Сайт города
СВАТОВО




Герої Соціалістичної Праці Сватівщини



Бакай Ганна Олександрівна

Ланкова рільничої бригади колгоспу «20-річчя Жовтня» міста Сватове.
Бакай Ганна Олександрівна Ганна Олександрівна Бакай народилась 14 листопада 1911 року на хуторі Нестукаєвка (Червоний Яр) слободи Сватової Лучки в багатодітній селянській сім’ї. Батьки Ганни - селяни-одноосібники, мали своє невеличке господарство. І всі шестеро дітей з раннього віку важко працювали разом з батьками в своєму господарстві, але сім’я ледь-ледь зводила кінці з кінцями.

Після закінчення чотирьох класів Сватівської школи №5 Ганна працювала в господарстві свого батька . В 1929 році у хуторі було утворено колгосп і батьки, і старші діти вступили до до цього колгоспу. Працюючи на рядових роботах в колгоспі Ганні доводилося виконувати різноманітні роботи: бути погоничем волів і коней при оранці грунту, полоти, косити, снопи в’язати і виконувати всі інші необхідні роботи. І скрізь молода колгоспнця вправно і добросовісно працювала і намагалася не відставати від більш досвідченіших колгоспників

Тільки но життя в колгоспі почало налагоджуватися і почав зростати добробут, як розпочалася Велика Вітчизняна війна. Ганна разом із групою молодих колгоспниць була направлена на спорудження земляних оборонних споруд. Після звільнення району від окупантів їй довелось в надзвичайно важких умовах відроджувати зруйнований і розграбований окупантами колгосп «20-річчя Жовтня» м.Сватове.

Молоду, досвідчену і завзяту колгоспницю Ганну в колгоспі помітили і призначили ланковою рільничої бригади, в якій постійно працювало 5-7 колгоспниць. За ланкою закріпили 80 гектарів землі і доручили вирощувати пшеницю, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки та інші культури. Працювати було дуже важко. Після війни не вистачало робочих рук особливо чоловічих. Тракторів у колгоспі було дуже мало, як і коней і волів, тому доводилося жінкам запрягати у ярмо і колгоспних і своїх корівок (які залишилися), орати, волочити ними землю, а засівати в багатьох випадках доводилося ще дідівським ручним способом. Особливо старанно працювала ланка у 1948 році, адже 1946-1947 рр. вдалися посушливими і в країні утворився значний голод. Ганна Олександрівна добре розуміла, що країні вкрай потрібен хліб і продовольчі культури, і тому не жаліючи ні себе ні членів своєї ланки напружено працювали. Ще восени 1947 року збирали і вивозили перегній на поле. Особливо ретельно готувалася ділянка під посів озимої пшениці. Сюди було внесено найбільше перегною, а потім ця ділянка була якісно зорана і засіяна зерном. Взимку, коли почав віпадати сніг, ланкова виводиліа свою ланку на снігозатримання по озимому клину, Навесні ланка прорвала на всій ділянці бур’яни.

І земля віддячила працьовитим жінкам щедрим врожаєм. На ділянці в 21 гектар озима пшениця вродила по 30,6 центнер з кожного гектара. За досягнуті значні успіхи всі члени ланки Бакай одержали урядові нагороди. А Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19 квітня 1949 року «За исключительные заслуги, выразившиеся в получении в 1948 году урожая пшеницы по 30,6 центнеров с гектара на площади 21 га.» Б а к а й Ганні Олександрівні присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням їй ордена Леніна і Золотої медалі «Серп і Молот»

Після утворення в 1960 році на базі чотирьох колгоспів м. Сватове радгоспу «Дружба» Г.О. Бакай перейшла працювати на перше відділення цього радгоспу, де і працювала до виходу на пенсію телятницею і на різних рядових роботах.

Г.О.Бакай булла активним членом партії, проводила значну агітаційну роботу на фермі, приймала активну участь у громадській роботі, часто зустрічалася із школярами, користувалася повагою і авторитетом серед працівників радгоспу і жителів району.

Померла Бакай Ганна Олександрівна 23 квітня 1998 року. Похована на Південному кладовищі (вулиця Смальківка-Солонці)

Л.М. Королько
Герої Соціалістичної Праці Сватівщини

>>> Наступний розділ >>>
Яндекс.Метрика