалеру нацистских орденов Роману Шухевичу.
Открыть весь текст


«ШУХЕВИЧА ГЕРОЕМ НЕ СЧИТАЕМ»
Все началось с телефонного звонка. Точнее — с сотен телефонных звонков. Они пошли валом в разные властные кабинеты сразу же наутро после Покрова, великого и светлого православного праздника, который всегда ассоциировался с благополучием и надеждой, издревле был началом счастливого периода свадеб.
Открыть весь текст


В лохотронном царстве, в триМММ-ном государстве…
Кридитный союз «Алчевский» приказал долго жить. От 68 до 100 миллионов гривен (в разных источниках фигурируют разные суммы) унеслись с перелетными птицами в неизвестном направлении, равно как и бывшее руководство кредитного союза
Открыть весь текст

26.10.2007 г.


Хто ми, радянські солдати: визволителі чи окупанти?
Я був призваний до лав Радянської Армії після звільнення Сватового від німецько-фашистських загарбників.
Открыть весь текст


«УТЕКАЙ! В ПОДВОРОТНЕ ТЕБЯ ЖДЕТ МАНЬЯК…»
Ця страшна історія трапилася в одному з сіл Сватівського району. Відтоді минуло 15 років, але люди й досі з жахом згадують про ті давні події, тим паче що безпосередній їхній учасник — живе й «здравствує» в тому ж селі.
Открыть весь текст


Непредсказанные судьбы, или Как уберечь детей от нелепых смертей
Начало сентября. Жара в календарь смотреть не хочет. Ей до лампочки, что лето де-юре закончилось, она его де-факто продлевает, вновь и вновь собирая людей у водоемов.
Открыть весь текст

20.10.2007 г.


Не стареют душой ветераны...
10 октября в большом зале райсовета состоялась отчетно-выборная конференция ветеранской организации района, которую вел председатель горсовета Н. Шерстюк.
Открыть весь текст


ГАВРИЛЕНКА І ШЕРСТЮКА ЗАПИСАЛИ У ВЕТЕРАНИ. ЧИ СПИСАЛИ...
А РЕЖИСЕР-ТО ХТО? Саме з таким майже риторичним питанням поверталася я з районної ветеранської звітно-виборної конференції, яка відбулася у Сватовому на минулому тижні.
Открыть весь текст

08.10.2007 г.


Люди знають, за кого голосувати
30 вересня відбулись позачергові вибори народних депутатів України. Цього разу на виборчих дільницях не було довгих черг, як на минулих виборах, але все ж явка була не досить високою.
Открыть весь текст


В корисності зустрічей немає сумнівів
В зустрічах керівників району з мешканцями сел брали участь і керівники різноманітних районних служб, котрі давали необхідні пояснення громадянам, говорили про перспективу вирішення тих чи інших питань.
Открыть весь текст


"Стожари" в зеніті слави
Дещо з історії та сучасного життя села Преображенного
Открыть весь текст


Молния-шоу по телевизору в селе Свистуновка
Утомленная солнцем и невниманием к своей персоне со стороны сельского телезрителя, ЕЕ Величество молния решила сама появиться в начале осени на телеэкране, например, в телевизоре жителя Свистуновки Резника Андрея Сергеевича.
Открыть весь текст

07.10.2007 г.


"Наше дело скромное по своей наружности, но принадлежит к числу величайших дел истории"
Професійне свято освітян об'єднує усіх, хто причетний до світу дитинства: дітей, батьків, вихователів, вчителів, методистів.
Открыть весь текст


Вчитель за покликанням
Напередодні професійного свята вчителів хочеться розповісти про славну людину, хорошого працівника, педагога з 48-річним стажем, активного учасника суспільного життя загальноосвітньої школи №8 Миколу Олександровича Смалька.
Открыть весь текст


У чому краса вчительської професії
Однією із найважливіших справ в житті людини є вибір професії. Багато професій приваблюють, та треба обрати одну - ту, що найбільш до вподоби, ближче до душі. Серед сотень професій існує лише одна, без якої не могли б існувати всі інші - це професія вчителя.
Открыть весь текст

06.10.2007 г.


