Сайт города
СВАТОВО
Хор Золотая нива


Щедра на добро та пісню - «Золота нива»
Лине золотий спів над сватівською землею, бринить над полями його чарівна мелодія. Зачіпає за душу, торкає її найпотаємніші струни.
Українська пісня… в її словах завжди був закладений глибинний зміст життя людей, які живуть і працюють на цій священній землі. Коли співає народний хор "Золота нива", просто неможливо залишатися спокійним і байдужим, адже люди, які співають у цьому колективі, ставляться до пісні з любов'ю, з повагою. Їх почуття передаються у задушевній мелодії і влучних словах.
Закохані у пісню, вони віддані їй багато років. Хто ж так дотепно і вміло об’єднав односельців навколо прекрасного? Хто допоміг об’єднати творчий порив душі з вмілим майстерним виконанням?
У далекому 1961 році молодий талановитий музикант і хормейстер Леонід Верцун зібрав до хору тих, хто вміє і любить співати, а значить бажає дарувати людям добро і світло своєї душі. Щирість, відкритість і доброзичливість цієї людини притягувала односельців. Здібний хормейстер, чудовий організатор, високопрофесійний музикант він користується повагою і авторитетом у колективі. Учасники залюбки ходили до Будинку культури співати в хорі, який назвали "Золота нива". Чому так? Тому, що аматори, які у ньому співають, - це люди від землі, сільські трударі, що своїми натрудженими руками плекають ниву, аби вона справді була золотою. Після важкого робочого дня учасники хору знаходили час, щоб поспівати пісень, адже українці співають в праці і на відпочинку, в розлуці і при зустрічах, в печалі і в радості, така ж у них доля - бути одним з найспівучіших народів у світі. Пісня окриляє, дарує невичерпне джерело наснаги, щастя і радість.
Ішли роки. Учасники хору приводили до Будинку культури співати своїх дітей, а згодом діти - своїх, і завдяки такій наступності поколінь життя хору продовжується.
Цілі покоління преображенців співають у хорі. Це Чистенко Іван Михайлович, його сини Микола та Михайло, донька Раїса, невістки Лідія і Алла, Цікало Іван Матвійович, сини Віктор, Борис, Леонід, невістка Раїса, Підопригори - Іван Федорович та Клавдія Григорівна, доньки Людмила і Лариса, онучка Катерина, Суботін Микола Кирилович та його син Микола, Нечітайло Віра Ігнатівна та її син Сергій, Бондарі - Микола Іванович та Антоніна Тимофіївна, Наугольні Микола Семенович та Наталія Володимирівна, Столяревські Олександр Васильович та Наталія Володимирівна, Наугольна Валентина Данилівна.
Внаслідок систематичної творчої і концертної діяльності хор став дипломантом районного фестивалю восени 1967 року. Визначним в житті колективу є 1967 рік - перший виступ по обласному телебаченню. В цьому ж році колектив отримав диплом І ступеня на обласному фестивалі, присвяченому 50-річчю Жовтневої революції.
Хор Золотая Нива с.Преображенное Сватовского района
Після першого творчого успіху в самодіяльному хорі стали ще більше приділяти увагу підвищенню виконавчого рівня. І в 1969 році колективу було присвоєне почесне звання "Народний самодіяльний хор".
І настали роки перемог, роки творчого зростання хору:
1970 рік - другий виступ по обласному телебаченню. Колектив відзначено дипломом І ступеня на обласному фестивалі, присвяченому 100-річчю з дня народження В.І. Леніна.
1972 рік. Народний хор - лауреат обласного конкурсу патріотичної пісні.
1975-1977 роки - лауреат І Всесоюзного фестивалю народної самодіяльної творчості. Учасники колективу нагороджені золотими медалями.
1980 рік - виступ по республіканському телебаченню в передачі "Сонячні кларнети ".
У 1985 році колектив стає лауреатом Всесоюзного фестивалю, присвяченого сорокаріччю Перемоги. І знову учасники нагороджені золотими медалями, а також дипломами газети "Красная звезда".
"Золота нива" нагороджена дипломом спілок письменників, художників, композиторів та журналістів.
Творчий марафон колективу продовжується.
1992 рік, хор - лауреат І Всеукраїнського фестивалю самодіяльної творчості.
1995 рік - лауреат регіонального фестивалю народної творчості "Самоцвіти України" (Харківська область).
1997 рік - дипломант районного фестивалю "Моя Україна - день новий зустрічає ".
2001 рік - лауреат І районного фестивалю мистецтв "Слобожанський Спас".
2005 рік - лауреат IV районного фестивалю "Я славлю жінку Сватівщини".
2007 рік - колектив нагороджено дипломом за участь в обласному фестивалі хорових колективів ветеранів війни та праці "Пісні, опалені війною", дипломом за друге місце в районному огляді колективів художньої самодіяльності, дипломом за перемогу в номінації "Хорові колективи" районного етапу обласного фестивалю-конкурсу "Луганщина - світанок України", присвяченого 70-річчю утворення Луганської області.
А 2009 рік ознаменувався перемогою у районному огляді художньої самодіяльності.
Тематикою творів колективу є любов до рідної землі, Сватівського краю, України. В репертуарі - українські народні жартівливі пісні, пісні на слова і музику місцевих авторів. У поповненні репертуару вагомою є роль керівника колективу. Адже значна кількість творів, які виконуються колективом, - це пісні на слова і музику Заслуженого працівника культури України Леоніда Верцуна.
Учасники хору беруть активну участь в обговоренні та підборі репертуару, із задоволенням вивчають нові пісні.
Ці обдаровані люди зберегли і примножили український пісенний скарб. І вони горді, адже роблять велику справу - дарують людям оптимізм, надію на краще, бо поки жива пісня - жива душа народу. Народу працьовитого, життєлюбного, співучого.
Низький уклін вам, "золотонивці", і щира вдячність за вашу працю, за ваші пісні, за любов до рідної землі, за добро і світло, що ви даруєте людям.

Олена ДЕРКАЧ,
керівник відділу культури і туризму.


Яндекс.Метрика