Сайт города
СВАТОВО
Герої Соціалістичної Праці СватівщиниБєлік Ганна Павлівна

Ланкова рільничої бригади радгоспу №10 с. Петрівка.
Бєлік Ганна Павлівна Ганна Павлівна Бєлік народилася 27 вересня 1905 року в селі Преображенному Нижньодуванського району в бідній селянській родині. З 14 років почала працювати у наймах у багатих господарів, спочатку у своєму селі, а потім у с. Куземівці Сватівського району. У1929 році вона переїздить до с.Гончарвки і вступвє в щойно створений колгосп «Вільна праця», і працює тут на рядових роботах на протязі п’яти років.

У 1934 році вона разом із сім’єю переїздить до Попаснянського району в селище Голубівку і поступає на роботу на вугільну шахту №100, а в 1939 році повертається до Сватівського району і до виходу на пенсію в 1960 році працює на рядових роботах в радгоспі №10 села Петрівки.

Після звільнення району від фашистських окупантів працелюбну і відповідальну робітницю Ганну Павлівну призначають ланковою рільничої бригади радгоспу і довіряють вирощувати різні сільськогосподарські культури. Особливо важку і відповідальну роботу довелося виконувати ланці Бєлік у 1948 році, коли після голоднх 1946-1947 років треба було забезпечити одержання доброго врожаю всіх сільськогосподарських культур і в першу чергу озимої пшениці. Ланка напружено старалася, щоб досягнути цього. Перш за все, на ділянку під озиму пшеницю було вивезено значну кількість перегною, потім високоякісно її було зорано і засіяно добрим зерном пшениці. Все це сприяло тому, що восени на ділянці появилися дружні сходи озимини. Взимку, щоб зберегти посіви пшениці і забезпечити їх вологою, ланка декілька разів проводила снігозатримання. А навесні, коли бур’яни почали глушити посіви, довелося зробити ручну прополку на всій ділянці.

І поле добре віддячило трудівницям. Добре вродили всі культури, які вирощувала ланка. А особливо порадувала озима пшениця, яка на площі 27 гектарів дала по 30 центнерів з кожного гектара. За одержання високого врожаю озимої пшениці всі члени ланки одержали різні урядові нагороди. А ланковій Б є л і к Ганні Павлівлівні Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 квітня 1949 року «За исключительные заслуги перед государством, выразившимся в получении в 1948 году урожая пшеницы по 30 центнеров с гектара на площади 27 гектар» було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і Золотої зірки «Серп і Молот»

Протягом всього трудового життя Бєлік Г.П. старанно і відповідально виконувала свої обов’язки на якій би роботі вона на працювала. Вона постійно подавала приклад високосвідомого партійного ставлення до роботи.

За досягнення високих тудових показників їй було присвоєно звання ударника комуністичної праці, нагороджено двома медалями ВДНГ, Медалями «За трудовую доблесть», «За доблесну працю в ознаменування 100-річчя від дня народження В.І.Леніна», «Ветеран труда».

Ганна Павлівна приймала активу участь у громадській роботі, часто зустрічалася із школярами, користувалася авторитетом серед трудівників радгоспу і району.

Померла Ганна Павлівна Бєлік 9 лютого 1984 року. Похована на сільському кладовищі с.Петрівки.

Л.М. Королько
Герої Соціалістичної Праці Сватівщини

>>> Наступний розділ >>>
Яндекс.Метрика