Населення району небайдуже до проблем лікарні
На превеликий жаль, нині недостатнім є фінансування дитячих садків та шкіл. Те ж саме стосується і лікарень.
Открыть весь текст


Кому в душу плювали?
22 мільйони людей поклали своє життя у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни, власною кров'ю завойовуючи мир та спокій для своїх дітей, для майбутніх поколінь. І яка ж шана тим жертвам нині?.
Открыть весь текст


Сватівчанка в "Караоке на майдані" виборола яйця
У минулу суботу, 29 вересня, у програмі "Караоке на майдані", що багато років поспіль транслювалася на телеканалі "Інтер", а нині - на "1+1", вперше за всю історію, власне кажучи, самої програми брала участь сватівчанка.
Открыть весь текст


Вопли Вовы Плясова
Вова Плясов, сам того, разумеется, не зная, получил фамилию, можно сказать, с перспективой. Даруя ему ее, мир словно знал, что в грядущем из него (Вовы) получится не просто плясун, а - всем плясунам плясун, способный проплясать не только свою честь и порядочность, но и народное богатство, друзей, приятелей, свою первую партийность, потом вторую, третью и т. д., и т. п.
Открыть весь текст

24.09.2007 г.


Итоги выборов 2007.
Сватовчане приняли участие во внеочередных выборах в Верховный Совет Украины 2007. Как распределились их голоса читайте в нашей статье.
Открыть весь текст


Той стране не пасть во мрак, той стране цвести под солнцем
Где могила есть детей — краснодонцев

«Я, Олег Кошевой, вступая в ряды «Молодой гвардии», торжественно клянусь…» — так начиналась клятва молодогвардейцев. Олег Кошевой, как и все герои-молодогвардейцы, сдержали свою клятву— бороться до конца дней своих с фашистскими оккупантами.
Открыть весь текст


«Денег я тебе желаю, а себе — стихов»
О статье В. Просина, напечатанной в «Сватовских ведомостях»
Открыть весь текст


Зробіть це, поки не прийшов ревізор
Контрольно-ревізійним відділом у Сватівському районі в ІІІ кварталі поточного року було проведено ревізію використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття
Открыть весь текст

15.09.2007 г.


«Лопнул» Областной кредитный союз
На днях в редакцию позвонили наши читатели с вопросом: «Правда ли, что Областной Кредитный Союз «прогорел»?». Сватовчане говорили, что слухи об этом упорно ходят в городе.
Открыть весь текст


ПОЛИТИЧЕСКАЯ СВАТОВЩИНА: Последний Ледниковый период
Скоро выборы. Большинство людей никак не может решить, за кого же голосовать. Определиться непросто, тем более, когда вокруг столько подводных течений, подводных камней и айсбергов.
Открыть весь текст

07.09.2007 г.


Сергей КОВАЛЁВ:
«Цены — ниже рыночных и возможность заработать для постоянных клиентов — вот чем будет примечателен обновленный «Александр»

15 августа закрылся один из самых потребительски востребованных магазинов в одном из самых многочисленных «спальных» районов города Сватово. Речь идет о магазине «Александр», расположенном на квартале Луначарского. Потребители в недоумении: почему закрыли, зачем, надолго ли? Ответ прост: совсем скоро магазин откроется, но будет он совершенно другим, осовремененным и усовершенствованным.
Открыть весь текст


І знову Спас радує нас
Минулого четверга у Сватовому проходив п’ятий міжнародний фестиваль мистецтв “Слобожанський Спас”.
Открыть весь текст


Перемогла Мілуватка
Минулої неділі у Гончарівці відбулась районна спартакіада серед команд підприємств, організацій та агроформувань, що стала важливим етапом підготовки до обласної спартакіади, яка має незабаром відбутися у Сватовому.
Открыть весь текст


Хотіли стати мільйонерами, а потрапили за грати
На Луганщині до значних термінів позбавлення волі засуджені учасники злочинної групи, які займалися вирощенням нарковмісних рослин та виготовленням наркотиків.
Открыть весь текст

01.09.2007 г.


