Сайт города
СВАТОВО
Ансамбль Пролисок


Коли співає «Пролісок»…2013 року народному самодіяльному ансамблю "Пролісок" НД "Сватова Лучка" виповнилося 50 років! Сьогодні, 5 квітня, на сцені Народного Дому відбувається святковий концерт, присвячений "золотому" ювілею колективу. Почувши хоч раз спів "Проліску", слухач вже не забуде його ніколи. Бо народні та сучасні пісні у його виконанні - то грайлива гама радості й смутку, то душевність, щирість та натхнення…

так починав «проростати» Пролісок У 1963 році при районному будинку культури було вирішено створити вокальний ансамбль. Та одна справа - вирішити, а інша - втілити намічене у життя. Отож культпрацівники влаштували таку собі "рекламну акцію": вони не раз і не два побували на кожному підприємстві міста Сватове, у кожній організації та установі, агітуючи та закликаючи молодь йти до ансамблю. У цих от агітаційних клопотах промайнули три місяці.
Та от настав квітень… Ліси та вибалки заблакитніли першими квітами весни - пролісками. Саме тоді ансамбль почав свої перші репетиції. Саме тому йому дали назву "Пролісок". І цій назві відповідало все: і молодість його учасників, і яскраве вбрання, і, найбільше, пісні. Пісні ж "Проліску", як і самі квіти, на честь яких названо ансамбль, приносили людям радість та насолоду. Засновником та керівником колективу була Ангеліна Савеліївна Шмельова.
Перший успіх прийшов до "Проліску" у 1964 році: тоді відбувся дебют ансамблю на обласному фестивалі самодіяльної творчості, присвяченому 150-річчю з дня народження Т. Шевченка, а згодом - і на республіканському огляді-конкурсі, де "пролісківці" були нагороджені дипломом ІІ ступеню. Тоді ж у Києві самодіяльні митці зі Сватівщини виступили з концертною програмою перед робітниками підприємств та воїнами Радянської Армії.
Трохи пізніше "Пролісок" 7 днів був на гастролях у Москві. Виступав і у військових частинах, і перед учасниками ВДНГ, і перед робітниками підприємств, і навіть перед космонавтами "Зоряного містечка"…
А.С. Шмельова, яка впродовж багатьох років очолювала творчий колектив 1967 рік став для ансамблю особливо пам'ятним, бо тоді йому було присвоєно почесне звання "Народний", а його керівнику А. Шмельовій - звання "Заслужений працівник культури УРСР".
У "Проліску" нараховувалося більше 30 учасників, котрі були поділені на жіночу та чоловічу групи. Кожна група мала окремий репертуар. По 30-40 концертів на рік давали "пролісківці"! А ще - виступали перед бригадами хліборобів просто у полях району, виступали на фермах, у сільських будинках культури перед мешканцями сіл не лише Сватівщини, а й інших населених пунктів Луганщини та України. "Пролісок" - неодноразовий переможець численних обласних фестивалів, конкурсів воєнно-патріотичної пісні у Луганську. А на республіканських оглядах-конкурсах цей ансамбль вже був улюбленцем, бо не один рік поспіль захищав там честь свого рідного краю та Луганської області в цілому.
30 років прекрасним ансамблем самодіяльної творчості незмінно керувала Ангеліна Савеліївна Шмельова. В нього вона вклала всю свою душу, всю свою любов. Та, на жаль, немає її вже на цьому світі…
З 2001-го року "Пролісок" очолює одна з його найдосвідченіших учасниць Тетяна Федоровська. Учасниками колективу є вчителі шкіл, домогосподарки, старшокласниці та працівники Народного Дому "Сватова Лучка". На базі ансамблю "Пролісок" створено дитячу вокальну студію. Жіночий вокальний квартет та дитячий ансамбль "Волошки" - теж дітища "пролісківців".
"Пролісок" продовжує радувати своєю творчістю. Він не раз успішно виступав на Міжнародному фестивалі мистецтв "Слобожанський спас", обласному фестивалі "Червона калина", Міжнародному фестивалі "Молода гвардія", регіональному фестивалі "Дюймовочка"… - ох, все й не перерахуєш! Народний ансамбль "Пролісок" має силу-силенну перемог у найрізноманітніших (від районного до міжнародного) фестивалях та оглядах-конкурсах. Він - гордість Сватівщини!
Зараз широкий та різноманітний репертуар "Проліску" представлений і народними піснями, і сучасними, і класичними, і авторськими. Кожен окремий виступ колективу - то пісенно-хореографічний малюнок, талановито створений на сцені його учасниками. "Пролісківцями" неможливо не захоплюватися! Їх неможливо не любити! Коли співає "Пролісок", у слухачів захоплює дух!
нинішній керівник  «Проліску» Т. Федоровська (в центрі) серед своїх вихованців.
На знімках: 1) так починав «проростати» «Пролісок»; 2) А.С. Шмельова, яка впродовж багатьох років очолювала творчий колектив; 3) нинішній керівник «Проліску» Т. Федоровська (в центрі) серед своїх вихованців.

Оксана РАКІТІНА.

Яндекс.Метрика