Моя цель - оправдать доверие и быть полезным землякам
Интервью с главой Сватовской райгосадминистрации Владимиром Мормулем
Открыть весь текст


Трагікомедія «Все по барабану»: вхід по депутатськихпосвідченнях
28 серпня відбулася сімнадцята чергова сесія міської ради. Це вперше вона пройшла у оновленому і відремонтованому залі, де колись сватівчани дивились кіно. Тільки багато років тому кіно було індійське чи американське, а нині - тут проходять сесії міської ради, зі сватівськими чиновниками у головних ролях.
Открыть весь текст

30.08.2007 г.


Засідання колегії облдержадміністрації
У Сватовому відбулось виїзне засідання колегії обласної державної адміністрації. До сватівчан завітали заступники голови облдержадміністрації М.В. Запорожцев та Л.І. Рисухін, члени колегії ОДА, керівники обласних структур.
Открыть весь текст


Разом дбатимемо про розвиток рідного краю
Шістнадцять років минуло з того часу, як було проголошено Україну незалежною державою. Ці роки були непростими в житті країни.
Открыть весь текст


«ОТЕЧЕСТВО СЛАВЛЮ»?..
Кто-то из мудрых сказал: человек не может быть счастлив, не имея славного Отечества. Слова эти, открывая очередное заседание Совета регионов, напомнил председатель облсовета Валерий Голенко.
Открыть весь текст

20.08.2007 г.


Вже пережив себе на 38 років
Григорій Андрійович у компанії двох котів - двох вірних його друзів і товаришів - сидів коло свого двору, підставляючи теплому літньому сонечку зборознене глибокими зморшками обличчя.
Открыть весь текст


Суров закон, но он закон - сильнее "Нивы" "Лексион"
Считанные дни остаются до завершения уборки. "У природы нет плохой погоды" - это истина для легкого песенного жанра.
Открыть весь текст


"АХ, ЗАЧЕМ Я НА СВЕТ ПОЯВИЛСЯ, АХ, ЗАЧЕМ МЕНЯ МАТЬ РОДИЛА?"
Традиція віддавати заміж дівчат, котрі вже досягли чотирнадцяти-п'ятнадцятирічного віку, віджила своє ще наприкінці 19-го століття.
Открыть весь текст

15.08.2007 г.


Нас не питали, але за нас вирішили
Скандал в Сватовской районной партийной организации БЮТ. Рядовые партийцы выступают против членства в партии Просина и Стешенка
Открыть весь текст


"Палата №6" . Тільки вже без Чехова
- Фейлетон -

Вулиця Калініна в Сватовому ще не бачила такого, що відбулося тут суботнього вечора 28 липня. Багато жителів відпочивали, прогулюючись з дітьми та онуками.
Открыть весь текст


Пришло в редакцию письмо…
В редакцию пришло письмо от и. о. председателя районной организации "ВО "Батькивщина" В. Н. Гуленко. Это было открытое письмо, адресованное председателю районного совета Ю. Н. Гавриленко и председателю райгосадминистрации В. В. Мормулю.
Открыть весь текст

12.08.2007 г.


Роман Шухевич в українській історії: міфи і реальність
Навколо імені Романа Шухевича й досі не вщухають розмови. Особливо посилилися вони у ювілейний рік героя цього нарису.
Открыть весь текст

05.08.2007 г.


ПРОБЛЕМИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНИХ ГРОМАДЯН
Кожній окремій людині доводиться вчитися жити у відповідності з новими реаліями, пов’язаними із трансформаційними ринковими процесами. Працевлаштування — одна з найактуальніших проблем населення не тільки нашого району, але й всієї України. Особливо важко доводиться сьогодні молоді, жінкам та особам передпенсійного віку.
Открыть весь текст


ЖИТТЯ — ЯК ПІСНЯ ЛЕГКОКРИЛА
1 серпня виповнюється 80 років з дня народження талановитої жінки, заслуженого працівника культури України Ангеліни Савеліївни Шмельової
Открыть весь текст

29.07.2007 г.


Свистуновская коллизия или Как "коммуниста" "раскулачивали"
В селе Свистуновка на прошлой неделе произошли события, которые ярко и насыщено отразили реальную ситуацию в сельском хозяйстве Сватовского района, вскрыв наболевшие проблемы и показав состояние власти и место законов. Что это: революция или эмоциональный выпад селян? - покажет время. «СВ» попытались как можно полнее передать картину свистуновских событий.
Открыть весь текст


Обращение к жителям и выходцам из Сватовского района
Проект "Книга памяти исчезнувших сёл Сватовщины" просит поддержки и участия всех, кто может дать какие-либо сведения по истории сёл нашего района.
Открыть весь текст


“При рясному людському цвітінні
Задивляємось пильно у світ.
Хто ми? Що ми? І де те коріння?
Звідки тягнеться наш родовід?”

Варваровка - одно из исчезнувших сёл Сватовского района. Предлагаем очерк об истории и жителях этого села.
Открыть весь текст


Любить природу — любить Родину
Много на Украине мест, изумляющих своей красотой, каким-то неповторимым очарованим. Одно из таких местечек находится в Сватовском районе. То ли игра неведомых природных сил, то ли мудрое Божественное провидение (в этих краях был когда-то монастырь) сотворили здесь чудо: на берегу неторопливой извилистой речушки приютилось небольшое село Фомовка.
Открыть весь текст


“Лето, ах лето! Лето жаркое будь со мной!”
13 липня, ДОЦ “Гончарівський” приймає дітлахів третьої, останньої в цьому році, зміни, котрі відпочиватимуть тут, насолоджуючись прекрасним, повним на веселі події табірним життям, аж 18 днів.
Открыть весь текст

24.07.2007 г.


Про Вована і Стефана
Отдельные метаморфозы сватовской политики.
Открыть весь текст


І відступили враз життєві негаразди, і поринули всі у світ дитинства
Незабутньою стала зустріч випускників 1967 року восьмирічної школи №3, з якої 40 років тому “вилетіли” вони, немов птахи з гніздечка, у вирій життя. Час посріблив скроні, додав ваги, та не згас в очах школярський грайливий вогник, за яким упізнавали одне одного.
Открыть весь текст


15 тисяч за дитину — міф чи реальність?
Ті, хто слідкують за новинами, знають, що не так давно у телеефірі пролунала обіцянка Президента України стосовно того, що за другу новонароджену дитину держава винагороджуватиме матір одноразовою допомогою у сумі 15 тисяч гривень (нагадаємо, що нині сума одноразової допомоги при народженні дитини становить 8,5 тисяч гривень).
Открыть весь текст

15.07.2007 г.


Пам’яті директора і товариша
Нещодавно вчителі-пенсіонери відзна-чили 25-й день пам’яті свого колишнього директора Миколи Петровича Ткачова, з яким разом працювали в 60-70-і роки минулого століття в СШ №2.
Открыть весь текст


Діти — квіти життя. Але, як і квіти, потребують уваги і догляду
З метою подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, підготовки до самостійного життя, робота служби у справах дітей спрямована на виконання заходів районних програм соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2007-2011 роки та подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2007-2010 роки в Сватівському районі, затверджених рішенням 11 сесії районної ради п’ятого скликання від 20.02.2007 р.
Открыть весь текст


Насыщенно и разнообразно
прошло очередное занятие литературной студии “Світанок”.
Открыть весь текст

03.07.2007 г.


ЖИВИЙ — СЕРЕД МЕРТВИХ, МЕРТВИЙ — СЕРЕД ЖИВИХ
Розповідь про долю сватівчанина, якому судилося побувати у рабстві
Открыть весь текст


«ВОЗВРАЩАТЬСЯ, БЫТЬ ВЕРНЫМ, ВСТРЕЧАТЬ — ВСЕ МЫ КЛЯТВЫ ДАЕМ КОГДА-ТО. ЕСТЬ ОСОБАЯ КЛЯТВА ВРАЧА — КЛЯТВА ВЕРНОСТИ ГИППОКРАТА»
В детстве мы все боимся стоматолога. Одна фраза «к зубнику» многократно усиливает нашу боль. Повзрослев, мы начинаем больше волноваться при слове «операция», заглядываем с надеждой в глаза врачу: «А может быть, можно еще терапевтическим лечением?… Нет. К хирургу!
Открыть весь текст


Молодежь… Утром не поднимешь, ночью не укладешь
К традиционной проблеме «отцов и детей» современная жизнь добавила и новые специфические. Наряду с понятиями «новые украинцы», необходимо ввести и понятие — «новые молодые люди». Правда, в социальном статусе, в самодостаточности, в материальном плане — это будет совершенно противоположное значение.
Открыть весь текст


Увага! “Автобус-2007”
За 5 місяців 2007 року на території області з вини водіїв автобусів скоєно 28 автопригод, у яких 1 особа загинула та 36 отримали тілесні ушкодження.
Открыть весь текст

19.06.2007 г.


Серйозні жарти чи жартівлива серйозність?
Днями до редакції «СВ» надійшов лист, в якому журналісти знайшли розпорядження сватівського міського голови М.О. Шерстюка. Пропонуємо читачам текст офіційного документу і коментарі членів редколегії «СВ» щодо нього.
Открыть весь текст

08.06.2007 г.


Відступати нікуди, позаду - "дике поле"
Апаратна нарада в райдержадміністрації
Открыть весь текст


СВОБОДУ ПОПУГАЯМ! СВО-БО-ДУ ПО-ПУ-ГА-ЯМ!"
або Добровільне бомжацтво

Бомжі, обірванці, бездомні, пропащі люди... Якими тільки "ласкавими" словами не називають тих, хто, маючи на те різні причини (нерідко по-справжньому трагічні), втрачають дім. Вони змушені жити просто неба, харчуватися воістину тим, що Бог і люди пошлють.
Открыть весь текст


"Через 2-3 месяца Сватовская типография будет одной из лучших в Украине"
Как бы иронично и снисходительно не улыбались современные компьютерные технологии в адрес книги, газеты.., но печатное слово книг, периодических изданий живет и торжествует, и долго еще будут от холодных компьютеров впереди печатные "аз", "буки", "веди".
Открыть весь текст

06.06.2007 г.


Молочні ріки Коломийчиські береги.
Про завал у вітчизняному тваринництві - інформація далеко несекретна. І про наслідки цього завалу знають на власному досвіді чимало селян, які залишилися без роботи.
Открыть весь текст

01.06.2007 г.


Остановись, мгновенье! Ты - прекрасно!
Гете устами Фауста просил прекрасное мгновение остановиться, будучи абсолютно уверенным, что это невозможно.
Открыть весь текст


"День захисту дітей відсвяткували на славу!
Чому небо таке синє-синє, а хмарки в ньому пливуть такі біленькі? Чому так рано прокидається сонце, а коли настає йому час іти на спочинок, то чому ж воно аж ніяк не хоче лягати в свою полум'яну колиску? Чому крізь густу стіну хлібів так ласкаво і ніжно посміхаються сині очі волошок? Тому, що літо прийшло!
Открыть весь текст


Історична скарбниця Сватівщини
Сьогодні світ відзначає День музеїв. І для Сватівщини цей день не є винятком. Адже в нашому місті є чудовий музей, де зберігаються пам'ятки минувшини і сьогодення нашого краю.
Открыть весь текст


Не забуває солдатське серце
Вісімнадцятирічною дівчинкою під час Великої Вітчизняної війни я добровільно пішла на фронт, залишивши 1-й курс Лисичанського педучилища.
Открыть весь текст

25.05.2007 г.


ВОТ УЖЕ ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ В СВАТОВО "СВЕТИТ" МАЛЕНЬКОЕ "СОЛНЫШКО"
1 июня - День защиты детей. Василий Сухомлинский так говорил о маленьких гражданах нашей планеты: "Дети должны жить в мире красы, игры, сказки, музыки, рисунка, фантазии, творчества".
Открыть весь текст


"О ДОБЛЕСТИ, О ПОДВИГАХ, О СЛАВЕ..."
Зовсім недавно редакцією газети "Новини Сватівщини" при підтримці спонсорів - ЗАТ "Сватівська олія" (кер. Л. Трикоз) та СФ АБ "Укркомунбанк" (Н.І. Кириченко) - було проведено конкурс серед читачів, присвячений 62-й річниці Великої Перемоги.
Открыть весь текст


Ванна - це не завжди добре, якщо вона - сонячна
Пекуче сонце та гаряче повітря негативно впливають на людський організм. Отож не треба зловживати сонячними ваннами. Найкращим часом для їх приймання є період до 10-11 години ранку та після 17-ї.
Открыть весь текст


Словно с рельсов, сходят рейсы с расписания
Рейсы 6337 Купянск - Сватово и 6338 Сватово - Купянск с середины апреля приказали долго жить. Рейсы тоже, как люди, переходят из бытия в небытие. А на вокзальном расписании против них появилась приписка от руки - "Нет в ходу".
Открыть весь текст

18.05.2007 г.


"Извините, вы не видели мою маму?"
Кожна людина має право на помилку і на те, аби її виправити. Але життя доводить одну просту істину: правом помилятися людина користується куди частіше, ніж правом виправляти.
Открыть весь текст


Є ПРИВОДИ І ПОРАДІТИ, І ПОСУМУВАТИ
Про апаратну нараду в Сватівській районній державній адміністрації
Открыть весь текст


Оксана ЛІБРОВСЬКА: "Коштів безпосередньо на розчищення лісосмуг не виділялося"
З початком весни, яка в цьому році видалася напрочуд теплою, було виконано досить великий обсяг роботи на очищенні лісосмуг. У цій справі взяли участь майже всі колективи району. Конкретно розповісти про те, що зроблено, ми попрохали виконуючу обов'язки керівника райавтодору О.А.Лібровську.
Открыть весь текст

12.05.2007 г.


Хорошая семья — это зеркало, в которое бы надо посмотреться...
всем. И прежде всего — самому обществу, державе нашей, раздираемой политическими противоречиями до враждебности.
Открыть весь текст


«ЛЮБИТЬ — ТАК ЛЮБИТЬ, СТРЕЛЯТЬ — ТАК СТРЕЛЯТЬ…»?
Вот, собака, кусается наш друг… В редакцию нашей газеты звонят, пишут — рассказывают о случаях укусов бродячих собак.
Открыть весь текст


І дорослі, і малята — у футбол всі люблять грати
28 квітня, в День футболу, на стадіоні “Нива” відбулись районні змагання футболістів трьох вікових груп.
Открыть весь текст

05.05.2007 г.


А в нем война осколками осталась
942 год… Сватовский район. Село Фомовка. Палагея Борисовна еще с порога увидела солдата-фронтовика, идущего по улице села. Сердце подсказало, что к ней… с весточкой о сыне… и тут же больно сжалось в предчувствии беды.
Открыть весь текст


“МАМО, МАМО, НІЖНА І КОХАНА...”
Материнство — то ласка Божа, говорять в народі. А ще кажуть: жінка створена для того, аби бути матір’ю.
Открыть весь текст


Нам проамериканська політика не потрібна
Прочитавши статтю Сергія Радомського під заголовком «Ла-Манш в июне 1944-го Или Кто кому больше помог», я поринула в спогади.
Открыть весь текст

28.04.2007 г.


Кое-что из жизни «детей войны»
„Дети войны” — так определили статус тех, кто родился в довоенные годы. Никогда не думала, что так будут нас называть. Жестокая война разорвала семьи, разъединила навсегда человеческие доли. Мудрость народная говорила, что нужно жить, нужно, стиснув зубы, преодолевать трудности. По такому правилу жили взрослые и учили жить нас, малышню.
Открыть весь текст


Оборотнівці проти самогонки!
Минулого тижня у Оборотнівці відбувся виїзний прийом громадян депутатами районної ради та керівниками різних установ та організацій.
Открыть весь текст


Правонарушителям будет «жарко» — В Сватово появился Марко
Впервые в Сватовском районном отделении милиции появилась собственная служебно – розыскная собака — немецкая овчарка по кличке Марко.
Открыть весь текст

13.04.2007 г.


Каждому- по котелку!
Даже кабмин цены на газ снизил, а Сватовские тарифы на «тепло» остаются на прежнем уровне. 10-53 - Под таким знаком прошел отопительный сезон 2006-2007.
Открыть весь текст


«Незручних» журналістів виселили ще раз
12 квітня відбулася 13 чергова сесія районної ради. На ній було розглянуто дев'ятнадцять питань. Серед цих питань були і такі, як «Про підведення підсумків роботи комісії з роботи ЖКГ і про підготовку до опалювального сезону 2007-2008
Открыть весь текст


«Коли є злагода і спільні прагнення, то й справи краще вирішуються»
Минув рік після того, як депутати районної ради на сесії абсолютною більшістю голосів обрали головою райради Ю.М. Гавриленка. Яким був цей рік для нього, що вдалось зробити, що ще належить втілити в життя, — про це читайте в поданому інтерв’ю.
Открыть весь текст


Лише 600 га
На постійному контролі районного керівництва перебувають питання “Про стан погашення заборгованості та своєчасну виплату поточної заробітної плати підприємствами та агроформуваннями району” та “Про стан проплат за енергоносії”.
Открыть весь текст


«НС» — у повазі
У Луганську відбулась 15-а звітно-виборна конференція обласної організації Національної спілки журналістів, у якій взяли участь 46 делегатів з усіх районів та міст області.
Открыть весь текст

06.04.2007 г.


Нехай Бог вас не залишає!
Випадок у Свистунівському Свято-Георгієвському храмі безумовно неординарний. Там мироточить ікона Миколая Угодника.
Открыть весь текст


Легко на сердце нам с властью народной
Прошел год с тех пор, как население страны выбрало новую власть. Напомним, что на прошлых выборах с отрывом от других политических сил победила Партия регионов.
Открыть весь текст


Еще раз о «ничейных» пенсионерах
Года два тому назад о пенсионерах вспомнили. Городской совет даже провел перерегистрацию ветеранов. Этим занималась секретарь совета Л. С. Бондарева и председатели квартальных комитетов. Нас, будто бы, стали признавать, будто, мы и вправду существуем. Но в 2006 году о нас снова забыли.
Открыть весь текст

16.03.2007 г.


Володимир МОРМУЛЬ – голова Сватівської райдержадміністрації
7 березня у великій залі районної ради відбулося зібрання з приводу представлення голови райдержадміністрації В.В. Мормуля.
Открыть весь текст


«Достойно прожитую жизнь Он измерял делами, не годами...»
Іван Іванович Забурдаєв — особис-тість воістину легендарна. Він був вмілим, міцним керівником, сильною духом людиною і просто, як кажуть в народі, “хорошим хазяйським дядьком”.
Открыть весь текст


ГОЛГОФА ИГЛЫ И ДУРМАНА СМРАД.
Весна. Утро года. Надежда природы на обновление. Видимо, этой надеждой и руководствовались те, кто первый день весны объявил Днем Всемирной борьбы с наркоманией.
Открыть весь текст


НАТО — НЕТ!
Живя повседневными, насущными проблемами и стараясь их разрешить, жители района не могут не интересоваться и общеполитическими вопросами. Один из наиболее острых среди них — о вступлении Украины в НАТО. Об этом — интервью с первым секретарем Сватовского РК КПУ В.М. Прынем.
Открыть весь текст

02.03.2007 г.


«… Я русский бы выучил только за то, что им разговаривал Ленин…»
О проблеме русского языка в Сватовском районе
В 1927 году в Сватовском районе проживало 37 575 чел. Из них украинцев – 35861 чел. (95,44%), русских – 1298 чел. В Мостковском районе населения – 28192, из них украинцев – 22774 чел, русских – 5103.
Открыть весь текст


«Шумит, не умолкая, память-дождь, и память-снег летит... и пасть не может»
Памятный вечер “И не в шурф их бросали, а в наши сердца”, посвященный 65-летию подпольной краснодонской организации, который состоялся в конце февраля в Народном Доме “Сватова-Лучка”, не оставил равнодушным многих сватовчан. В редакцию приходили письма от читателей — комсомольцев шестидесятых. С одним из них мы решили встретиться, чтобы продолжить разговор, который взволновал многих, разговор о молодогвардейцах.
Открыть весь текст


Ситуації, події, факти.
Открыть весь текст

16.02.2007 г.


Подвигу «Молодой гвардии» — 65 лет
Гордый взгляд — как последний патрон
На краю между смертью и жизнью.
Это дети твои, Краснодон!
И бессмертье твое, Отчизна!
Открыть весь текст


Ситуації, події, факти.
Открыть весь текст

02.02.2007 г.


В 41-ом гвардии старший лейтенант Николай Кармазин громил врага под Москвой Разгром фашистских войск под Москвой в декабре 1941 года развеял миф о непобедимости германских войск, 65 лет прошло с тех пор. Скромно прошел юбилей, тихо. Особенных журналистских эмоций не было по этому поводу ни по украинскому телевидению, ни в газетах. Бесконечное жонглирование темами «голодомора» и «геноцида» отодвинули на десятый план все остальные исторические события.
Открыть весь текст


Ситуації, події, факти.
Открыть весь текст


КОЛО-САЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ Байка (не про Сватівський район)
Открыть весь текст

26.01.2007 г.


"Нечего на зеркало пенять…" Указ Президента об отставке главы Сватовской райгосадминистрации Е. Рыбалко мало что изменил в его пылкой любви к «Сватовским ведомостям».
Открыть весь текст


К 64-ой годовщине освобождения Сватовщины 28 января 1943 года был издан приказ командующего 6-ой армией, в соответствии с которым 267- ая стрелковая дивизия должна наступать в направлении села Свистуновка и при взаимодействии с 57 стрелковой дивизией обеспечить введение в прорыв частей 3-го танкового корпуса и овладеть селами: Преображенное, Гончаровка, городом Сватово и дальше идти на Изюм.
Открыть весь текст


Цікава зустріч з поетами Щороку у нашій Оборотнівській ЗОШ проводяться предметні тижні, які насичені різними конкурсами, іграми, вікторинами, цікавими завданнями та ін.
Открыть весь текст

19.01.2007 г.


Елка крутится, только вы этого не видите... (афера) Письмо Евгения Викторовича Рыбалко в редакцию "Сватовских Ведомостей". Ответом на это письмо стала приведённая ниже статья в "Новинах Сватівщини" "Нечего на зеркало пенять…"
Открыть весь текст

01.01.2007 г.


Сайт города Сватово возрождён! Пожалуй, это лучшая новость. Прежде всего хочу выразить благодарность Андрею Савченко, который предоставил сайту новый хостинг и ещё одно доменное имя http://svatovo.lg.ua.
Открыть весь текст
  Архивы статей
Статьи сватовских СМИ 2013г.

Статьи сватовских СМИ 2012г.

Статьи сватовских СМИ 2011г.

Статьи сватовских СМИ 2010г.

Статьи сватовских СМИ 2009г.

Статьи сватовских СМИ 2008г.

Статьи сватовских СМИ 2007г.

  Украинские новости

Секундочку...

Яндекс.Метрика